Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido - realnosc prawdziwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

Jeśli ty nigdy nie trenowałeś Aikido, a wypowiadasz się
niczym ekspert, to taka rozmowa, rzeczywiście nie ma sensu, przejdź się na zajęcia
potrenuj przynajmniej rok, i możemy rozmawiać.

Ja trenowałem aikido właśnie rok, przez większość czasu pięć razy w tygodniu, a ciągle słyszę, że się w ogóle nie znam i po ledwie roku treningu nie mam nic do powiedzenia. To jak to jest? :twisted:


Wydaje mi się, że rok w zupełności wystarcza, aby ocenić co w trawie piszczy :wink: ,
mój post był skierowany do Satoriana, gdyż wydawało mi się, że Satorian, nie ćwiczy i
nidgy nie ćwiczył Aikido, a wtedy zabieranie głosu w dyskusji jest co najmniej nie szczere, ale sytuacja się wyjaśniła...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

Satorian/Shabu i inni - po protu należycie do tych 99%. To musi chyba boleć, że się aż tak gorączkujecie...?


Voivodzie pytałem Cię już kiedyś (całkiem nie dawno) kto twoim zdaniem należy do tego jednego procenta. Kto jest wybrańcem który zdepcze te wszytkie kontrowersje ?
Ale bez piepszenia tylko konkretnie Imie Nazwisko Narodowość.

Ostatnio cos tam niby niebezpośrednio pierdziałeś, że Tisier jest takim kimś.
Ale ostatecznie nie dokońca więc jak to jest ? Masz takiego Mistrza Aikido czy nie masz.
Bo jeśli tacy gdzieś są i stanowią chodźby setne promila to i ja bym chętnie się od nich pouczył.

PS JA ostatnio zamieściłem filmik świadczący że Aikido może być uprawiane w sposób sensowny ...kolei na Ciebie. :P
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

PS. Trening aikido nie polega na tym, że cię nauczą - sam się uczysz kradnąc sekrety

Czyli jak mówiłem: metodyka do dupy. :)

a raczej po prostu szczególy niedostrzegalne bez SPOREJ praktyki

Zdanie to jest prawdziwe odnośnie każdej sztuki walki, a tym samym niczego na temat aikido nie mówi.

Satorian/Shabu i inni - po protu należycie do tych 99%. To musi chyba boleć, że się aż tak gorączkujecie...?

Do HBO na stojaka powinieneś iść. :lol: Ale owszem, ja należę i bardzo się z tego cieszę, bo w jakąkolwiek systematyczność błędów przypadkowych nie wierzę i nie uwierzę. :) Natomiast jeśli uważasz, że wszystko jest w porządku, kiedy 99% trenujących w danym systemie nie posiada po kilku latach żadnych umiejętności walki, to ja już nie mam nic do dodania.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

Satorian/Shabu i inni - po protu należycie do tych 99%. To musi chyba boleć, że się aż tak gorączkujecie...?

Do HBO na stojaka powinieneś iść. :lol: Ale owszem, ja należę i bardzo się z tego cieszę, bo w jakąkolwiek systematyczność błędów przypadkowych nie wierzę i nie uwierzę. :) Natomiast jeśli uważasz, że wszystko jest w porządku, kiedy 99% trenujących w danym systemie nie posiada po kilku latach żadnych umiejętności walki, to ja już nie mam nic do dodania.

Czy ja na Ciebie wjeżdżam...? A Tobie się zdażyło już drugi raz w tym wątku.

Nieistotne zresztą, gdyż cel osiągnięty, patrz wytłuszczone. Wiara to potęga, jak powiedział pewien klasyk (w "Under Siege" zresztą).
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

Voivodzie pytałem Cię już kiedyś (całkiem nie dawno) kto twoim zdaniem należy do tego jednego procenta. Kto jest wybrańcem który zdepcze te wszytkie kontrowersje ?
Ale bez piepszenia tylko konkretnie Imie Nazwisko Narodowość.

Ostatnio cos tam niby niebezpośrednio pierdziałeś...

Jaaa....?

PS. Jesteś prostak, Boguś - cham i prostak. Nie mam przyjemności...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

Czy ja na Ciebie wjeżdżam...? A Tobie się zdażyło już drugi raz w tym wątku.

To musi chyba boleć, że się aż tak gorączkujesz?

Nieistotne zresztą, gdyż cel osiągnięty, patrz wytłuszczone. Wiara to potęga, jak powiedział pewien klasyk (w "Under Siege" zresztą).

Argumentację jak zwykle pominąłeś. Ani mru mru. Wytłuściłeś za to dwa fragmenty mojej wypowiedzi i uważasz, że wyrwane z konekstu wedle twojego widzimisię coś znaczą. Jak powiedział inny klasyk: "Skończ waść, wstydu oszczędź." Sobie.
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

Jaaa....?

Opowiedz co tam ostatnio złapałeś na ten swój kijek bez żyłki i haczyka. A może... samo coś przypłyneło. Ale, nie uprzedzajmy. Opowiadaj.

@bogumił: Rzeczywiście przesadziłeś. Przeproś zaraz, bo dasz voivod pretekst do skończenia dyskusji
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

PS. Jesteś prostak, Boguś - cham i prostak. Nie mam przyjemności...



No już dobrze nie gniewaj się królewno, pytałem serio
Rzeczywiście mnie poniosło :oops: niechciałem Cię zranić .

No przepraszam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak niechcesz to nie odpowiadaj.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa
celem moich wypowiedzi od kilku już stron było doprowadzenie do sytuacji, która właśnie zaistniała.... :) :) :) :)
otóż od 2 stron koledzy atakują wściekle moją koncepcje bezużyteczności sportowych i tradycyjnych sztuk walki w obliczu realnie prawdziwego ataku... i tak nie wierzę, że wyszkolony karateke, judoka, cholera wie kto jest wstanie obronic się przed grupą uzbrojonych w dechy podpitych i cytując "średnio wysportowanych gości". to są fakty i puszenie sie niczego nie zmieni - wasza reakcja jest dokładnie taka sama jaką reprezentują aikidocy krytykowani za brak sensu w tym co robią... po prostu bronisz tego co dla ciebie ważne - to jest odpowiedz na pytanie :czemu dyskusja o skuteczności jest taka drażliwa".
ps. w życiu bym nie uraził judoków - to wspaniała dyscyplina i ciężka praca - ja podjąłem przykład podany przez kogos wcześniej.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa
z tobą Bogumił poszarpię sie i posapie ci do uszka zawsze :) :) :) ... jak tylko prześlesz pozwolenie od mamy. bo z tekstu wynika ze sie trochę Randallem wykręcasz. :) :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

... i tak nie wierzę, że wyszkolony karateke, judoka, cholera wie kto jest wstanie obronic się przed grupą uzbrojonych w dechy podpitych i cytując "średnio wysportowanych gości"...


Pmasz, co więcej jest to absolutnie bez znaczenia. Czy potrafi, czy nie, ilość pracy, którą włoży aby uzyskać takie umiejetnosci w stosunku do prawdopodobieństwa zdażenia jest tak nieadekwatna, że bezsensowna.
Paradoksalnie więc ćwiczenie SW dla zdobycia umiętności walki stało sie dla zwykłego Kowalskiego absolutnie bezsensowne. Cała nasza dyskusja może się co najwyżej sprowadzać do do pytania, która SW jest mniej NIESKUTECZNA.
Sztuki Walki po za zawodowcami (sportowcy, policjanci itd), z PRAKTYCZNEGO punktu widzenia są do niczego nikomu nie potrzebne.
A cała gadka o skuteczności służy tylko podtrzymaniu iluzji EGO, że robimy coś praktycznego i przydatnego, a to zwykła bujda jest :twisted:
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

Trzymając sie twardo odniesień do wędkarstwa:)[...] stwierdzam, że stawiasz się w pozycji idioty, który przyszedł nad jezioro jedynie po to, bo potrzymać sam (kijek bez haczyka i żyłki) nad wodą i trwają w w tym bezsensownym położeniu poucza okolicznych wędkarzy że:
- ich wędki i tak nie utrzymają bardzo dużego suma
- nie zna wędek, które pozwalają na złowienie kilku ryb naraz
- zamiast ryby mogą równie dobrze złowić np: oponę
- z tego co złowią i tak nie wyżywią rodziny[...]



- ćwiczenie SW dla zdobycia umiętności walki stało sie dla zwykłego Kowalskiego absolutnie bezsensowne.
-Cała nasza dyskusja może się co najwyżej sprowadzać do do pytania, która SW jest mniej NIESKUTECZNA.


@jeżyk: Twój pierwszy argument pasuje do ostatniego punktu mojej lity "wędkarskich" tłumaczeń/racjonalizacji. Natomiast co do drugiego, to należy dopisać: "cała ta dyskusja o wędkarstwie i wędkach sprowadza się do pytania, która wędka pozwala na NIEZŁOWIENIE mniejszej ilości ryb". Reszta bez zmian.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa
Boguś - daruj se, wiesz, gdzie mam te twoje prześmieszne przeprosiny.

Shabu - bez urazy, ale zdajemy się operować na dość różnych poziomach rozumienia Sztuki (nie napisałem, że ja na wyższym...). Sam piszesz, że korzystasz ze swojego ROCZNEGO doświadczenia (bo Randall okłamuje sam siebie), to chyba rozumiesz... (?)

Satorian, pozwól, że jeszcze odnośnie wędkarstwa...:
Obłęd polega na powtarzaniu tych samych zachowań w nadziei, że dadzą inne rezultaty.
niejasne, czyje...

Poza tym, jak powiedział jeszcze ktoś inny:
Powtarzanie tych samych zachowań w nadziei, że dadzą inne rezultaty stanowi nie tylko definicję obłędu, lecz także wędkowania.
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa
no dobrze. Gdzie popełniłem błąd?
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

Gdzie popełniłem błąd?

Nie twierdzę, że popełniłeś, przyjmij tylko, że niektórzy mają inne, możliwe, że głębsze/płytsze spojrzenie na TE sprawy.

Myślenie nie boli, agresywne posty ... mnie też nie :) :) :)
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa
jak to się przekłada na realia wędkowania?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

i tak nie wierzę, że wyszkolony karateke, judoka, cholera wie kto jest wstanie obronic się przed grupą uzbrojonych w dechy podpitych i cytując "średnio wysportowanych gości". to są fakty i puszenie sie niczego nie zmieni


wiecie , pare lat temu juz, mialem taka sytuacje dokladnie jak opisuje pmasz
doliczylem sie 12 chlopakow ale do konca nie doszedlem bo juz mialem 3 dryblasow 30 cm od siebie :-)
byli wystarczajaco wstawieni zeby stac i zeby glupio sie zachowywac, uzbrojeni byli w rowery co prawda tylko. ale zawsze to jakas bron :-)
po tym jak mnie capneli za marynarkie zaczeli zadawac uporczywe pytnie ktora godzina
nie bardzo umialem odpowiedziec gdyz nie o godzine im chodzilo a ja i tak nie mialem zegarka, o zgrozo nawet tel kom....

byl pozny wieczor, pusta uliczka w sredniej dzielnicy...
ogolnie przyznam ze ekipa dosc zdecydowana a akcje...

nie wim czy pokonalem ich, czy oni mnie, czy to bylo aikido czy karate, ale po kilku minutach poszlismy kazdy w swoja strone bez uszczerbku na uzebieniu i bez brudnych ubran :-)

zalatwilem to jak przystalo na Mr Smila - peace and love a po kilku minutach okazalo sie ze do ekipy napastnikow dojechal kolega i okazalo sie ze mnie zna ;-)

no i ekipa se odjechala

nie wiem czy gdybym znal wspaniale i skuteczne techniki walki na ulicy to dalbym rade wyjsc w takim stanie jak wyszedlem :-)

no i koniec bajki dla dzieci - niech idzie w swiat i slawi wielkosc aikido (i moja :D przy okazji )
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

@pmasz: Odnośnie nożowników, Heńków, kufli, krzesł i kilku przeciwników.

Trzymając sie twardo odniesień do wędkarstwa:) stwierdzam, że stawiasz się w pozycji idioty, który przyszedł nad jezioro jedynie po to, bo potrzymać sam (kijek bez haczyka i żyłki) nad wodą i trwają w w tym bezsensownym położeniu poucza okolicznych wędkarzy że:
- ich wędki i tak nie utrzymają bardzo dużego suma
- nie zna wędek, które pozwalają na złowienie kilku ryb naraz
- zamiast ryby mogą równie dobrze złowić np: oponę
- z tego co złowią i tak nie wyżywią rodziny

Z czego oczywiście jasno wynika, że żyłka i spławik to nieistotne, lub przynajmniej zbędne detale. No i niepomny na argumenty siedzi jak ten debil trzymając patyk nad wodą rechocząc się pod nosem. :) Tylko kto tu jest tak naprawdę śmieszny?


no to nie śmiesznie a poważnie.

porównujesz tradycyjne sztuki walki i sporty walki pod wzlędem przydatności w realnej sytuacji zagrożenia.
Istnieje podział stworzony przez mądrzejszych niż ty i ja:

wszystkie dyscypliny o ktorych mowimy dzielą się na: tradycyjne sztuki walki- których celem było "tworzenie wojowników" - ale realnia i uzbrojenie zmieniły sie i wiekszość aspektów straciło znaczenie w swiecie wspolczesnym.
jest jeszcze sport - gdzie celem nie jest nauka samoobrony, ale sukces w walce sportowej - obramowanej zasadami i polem walki, czasem itp. cały proces szkolenia służy temu celowi.
ani przez chwile nie poddawałem w wątpliwość wartości, ciężkiej pracy i wysiłku. kunsztu, warsztatu, poświęcenia. ale to z drugiej strony pojawił sie sztandarowy argument skuteczności... prawda moim zdaniem jest inna - sport ćwiczy się dla sukcesu w sporcie albo satysfakcji - rekreacji.
Rozumiem w pełni twoje odczucia widząc ogromną różnice w nakładzie pracy, metodyce, wysiłku i tak dalej między cytowanym judoką a gadającym bzdury aikidowcem o przeźroczystych nadgarstkach.
on nie ma pojecia o cyklu treningowym, zrzygołby sie pewnie na obozie szkoleniowym i nie wytrzymałby 5 minut w rngu i tak dalej.
to jednak nie zmienia faktu, że zadna z tych dyscyplin nie jest przeznaczona dla "realnej skuteczności"
i odpowiadając na twoje pytanie - uważam - ze tu popełniasz błąd...

do Smaila:
lat parę temu przejeżdzałem przez Trzebiatów, koło Słupska. wchodze do sklepu po pączka i mleko a ekspedient patrząc mi znudzony w oczy pyta:
- zrywka??
tycio mnie zatkało i patrze na niego letko wkurzony:
- co?
- zrywka?? - gość już troche zniecierpliwiony
postawiłem plecak i uznałem ,ze następnym razem jak mi tak chamsko odpowie to mu ciulne - znaczy obezwładnie.
- że co??!!
- No zrywka, dać zrywke czy nie!!!??
Zrywka po tamtejszemu to cięka foliowa torebka.... :) :) :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa

lat parę temu przejeżdzałem przez Trzebiatów, koło Słupska.

Trzebiatów od Słupska jakieś 100 km leży na zachód. Masz rozrzut, pmaszu, jak w Rosji :) :wink:
  • 0

budo_maciej dietl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido - realnosc prawdziwa
widzialem wielokrotnie pokazy tachi-dori w wykonaniu mistrzow - ich uke atakowali bokkenem zupelnie realistycznie - to akurat moge ocenic.zyczylbym sobie aby wszyscy w kendo potrafili tak atakowac......
byli obezwladniani i pozbawiani broni i pod tym wzgledem skutecznosc byla zupelnie realna.
pozdrawiam,maciek dietl
Koryukan Kendo Dojo,Krakow.
p.s. zarowno Toyoda sensei jak i Tohei sensei byli uczniami O-senseja/Tohei Akira../
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024