Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy ćwiczycie tylko aikido......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

.. nie chce mi się już dyskutować, bo większość ta nie próbuje nawet zrozumieć tego, co się pisze, tylko wali bezkrytycznie swoje Dziadek to, walka na ulicy tamto, a aikidoka potrafi zabijać jeśli tylko zechce.

shabu, jeśli pijesz do mnie, to odwracam twoje słowa. Nawet nie próbujesz zrozumiec tego, co napisałem. Dla mnie wszystko zaczęło sie od tenchi-nage, ude-kime-nage, juji-nage i sankyo. Każdy, kto ćwiczy aikido zdaje sobie sprawę, że na jakimś etapie wykonywania tych technik, uke jest postawiony na palcach stóp. I co potem? Ano nic. A przeciez jego ciało jest w tej pozycji wyprostowane i odwrócenie go w powietrzu, by zawisł głową w dół narzuca się samo. Pozwolenie mu upaść wolno na głowę oznacza pewną śmierć. Pomijając już to, że sprawdziłem to, że pozostałe techniki można wykonywać podobnie, zwróć uwagę na konsekwencje tego stanu rzeczy. Kiedy się jest 'panem życia i śmierci', cała filozofia Dziadka pasuje jak ulał. Pacyfizm ma tylko wtedy sens, kiedy stoi za tym siła, zdolna go wyegzekwować. Tak, nie ćwiczę aikido, by się samodoskonalić, czy też mieć fun. Staram się sprawić, by nie zostać celowo, czy też przypadkowo, uderzony lub złapany. Dlatego randori jest dla mnie tak ważne. Do pierwszego kontaktu, kiedy się to udaje napastnikom. Wykonywanie samych technik, w rozumieniu jak wyżej, jest bardzo proste. Nie chodzi zatem o to, że aikidoka potrafi zabijać na ulicy. Chodzi o to, by móc przeciwstawić się bandziorom, będąc świadomym swojej mocy. Jej demonstracja zdecydowanie ich odstraszy, bez sprawiania sobie wzajemnie krzywdy. Kapisz? :D
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

Ja mogę znaleźć byle kogoś i to frajera i też Ci wpierdoli bez trudu Kung fo fcu.


A co, jakieś moje walki transmitowali w publicznej telewizji ostatnio? Wszędzie Układ cholera... :lol:

Kreujący się na twardziela, Kłótliwy, Chcący groźnie zabrzmieć, 23letni Kogucik z Kung Fu


Buehehehe, no zabija mnie to po prostu:

- skąd jesteś?

- z kunkfu!

:lol:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

'panem życia i śmierci'

jak ja to chyba normalnie w złotą ramkę oprawię :lol: :lol:

Chodzi o to, by móc przeciwstawić się bandziorom, będąc świadomym swojej mocy. Jej demonstracja zdecydowanie ich odstraszy, bez sprawiania sobie wzajemnie krzywdy. Kapisz?

Taki efekt powstaje przy wyjęciu i energicznym rozłożeniu pałki teleskopowej, wtedy można przestraszyć całkiem nieźle więc co w aikido twoim zdaniem jest równe tej pałce? Zejście z linii czy może shomen? :P :) żartuje sobie ale poważnie pytam.
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
gosciu,
Kiedys prosilem o rady w Aikido dla pocztkujacego i poradziles mi zebym wstrzasal nadgarstkami po kazdym cwiczeniu- to byla bardzo dobra rada i bardzo ci za nia dziekuje - mialem wczesniej problemy z nadgarstkami - teraz wszystko jest ok - byc moze dzieki twojej radzie. pozwol ze ja ci tez cos poradze - jezeli nie potrafisz lewitowac (co moze zostac uznane przez bandziorow za oznake mocy) uciekaj (albo strzelaj jesli masz bron)- tu ksiazkowe zasady psychologii moga nie zadzialac. Zademonstrujesz swoja moc na 3 bandytach - no i potem oni wroca (bo to moga honorowi ludzie byc i hanba bedzie dla nich dac sie pokonac) z 6 swymi kolegami i pokaza ci moc nozy, baseballi itd. Od bandziorow z daleka.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

shabu, jeśli pijesz do mnie, to odwracam twoje słowa.

Nie piłem do Ciebie, choć związek aikido z zabijaniem jest z naszych rozmów wzięty. W których zresztą omówiliśmy twoje podejście znacznie bardziej szczegółowo, niż je teraz opisałeś.

Kapisz? :D

Kapisz, kapisz, tylko już w to nie wierzysz.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

ksiazkowe zasady psychologii moga nie zadzialac.


Książkowe zasady psychologi nie ale są tez rozwiązania nie konwencjonalne które mogą okazać się skuteczne. Jak psychiczne rozbrajanie :D

Jak radził kiedyś tam prawdziwy Sensei od psychicznego rozbrajania.

Na ulicy w sytuacji stresowej... niepostrzeżenie najebać się gazem rozweselającym i wyjąć maczate...
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Rzeczywiście, koledzy. Dla was te rozmowy są pewnie jakąś okazją, by sobie snuć teorie jak to jest na ulicy. Po pierwsze, nie taki diabeł straszny jak go malują. Maluczcy pastwią sie nad ofiarą, kiedy już sama dogorywa. Prawda jest taka, że w takiej konfrontacji jest zawsze herszt, którego przestraszenie odstrasza i innych. I nie rozmawiamy tutaj o religii. Nie chcę, by ktoś mi wierzył, czy też nie wierzył. Dzielę się moimi doświadczeniami, bo patrząc na aikido, w sposób jak opisałem powyżej, ma sens. Trzeba po prostu skupić się na jednym, a nie dzielić włosa na czworo. Głowa do góry panowie. :D
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

....Z pozostałą większością (a w szczególności z osaczonym z każdej strony wingmanem :twisted: ) nie chce mi się już dyskutować, bo większość ta nie próbuje nawet zrozumieć tego, co się pisze, tylko wali bezkrytycznie swoje Dziadek to, walka na ulicy tamto, a aikidoka potrafi zabijać jeśli tylko zechce. :)

Widzisz jak ktoś mówi "większość" tzn. dla mnie że nie wie o czym mówi. Ogólniki to broń o dużym zasięgu lecz słabej efektywności. Jak chcesz aby ktoś się ustosunkował do twojej wypowiedzi to kieruj ją do tej osoby. W przeciwnym razie wyjdziesz na ignoranta.
Ja mam w subtelnym poważaniu to co myślał Dziadek. Nie mam nawet ochoty próbować interpretować jego wypowiedzi i nigdy się nie powołuję na jego słowa. A zabić mógłby każdy, bo widzisz, życie ludzkie jest kruche i można je odebrać bez wiedzy tajemnej czerpanej z SW.
:twisted: W przeciwieństwie do ciebie, czytam i rozumiem co piszesz, bo mam tą przewagę, że kiedyś byłem w tym samym miejscu co ty. Ty zaś, nie próbujesz czytać i rozumieć wypowiedzi innych, a jedynie szukasz potwierdzenia swoich przemyśleń :roll: Taki jest przywilej wieku :wink:
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

hmm no wydaje mi się, że "z roku na rok się zmieniać" oraz poprawiać, będziemy ćwicząc COKOLWIEK - włącznie z grą na gitarze czy w brydża ;)
chyba nie tego dotyczy spór

Piotr Z. masz rację tylko nie ćwiczymy tutaj tego o czym piszesz :) We wszystkim co robimy powinniśmy dążyć do doskonałości. A wiesz dlaczego, dlatego, że tylko najlepsi zgarniają nagrody i z najlepszymi tylko sie liczą. Przeciętniaków jest wokół tysiące jak i nie więcej.
Dotyczy to każdej płaszczyzny życia. Taki jest ten świat :oops:

no taki jest, to powszechnie wiadomo :) to jest tzw. truizm. a ja miałem na myśli co innego, chociaż nie chce mi się już tego wątku dalej ciągnąć (jeśliby sprawa cię intrygowała, przestudiuj raz jeszcze dotychczasowe posty)

Ja tu nie widzę sporu. Są tylko różne siatki pojęciowe osób i różne oczekiwania. Inny etap w życiu i ....... prawdopodobnie różne środowiska. :roll: :wink:

"różne środowiska" - no nie wiem, czy takie różne, skoro co krok, to były aikidoka (mojej osoby nie wyłączając).

"inny etap w życiu"; ty sugerujesz, że druga strona to ludzie niedojrzali, którzy jeszcze nie dorośli do pewnych wniosków (interpretuję ów "inny etap" w taki właśnie sposób, ponieważ wcześniej pisałeś "kiedyś myślałem podobnie ale z tego wyrosłem")

przeczy temu powszechnie obserwowany kierunek migracji (byłych aikidoków, którzy się przerzucili na zabawy w sparing, jest na pęczki; przejście w odwrotną stronę, jak w twoim przypadku, jest rzadkie i nietypowe).

albo więc czasoprzestrzeń lokalnie wywróciła się na lewą stronę i cofamy się w rozwoju, albo twoje założenie jest mylne ;)
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Wingman zgadzam się z tobą, możemy sobie tutaj dyskutować, ale do niektórych
żadne argumenty nie trafią, jego zawsze będzie najmojsze :oops: . Jakich argumentów
by nie użył człowiek ćwiczący Aikido, to i tak jest w dupę kopany, bo jak ćwiczy i
twierdzi, że to dobra SW to go zgnoją, że Aikido to balet, akrobatyka itp. Jak napisze,
że Aikido ćwiczy nie do samoobrony tylko do samorealizacji, bo mu się podoba itp ,
to powiedzą, dlaczego Aikido nazywa się Sztuką Walki, i tak żle i tak niedobrze :cry:
Ludzie!, każdy robi to co uważa, że jest dla niego najlepsze tzn. najlepiej go rozwija, i
przekonywanie siebie nawzajem, że moje jest mojsze, bo jest najmojsze, to strata
czasu. Nikt nikogo do niczego nie przekona, póki on sam poprzez swoje doświadczenia,
nie przekona się, że to co robi jest błędem, a w związku z tym, że żyjemy w czasach
pokoju takie doświadczenie może nie nastąpić nigdy. I tyle....
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
"gnoją", "kopią", olaboga! :)
Dołączona grafika
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

...przeczy temu powszechnie obserwowany kierunek migracji (byłych aikidoków, którzy się przerzucili na zabawy w sparing, jest na pęczki; przejście w odwrotną stronę, jak w twoim przypadku, jest rzadkie i nietypowe).

A co Wy, ex-aikidocy, nadal robicie na tym forum, czego szukacie? Potwierdzenia slusznosci swoich wyborow...?
(pytanie nie jest zlosliwe)

Rzeczywiście, koledzy. Dla was te rozmowy są pewnie jakąś okazją, by sobie snuć teorie jak to jest na ulicy. Po pierwsze, nie taki diabeł straszny jak go malują. Maluczcy pastwią sie nad ofiarą, kiedy już sama dogorywa. Prawda jest taka, że w takiej konfrontacji jest zawsze herszt, którego przestraszenie odstrasza i innych. I nie rozmawiamy tutaj o religii. Nie chcę, by ktoś mi wierzył, czy też nie wierzył. Dzielę się moimi doświadczeniami, bo patrząc na aikido, w sposób jak opisałem powyżej, ma sens. Trzeba po prostu skupić się na jednym, a nie dzielić włosa na czworo.

Znowu idealizujesz. Herszt, owszem, wydaje czesto niewerbalny rozkaz, ale sam nie bierze udzialu fizycznego (chyba, ze juz, jak wspomniales, ofiara dogorywa), a po rozkazie potem juz sie jego "zolnierze" nie ogladaja, czy ktos obok zyje czy nie. Amok zabija instynkty.
Poza tym hersztem wcale nie jest najwiekszy i najsilniejszy. I wiem, co pisze - pamietaj, gdzie pracowalem...
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

...przeczy temu powszechnie obserwowany kierunek migracji (byłych aikidoków, którzy się przerzucili na zabawy w sparing, jest na pęczki; przejście w odwrotną stronę, jak w twoim przypadku, jest rzadkie i nietypowe).

A co Wy, ex-aikidocy, nadal robicie na tym forum

akurat do mnie "nadal" się nie odnosi (w okresie gdy ćwiczyłem aikido, nie wpisywałem się na tym forum).

czego szukacie?

św. graala ;)

uważam że jako "ex" mam coś do powiedzenia ze swojej perspektywy, jednocześnie ciekawi mnie co mówią ludzie z wewnątrz oraz w ogóle co się dzieje w polskim aikido, tym bardziej że mieszkam za granicą

Potwierdzenia slusznosci swoich wyborow...?

aikido przestałem ćwiczyć kilka lat temu, więc niespecjalnie pali mnie taka potrzeba :D
z drugiej strony - po części, owszem - chcąc nie chcąc utwierdziłem się.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

Ty zaś, nie próbujesz czytać i rozumieć wypowiedzi innych, a jedynie szukasz potwierdzenia swoich przemyśleń :roll: Taki jest przywilej wieku :wink:

No i tak każdy swoje. Nie szukam żadnego potwierdzenia, znalazłem je już na macie, przy czym byłem i jestem otwarty na zmiany. Taki jest przywilej wieku. ;) Pisałem tutaj po to, aby zaspokoić swoją ciekawość. Autentyczną. A jeśli przy tym jakiś jeden aikidoka zdecydował się spróbować innego systemu, w którym występuje konfrontacja umiejętności dwóch adeptów, to tym lepiej.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

"różne środowiska" - no nie wiem, czy takie różne, skoro co krok, to były aikidoka (mojej osoby nie wyłączając).

a co ma jedno do drugiego:lol: Na SW chodzą ludzie z różnych środowisk:wink:

"inny etap w życiu"; ty sugerujesz, że druga strona to ludzie niedojrzali, którzy jeszcze nie dorośli do pewnych wniosków (interpretuję ów "inny etap" w taki właśnie sposób, ponieważ wcześniej pisałeś "kiedyś myślałem podobnie ale z tego wyrosłem")

Nic takiego nie sugeruję, to jest twoja interpretacja.:wink:

przeczy temu powszechnie obserwowany kierunek migracji (byłych aikidoków, którzy się przerzucili na zabawy w sparing, jest na pęczki; przejście w odwrotną stronę, jak w twoim przypadku, jest rzadkie i nietypowe).
albo więc czasoprzestrzeń lokalnie wywróciła się na lewą stronę i cofamy się w rozwoju, albo twoje założenie jest mylne ;)

A dlaczego zakładasz, że gdzieś przechodziłem :lol: ?
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Nie mogłem się oprzeć: :D
"Is Your martial art made to build character, improve health, instill discipline, or engage in a fair fight? That is not a martial art, it is a civilized sport and will not help you survive."

-- Jason Baird

ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

przeczy temu powszechnie obserwowany kierunek migracji (byłych aikidoków, którzy się przerzucili na zabawy w sparing, jest na pęczki; przejście w odwrotną stronę, jak w twoim przypadku, jest rzadkie i nietypowe).
albo więc czasoprzestrzeń lokalnie wywróciła się na lewą stronę i cofamy się w rozwoju, albo twoje założenie jest mylne ;)

A dlaczego zakładasz, że gdzieś przechodziłem :lol: ?


założyłem tak, ponieważ wcześniej napisałeś

ja ćwiczyłem JUDO ponad 6 lat, jeździłem na zawody, wygrywałem je i...... teraz trenuję AIKIDO od 17 lat [...]


a jak twoim zdaniem powinienem był to zinterpretować? :-)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

Wódz wykazał się jak zwykle godnym pozazdroszczenia dystansem, choć z humorem było słabiej, niż zwykle. ;)

Na kacu byłem, cholerka, to i humoru nie było:wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

Nie mogłem się oprzeć: :D
"Is Your martial art made to build character, improve health, instill discipline, or engage in a fair fight? That is not a martial art, it is a civilized sport and will not help you survive."

-- Jason Baird

A tak z ciekawości, kto to do @#$@$%^ jest Jason Baird i niby dlaczego ma być autorytetem? Ja rozumiem że cytat, choćby z prasy codziennej Zadupia Dolnego, podnosi rangę wypowiedzi, ale skąd przekonanie że tak ma być? Może po prostu się mylić?
Ad rem, tenże "autorytet" pisze o "fair fight" my mówimy w całej debacie o przygotowywaniu do całkiem nie fair fight. Nie ma związku.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

Nie mogłem się oprzeć: :D
"Is Your martial art made to build character, improve health, instill discipline, or engage in a fair fight? That is not a martial art, it is a civilized sport and will not help you survive."

-- Jason Baird

A tak z ciekawości, kto to do @#$@$%^ jest Jason Baird i niby dlaczego ma być autorytetem?

aż sprawdziłem ;)
karateka, który wygrywa w zawodach kata :arrow: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024