Skocz do zawartości


Zdjęcie

uderzenia w aikido ( atak)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

uderzenia w aikido ( atak)
Może to nic nowego ale jestem ciekawy opinii aikidoków na temat zadawanych ciosów, uderzeń na treningach w ich dojo. Nie trzeba być super spostrzegawczym żeby zauważyć że w większości przypadków cios prostu wygląda tak jakby atakujący chciał podrapać za uchem kolegę, a yokomen, który przecież jest ciosem sierpowym często jest wykonywany tak, że atakujący odsłania się jak ekshibicjonista, nic tylko przylać w papę ,mówiąc językiem polityki :) .
Co o tym sądzicie?
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
[prognoza] każdy pokiwa głową, że nie powinno tak być (ew. wikłając się w dyskusje o jakieś szczegóły i łapanie za słówka), a i tak: było tak, jest tak i będzie :) [/prognoza]
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
Należy obowiązkowo wprowadzić do metodyki Aikido, naukę uderzeń, nie tylko rękoma, ale również nogami, uderzenia z bańki, łokcia i kolana, też powinny wejść do repertuaru, tego czego naucza się w dojo Aikido. Założenie dźwigni lub zrobienie rzutu, może się nie powieść, a atemi to piękno i prostota w używaniu :lol: , ale czy to jeszcze będzie Aikido?
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
a czy to jeszcze będzie aikido, jak ktoś na ulicy podejdzie i sypnie ci lutę, a 10 lat ćwiczyłeś w "slow-motion"? :wink: co w ogóle będzie?
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)

ale czy to jeszcze będzie Aikido?


:D myślę że tak, same ataki nie należą do repertuaru technik aikido, ale te miałyby szanse potwierdzić działanie w normalnej sytuacji, jaką jest prawidłowo wykonane uderzenie.
Oczywiście że nie chodzi o naparzanie 13 letniej dziewuchy ,czy 65 letniej babuni.....ale macanie się przez facetów w sile wielu ? Wiecie co wyszło z Teletubisiem....a on nikogo nie macał miał tylko torebkę :) .

A tak na poważnie, napewno widzieliście clip-a z Sevenem S. jak tłumaczył gawiedzi dlaczego bezwzględnie najpierw unikamy tsuki poprzez tenkan dopiero później łapiemy rękę.....no właśnie bo po prawidłowym ciosie nie powinno się biegać za swoją ręką :)
Wykonać kote geshi na kolesiu ,który wyciąga do Ciebie przyjazną dłoń, to łatwizna :)
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
Zadałem to pytanie : ale czy to jeszcze będzie Aikido?, ponieważ jeżeli to nadal jest Aikido, a moim skromnym zdaniem jest!, to dlaczego w większości dojo Aikido, uderzenia nie są nauczane? :roll: Dziadek chyba nie był przeciwny atemi?. Więc o chodzi...
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
temat wciąż powraca.. bardzo dobrze 8)

Więc o chodzi...

O widzimisie... oraz o brak umiejętności w pewnym stopniu. Jak gość ćwiczył kilkanaście lat tylko aikido i zaczął zastępować w treningach swojego sensei to nie będzie miał "ot tak" opanowanych uderzeń. Jeśli nie ma ich opanowanych to nauczać nie powinien ALE z drugiej strony jeśli myślał o tym to mógł się podszkolić... itd itp
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
Na samym aikido nie ma czasu na cwiczenie uderzen, zapalency uzupelnia sobie odpowiednio trening uderzen " na wlasna reke", badz dodatkowym treningu kopano-uderzanym, reszcie komerchy, spedzajacej rekraacyjnie czas w dojo wystarczy zasygnalizowac pewne aspekty- przeciez i tak nie mysla serio o tym co robia, wiec i po co uczyc ich prawdziwych udrzen :) , jeszcze krzywde sobie ktos zrobi 8)
  • 0

budo_ms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słubice/Pomorsko

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
A w naszym dojo od niedawna ćwiczy sie uderzenia i kopnięcia. :D
  • 0

budo_ms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słubice/Pomorsko

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
No i nie mogę sie zgodzić, że na treningu nie ma na to czasu. Może i aikidoka nie zostanie mistrzem mocnego uderzenia, ale zawsze zapozna się (jako-tako) z techniką uderzania i kopnięć.
U nas czasem w trakcie rozgrzewki jest trochę kopnięć i uderzeń.
Niezła przy tym zabawa jak większość się wywraca i wykonuje dziwne "kwadratowe" ruchy :)
  • 0

budo_ms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słubice/Pomorsko

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
A tak całkiem serio, to przyko jest patrzeć na hakamy albo czarne paski, które nie potrafia dobrze stać na nogach, no i porządnie zaatakować. :(

Postulat: WPROWADZIĆ ELEMENTY KOPNIĘĆ I UDERZEŃ DO TRENINGU AIKIDO :wink:
  • 0

budo_ms
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słubice/Pomorsko

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
Ja już tak robię...
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
o dżizas, dajce jej możliwość edytowania
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
Nabija posty :) (tak jak ja teraz :wink: )
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)

Na samym aikido nie ma czasu na cwiczenie uderzen...

Jestwście zajęci czymś innym? :wink: :lol:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)

Może to nic nowego ale jestem ciekawy opinii aikidoków na temat zadawanych ciosów, uderzeń na treningach w ich dojo...

To w aikido się też zadaje ciosy? :wink: :lol:
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)

Jestwście zajęci czymś innym? :wink: :lol:


Jo, jednoczymy sie z kosmosem :rotfl
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)

...to dlaczego w większości dojo Aikido, uderzenia nie są nauczane? :roll: Dziadek chyba nie był przeciwny atemi?. Więc o chodzi...


Bo wszyscy zmierzamy w kierunku "KI Aikido", gdzie panuje pokój, miłość i jedność z Wszechświatem. :wink: :lol:
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)
Niestety generalnie nie ćwiczy się uderzeń. I byłoby ok gdyby to była indywidualna sprawa każdego, ale niestety jeżeli ćwiczę z kolesiem, który uderza mnie techniką węgorza celując pół metra obok no to jak mam poćwiczyć.
Z drugiej strony ostatnio widziałem jak pewna sekcja aikido ćwiczyła tsuki i było to żałosne (otwierane dłonie, jakieś takie powyginane te uderzenia). No chyba, że chcą naciągać PZU jak sobie paluchy powybijają albo połamią nadgarstki :roll:
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: uderzenia w aikido ( atak)

To w aikido się też zadaje ciosy? :wink: :lol:


No właśnie tego nie zauważyłem dlatego zapodałem temacik ;)

Oczywiście aikido nie zakłada prowadzenia walki, z tego co wiem jest raczej obroną przed niesprowokowanym atakiem ( gdzieś to wyczytałem :) ), ale kilka razy widziałem i przeżyłem niesprowokowany atak i mimo eszystko były to petardy jak w MMA :) .....więc...,
nie ma co liczyć na to że atakować może tylko narąbany menel, bo akurat w takim przypadku możemy się tylko usunąć z drogi :) .....ale powinniśmy jednak takie petardy do treningów wprowadzać.
Houk!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024