Skocz do zawartości


Zdjęcie

energia ki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_sky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

energia ki
Ostatnio zaczełem interesować sie sztukami walki i natknołem sie na pojęcie "energia ki" czytałem troche o tym ale to były tylko definicje.Czy mógł by mi ktoś powiedzieć coś więcej?Jak wyzwalać tą energie jak ją kontrolować.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
chłopie takich tematów było już multum, użyj opcji szukaj, na pewno znajdziesz interesujące Cię informacje
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Energię taką wyzwala się poprzez wieloletnie wmawianie sobie że z Twoich palców tryska coś co łamie ołówki, przewraca krzesła itd. :)
A tak na poważnie nawet Japończycy nie mają do tego pojęcia podejścia tak poważnego jak co niektórzy Europejczycy......chłopie poprostu zacznij trenować cokolwiek i ciesz się z tego......reszta to bzdety :)
  • 0

budo_sky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Szukałem na forum i nie znalazłem ,może ty dasz mi jakieś linki.Nie chce łamać ołówków i krzeseł ale wiem ,że coś takiego istnieje i ,że wy umiecie sie tym posługiwać
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

Szukałem na forum i nie znalazłem ,może ty dasz mi jakieś linki.Nie chce łamać ołówków i krzeseł ale wiem ,że coś takiego istnieje i ,że wy umiecie sie tym posługiwać

Nareszcie ktoś nas przejrzał. Ja na ten przykład, samym wzrokiem pozbawiam ubrań napotkane, piękne niewiasty. Oprócz tego, skinieniem ręki (prawej) jeno, składam materace w naszym dojo. Inne przykłady władania energią Ki podam na priva :wink: :) :P
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

Inne przykłady władania energią Ki podam na priva :wink: :) :P

to ja poproszę. :oops: :wink:


tylko bez tego rozbierania wzrokiem ;)
  • 0

budo_sky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Nie mówie ,że robisz takie żeczy ale to co wiesz możesz powiedzieć
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Tylko o jedną stronę dalej :roll:
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki


Możecie zobaczyć, co się dzieje z mitomanami, specjalistami od ki :wink: :lol:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
przecież to samo wrzuciłem
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
SKY - daj pokój..........przecież widziałes ten filmik.....tak wygląda władanie ki :) , krótko mówiąc musisz sobie wyszkolić ( czyt. ogłupić) uke i władasz nia jak cholera.
Ludziska sie śmieją ponieważ trenują juz długo, wiem że pytasz poważnie, ale sam widzisz że nie da się poważnie odpowiedzieć widząc takie gnioty jak ten łysy z filmu ( tak na marginesie jest też drugi filmik gdzie ten misio dostał w ryło od jakiegos karateki, poprostu zainkasował kilka strzałów na kinola).
KI to określenie siły życiowej wynikającej z połączenia tego co fizyczne i niefizyczne w człowieku - tak w skrócie określaja to ludzie wschodu, ale nie można się w tym doszukiwać możliwości ulepienia z tego kulki i piz....cia nią w kogokolwiek.
Trenuj kihon, strzel piwko, pozaczepiaj ładne dziewuchy i Twoje KI będzie tak wypolerowane że będziesz sie świecił :)

PS. Przepraszam za ton wypowiedzi - to nic osobistego, życzę Ci jak najlepiej, ale im wcześniej ludzie dowiadują się o różnych nazwijmy to "pułapkach" myślowych w aikido tym lepszymi późnij moga byc aikidokami :)
Pozdrawiam i trenuj, trenuj.....
  • 0

budo_marcin35715
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
acha tak ma marginesie, jeszcze raz obejrzałem sobie tego czarodzieja od ki.....nie wiem czy zauważyliście ale Pan karateka zastosował realny ( coś dla admina - mowa o skuteczności :) ), atak katate dori :) złapał za rękę łysego a drugą nawalił go w nosa......
Wszyscy czarodzieje od KI i takich tam powinni z tego wyciągnąć wnioski.
Do roboty na macie....... :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Sky, Ki jest związane z Aikido nierozłącznie, o czym wskazuje geneza nazwy aikido. Jednak możliwośc pracy z taką energią przychodzi z czasem (raczej długim czasem).
Nie wyobrażaj sobie tylko że chodzi tu o jakieś fire-balle czy zapalające się żarówki.
Ta energia to pewna relacja po miedzy atakującym a wykonującym technikę, jest to bardzo skomplikowane do uzyskania i bardzo subtelne. Aczkolwiek w oparciu o tę energię wykonuje sie techniki. Niektórym łatwiej przychodzi zrozumieć to pod słowem 'perfekcja', choć w moim osobistym odczuciu pojęcie Ki niesie z sobą znacznie więcej.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

Szukałem na forum i nie znalazłem ,może ty dasz mi jakieś linki.Nie chce łamać ołówków i krzeseł ale wiem ,że coś takiego istnieje i ,że wy umiecie sie tym posługiwać

Nareszcie ktoś nas przejrzał. Ja na ten przykład, samym wzrokiem pozbawiam ubrań napotkane, piękne niewiasty.


mistrzu, czy mogę być ushideshi w twym dojo ?
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

mistrzu, czy mogę być ushideshi w twym dojo ?

Si, senior, zgrzewkie piwa "Full Mocny" i zaczynamy :wink:
  • 0

budo_sky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Nie jestem głupi przieciesz wiem że nie będe puszczał firebalów
Chodziło mi tylko co trzeba zrobić aby "posługiwać" się ki i domyślame sie że od razu sie nie da
  • 0

budo_tigeru
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

Nie jestem głupi przieciesz wiem że nie będe puszczał firebalów


Nie doceniasz się
  • 0

budo_sky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Dobrze może nieco lepiej wytłumacze o co im chodzi.Słyszałem ,że np. podczas walki kiedy rzucamy przeciwnika musimy skoncentrować sie na miejscu w którym ma wylądować i w tedy zaczyna działać ki...chodzi mi właśnie o coś takiego a nie o fireballe i kamehamehaaaaaa....
PS dlaczego mam prywatną wiadmość i nie moge jej odbrać coś tam pisze o regulaminie.....
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

...zaczyna działać ki...chodzi mi właśnie o coś takiego...


Daj se chłopie spokój !!!
Zarówno tutejsi forumowicze jak i cała Polska Mistrzowska Aikidocka Śmietanka Entych DAN-ów i bezpośrednich uczniów (z dwu seminariów :lol: ), ma takie pojęcie o krztałtowaniu energi KI (jak i o samej w/w energi ) jak k.rwa o moralności.

Nie ma sensu dalej wypytywać chyba, że się chcesz ubawić jak co poniektórzy zaczną pieprzyć silnie oderwane od rzeczywistości typowe Aikidockie brednie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024