Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obóz z Christianem Tissier w Wegimont


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
Czy ktoś się wybiera na sierpniowy obóz z Tissierem w Wegimont?
Mamy w samochodzie jedno wolne miejsce, najlepiej dla osoby z Krakowa lub okolic.
Szczegóły obozu tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
Jakby ktoś był ciekawy oto krótka relacja z obozu w Soumagne (Belgia) z Christianem Tissier.
Obóz był pod każdym względem rewelacyjny. W sumie osiem dni treningów, dziennie 3 godziny aikido i godzina kena. Obóz raczej dla osób z dużym dośwadczeniem. Zdecydowaną większość stanowiły osoby ze stopniami dan. Prowadzenie treningów było bardzo dobrze przemyślane. Każdy trening miał swój wiodący temat, któremu były podporządkowane wszystkie kolejne techniki. Tissier koncentrował się głównie na pracy z centrum, odpowiednią pozycją i ruchem. Samego Tissiera chyaba nie trzeba reklamować. Nadmienię tylko że jest to człowiek o niezwykłej charyzmie i osobowości, pozbawiony wszelkich wielkomistrzowskich manier typu "nie gadam z nikim poniżej 3 dana". Do wszystkich nastawiony przyjacielsko, do każdego potrafi podejść i oprócz poprawienia techniki zapytać co słychać, i co tam u znajomych. W obozie uczestniczyło sporo osób z bardzo wysokimi stopniami. Z tych który udało mi się poznać byli Dany Leclerre 7 dan, Jacques Horny 6 dan, Francois Warlet 6 dan, Louis van Thieghem 6 dan, o ile mnie wzrok nie mylił był też Pascal Norbelly 6 dan, i wiele inny osób od 6 do 1 dana.
Organizacja obozu również na najwyższym poziomie. Noclegi w zamku Wegimont po 32 euro za dobę w tym żarcie (bardzo dobre i bez ograniczeń ilościowych), basen, pole do mini golfa i transport autobusem do dojo. Dojo oddalone o jakieś 5 km, ale za to 1000m2 maty. Koszt całej imprezy to niecałe 1500zł + przejazd, czyli niewiele więcej niż krajowe obozy.
Uczestnicy praktycznie z całej zachodniej i południowej Europy od Szwecji po Włochy i od Polski po Portugalię. Byli nawet goście z tak odległych miejsc jak Południowa Afryka, Malaga i Izrael. Z Polski była tylko nasza czwórka z Krakowa.
Za rok kolejny obóz, w tym samym miejscu. Na prawdę wart opojechać.
Zdjęcia wkrótce.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
Dzieki za relacje, stare czasy mi sie przypomnialy. Jest tam jeszcze pole namiotowe? Robilismy tam kiedys ognisko na urodziny jednego kolesia podczas stazu. Stare Bordeaux, pieczone krewetki, byla gitara, piosneczki, nawet Sugano sensei gral na harmonice.... ech piekne czasy.....
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont

Dzieki za relacje, stare czasy mi sie przypomnialy.. ech piekne czasy.....

Ano! Pamiętam te cwiczenia pod ogromnym namiotem na świeżym powietrzu tuż przy zamku i pasących sie krowach :lol: I jak narobiliśmy wsi najpierw z kol. Milano a potem z kol Jeżykiem :oops: :lol: , który był wtedy smukłym cherubem tuż przed maturą :idea:

BTW:

Jacques Horny 6 dan

Szczepan czy to ten sam Jacues z którym cwiczylismy u Marco w Bruxel?. W jakims innym topicu było ze jest pod 60 O niego chodzi?
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
Pole namiotowe jest nadal, oblężone jak w jakimś kurorcie. Namiotu na łące już niema, a po krowach pozostał tylko zapach ciągnący się wieczorami nad łąkami. wieczorami zamiast starego dobrego bordoaux królował miejscowy Jupiler przpijany czasami Leffe'm. Można by powiedzieć "beer connecting people" :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont

Dzieki za relacje, stare czasy mi sie przypomnialy.. ech piekne czasy.....

Ano! Pamiętam te cwiczenia pod ogromnym namiotem na świeżym powietrzu tuż przy zamku i pasących sie krowach :lol: I jak narobiliśmy wsi najpierw z kol. Milano a potem z kol Jeżykiem :oops: :lol: , który był wtedy smukłym cherubem tuż przed maturą :idea:

BTW:

Jacques Horny 6 dan

Szczepan czy to ten sam Jacues z którym cwiczylismy u Marco w Bruxel?. W jakims innym topicu było ze jest pod 60 O niego chodzi?


Tak chodzi o tego samego Jacques’a. Swego czasu prowadzil treningi u Marco, tuz przed naszym wyjazdem otworzyl swoje dojo, ktore pare lat temu mialem okazje odwiedzic i pocwiczyc. Troche sie zdziwilem ze juz ma 60 tke, ale coz, raczej nie mlodziejemy – sam przez to poczulem sie prawdziwym dinozaurem....Jacques zawsze lubil cwiczyc bardziej konretnie, co w swojej owczesnej idealistycznej duszy traktowalem jako niezwykle ...... brutalne..... LOL

Majka ostanio znalazla pare naszych wspolnych fotek z tamtego heroicznego okresu. Jak znajde troche wolnego czasu to poskanuje i wrzuce na forum. Bedzie niezla zabawa.
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
Fajnie szczepan bardzo milo z twojej strony napewno ubawimy sie po pachy
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont

Fajnie szczepan bardzo milo z twojej strony napewno ubawimy sie po pachy

Karamba,straciłes własnie dobrą okazje do siedzenia cicho, jakby powiedział były prezydent Chirac :evil: :twisted: :evil:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
Karamba, nabijasz sobie posty? To już nie pierwszy Twój wpis nieco od czapy :-)

Szczepan, może podwiesić jakąś galerię z czasów gdy hartowała się stal? :-)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont

Szczepan, może podwiesić jakąś galerię z czasów gdy hartowała się stal? :-)

Kiedy to razem z towarzyszem Leninem i innymi towarzyszami brałeś udział w rewolucji proletariackiej ... . Cóż, nie młodniejemy, niestety :wink: :wink: :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont

Cóż, nie młodniejemy, niestety :wink: :wink: :)

Cóż jedynie duchem :D co niektórym może przechodzić w starcze zdziecinnienie :) :P :oops:

Ł. (szukający swoich grabek wiaderka i łopatki)
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
Nie koledzy poprostu ciekaw jestem tej galerii bo może być ona bardzo ciekawa,fascynująca a może nawet i inspirująca.A wogole to po co miał bym nabijać posty jakies zniżki są za dużą ilość postów ?
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
Hi Shawnee :D
Ja to jestem leszczyk mały w porównaniu z O’Modem, Łabędziem czy Jeżykiem i kiedy oni już rozb(p)ijali się na stażach w całej Europie, ja wiodłem hulaszcze życie nie mając pojęcia, że kiedyś będę poszukiwał jedności z Uniwersum :wink:
O hartującej się stali napisałem celowo, żeby sprawić przyjemność Szczepanowi, który często używa metalurgicznych porównań :-)
Pozdrawiam, h-k

PS. Może byś Wodzu wdepnął we wrześniu do Poznania, hę?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont

A wogole to po co miał bym nabijać posty jakies zniżki są za dużą ilość postów ?

zniżki i promocje w bęckach od starych userów :P :) :D 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont

Karamba, nabijasz sobie posty? To już nie pierwszy Twój wpis nieco od czapy :-)

Szczepan, może podwiesić jakąś galerię z czasów gdy hartowała się stal? :-)

Zajety jestm od paru miesiecy niezmiernie. Ale moze w zimie, jak mnie tu zasypie na dobre...
  • 0

budo_urbeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
bardzo długo to trwało ale wreszcie są jakieś foty z obozu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
Bardzo malo znanych mi twarzy..... :(
Wazne zescie posmakowali prawdziwe piwo!! Leffe jest znakomity.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont

Bardzo malo znanych mi twarzy..... :(

No cóż, Szczep - ludzie w twoim wieku powoli wymierają :P :wink:

Wazne zescie posmakowali prawdziwe piwo!! Leffe jest znakomity.


Teraz to poleciałeś po bandzie. Prawdziwe piwo, to było w tej puszce ze zbliżeniem. A prawdziwa wódka też została przeze mnie zauważona. Trudno Polaka nie poznać, przypomiała mi się "Seksmisja" - (...)nasi tu byli(...) :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont
oj Szczep Szczep, Ty już całkiem zdurniał na stare lata... :) :wink: :) piwo francuskie tfuj, toż to zakała browarnictwa. Wino i ofszem ale piwo? :roll: :roll: :roll: W tym Kanadowie to całkiem się we łbach poprzewracało. :) :) :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obóz z Christianem Tissier w Wegimont

oj Szczep Szczep, Ty już całkiem zdurniał na stare lata... :) :wink: :) piwo francuskie tfuj, toż to zakała browarnictwa. Wino i ofszem ale piwo? :roll: :roll: :roll: W tym Kanadowie to całkiem się we łbach poprzewracało. :) :) :)


Szczepus ma racje.. "Leffe" jest pivkiem belgijskim...z tego co wiem... a to zmienia zupelnie postac rzeczy... :P :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024