Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy ćwiczycie tylko aikido......


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

I tak, elegancko, pod płaszczykiem, mamy temat o skutecznosci :lol:

(co mi nota bene absolutnie nie przeszkadza :) )

Bo ty zawsze lubiłes manipulować pod płaszczykiem :P :oops: :wink: stary satyrze
  • 0

budo_kurczak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Ja swego czasu, zaczynałem od Ju-jitsu, równocześnie trenujac Aikido, po czym na miejsce tego pierwszego wskoczyło Iaido- niestety klub mi upadł, po czym poszedłem na Karate Kyokushin, ale po jakimś czasie w mieście pojawiła sie istna gradka, coś co zawsze chciałem trenować, mianowicie Capoeira i tak już zostało(i nie chce tego zmieniać), trenuje równoczesnie Aikido i Capoeira.
  • 0

budo_redactor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
A co myślicie o połączeniu aikido i taekwondo? Ma to sens?

Chciałabym spróbować czegoś bardziej kontaktowego (czy jak kto woli agresywniejszego) od aikido i tak sie zastanawiam nad taekwondo, bo niedaleko mam sekcję ;)
  • 0

budo_karamba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Czesc Witam bardzo serdecznie wszystkich na FOrum :)
Tak łączenie rożnych styli to ciekawa sprawa.Moim zdaniem połącznie AIKIDO z TKD to całkiem dobry wybór.Sam chcialem kiedys cwiczyc te dwa style równolegle ale niestety treningi zaczeły sie nakładac i zostałem tylko przy aikido. O ile sie nie myle istnie juz sztuka walki -> Hapkido ktora łączy wyżej wymienione style.
Dołączona grafika

Dołączona grafika



Dołączona grafika
  • 0

budo_maguda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
czy ktos zna instruktora Hapkido we Wrocławiu?
  • 0

budo_jjmaster
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

Chciałabym spróbować czegoś bardziej kontaktowego (czy jak kto woli agresywniejszego)



tkd- nie jest kontaktowe (tzn. zalezy od fedaracji, ITF troszke tak ale to i tak lightowe), chyba ze u Jurasa :twisted:
  • 0

budo_redactor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Co w takim razie byś polecił?
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Ja polecił bym Muay Thai lub boks.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
A ja z kolei judo lub brazylijskie jiu-jitsu, ale to już tylko kwestia preferencji. ;) Ważne, żeby się walczyło, a nie tylko udawało.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

A ja z kolei judo lub brazylijskie jiu-jitsu, ale to już tylko kwestia preferencji. ;) Ważne, żeby się walczyło, a nie tylko udawało.


Bo Judo i BJJ to oczywiście prawdziwa walka na śmierć i życie, bez udawania i
określonych zasad, istna masakra :wink: :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

tkd- nie jest kontaktowe :

czego to sie czlowiek dowie po kilku latach trenowania :wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
MMA, ewentualnie Kendo :)
W Judo byś podręcił koshinage itd.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

A ja z kolei judo lub brazylijskie jiu-jitsu, ale to już tylko kwestia preferencji. ;) Ważne, żeby się walczyło, a nie tylko udawało.


Bo Judo i BJJ to oczywiście prawdziwa walka na śmierć i życie, bez udawania i
określonych zasad, istna masakra :wink: :)

rozumiem że to jest żartobliwy, ale tak czy siak, dość głupi komentarz. czy "prawdziwa" = "na śmierć i życie" :?:

czy "ograniczona regułami" = "udawana" :?:

Odp.: NIE, i NIE.

nie mylmy prostych pojęć :!:

rozumując w sposób który zasugerowałeś, trzeba by np. powiedzieć, że wyścigi samochodowe - F1, rajdy - są udawane i nieprawdziwe, gdyż obowiązuje w nich pewien zestaw reguł (nie wolno zajeżdżać drogi, spychać z toru)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

Bo Judo i BJJ to oczywiście prawdziwa walka na śmierć i życie, bez udawania i
określonych zasad, istna masakra :wink: :)

Przeczytaj i zrozum post Piotra Z. Potem przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post, a może wtedy załapiesz, o co mi chodziło.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

Bo Judo i BJJ to oczywiście prawdziwa walka na śmierć i życie, bez udawania i
określonych zasad, istna masakra :wink: :)

Przeczytaj i zrozum post Piotra Z. Potem przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post, a może wtedy załapiesz, o co mi chodziło.


ja radziłbym ci to samo, przeczytać jeszcze raz mój poprzedni post :)

Do Piotra Z. :
chodziło mi o zdanie jakiego użył Shabu "żeby się walczyło, a nie tylko udawało",
czyli co są takie sztuki walki, które są "udawane" i które nie są udawane tzn.
prawdziwe tzn. na śmierć i życie. Bo jak są jakieś zasady to chyba to też jest jakieś
udawanie :wink:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......

chodziło mi o zdanie jakiego użył Shabu "żeby się walczyło, a nie tylko udawało",
czyli co są takie sztuki walki, które są "udawane" i które nie są udawane


Do tej pory wszytko sie zgadza co Shabu w zdaniu napisał.

tzn.....


A tym "tzn" poprzekręcałeś wszytko

prawdziwe tzn. na śmierć i życie. Bo jak są jakieś zasady to chyba to też jest jakieś
udawanie :wink:


To, że są jakieś zasady to nie znaczy, że udawane tylko oznacza walkę według ustalonych zasad.
Np Na topory, na kije i kamienie, tylko na pięści, na gołe klaty..itd
ani jedno z w/w nie określa czy to będzie walka na śmierć czy nie..

Walka Sportowa np w Judo czy Kick Boxingu ma określone zasady ale na pewno nie jest udawana.

Dlaczego ? Bo jeden drugiemu się nie podkłada. Ten chce wg określonych zadsad dorwać tamtego i to nie są żarty ani udawanie. Jeśli Judoka na zawodach, wyciągnie drugiemu Judoce dźwignie a tamten się nie podda to myślisz, że ten pierwszy mu łapy nie złamie lub co najmniej nie uszkodzi ?

Nie znam przypadku żeby walczący Bokser zastanawiał się nad tym czy po celnym jego trafieniu oponent nie zemże.( co sie przecież zdażało)
Wali z całej siły w łeb a konsekwencją ma byc doprowadzenie do takiej sytuacji w której przeciwnik się podda lub nie będzie w stanie dalej wg tych określeśonych zasad walczć.

Walka polega na tym, że jeden chce( powtórze się poraz kolejny -wg zasad ) pokonać drugiego. Przy czym ani jeden ani drugi nie ma zamiaru tego oponentowi ułatwiać a wręcz przeciwnie robi Wszytko! żeby do tego nie dopuścić.

Gra w szachy też jest walką. -tyle że nie wręcz.

Natomiast Aikido walką nie jest i nigdy nie będzie.
Już to pisałem ale sie powtórze jest to odwzorowywanie "jakiś" form kata z elementami improwizacji ograniczonej wyłącznie do tychże form.

Wykonujący inicjując technike daje sygnał Uke do właściwego jej - umówionego wcześniej -odebrania. Na tym Aikido polega.

Nikt tam z nikim nie walczy i walczył nigdy nie będzie bo obaj współpracują.

Wszelkie oporowanie udawadnianie, że jak nie chce to nie zrobisz jest bezsensu z punku widzenia treningu Aikido.
Bo jaki jest sens ? jeśli ktoś np ćwiczy układ taneczny w parach na potrzeby łyżwiarstwa figurowego(- takie kata) żeby jeden z partnerów ni stąd ni z owąd przestał współpracować rozpędził się i roztrzaskał partnerkę o bande dobijając ją barkiem jak w hokeju :D

Prawdziwe pytanie tylko brzmi jaki sens jest taką formę kata jak Aikido trenować w kontekście Sztuk Walki jeśli wiadomo, że Aikido z walką nie ma nic wspólnego a po za formę podstawową się nie wychodzi tylko drepta się w miejscu w nieskończoność ?

Także Mistyk wiesz dobrze o co Shabu chodzi tylko boli Cię jak ktos pisze, że Aikido jest udwaną Sztuką Walki. Bo ktoś prawdpodobnie Ci powiedział że po latach ćwiczeń będziesz w końcu Samurajem który sprosta w walce każdemu dzięki Aikido - niebiańskiej technice walki wręcz.
No cóż :roll: Ktoś Cię strasznie okłamał. :( ( zresztą założe sie jak większość... )
Ale proponuje zapisz się najakiś nie udawany sport walki to będziesz miał skale porównania a i odrazu zrobi Ci się lepiej na duszy jak dostaniesz pożądne nie udawane manto. :lol:

Na pocieszenie powiem tylko, że w Judo też jest Nage No Kata które w swej formnie bardzo przypomina Aikido.



Dla porównania (jak by przypadkiem sie okazało, że nie udajesz idioty i nie wiesz jaka jest różnica między "udawanym" Kata a prawdziwą Walką ) zamieszczam link do HL mojego ulubieńca Koga Toshihiko

Spójż jaka piekna bajeczna wręcz technika i do tego zastosowana w prawdziwej walce a i nie z byle kim.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Bogumił wszystko co piszesz to "najoczywistsza oczywistość" :wink: , żeby było jasne, dla
mnie "prawdziwa nieudawana walka" to walka bez zasad tzn. wtedy, kiedy walczysz
o życie, zdrowie itp. Wszelkie sztuki, sporty walki mają cię w jakiś sposób przygotować
do tego, ale są "udawane", co nie znaczy, że jest tam element podkładania, nie uderzania
z pełną siła itp., ale nie jest to z założenia walka o życie, dla mnie walką nie udawaną jest
tylko walka o swoje życie. Oczywiście zgoda, że Judo, BJJ, Kickboxing i inne kontaktowe
sporty walki mogą, choć nie muszą lepiej przygotować do takiej konfrontacji, ale wybacz,
dla mnie dalej jest tam element, tylko przygotowawczy, a nie taki, który jest decydujący o
tym, że przeżyjesz w tej konfrontacji.

P.S
Chciałbym cię rozczarować, ale nie praktykuję twojego ulubionego AIKIDO, więc go wcale nie bronię 8)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
tu mamy sumi otoshi, technika dość powszechna w aikido:

najpierw jest w formie "kata" później "w praniu", jak nie ćwiczysz tego "w praniu" to jak można później walczyć bez zasad i tego użyć? oczywiście to tylko przykład ale odnosi się do całej reszty technik

Bogumił, tak z ciekawości, czemu nękasz aikido a nie ju jutsu, gdzie szkoły tradycyjne robią kata i krzyczą hadzia?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Odpisze ok 12-30 ; 1:00 bo muszę chwilowo wyjść.
  • 0

budo_szary_wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy ćwiczycie tylko aikido......
Bogumił napisał:

Wykonujący inicjując technike daje sygnał Uke do właściwego jej - umówionego wcześniej -odebrania. Na tym Aikido polega.

Nikt tam z nikim nie walczy i walczył nigdy nie będzie bo obaj współpracują.


Czy takie cuś nie nazywa się czasem treningiem a nie walką?
Czy w ju jitsu nigdy tak nie ćwiczyliście?
No coś mi się zdaje że na treningach ju jitsu też nie ma: do ataku ! urraaaa ! bo by się to wtedy nazywało masakrą a nie treningami.

Aikido sztuką walki ? Całe Aikido opiera się na tym żeby właśnie nie nie walczyć. Ile razy na treningach zwracano mi uwagę i poprawiano : "walczysz".
Aikido - sztuka obrony, neutralizacji siły przeciwnika , optymalizacji ruchu. Ale walki to tam ni ma - na tym polega wg mnie geniusz Dziadka i Aikido.

No ale nunchaku też do walki nie wynaleziono a ktoś może się nim w walce posłużyć - można nim zboże młócić a można nim kogoś zabić.

Jeśli Judoka na zawodach, wyciągnie drugiemu Judoce dźwignie a tamten się nie podda to myślisz, że ten pierwszy mu łapy nie złamie lub co najmniej nie uszkodzi ?


Nie chcę nikomu łapy łamać ani nikogo uszkadzać co nie znaczy że nie mogę - bardzo łatwo w Aikido wg mnie można łapy łamać. Nie ma sportu - nie ma walki - nie ma łamania.
Ale pływanie zsynchronizowane w Aikido to jakieś nieporozumienie - a zdaża się . :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024