Skocz do zawartości


Zdjęcie

Weider a pompeczki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Weider a pompeczki
Ahoj:)

Zaczalem trening Weidera, (po pewnej przerwie od treningow:)
mam nadzieje ze dotrwam do konca;-)
Weiderem sobie brzuszek wzmocnie a chcialbym popracowac nad innymi miesniami, czy mozna laczyc Weidera i robic regularnie jakis cykl oparty na popkach? czy lepiej zrezygnowac z pompek?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
mozesz spoko
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
dzieki, chcialem sie upewnic aby sie nie przetrenowac

Tak mnie brzuch napierdziela ze caly dzien mnie skreca z bolu, wyprostowac sie nie moge :lol:

Chcialbym biegac regularnie i pompki robic, tylko nie chcialbym obciazac dodatkowo brzucha aby nie przegiac z tym wszystkim
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
Dietka, trening z glowa i nic nie przetrenujesz :)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
spokojnie
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
Ja bym się zastanowił, czy obecnie nie przetrenowujesz brzucha. Dzisiaj robię dwudziesty drugi dzień Weidera i o ile trzecia seria jest bardzo ciężka, to godzinę po ćwiczeniach (po rozciągnięciu brzucha) już nie czuję żadnych niedogodności. Albo więc robisz coś nie tak... albo ja robię coś nie tak. ;)

Pompki natomiast, jak pisali przedmówcy, w niczym nie przeszkadzają.
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
Mam jeszcze jedno pytanie techniczne odnosnie brzuszkow.

Otoz wiem ze nie odrywam ledzwi od ziemi, i tak robie ale w trakcie robienia brzuszskow zaczyna mnie bolec szyja mocno (jakbym sie zaciagal szyja do brzuszka a nie brzuchem), proboje jak moge aby zrobic to prawidlowo, ale nie moge, albo mnie ledzwie boli jak odrywam, a jak nie odrywam i lezy ladnie na ziemi to mnie szyja z kolei boli :lol:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
byc moze to dlatego ze masz rece zaplecione z tylu glowy i dociagasz rekami glowe do klatki( to tylko przypuszczenia) 8)
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
problem w tym ze za kark ani glowie sie nie trzymam, a boli mnie to bardziej od brzucha;/
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki

problem w tym ze za kark ani glowie sie nie trzymam, a boli mnie to bardziej od brzucha;/

Przecież przy trzech ćwiczeniach z sześciu powinieneś się trzymać, tzn. mieć ręce splecione na karku. Może dlatego właśnie boli, że przez cały czas podtrzymujesz głowę w powietrzu jedynie nieprzyzwyczajonymi mięśniami karku?
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
Ledziwa i szyja mnie bolaly mocno do jakiegos 15 dnia. Potem spoko, tak ze kwestia przyzwyczajenia..poprostu sie za bardzo caly spinasz, potem jak bedzi silniejszy brzuch to ie oduczysz. I tez nie robisz nic zle, tak jak ktos pisal, bo poporstu po 20-25 dniu miesnie przestaja bolec zupelnie.

Zycze wytrwalosci, bo to nudne jest jak cholera, szczegolnie ze ostatnie dni zajmwaly mi po 40 minut.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
Tam jest nawet zalecane zeby robic takze cwiczenia na kregoslup. Czyli kladziesz sie na burzchu i odginasz do tylu, robisz takie odwrotne brzuszki. Nie zaniedbaj tego.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki

Tam jest nawet zalecane zeby robic takze cwiczenia na kregoslup. Czyli kladziesz sie na burzchu i odginasz do tylu, robisz takie odwrotne brzuszki. Nie zaniedbaj tego.

Dobrze mówi. Ja po skończeniu trzeciej serii robię dziesięć grzbietów (czyli z leżenia na brzuchu unoszę równocześnie ręce, tułów i nogi, opierając się jedynie na biodrach i chwilę przytrzymując w górze), po czym rozciągam brzuch poprzez położenie się na nim, ułożenie rąk przy barkach i wyprostowanie ich, patrząc jak najdalej za siebie na sufit (biodra i nogi na ziemi). Potem to samo patrząc przez lewy i prawy bark. O ile na początku bolały mnie plecy w odcinku lędzwiowym, to od kiedy zacząłem robić grzbiety ból zniknął. Polecam.
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
a to mam jeszcze pytanie techniczne.

Czytalem w opisach jak robic "weidera", ze np. w cwiczeniu 1 jak ma sie robic 6 powtorzen, to jedno cale powtorzenie to brzuszek to jednej nogi, po czym do drugiej nogi (czyli lacznie 12 sklonow), a teraz na konkurencyjnym forum internetowym znalazlem cos takiego
"
1 cwiczenie - 6 powtórzeń ŁĄCZNIE (jedną nogą 3 i drugą nogą 3)
2 cwiczenie - 6 powtórzeń
3 ćwiczenie - 6 powtórzeń ŁĄCZNIE (jedną nogą 3 i drugą nogą 3)
4 ćwiczenie - 6 powtórzeń
5 ćwiczenie - 6 powtórzeń ŁĄCZNIE (każdą nogą po 3 powtórzenia; przy maksymalnym zgięciu nie odczekujemy 3 sekund.. odrazu się wyprostowujemy i zaczynamy do drugiej nogi
6 ćwiczenie - 6 powtórzeń

To była 1 seria, teraz czekają nas jeszcze 2"

Ktore ejst prawidlowe?


Grzbiet rozciagam po cwiczenaich 8) co do bolu karku rzeczywiscie macie chyba racje, nie trzymam glowy pod rekami trzymam ja wtedy obok dotykajac skroni, nie podtrzymujac.
Kiedys jak trenowalem karate trener kazal nam tak robic aby nie podtrzymywac rekoma glowy, mowiac ze mimowolnie po ilus powtorzeniach zamiast pracowac brzuchem bedziemy podnosic glowe a moze to w dluzszym okresie czasu przyniesc cos zlego.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
W ćwiczeniach naprzemiennych powinno być każdą nogą tyle powtórzeń, ile jest w danym dniu (czyli łącznie dwa razy tyle). Dla mnie pierwsze dwa ćwiczenia naprzemienne i tak są najlżejsze z zestawu, więc nie widzę powodu, aby je sobie skracać. A w przedostatnim ćwiczeniu rzeczywiście nie ma przytrzymywania, z tym, że mamy tam ruch nożycowy, a więc nie wracamy do pozycji wyjściowej, tylko trzymamy brzuch spięty i prostując jedną nogę od razu unosimy drugą.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
Dzieki

Mam kolejne pytanie, no a ze tu mam fachowcow to sie nie krepuje :)
Otoz zaczalem rownolegle biegac interwaly (generalnie z kondycja nie najlepiej ostatnimi czasy poza tym mam troche brzuszka od paru miesiecy co jest u mnie nowoscia jako taka) ale zaczalem sie zastanawiac czy te interwaly nie spala mi jednoczesnie powstajacego w bolach miesnia brzuchowego weiderowego :?:
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
jeśli będziesz mial dobrą diete to napewno nie
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
Dojechalem 12 dnia, wyjazd mialem dwu tygodniowy, przerwalem, i wczoraj zaczalem od nowa.
Przy rowerku (5 cwiczenie) czuje mocny nieprzyjemny bol tuz nad pupa w ledzwiach, (zawsze mialem slabe plecy, moze to przez to), podobny bol odczuwam przy trzymaniu wyprostowanych nog nisko nad ziemia.
Postanowilem ze bede robil wiedera bez tego cwiczenia, wiem wiem to nie to samo, ale napewno da lepsze to niz nie robienie niczego. Moze poradzice co wrzucic zamiast rowerka?
Ano, biegam co drugi dzien interwały.



A odnosnie plecow, jak najlepiej w warunkach domowych (bez partnera bez sprzetu profeslonalnego) wzmocnic miesnie plecow (od ledzwi w zwyz)?

Dzieki :wink:
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Weider a pompeczki
kladziemy sie na podlodze na brzuszku
nozki pod kaloryfer i podnosimy glowe i plecy do gory...

mozna jeszcze dlonie zalesc na karku..polecam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024