Skocz do zawartości


Zdjęcie

energia ki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

...nie chciałem zakładac nowego tematu
zastanawiam się czy zachował sie jakiś swiadek takich pokazów dziadka?

Poniewaz to jest najprawdopodobnie ostatni staz jaki Dziadek prowadzil pod koniec lat 60 tych w Tokyo, to z cala pewnoscia wielu jego uke z tamtych czasow jeszcze spokojnie sobie cwiczy...
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

...nie chciałem zakładac nowego tematu
zastanawiam się czy zachował sie jakiś swiadek takich pokazów dziadka?


Ten fragment jest z ostatniej publicznej demonstracji Ueshiby z 1968 r.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
A co powiedzcie na to, jest Ki, czy nie ma Ki? :wink:


  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

A co powiedzcie na to, jest Ki, czy nie ma Ki? :wink:


Stary numer.
Jak by jeszcze zapalił. :roll: To by było COŚ
...A tak to każdy potrafi :-)

Ja np robie ten numer z gaszeniem ale obrotowym mawachem w hakamie :D
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
ciekaw jestem wrażeń naocznych świadków (pokaz Dziadka)- było ich sporo, więc pewnie jeszce zyją...

przyznam się, że raczej podchodzę sceptycznie do tego typu rzeczy (przytaczany na budo filmik: ), ale bywam na stazach u jednego rosjanina (były instruktor GRU !!!), który raczej do bajerantów nie należy :) - mówił, że ma kolegę który robi podone rzeczy , co Dziadek na tym pokazie. Jak bedzie nastepnym razem w Polsce ma mi dać znać, bym sie przekonał i uwierzył 8O .

p.s. może poznajecie któregoś z tych uke Dziadka??
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

ciekaw jestem wrażeń naocznych świadków (pokaz Dziadka)- było ich sporo, więc pewnie jeszce zyją...

przyznam się, że raczej podchodzę sceptycznie do tego typu rzeczy (przytaczany na budo filmik: ), ale bywam na stazach u jednego rosjanina (były instruktor GRU !!!), który raczej do bajerantów nie należy :) - mówił, że ma kolegę który robi podone rzeczy , co Dziadek na tym pokazie. Jak bedzie nastepnym razem w Polsce ma mi dać znać, bym sie przekonał i uwierzył 8O .

p.s. może poznajecie któregoś z tych uke Dziadka??


ja zaryzykuje takie twierdzenie ze to ma znamiona kultu religijnego opartego na przesadnym oddaniu autorytetowi. sam gdzies czytalem wypowiedz jednego z uczniow dziadka (wywiad przytoczony bodajze przez szczepana o ile sie nie myle) gdzie rzeczony mowil o tym ze w zyciu nie przeszloby mu nawet przez mysl zeby dziadka zaatakowac czyu nie przeszlo mu przez mysl zeby podwazac, kwestionowac w jakikolwiek sposob autorytet dziadka. jestem w stanie zaryzykowac taka hipoteze poniewaz w japonii czesto obserwuje taka postawe w relacji szef-podwladny, student-asystent-profesor, gdzie kazdy kiwa glowa i mowi "hai" nawet jak sie nie zgadza ze zwierzchnikiem.
  • 0

budo_zaiste
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Energia Ki... Coś takiego napewno istnieje. Raczej nie w postaci fireball'ów, czy innych magicznych technik. Energia ta jest niewidoczna, ale możemy bez problemu zaobserwować jej działanie. Mały test: sprubujcie się utrzymać na drążku jaknajdłużej. Wiekszość ludzi spada po kilku minutach, twardzi wytrzymują dłużej. Jednak w przypadku zagrożenia życia (wisimy nad przepaścią) wytrzymamy kilka godzin.... Jeńcy wojenni wytrzymywali kilka dni, stojąc z podniesionymi rękoma. Bez wody, jedzenia. My zmęczymy się po kwadransie....

Człowiek różni się od zwierząt, nie tylko fizycznie. Jesteśmy czymś więcej niż inteligentmymi małpami.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Ja tam jestem europejczykiem, terminu ki nie używałem i używać nie będę bo jeśli sami japończycy nie potrafią jednoznacznie odpowiedzieć czym jest ki to szkoda czasu. Wszystko sprowadza się do praw fizyki, które w języku polskim są opisane w miarę( :) ) jaśnie :wink:
  • 0

budo_zaiste
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Ja chyba też jestem Europejczykiem :wink:

Ale nauka w tym również fizyka, nie potrafi wyjaśnić wielu rzeczy. Wciąż pojawiają się wątpliwości, nowe hipotezy....
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

Energia Ki [...]Mały test: sprubujcie się utrzymać na drążku jaknajdłużej. Wiekszość ludzi spada po kilku minutach, twardzi wytrzymują dłużej. Jednak w przypadku zagrożenia życia (wisimy nad przepaścią) wytrzymamy kilka godzin...

To w żaden sposób nie udowadnia istnienia energii Ki. Udowadnia jedynie, że człowiek wykorzystuje tylko ułamek swoich możliwości fizycznych. Do pozostałej części ma dostęp w sytuacji zagrożenia życia.

Ale nauka w tym również fizyka, nie potrafi wyjaśnić wielu rzeczy. Wciąż pojawiają się wątpliwości, nowe hipotezy....

Fizyka chyba najmniej zajmuje się energią Ki. Pomimo, że termin energia jest parametrem ściśle fizycznym, który wyraża się w Joulach, kaloriach, kilowatogodzinach, itp..., itd...
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
fizyka nie, ale nauki kognitywne wyjasniaja coraz wiecej...
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
co energii ki przypomina mi sie wywiad z Koichi Tohei (był chyba dawno, dawno temu na VB), a brzmiało to mniej więcej tak:
-Czy może Pan przesunąć tą (chyba:) popielniczkę za pomoca energii ki
-Oczywiście. Po czym wziął i przesunął popielniczkę (czy coś tam innego na stole) ręką i powiedział: "Moja ręka była pełna ki"

... i to chyba jest kwintesencją
Każdy z nas ma jakąś siłę wewnętrzną, witalną, trudną do nazwania- którą my za wszelką cenę chcemy utożsamiać z jakąś magią, czy nie wiem czym jeszcze
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

co energii ki przypomina mi sie wywiad z Koichi Tohei (był chyba dawno, dawno temu na VB), a brzmiało to mniej więcej tak:
-Czy może Pan przesunąć tą (chyba:) popielniczkę za pomoca energii ki
-Oczywiście. Po czym wziął i przesunął popielniczkę (czy coś tam innego na stole) ręką i powiedział: "Moja ręka była pełna ki"

... i to chyba jest kwintesencją
Każdy z nas ma jakąś siłę wewnętrzną, witalną, trudną do nazwania- którą my za wszelką cenę chcemy utożsamiać z jakąś magią, czy nie wiem czym jeszcze


cos czego nie mozna jasno zdefiniowac, nazwac i pokazac jest kwestia wiary.
ja jestem niewierzacy.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
"Ki" nie jest kwestią wiary. Jam jest również tzw. Niewierny Tomasz. Ale wystarczy zobaczyc np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sensei w akcji, jak za pomocą bezdotykowego tenchinage dosłownie zmiata uke z nóg...

Kato-sensei regards O’Sensei with utmost respect and considers him to be his only teacher. He states that the Founder didn’t teach him directly, rather that he learned from the Founder. Kato sensei believes that others cannot teach us Aikido, it is something we must learn ourselves from others. He sums this up by saying, "Aikido is not something to learn from others, but to learn by oneself. Ideally, the practice should be for oneself, and it should be rigorous and sternly self-disciplined, by one’s own choice.
  • 0

budo_zaiste
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Jeżeli nie chcesz to nie uwierzysz, ale fizyki i tak nie lubie.
  • 0

budo_steve
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

p.s. może poznajecie któregoś z tych uke Dziadka??


Rozpoznaję bardzo młodego ś.p. Shoji Nishio sensei - siedzi w seiza w pewnym momencie.
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
moim zdaniem KI to tak naprawde charyzma jaką w sobie mamy.... tyle nigdy nie mieliście tak, że spojrzeliście komuś w oczy i np przestraszyliście sie go?

nawet Kurosawa pokazuje to w swoich filmach, nie pamietam tytułu jka znajde to napisze:)

pozdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
Co Wy wiecie o energii KI :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki

Co Wy wiecie o energii KI :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



pozdrawiam

Dobrze zrobione i przesmieszne. Aczkolwiek Stefek schodzi juz z filmow na reklamy.... moze to jest jego prawdziwa zyciowa misja? :lol:
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: energia ki
natrafilem ostatnio na ciekawy artykul dotyczacy psychologii sportu i wiele koncepcji wydalo mi sie znajomych - zozluznianie, uzywanie tylko niezbednych miesni, stan przeplywu i koncentracji na tu i teraz.
Polecam

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024