Skocz do zawartości


Zdjęcie

sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)
Witam.
W tym wlasnie weekendzie odbyl sie stazyk z shihan Tamura w Szwajcarii....
na staz przyjechalo stosunkowo malo osob (mysle ze bylo moze ok. 150....)...
pogoda byla letnia wiec mozna bylo liczyc na przyslowiowe "niedzwiedzie mieso" (to cytat ze "znaczy kapitana" :) )
i faktycznie....
spoznilem sie co nieco na poranny sobotni trening.....(ech te opoznienia w komunikacji w Zurichu :? ) ale juz po paru minutach treningu bylo ok.- pot lal sie strumieniami, cwiczenia intensywne....
co prawda w czasie stazu nie bylo czesci ze sprzetem...ale sensei tlumaczyl uzywajac bokken obrone z yokomen uchi- shiho nage i ikkyo omote....(to znaczy obrona shomen przeciw atakowi yokomen)
niezlym "mykiem" byla tez zmiana reki reki ktora atakowal tanto... to znaczy przelozenie tanto do drugiej reki..tak ze nie bylo wiadomo z ktorej strony zaatakuje...ale trzeba bylo byc gotowym na obie rece... :lol: a jak wiadomo ataki Sensei sa dosc szybkie....reka nie wychodzi zwykle do tylu po za pionowa os Sensei..... wiec odbywa sie to blyskawicznie...
pomiedzy treningami zaczely mnie brac skurcze (w pewnym momencie zastyglem doslownie... :lol: ) ale po poludniu w sobote sie rozruszalem...
na szczescie kazdy trening Sensei przedluzal...wiec mozna bylo niezle zaszalec...
po poludniu takze w sobote trening byl bez rozgrzewki...(wczesniej przez godzine prowadzil jakis szwajcar..) wiec ....ogien ogien ogien....
bylo wiele technik..i jak zwykle mozna bylo sie wiele nauczyc od Sensei- przeciez aikido to nieustajaca nauka....wiec korzysci z takiego stazu niesposob wymiienic...
fotek co prawda nie robilem....(nie mialem za bordzi jak..a po za tym akumulator w aparacie wysiadl mi... :cry: a nie jest to zwykla bateria-paluszek...)
jakies tam filmiki z tego stazu sa dostepne na Youtube...

pozdrawiam
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)
a tu znalazlem jakas fotke na ktorej mnie widac w sieci ze stazu :P
Dołączona grafika
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)
Czas mija, s. Tamura (niestety) się starzeje, a Ty, Przemku, wiecznie młody... . Dieta cud czy tajemna wiedza wiadomych służb? :P :wink: :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)
Wiecznie mlody, ale za to HARA rosnie :lol: :oops: Tamura sensei u nas tez prowadzil staz, ale spowodowalo to tylko katastrofalne zalamanie mojego dobrego samopoczucia. Juz wiem ze nic nie umiem. Cwiczylem pare razy z pania Tamura, ta kobieta naprawde robi to co sensei pokazuje. Takze cwiczenie z nia to niezly sposob na wykradzenie sekretow..... Cwiczenie z sensei'em upewnilo mnie ze stalem sie zwyklym drwalem, ktory nieudolnie machajac na wszystkie strony siekiera probuje wyrzezbic jakies niezwykle wyrafinowane ksztalty w kawalku drewna....taaaaa.....zycie jest pelne niespodzianek , a potem umierasz. :twisted:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)

Czas mija, s. Tamura (niestety) się starzeje, a Ty, Przemku, wiecznie młody... . Dieta cud czy tajemna wiedza wiadomych służb? :P :wink: :)


ano niestety starzeje sie...trzeba wiec starac sie jak najczesciej jezdzic na staze....a niedlugo oboz w Lesneven :!: :!:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)

Wiecznie mlody, ale za to HARA rosnie :lol: :oops:


e tam..starasz sie mnie zdrzaznic lobuzie.. to z zazdrosci..ze nie mozesz tyle jezdzic....i tak to wszyscy wiedza.. :P :wink:

Tamura sensei u nas tez prowadzil staz, ale spowodowalo to tylko katastrofalne zalamanie mojego dobrego samopoczucia. Juz wiem ze nic nie umiem..


hmmm.....nieraz chyba juz cwiczyles na stazach z sensei Tamura..wiec doskonale wiesz ze ZAWSZE tak jest :lol:

Cwiczylem pare razy z pania Tamura, ta kobieta naprawde robi to co sensei pokazuje. Takze cwiczenie z nia to niezly sposob na wykradzenie sekretow...


nieraz tez cwiczylem z Pania Tamura (o czym pisalem we wczesniejszych opisach....) i bardzo lubie z Nia cwiczyc - niezle potrafi dac popalic...baaardzo fajnie sie z Nia cwiczy....widac ze sporo pracuje na treningach...

Cwiczenie z sensei'em upewnilo mnie ze stalem sie zwyklym drwalem, ktory nieudolnie machajac na wszystkie strony siekiera probuje wyrzezbic jakies niezwykle wyrafinowane ksztalty w kawalku drewna....taaaaa.....zycie jest pelne niespodzianek , a potem umierasz. :twisted:


hyhyhyhy..musisz robaczku popracowac..wiecej cwiczyc jezdzic na staze z sensei tamura...to moze efekty beda... :P :wink: :)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)
ostatnio dostalem info ze sa kolejne fotki ze stazu....ale poniewaz sa za wielkie..wiec tylko liki podaje...

na tej fotce gdzies tam mnie widac w tle....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a tu dwie z bokkenem (kiedys byl taki topik o fotkach z bokken sensei Tamura...)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)

na tej fotce gdzies tam mnie widac w tle....

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


To Zenek Kokowski cię tam atakuje? Słyszałem , ze na 30-lecie Zenkowego Aikido ma być u niego staż z Tamura Sensei - prawda to?
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Tamura w Szwajcarii (26/27.05.2007)
faktycznie na fotce cwicze z Zenkiem..
a co do stazu.. to w niedziele wieczorem dostalem info o stazu 13/14.10 w Niemczech....w Idstein..a to blizej raczej Wiesbaden niz Frankfurtu...chociaz i do Frankfurtu tez niedaleko..(mysle ze ok 40 km..)
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024