Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urazy kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_rodriguez3
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Urazy kolana
Witam wszystkich!! 3 dni temu grałem w piłke i kolega zrobił wślizg i razem upadliśmy, cosik zaczeło mnie kolano boleć, lecz po chwili ból ustąpił i grałem jesczze z 30 min. Na nastepny dzien mnie pobulewalo kolano i była opuchlizna. wczoraj robiłem oklady na kolano "altacet" i od wczoraj bólu juz nie czuje lecz kolano widać ze jest troszke spuchniete. Co mam dalej robić, czekać i robić okłady czy iść do lekarza???? z góry dziekuje za pomoc
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
jak masz ochote i czas to mykaj, lekarz nie zaszkodzi (raczej...)
a kolana to wazna sprawa i trzeba uwazac.
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
do lekaaaaaaaaaarzzzzzaaaaaaaaa
nawet ci zaśpiewałem, to musisz pójsć.
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
Jak dla mnie to koniecznie do lekarza. Mowisz ze jest opuchniete wiec cos sie moglo stac, nawet niewielkiego (ale nie ma co panikowac, bo niekoniecznie cos sie stalo).

Jak pojdziesz to daj znac co tam ci powie :wink:
  • 0

budo_rodriguez3
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
oki ;] jutro ide do lekarza, przynajmniej wtedy bede wiedział czy cosik sie stało ;/// jutro dam znać co jest ;> pozdro
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
stanowczo powinieneś powstrzymać się przed ostrą grą będąc w tak zaawansowanym wieku.



Podłączę się do tematu z pytaniem:
co może oznaczać kłujący ból z boku kolana, po jego wewnętrznej stronie, występujący zwłaszcza po nietrafionym kopnięciu ? Coś np. z łąkotką ?
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana

Podłączę się do tematu z pytaniem:
co może oznaczać kłujący ból z boku kolana, po jego wewnętrznej stronie, występujący zwłaszcza po nietrafionym kopnięciu ? Coś np. z łąkotką ?

Więzadło. :)
Ja to przerabiam właśnie, bo skręciłem w lutym kolano na nartach. Radzę iść do chirurga...
  • 0

budo_rodriguez3
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
Hehe, z tym wiekiem to przeciez taki "joke" ja zara ide do szkoły, a potem pójde do lekarza i sie okaze cosik mi jest ;> a moze ja mam własnie coś z więzadłem??? ;///
  • 0

budo_rodriguez3
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
Niestety domowy lekarz juz skończył dyżur ;//// a oczywiście rodzice mowią zeby poczekac do poniedzialku, bo przez weekend lekarz nie przyjmuje ;> bólu nie czuje, moge chodzić, lecz jest mała opuchlizna ;// niewiem juz sam co mam robić :( (
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
jesli masz opuchlizne to mozesz zastosowac zimne oklady z takich zelkow - w aptece jest
tylko tam sie z instrukcja dobrze zapoznaj bo mozna sobie skore odmrozic :wink:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
Ciężko odmrozić żelpakami, nawet, jak masz przyzwoitą zamrażarkę. Niejeden raz schładzałem różne kontuzje i wiem co mówię ;)
A pochłodzić warto. I do lekarza iść też.
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana

Ciężko odmrozić żelpakami, nawet, jak masz przyzwoitą zamrażarkę. Niejeden raz schładzałem różne kontuzje i wiem co mówię ;)
A pochłodzić warto. I do lekarza iść też.

a mi chodzi o to ze niektorzy klada te zelki bez jakies gazy, czyszmatki bezposrednio na skore :wink:

co do autora tematu to jak juz przez ten weekend nie wytrzymasz to idz na pogotowie :) tam maja obowiazek cie przyjac :wink:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana

a mi chodzi o to ze niektorzy klada te zelki bez jakies gazy, czyszmatki bezposrednio na skore :wink:


To ja na przykład ;)
Nie mowię, że to przykład do naśladowania, ale nic mi się nigdy z tego powodu nie stało ;)
  • 0

budo_rodriguez3
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
wytrzymać to wytrzymam :D :D bo bólu niema ;p;p ale ta opuchlizna troszke mnie denerwuje ;/// ale porobie okłady z jakis tam zelków hehe i tez mam cosik "altacet" :) ) pozdro
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
Nie ma co panikować jak bólu nie ma to rób okłady i tyle.Do lekarza możesz pójść spokojnie w poniedziałek(jeżeli czujesz taką potrzebę), chyba że nie wytrzymujesz i widzisz że coś sie dzieje z nogą :-)
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana


a mi chodzi o to ze niektorzy klada te zelki bez jakies gazy, czyszmatki bezposrednio na skore :wink:


To ja na przykład ;)
Nie mowię, że to przykład do naśladowania, ale nic mi się nigdy z tego powodu nie stało ;)


hehe :wink: mi jak nakladalem na troche bez gazy to jakos tak okrponie zimno bylo :wink:
  • 0

budo_rodriguez3
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
Aha ;] loss ;> to przez weekend bede mógł spac spokojnie ;p;p lecz do lekarza i tak sie przejde zeby miec pewność, ze nic tam sie nie dzieje ;]]] bo takie głupie czucie mam w kolanie jakby cosik sie to kolano przekręcało czy cuuśśś ;p;p :P ale dziex wszystkim za rady :) )))) i jak macie jeszcze cosik do napisania to piszta, chętnie poczytam, zeby poszerzyc wiedze na temat urazu kolana ;///
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana

Nie ma co panikować jak bólu nie ma to rób okłady i tyle.


Hmmm brak bólu nie świadczy o niczym, bo wbrew pozorom uszkodzone kolano nie musi boleć. Utrzymująca opuchlizna może już martwić i to jest główny powód żeby iść do lekarza z tym kolanem
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
Przeczytaj mój post jeszzce raz , i kolejny i jeszcze i kolejny i jeszcze raz a może doszukasz sie w nim stwierdzenia "możesz spokojnie pójść w poniedziałek" :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Urazy kolana
A mial ktos cos takiego: ze po calkowitym wyprostowaniu nogi kuje w kolanie od gory? To samo mam z lokciem , po wyprostowaniu tez czuje klucie. Niejest to jakis straszny bol ale dokuczliwy.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024