Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obity mózg? Lekki wstrząs?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Obity mózg? Lekki wstrząs?
Było tak: wczoraj na treningu, w trakcie rozgrzewki, robiliśmy takie ćwiczonko, że wskakiwaliśmy na partnera, zapinając gardę, po czym robiliśmy brzuszki, a partner szedł całą długość sali. Niby fajnie, problem w tym że kumpel nie zdzierżył mojej wagi, potknął się, nieważne co, ważne że się żem wyjebał na łeb i kark, a on na mnie. Przez chwilę bolał mnie tył głowy, ale po kilku głębszych oddechach przeszło i cały trening dalej ćwiczyłem normalnie, bez żadnych sensacji ani trudności (morote gari, o goshi, ko uchi makikomi, o soto otoshi).

Kiedy wracaliśmy do domu autobusem, zrobiłem nagły ruch głową najpierw w lewo, potem w prawo, żeby coś zobrazować w trakcie rozmowy. I zabolała mnie głowa - w środku, w przedniej części. Od tego momentu przy gwałtownych ruchach, ewentualnie wstrząsach (w tym przewrotach), czuję ten sam ból w przedniej części właśnie. Wczoraj wziąłem procha przeciwbólowego, który niewiele dał i poszedłem spać, a dzisiaj czułem się rano jak na kacu gigancie. Na trening jednak poszedłem, bo dolegliwości zelżały z czasem (mój błąd) i jakoś go przeżyłem, choć były cięższe momenty (przewroty, przypadkowe kopnięcie w głowę kiedy ktoś zakładał balachę, takie tam).

Jeśli jutro rano będzie tak samo jak dzisiaj, to walę na izbę przyjęć i odpuszczam sobie trening. Jeśli będzie lepiej, to tylko odpuszczam trening. Ale w międzyczasie pytam: co wy na to? Mieliście już coś takiego, np. po nokaucie lub niefortunnym padzie? Czy to tylko obicie przedniego płata, który wszak obił się o czachę, czy może mini-wstrząs mózgu? Dodam, że nie mam żadnych typowych dla wstrząsu objawów, typu zawroty głowy czy też mdłości. Podzielcie się waszymi podobnymi przypadkami.
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
no mi się przydażyło po sparingu coś takiego(ból głowy), z tym że to nastąpiło parę godzin po i wyglądało jak zwykły ból głowy-po prostu boli, na nast. dzień minęło
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Ja miałem tak czasami po treningach, gdy zbyt dużo na maskę zbierałem. Na drugi dzień już nie bolało nigdy...
Dobra encefalopatia nie jest zła... :)
  • 0

budo_hov
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
mialem tak po mocnym soei nage czy jak to sie pisze 8) (nie trawie tych nazw) mimo ze nie uderzylem glowa o mate to na drugi dzien ruszajac gwaltownie glowa czylem sie powiedzmy lekko "nieswojo" :D nie boj zaby i wal na trening
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Lekarzem nie jestem ale przypuszczam, że po urazie mózgu (nawet "mini"), nie miałbyś żadnych wątpliwości.
Ja przeżyłem lekkie wstrząśnienie mózgu w podstawówce i chociaż dzielnie poszedłem na lekcję, to nie byłem w stanie słowa przeczytać i czułem się jak w kosmosie.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Parafrazując dowcip o babie u lekarza, wstrząsy mózgu to mają ludzie po wypadkach, a ciebie to po prostu łeb nap...ala ;)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
mnie kiedyś po suplesie łeb bolał 3 dni.
jak czujesz, że nie możesz, to się nie zmuszaj.
jak nie przejdzie to do lekarza.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Od razu na izbe przyjec.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
to jest cos dziwnego stary
ja czasem jak cos pzyjme mocniejszego to mam lekkie zawroty co najwyzej (chociaz raz mi sie zdazylo odplynac po dojsciu do siebie : )
ale u ciebie to bzmi jakbys cos zerwal w tym autobusie
nie baw sie sie w "moze pzejdzie" tylko mykaj do doktora
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
sam pewnie bym nie poszedl ale lepiej wstapic z tym do lekarza.
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Słuchaj Szczepana i mnie :) - nie zastanawiaj się tylko idź do lekarza, nic nie kosztuje. Potem będziesz sobie w brodę pluł że za późno poszedłeś..

zdrowia życzę
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?

Lekarzem nie jestem ale przypuszczam, że po urazie mózgu (nawet "mini"), nie miałbyś żadnych wątpliwości.
Ja przeżyłem lekkie wstrząśnienie mózgu w podstawówce i chociaż dzielnie poszedłem na lekcję, to nie byłem w stanie słowa przeczytać i czułem się jak w kosmosie.

mialem identycznie z ta róznica, ze znalazlem sie w szpitalu. Pamietam tylko ogromny ból glowy i nic poza tym.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Dzięki za odpowiedzi.

Rano było lepiej, ale tylko trochę, więc udałem się do wspomnianej izby przyjęć. Popytali, pomacali, prześwietlili głowę i szyję wzłuż i wszerz... i nic. "Zniesiona lordoza" tylko, co ortopeda opisał jako typowe, że wskazywałoby to na nadmiernie napięte mięśnie karku, po czym obmacał mój kark, zapytał, czy mnie gdziekolwiek boli. Odpowiedziałem, że nie, na co on powiedział że dziwne, ale nic tu nie ma. I on w ogóle nie może nic w takim razie polecić - po prostu odczekać. A jak nie ustąpi za parę dni, to się pofatygować na "kontrolę." Zapytałem, czy to nie jest może jakieś uszkodzenie neurologiczne, że może bym do neurologa albo neurochirurga poszedł, a on na to że nie ma takiej opcji, żeby to mózg był uszkodzony. I wsio.

A łeb jak boli, tak bolał.
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
współczuje, jak głowa boli, to mi się wszystkiego odechciewa


wiem, że ludzie mają większe problemy, ale ból głowy to kataklizm :D
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?

Lekarzem nie jestem ale przypuszczam, że po urazie mózgu (nawet "mini"), nie miałbyś żadnych wątpliwości.
Ja przeżyłem lekkie wstrząśnienie mózgu w podstawówce i chociaż dzielnie poszedłem na lekcję, to nie byłem w stanie słowa przeczytać i czułem się jak w kosmosie.

mialem identycznie z ta róznica, ze znalazlem sie w szpitalu.

Z różnicą, a czyżbym ja napisałem że nie znalazłem się w szpitalu? Nie odbieraj mi poważnej przygody dzieciństwa ;) Cztery dni przeleżałem na urazówce (na obserwacji)
  • 0

budo_dorotasolo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
uwielbiam, jak piszą "typowe zniesienie lordozy" - przywaliłeś mocno kręgosłupem szyjnym, pewnie coś się naderwało (ścięgno, naruszony staw czy coś takiego, raczej nie mózg). Moja koleżanka po czymś takim 2 tygodnie nosiła kołnierz, nie mogła prawie wogóle głową kręcić na boki... Jak nie widzą nic złamanego i żadnych odchyłów w badaniu to dobrze, ale trochę przerwy w treningu nie zaszkodzi. Każdy pad na plecy łączy się z dużymi obciążeniami kręgosłupa szyjnego (amortyzacja wstrzasu przy upadku) - to tak jak chodzenie ze skręconą kostką. Niby można , ale po co?

Pozdrawiam
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
a wszystkim chciałem powiedziec ze wstrzasnienie mózgu z definicji łaczy sie z utrata przytomnoście ergo nie było utraty- nie ma wstrząsnienia :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?

uwielbiam, jak piszą "typowe zniesienie lordozy" - przywaliłeś mocno kręgosłupem szyjnym, pewnie coś się naderwało (ścięgno, naruszony staw czy coś takiego, raczej nie mózg). Moja koleżanka po czymś takim 2 tygodnie nosiła kołnierz, nie mogła prawie wogóle głową kręcić na boki... Jak nie widzą nic złamanego i żadnych odchyłów w badaniu to dobrze, ale trochę przerwy w treningu nie zaszkodzi. Każdy pad na plecy łączy się z dużymi obciążeniami kręgosłupa szyjnego (amortyzacja wstrzasu przy upadku) - to tak jak chodzenie ze skręconą kostką. Niby można , ale po co?

Dzięki. Przerwa w treningach jest jak najbardziej; wkurzające jest tylko to, że ledwo mi się zrósł złamany palec, to od razu wyskoczyło to. Głową mogę ruszać i nie jest tragicznie, ale jest momentami bardzo nieprzyjemnie. Zobaczymy, ile jeszcze tej przerwy będzie.
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
ja po sparingach miałem mroczki przed oczami tak że widziałem tylko kropke normalnie a wkoło biało, rano też uczucie kaca. Przeszło z czasem i można tłuc sie dalej
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
prawie jak Arona :) :)
Dobrze, że w kołnierzu nie siedzisz bo to dopiero byłaby lipa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024