Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obity mózg? Lekki wstrząs?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Slyszalem ze kilka dni po KO moze byc tak ze jak ruszysz glowa w lewo albo w prawo zaczyna cie łeb napierdalac. Przy KO sila uderzenia idzie ze szczeki na podstawe czaszki a ty Shabu wyjebales potylicą wiec masz objawy jak po KO. Przy wstrzasie chce ci sie zygac masz zaburzenia pamieci (nie pamietasz momentu uderzenia i tego co bylo bezposrednio przed i po nim) masz nudnosci, apatie. W kazdym razie po jebnieciu w dynie lepiej isc do lekarza bo matka mojej kolezanki wyjebała nie poszla do lekarza a kilka tygodniu pozniej juz nie zyla bo okazalo sie ze przy uderzeniu zrobil jej sie krwiak. Pozdrawiam.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?

W kazdym razie po jebnieciu w dynie lepiej isc do lekarza bo matka mojej kolezanki wyjebała nie poszla do lekarza a kilka tygodniu pozniej juz nie zyla bo okazalo sie ze przy uderzeniu zrobil jej sie krwiak. Pozdrawiam.

Też takie historie słyszałem. Dlatego martwi mnie to, że sprawdzono moje kości, ale już o żadnym rezonansie magnetycznym czachy czy czymś w tym stylu nie było mowy.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Na jakieś prześwietlenia zawsze możesz iść prywatnie, kase stracisz ale zyskasz pewność
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Może i zrobię, tylko nie wiem, co dokładnie należałoby zrobić.
  • 0

budo_imp
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Tomografie komputerowa i rezonans, tylko rezonans troszke drogi jest. 700zl chyba? Idz na pogotowie i powiedz, ze sie uderzyles mocno dwie godziny temu, to moze zrobia od razu :wink:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Tia, popatrzyłem sobie na ceny rezonansów oraz tomografii. 250 minimum, koło 700 maximum, zależnie od badania i wybranej opcji. Nie stać mnie nawet gdybym chciał tyle wydać. Gorzej, że za darmo robią natychmiast tylko w sytuacjach zagrożenia życia; we wszystkich innych nawet ludzie hospitalizowani czekają na badanie do kilku miesięcy. :?

W każdym razie jeśli do poniedziałku nic się nie zmieni, to pójdę znowu na izbę przyjęć. Ściemniać nie będe, bo ortopeda powiedział, że mam przyjść jakby się nie zmieniało nic, poza tym mają mnie w bazie danych (najpierw palec, teraz to). Oczywiście trochę pogadam i podkoloryzuję, żeby mnie wpuścili do lekarza, ale to tyle, potem się okaże. ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Mały update, skoro wcześniej tyle nadawałem: u ortopedy wszystko w porządku, bóle przeszły dopiero dzisiaj (tzn. ani razu nie miałem bólu w krzyżu, karku ani dziwnych pulsowań w głowie). Do neurologa wybiorę się profilaktycznie, ale w poniedziałek idę na judo i zobaczymy, co moje plecy, kark i głowa na to.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
super, trzymamy kciuki, jestesmy z toba nie martw sie wszystko bedzie dobrze
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
ja wiem chyba co ty masz. Ja przez to musiałem zrezygnować z treningu BJJ parę lat temu, bo po co drugim treningu przez trzy dni nie mogłem głowa ruszać. Do dzis raz an dwa miesiące, jak się budzę, i coś krzywo śpię, to potem mam te problemy.

Wczoraj głupia sytuacja, pokazuje pad w przód, i może coś za mało zamortyzowałem i już poczułem w karku. I dziś mnie to tak napierdziela ze szok, i głowa ruszać nie mogę. W dół jeszcze, ale na boki i w tył to tragedia.

Kiedyś miałem coś równie dziwnego. Kopiemy mocne kopnięcia okrężne na tarcze, i przy jednym, taki na fullll 300% też mi poszło. I potem kilka dni, mięśnie karku non stop napięte, boli to jak cholera :(
  • 0

budo_kolos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
Laser: a co medycy?
Jak dla mnie to z Twojego opisu wynika że to problem z kręgosłupem w odcinku szyjnym a nie "obita czacha"
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
tak, zgadza się, ja podejrzewam ze u niego tez sie to tak objawia. Dostał,ale łepetyna nie ucierpiała, ale kark tez przyjmuje. Objawy sa bardzo podobne.

Do medyków muszę sie wybrać ....
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?

Do medyków muszę sie wybrać ....

Zdecydowanie tak. Ja nie mam aż tak drastycznych objawów, jak ty (choć przez pierwsze kilka dni umierałem). Gdybym miał, to po pierwszym, góra drugim odnowieniu poleciałbym do lekarza.

W każdym razie mięśnie karku miałem jedynie minimalnie napięte, a i to z jednej strony tylko; aż się ortopeda dziwił. Teraz jestem po prawie dwóch tygodniach odpoczynku i jedyne, co zauważam to to, że bezpośrednio po treningu (gdy jest dużo padów, albo oberwę przypadkiem w łeb - po basenie nic nie miałem) boli mnie głowa przy gwałtownych ruchach na boki (przy normalnych ruchach ani w innych kierunkach nie). Wrażenie jakby była obita w środku, tak jak już pisałem. Ale niecałą godzinę później, kiedy docieram do domu, nic już nie czuję. W sensie że wszystko jest w normie, a nie że czucia nie mam. ;)

Tak czy siak wybieram się do neurologa, ale najpierw muszę wbić się do lekarza rodzinnego po skierowanie, a potem czekać na wolne miejsce w specjalisty. Miła pani za biurkiem na oddziale urazowym, gdzie byłem na kontroli, powiedziała, że owszem, neurologa mają i przyjmuje, ale chyba nie ma już zapisów na ten rok. 8O
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Obity mózg? Lekki wstrząs?
no wlasnie, dlatego omijam lekarzy ;) , no ale trza będzie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024