Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

no jak nie brałeś wczesniej kreatyny, to jakies mono (to akurat jest tanie), do tego jakies carbo (tudziez inna glukoza) dla lepszego transportu (no chyba, ze jestes endomorfem, co szybko łapie fat, to z weglami ostroznie)

Mono do sztuk walki? Omg. :roll: A carbo mozna faktycznie dodac.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
a dlaczego nie? :twisted:
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

a dlaczego nie? :twisted:

"W porównaniu do tradycyjnego monohydratu, jabłczan kreatyny cechuje się wyższą przyswajalnością, stabilnością i anaboliczną efektywnością. Jest także lepiej rozpuszczalny w wodzie, co oznacza dużo szybsze wchłonięcie do krwiobiegu i błyskawiczny transport do komórek mięśni, a w konsekwencji znacznie większy przyrost masy mięśniowej.
W przeciwieństwie do monohydratu jabłczan nie ulega szybkiemu rozkładowi, lecz jest gromadzony w organizmie, tworząc pewnego rodzaju magazyn wykorzystywany w momencie zwiększonego zapotrzebowania. Wszystkie te cechy czynią jabłczan kreatyny idealnym suplementem dla entuzjastów każdej dyscypliny sportu." Od siebie dodam, ze mono powoduje retencje wody, ktora nie jest porzadana w sztukach walki (ze wzgledu na spadek szybkosci).
Co do dawkowania kreatyny: w dni treningowe 2 x 5 kapsułek (rano na czczo i po treningu), w dni nietreningowe 5 kapsułek rano na czczo. Acha, kup TCM pro activity.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
szczerze to ta retencja po mono to lekka przesada...i efektywnosc cykli jest taka sama jak dla mnie...robilem po cyklu na jablczanie activity wlasnie cykl na mono i efekty byly bardzo dobre :D
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
Volt, to może już lepiej zacząć od kreatyny orotwej - już dawka 3g daje efekt :P

a swoją drogą, że mono zalewa to mit, fakt że jabcol wypada o wiele lepiej (może śmiało śmigać na jabłczanie, ale mono go nie skrzywdzi)
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
Retencja jest, chociaz nie jest jakas ogromna (jak np na mecie). Nie zmienia to faktu, ze w sztukach walki, jakikolwiek dodatkowy balast nie jest mile widziany. Po co ma kupowac mono, jezeli jablczan powinien dac mu lepsze efekty?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
zaprawde powiadam Ci ze nie bedzie lepszych efektow, a ten balast i woda to kolejny wymysl tych ktorzy chandluja suplami i chca opylic swoja "nowosc" ;)
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

zaprawde powiadam Ci ze nie bedzie lepszych efektow, a ten balast i woda to kolejny wymysl tych ktorzy chandluja suplami i chca opylic swoja "nowosc" ;)

Efekty beda lepsze, przedewszystkim dlatego, ze jablczan sie kumuluje w miesniach a mono nie. A retencja to nie zaden wymysl sprzedawcow bo mono zalewa (w mniejszym lub wiekszym stopniu) i powie ci to kazdy kto mial stycznosc z tym rodzajem kreatyny.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
Volt, porownanie mono do mety jest nie na miejscu. :D

Wiesz dlaczego powstał mit, ze mono zalewa? Bo to pierwsza kreatyna z jaką młody człowiek ćwiczący na siłowni ma styczność, a dieta u takiego osobnika nie zawsze jest perfecto, bo ledwo z bidą ustuka kase na kreatyne (jeżeli nie ćwiczy u siebie, to siłownie też musi opłacic - koło 100 za siłke, porządna dieta od 250zł w góre, no i suplementacja -cenowo mono to miłe wspomnienie-)
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

Volt, porownanie mono do mety jest nie na miejscu.

Czemu nie na miejscu? Meta powoduje retencje wody, mono tez. Napisalem, ze w porownaniu do mety jest ona niewielka, dlatego nie nalezy sie nia przejmowac, chyba ze przyjmuje sie mono w celu poprawieniu sily i wydolnosci organizmu na treningach takich jak sw, a nie tylko nabieraniu masy na silowni. Bo w treningach sw, ten 1 - 2 kg wody nabranych podczas cyklu przeklada sie na szybkosc.

Wiesz dlaczego powstał mit, ze mono zalewa? Bo to pierwsza kreatyna z jaką młody człowiek ćwiczący na siłowni ma styczność, a dieta u takiego osobnika nie zawsze jest perfecto, bo ledwo z bidą ustuka kase na kreatyne (jeżeli nie ćwiczy u siebie, to siłownie też musi opłacic - koło 100 za siłke, porządna dieta od 250zł w góre, no i suplementacja -cenowo mono to miłe wspomnienie-)

To nie jest, mit mono zalewa woda, poniewaz zatrzymuje wode w komorkach, nie kluc sie z faktami. To nie jest zalezne od diety! Pomijam tutaj fakt, ze zabieranie sie za suplementacje bez odpowiedniej diety jest bez sensu, zwlaszcza gdy mamy na celu budowanie masy miesniowej.

no i suplementacja -cenowo mono to miłe wspomnienie-)

Jablczan ctm activity wyjdzie nie duzo drozej.

Ps. Nie jest przypadkiem, ze ludzie uprawiajacy sporty szybkosciowe siegaja prawie zawsze po jablczan, ewentualnie inne wyzsze formy kreatyny.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
extra - a jak wytłumaczysz robienie SIŁY z dietą wysokobiałkową i węglami na poziomie max. 3,7g/kmc? :P dobra - napisalem już, że jak chce to niech śmiga na jabcoku, bo ja nikogo nie zamierzam do mono zmuszać ani dalej przekonywać

jakby nie było, te 10-15kg więcej może zrobić - tylko mi nie wyjeżdżaj z tekstem, ze siłownia spowalnia :roll:
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

extra - a jak wytłumaczysz robienie SIŁY z dietą wysokobiałkową i węglami na poziomie max. 3,7g/kmc? :P

Mozna robic mase i sile na diecie nisko weglowodanowej, co w tym dziwnego?

jakby nie było, te 10-15kg więcej może zrobić - tylko mi nie wyjeżdżaj z tekstem, ze siłownia spowalnia :roll:

Nie zrobi 10 - 15kg. Przedewszystkim dlatego, ze nie chodzi na silownie. A nawet gdyby chodzil, to nie ma diety, zreszta 10 - 15 kg to duzo, jezeli nie bardzo duzo jak na cykl na mono.

Ps. Silownia nie spowalnia, ale nabieranie slabej jakosci miesa napewno. Mozna poprawic sile bez straty szybkosci, wszystko wymaga odpowiedniej diety i przedewszytkim odpowiedniego treningu. Sam przygotowywuje sie na silowni do rozpoczecia treningow mma we wrzesniu i troche sie naczytalem o suplementacjii/treningu pod kontem sw, a wczesniej pod katem samej silownii.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

zaprawde powiadam Ci ze nie bedzie lepszych efektow, a ten balast i woda to kolejny wymysl tych ktorzy chandluja suplami i chca opylic swoja "nowosc" ;)

Efekty beda lepsze, przedewszystkim dlatego, ze jablczan sie kumuluje w miesniach a mono nie. A retencja to nie zaden wymysl sprzedawcow bo mono zalewa (w mniejszym lub wiekszym stopniu) i powie ci to kazdy kto mial stycznosc z tym rodzajem kreatyny.


a ja zawsze myslalem ze kreatyna sie "kumuluje" w miesniach...ale ze mnie naiwny czlowiek ;)
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

zaprawde powiadam Ci ze nie bedzie lepszych efektow, a ten balast i woda to kolejny wymysl tych ktorzy chandluja suplami i chca opylic swoja "nowosc" ;)

Efekty beda lepsze, przedewszystkim dlatego, ze jablczan sie kumuluje w miesniach a mono nie. A retencja to nie zaden wymysl sprzedawcow bo mono zalewa (w mniejszym lub wiekszym stopniu) i powie ci to kazdy kto mial stycznosc z tym rodzajem kreatyny.


a ja zawsze myslalem ze kreatyna sie "kumuluje" w miesniach...ale ze mnie naiwny czlowiek ;)

Wiesz o co mi chodzilo. :roll:

"Sprzężone wersje kreatyny znacznie lepiej rozpuszczają się w wodzie i mają lepszą przenikalność z układu pokarmowego do tkanek mięśniowych, niż zwykły monohydrat kreatyny. Wykazują również wyższą stabilność w komórkach mięśniowych, co oznacza, że nie ulegają tak szybko rozkładow(dezaktywacji), jak monohydrat tylko są gromadzone - stanowią pewien bufor możliwy do wykorzystania w momencie wzmożonego zapotrzebowania. Co najważniejsze intensyfikują syntezę fosfokreatyny z kreatyny, z tym że jak się okazujejabłczan jest tutaj najaktywniejszy."

A wiecej o wyzszosci jablczanu nad mono tutaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
racz z łaski swojej jeszcze moj post z suplementacji przeniesc, bo przeniosles wczesniejsze, a teraz tamten nijak pasuje do reszty tematu :)

swoją drogą - robiłeś juz jakies cykle kreatynowe, bo napisales tylko, ze poczytałeś sobie a nie wiem jak sie przedstawia Twoja praktyka :P
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

racz z łaski swojej jeszcze moj post z suplementacji przeniesc, bo przeniosles wczesniejsze, a teraz tamten nijak pasuje do reszty tematu :)

swoją drogą - robiłeś juz jakies cykle kreatynowe, bo napisales tylko, ze poczytałeś sobie a nie wiem jak sie przedstawia Twoja praktyka :P

Mono, czyste jablko, ostatnio cell pump i teraz zbieram kase na cos mocniejszego.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
no i czemuś od mono zaczynał? :P

XPanda polecam albo clouta jak chcesz sile/wytrzymalość poprawic, no i definicja na nim tez idzie na plus :wink:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

jakby nie było, te 10-15kg więcej może zrobić - tylko mi nie wyjeżdżaj z tekstem, ze siłownia spowalnia Rolling Eyes


Ze niby 10-15 kilo mięsa zrobi na mono ? Mam nadzieję, że źle to zrozumiałem, jak nie to zmień lepiej dostawce mono na krajowego ... :lol:

Pozdrawiam.
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe

jakby nie było, te 10-15kg więcej może zrobić - tylko mi nie wyjeżdżaj z tekstem, ze siłownia spowalnia Rolling Eyes


Ze niby 10-15 kilo mięsa zrobi na mono ? Mam nadzieję, że źle to zrozumiałem, jak nie to zmień lepiej dostawce mono na krajowego ... :lol:

Pozdrawiam.

Mozna sie domyslic, ze chodzi o wyciskanie na lawce plaskiej.

Co do tego, dlaczego zaczynalem od mono. Po pierwsze dlatego, ze mialo wspomagac treningi na silowni i budowanie masy, a nie treningi sw i poprawianie wydolnosci/sily na takich treningach. Po drugie dlatego, ze wyzsze formy kreatyny, stacki kiedys nie byly takie popularne i zalecalo sie zaczynanie od mono. W tym momencie stracilo to sens.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mono a jabłczan i inne wymysły kreatynowe
Nie straciło sensu zaczynanie od mono (no może lepiej od KA, ale to praktycznie mono). Powinno się stopniować suplementacje by jak najdłużej korzystać z rzeczy nowych dla organizmu bo one najlepiej działają.

Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024