Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
nie wiem czy ktos to juz wczesniej pisal bo nie czytalem wszystkich postow
ale mowisz Jarek nieskuteczne, zalezy w czym, nie kazdy chodzi na karate tylko po to zeby "umiec sie bic" albo"przyladowac komus na ulicy" moze w tej kwestii masz racje ze samo karate nie wystarczy do samoobrony, ale z drugiej strony niektorzy chca pozostac przy jednym stylu np. Kyokushin i jego zglebiac, poznawac tajniki i dojsc do doskonalosci w nim, bez przezucania sie na inne style i bycia "uniwersalnym" "czy czlowiekiem renesansu", dla wielu karate to wiecej niz sport czy umiejetnosc bicia sie (ale sobie pofilozofowalem :) :) )
pozdro
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
A co oni wiedzą o kyokushin generalnie prawdziwa nauka zaczeła sie KK po 90 roku kiedy padł komunizm i wielu polskich instruktorów bez przeszkód pojechało do Japonii i sami Japończycy chętnie przyjeżdzają na obozy klubowe.To co pokazuja stawia polskie KK do góry nogami ale ktos za taki stan rzeczy odpowiada? :(
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
:) Jak zacząłem ten topic dwa lata temu to się zastanawiałem, czemu karate jest nieskuteczne. Teraz się już na tym nie zastanawiam bo i wiem że jest nieskuteczne i wiem dlaczego.

I tak w zasadzie nie ma się co fatygować opowiadając o skuteczności karate bo to tylko będzie mówiło o tym, że nie spotkaliście na swojej drodze judoki, bjjowca czy zapasiora.

A preceyzując tematykę, nie każde karate jest extremalnie nieskuteczne, no ale lata ostatnie pokazują, że niestety pomaleńku nasz kyokushin się takim stał i zaczął być pomału traktowany na równi ze wszystkimi przedziwnymi systemami karate-do :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
A co to sa prawdziwe systemy karate ?.Coś mi się zdaje,że w tej tematyce może się wypowiadac osoba z wysokim stopniem ,która nie tylko trenowała na wsi ale róniez poza naszymi granicami.Oceniając KK po systemie nauczania w naszym kraju to tak jak by osoba w nocy poruszała sie po linie :( 8)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
E tam, stopnie to stopnie a skuteczność to skuteczność. Wiesz o tym, że nie ma to znaczenia. Żaden karatego z systemów innych niż shidokan, shodokaikan czy ashihara nie zdziałał nic w najgłośniejszych i największych turniejach uderzaczy nie wspomniwszy już, że żaden nie wystartował w zawodach MMA jak Pride czy Vale Tudo.
Może sobie odpuścimy ten temat, nie zostało nic do udowadniania.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
prawda jest taka ze kyokushin ma w sobie wieli potencjal tylko nie jest on w pelni wykorzystywany ze wzgledu przeznaczenia trenowania kyokushin-walki z innymi zawodnikami z tego stylu z ograniczeniami :evil:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Kolego Jarku tak się pisze jak nie ma żadnych argumentów ale nie skromnie wspomnę,że podczas turniejów K1 w Japonii jedynymi karatekami ,którzy wystepowali w finałowych turniejach to ludzie z kyokushin.A po drugie,każdy lubi co lubi , a skutecznośc to sprawa indywidulana,gdyż ludzie trenuijący sporty walki jakoś od 10 lat nie garna się do udziału w zawodach, a to oznacza ,że mają gdzieś skuteczność hehhehe :)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
hmm nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tematem ale ostatnio dowiedzialem sie ze Kyokushin zostalo wlaczone do Olimpiady Mlodziezy, ktora obedzie sie chyba gdzies w kwietniu/czerwcu w Siedlcach, z calej Polski tam przyjada, wie ktos z was moze cos wiecej na temat tego, a no i wlasnie patrzac na to mozna stwierdzic ze zaczyna sie doceniac karate w szerszych kregach
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Cała ta olimpiada młodziezy to wielki pic. Już była taka Olimpiada w Opolu.To sa poprostu Mistrzostwa Polski Kadetów .Generalnie Kyokushin w PZK samo juz nie wiem czym jest najpier z uporem maniaka kazano-zmuszano do Clikersa potem do WKF, a tera chyba juz ciort wie w czym ,a walki rezyserowane ......hhee.Mas. Oyama w grobie się przewraca. :(
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
oj przewraca!
mi się też bebechy przewracają, mimo iż nasze drogi z kyokushinkai się rozeszły chyba na wieki, to jednak szanuję ten styl i chyba bardziej od idei oyamy odejść się nie dało....
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
A jakie są ide Oyamy? 8)
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
no idee oyamy sa (a raczej były) rzecz jasna takie, by z karate uczynić reżyserowany pod zawody balet, w którym rytmika i mimika (skrzywię się, by sędziowie pomyśleli, że bardzo mocno mnie uderzył :P ) mają kluczowe znaczenie.
niecierpiwie czekam, aż ktoś wpadnie na pomysł, by wzorem oyamy, z tą różnicą, że w sposób reżyserowany pokonać jakieś zwierzę. mam nawet kilka typów: lajkonik, lub konik na biegunach, dmuchany rekinek, pluszowy misio, etc
pozdrawiam serdecznie
artur
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
hehe trzyule teraz sie posypia posty ... :-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
No Tyle mówi się w środowisku Pana Drewniaka o ideach,filozofii Mas Oyama , a gdzie to jest napisane ,kto to zna ?
W imie jedności oszukuje sie ludzi powiększająć swój własny portfel!
:(
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
a ja bynajmniej nie od Pana Drewniaka. ja swój własny. a jesli o kasę chodzi, to cóż... nigdy nauka za darmo nie była, a już przyjemności wszelkiego rodzaju były zawsze najdroższe.
a co do idei oyamy, to zdaje się, że część spisał sam oyama i mam nadzieję, że zrozumiałem go na tyle by wiedzieć, że o walkach z pluszowymi misiami nawet nie śnił...
pozdrawiam
artur
druid - mam nadzieję, że większość czytających dostrzec zdoła ironiczną wymowę postu i nikt nie zacznie mnie przekonywać, że w kyokushinkai o co innego chodzi...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Jezeli by sie płaciło za naukę to jestem za nawet więcej ale nie za mity i kity jakie się wciska ludzią.
A co do słów Oyama to może wskarzesz mi po 30 latach KK w Polsce ,gdzie to zostało spisane w jężyku polskim?. jakos komus na tym zależy aby tego nie było,bo za daleko odszedł o tych ideałów. :(
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
karateka
masz rację 30 lat kyokusshinkai w Polsce i ani jedna publikacja z prawdziwego zdarzenia, ani jedno tłumaczenie dzieł Mas. Oyama. Czyżby PZK coś ukrywał? :nie:
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
serio nic się nie ukazało oficjalnie?
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
nic
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
I to jest powod zeby uczyc sie jezykow.... hehehe :wink:

A tak na powaznie to jest to naprawde tregiczna sytuacja, aby w kraju gdzie tyle osob cwiczy KK nie bylo zadnej ksiazki sosai Oyamy, oczywiscie w tym jezyku. Niedawno mialem okazje poczytac sobie kilka ksiag w jezyku angielskim, w sumie to poprzegladac tylko bo czasu brakowalo.
Ale nie ma co sie oszukiwac, to nie to samo co w jezyku ojczystym....
No ale coz, mam nadzieje ze niedlugo cos tam sie jednak pojawi...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024