Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Zaintrygowala mnie ta wypowiedz o limicie kopniec wprowadzonych by "chronic dupy karatekom". Zadawalo mi sie ze sens wprowadzenia tego przepisu byl dokladnie odwrotny.
Rece sa szybsze niz nogi, walki czesto przybieraly obrot zupelnie bokserski, ludzie nie uzywali nog. Ten limit wprowadzono by niejako wymusic stosowanie kopniec. W koncu to mial byc kick boxing a nie boks.
Moze wiec mowimy o tym samym tylko roznie interpretujemy zaistnialy fakt. Marek Piotrowski radzil sobie znakomicie w ringu, nogi mu jakos nie przeszkadzaly.
To ze wielu wybitnych kick boxerow przechodzilo na boks wiaze sie raczej z wiekszymi pieniedzmi w boksie niz ze zwiekszona skutecznoscia boksu w stosunku do kick boxingu.
  • 0

budo_samuray
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Ja powiem ze wojej strony, ze bronilem kyokushina w kazdej rozmowie ze znajomymi, zaczalem trenowac boks moze bardziej uliczny boks z kopnieciami, nie odrzucajac kyokushina i szczerze powiedziawszy zwatpilem troche w karate. Karate nauczylo mnie dzuo zlych nawykow, nikt mnie nie uczyl udezania np prostych w pozycji kumite, kazdy sobie udezal jak chcial, mielismy okreslone tylko jak mamy udezac w kihon.
Kyokushin mi dalo bardzo dobre podstawy kopniec, za to jestem bardzo wdzieczny, oraz jako tako obylem sie z walka, teraz na boksie szlifuje troche technike udezania, blokow, troche chodzenie. Co by nie mowic cwiczac karate mozesz zalatwic leszcza, ale jesli trafisz na czlowieka troche zorientowanego w boksie, to szanse raczej marne.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Rece sa szybsze niz nogi, walki czesto przybieraly obrot zupelnie bokserski, ludzie nie uzywali nog. Ten limit wprowadzono by niejako wymusic stosowanie kopniec.

wlasnie o to mi chodzilo ze wiekszosc walk przybieralo charakter bokserski, duzo pozniej riowniez startowali bokserzy markujac jedynie swoj limit kopniec a do walki wykorzystujac rece...
poniewaz mowilismy o skutecznosci wiec uznalem ze warto wspomniec o tej roznicy w wyszkoleniu boksera i karateki a szczegolnie zgubnych nawykow mozna nabrac koncentrujac sie w knock downie na wysokich kopnieciach na glowe ktore sa punktowane zapominajac o prostych uderzeniach na twarz, ktorych z kolei nie ma...prowadzi to do paranoicznej sytuacji gdzie dwoch gosci stojac w odleglosci wyciagnietej reki a czasami w zwarciu oklada sie na schaby i kopie na glowe zamiast uzywac w takiej sytuacji atakow rekoma chociazby front face nie mowiac juz o hakach i sierpach...
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Mysle ze karate jest skuteczne, jezeli sie powaznie trenuje. To znaczy, wiadomo ze slabosc karate to brak treningu typu grappling. Moim zdaniem kazdy karateka powinien miec pojecie jak sie ma zachowac jak walka zmieni sie ze stojacej do lezacej.
Po drugie, jezeli jestes kartekom i myslisz ze kazdego goscia na ulicy rozwalisz bo trenujesz karate to sie grubo mylisz. Niestety za to sa winni tylko i wylacznie senseie ktorzy wpijaja swoim uczniom skutecznosc karate i pokazuja "self-defence" techniki ktore w zyciu nie bede mialy praktycznego zastosowania.
Po trzecie, jak warzysz 130lbs. to nie ma znaczenia co bedziesz trenowal i tak na ulicy zostaniesz skopany. Niestety nie pobijesz Newtona laws F=m*a :-)
Po czwarte, jak sam mistrz Bruce Lee powiedzial, kazdy czlowiek musi znalesc swoje wlasne martial-art, i trenowac techniki ktore nie tylko sa wyprobowane ale i odpowiadaja danej osobie. Na przyklad, zeby byc "well-rounded" to musisz trenowac: ataki rekami (typu boks), nogami (typu TKD), lokcie i kolana (typu Muthai), rzuty (typu Aikido) i grappling (typu zapasy/BJJ). Jak tego sie juz naluczysz to bedziesz niezniszczalny :D
I oczywiscie po piate - practice, practice, practice and then practice some more :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Mysle ze karate jest skuteczne, jezeli sie powaznie trenuje. To znaczy, wiadomo ze slabosc karate to brak treningu typu grappling. Moim zdaniem kazdy karateka powinien miec pojecie jak sie ma zachowac jak walka zmieni sie ze stojacej do lezacej.
Po drugie, jezeli jestes kartekom i myslisz ze kazdego goscia na ulicy rozwalisz bo trenujesz karate to sie grubo mylisz. Niestety za to sa winni tylko i wylacznie senseie ktorzy wpijaja swoim uczniom skutecznosc karate i pokazuja "self-defence" techniki ktore w zyciu nie bede mialy praktycznego zastosowania.
Po trzecie, jak warzysz 130lbs. to nie ma znaczenia co bedziesz trenowal i tak na ulicy zostaniesz skopany. Niestety nie pobijesz Newtona laws F=m*a :-)
Po czwarte, jak sam mistrz Bruce Lee powiedzial, kazdy czlowiek musi znalesc swoje wlasne martial-art, i trenowac techniki ktore nie tylko sa wyprobowane ale i odpowiadaja danej osobie. Na przyklad, zeby byc "well-rounded" to musisz trenowac: ataki rekami (typu boks), nogami (typu TKD), lokcie i kolana (typu Muthai), rzuty (typu Aikido)

hihi aikido chyba lepiej judo lub ju jitsu :) :)

i grappling (typu zapasy/BJJ). Jak tego sie juz naluczysz to bedziesz niezniszczalny :D
I oczywiscie po piate - practice, practice, practice and then practice some more :wink:


  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
tommy
jak porozglądasz się po forum to się okaże, że niezupełnie tak jest do końca. Style karate mają w swym arsenale również techniki typu grappling oraz rzuty. Tylko że jeszcze dochodzi sprawa umiejętności naszych instruktorów, którzy nie mają pojęcia że coś takiego istnieje. Przykłady? Zajrzyj do książki Nishiyama "Karate Sztula walki pustą ręką", Nakayama "Best Karate - Kumite". W Kyokushin rzuty zdaje się na egzaminie. W Shorin-Ryu Są aplikacją kata. Itd... Trudność polega na tym że rzuty wymagają bardzo dobrej techniki, a nabranie dobrej techniki to nie trening raz na kilka miesięcy, tylko miesiące ćwiczeń.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Wszysycy tutaj myślą,że każdy trenujący to obrazu BRuce Leee.Ale proszę się zastanowić ile czasu poświęca przeciętny trenujący na podstawowy trening KARATE ? Jest to przeważnie około 3 godzin tygodniowo i po roku czasu nadal ma problem z opanowaniem technik podstawowych uderzeń,kopnięć -prostych .Kolejne 2 lata to doskonalenie kombinacji technicznych rąk i nóg i już mozna po mału mówić ,że ćwiczący zaczyna kumać ! A kiedy teraz znaleść na czas na nauczenie sie technik podstawowych w parterze lub rzutów ? tak więć to tylko czysta teoria. Jeżeli już coś robimy to róbmy to dobrze i trzymajmy się jednej rzeczy.Chyba ,że ktos jest sportowo uzdolniony ma predyspozycję i dobrą koordynację ruchową.
Opowiadanie o tym,że to jest dobre i tamto to głupota jeżeli już coś robimy to traktujmy to bardzo poważnie a efekty przyjda same !!! :D
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Ja nie zaprzeczam, tylko. że podchodzenie do treningu na zasadzie że ćwiczę tylko na zajęciach wcale nie spowoduje że będę dobrze walczył.
Poza tym zgadzam się w zupełności.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Tylko tak naprawdę co to oznacza bycie najlepszym ???
To bardzo puste pojęcie i trenowanie dla takiego celu jest zgubne w skutkach!!! :(
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Zamiast samoobrony będzie samodestrukcja...
:)
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Jest to przeważnie około 3 godzin tygodniowo i po roku czasu nadal ma problem z opanowaniem technik podstawowych uderzeń,kopnięć -prostych .Kolejne 2 lata to doskonalenie kombinacji technicznych rąk i nóg i już mozna po mału mówić ,że ćwiczący zaczyna kumać ! A kiedy teraz znaleść na czas na nauczenie sie technik podstawowych w parterze lub rzutów ? tak więć to tylko czysta teoria. Jeżeli już coś robimy to róbmy to dobrze i trzymajmy się jednej rzeczy.Chyba ,że ktos jest sportowo uzdolniony ma predyspozycję i dobrą koordynację


No właśnie, dlaczego tak długo? Może można to zrobić prościej niż dopracowywać technikę przez 3 lata.

Ktoś na internecie bardzo ładnie napisał, że należy ćwiczyć to co działa od razu. Potem będzie poprostu działało jeszcze lepiej. Natomiast jeżeli jakieś techniki nie wychodzą ci w walce od samego początku, to nigdy nie ma gwarancji że wyjdą ci po tych trzech latach.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Ktoś jest bardzie uzdolniony, ktoś inny nie... Z drugiej strony są osoby które preferują kopnięcia, inne ciosy, a jeszcze inne zapasy. Kwestia gustu. Tylko jeszcze trzeba poruszyć sprawę kontuzji w MA i będzie ok.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Tylko teroretycznie trzeba być najlepszym i jeżdić na szkolenie dla najlepszych
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
giro zgadzam sie z Toba w zupelnosci ze w karate jaz zreszta w TKD i w kung-fu techniki rzutow i grapplingu istnieja ale wiekszasc instruktorow albo jest kapletnie zielona jezeli chodzi o nie, albo nie zgadza sie z praktycznym zastosowaniem tych technich i nie uswiadamia studentom jak wazna (dla treningu) walka typu "grappling" na prawde jest.
Jezeli chodzi natomiast o ilosc treningow, to jezeli ktos cwiczy tylko na treningach te 3 godziny tygodniowo, to niestety musze powiedziec ze z tego kogos zadnego karateki nie bedzie. Niewiadomo jaki by ten ktos mial talent, musi go udoskonalac w domu podczas wolnego czasu. "Repetition" to klucz do wszystkiego. Poza tym jeszcze chcialem powiedziec ze nie powinno sie cwiczyc tylko jednego stylu i byc calkowicie zaslepionym i nic nie wiedziec o innych stylach. Karate to jest jak ja to nazywam "BASE", to znaczy twoja podstawa. Pozniej to juz zalezy od samego czlowieka co mu sie podoba i co by chcial jeszcze poznac. Cokolwiek Cie zainteresuje powiniennes sprubowac. Nie lubie takiej attitude - ja trenuje XYZ i XYZ jest najlepsze a reszta stylow to smiechu warte. Takie podejscie do sprawy jest bledne i bardzo ograniczajace.

Peace,
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
giro dopiero teraz zauwzylem ze z Jaworzna jestes :)
karate trenujesz u Bachowskiego ? :wink:
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Luki16
Ja nie trenuję Kyokushin, chociaż byłem na kilku jego treningach. Ja ćwiczę Shorin-Ryu u Zientka
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
ja sie dopiero wybieram na jego zajecia pierwszy raz w srode.....jak oceniasz treningi u niego ?
a Shorin-Ryu gdzie jest ?
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Luki16
Ja nie trenuję Kyokushin, chociaż byłem na kilku jego treningach. Ja ćwiczę Shorin-Ryu u Zientka


Sorry za offtopic, ale byłeś Giro na seminarium w W-wie w ostatni weekend??

Pozdr.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Giro jak wygląda wasze kumite !!!
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Karateka-pozwól,że też zabiorę głos w tej sprawie-mam nadzieję giro,że się nie obrazisz :wink: Powiem Tobie,jak wygląda shorin-ryu kumite u nas w Poznaniu-całkiem przyzwoicie-jak ja byłem na treningu to było coś w rodzaju randori-bez żadnych ochraniaczy,dość dużo low kick`ów,niskich zejść,punktowych,pojedyńczych i prostych uderzeń.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024