Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego karate jest nieskuteczne ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
831 odpowiedzi w tym temacie

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Jest skuteczne, zwłaszcza kiedy przeciwnik jest słaby

Jak przeciwnik jest slaby to nie trzeba karata zeby mu obic morde. Zreszta jaki koles, ktory jest slabszy sam wyskoczy, chcac ci dolozyc?
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
To, że karate jest nieskuteczne pokazuje fakt, że wszyscy dyskutują o jego skuteczności. Dlaczego takich problemów nie mają bokserzy, judocy, zapaśnicy?

Tak na serio, uważam że karate wyrodziło się poprzez brak realistycznych przepisów rywalizacji sportowej. Jeszcze Funakoshi potrafił zaimponować kolesiom w Kodokanie (którzy nota bene ćwiczyli jeszcze uderzenia, i o wiele więcej technik kończących) , teraz wątpie, w takich konfrontacjach nie dawałbym karatekom szans. Właśnie dlatego, że judo się rozwijało, wchodziły nowe techniki (np. z narodowych styli zapasów-Rosja) podwyższał się poziom zawodników itp.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Nie maja takich problemow bo skutecznosci walki uczy tylko walka. Walka, springi, randori itp itd ... jakkolwiek to nazwac.
"Otrzaskany karateka" bedzie stanowil bardzo powazne zagrozenioa zarowno dla boksera jak i judoki czy zapasnika. I nie ma tu zadnego znaczenia czy pojedzie do Kodokanu czy innego "swietego" miejsca. Z pewnoscia "zrobi wrazenie" i nie wszyscy beda chetni sprawdzac jego skutecznosc na sobie :wink: :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Z drugiej strony trzeba zauważyć że o skuteczności nie decyduje styl tylko ćwiczący. To co trenuje w pewnych sytuacjach moę mu pomóc ale nie zawsze , można powiedzieć że zawsze może pojawić się ktoś lepszy
:)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
sorry
miało być może mu pomóc...
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Z drugiej strony trzeba zauważyć że o skuteczności nie decyduje styl tylko ćwiczący. To co trenuje w pewnych sytuacjach moę mu pomóc ale nie zawsze , można powiedzieć że zawsze może pojawić się ktoś lepszy
:)


Ja mogę się tylko zgodzić z Giro.

To tak jak ze standardowym pytaniem:

"Jeśli staną do walki karateka ze stylu tradycyjnego i nowoczesnego to który wygra?

Wygra lepszy - bo za każdą techniką stoi człowiek!"

Pozdr.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
czlowiek?
nawet bez gardy i z wydumanymi technikami?
nawet ten co tylko cwiczy kata i kihon?
chocby cwiczyl 15 lat to zbierze beckiod 17 latka ktory pol roku pocwiczyl boks, judo albo zapasy...
sa style ktore ksztaltuja dobre i zle nawyki i tu nie ma znaczenia czlowiek...
chyba ze po prostu jest na tyle madry ze powie pieprze taki styl...
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Dokładnie
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
freestyler
powiem tak
jeżeli gościu trenuje bjj ale na treningu jest dwa razy w tygodniu, niektórych ćwiczeń nie robi dokładnie bo nie ma ochoty i dochodzi do starcia z facetem który trenuje karate rano samemu po południu jest na zajęciach, w czasie treningu daje z siebie wszystko... powiedz mi który wygra?
wygra człowiek czy styl?
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
po pierwsze mowimy o podobnej intensywnosci zajec w tygodniu, wtedy jest jasne kto wygra a po drugie znam osobiscie ludzi ktorzy trenuja boks 2 razy w tygodniu i mowiac szczerze nie widze dla nich nawet w czesci rownorzednych przeciwnikow po 5 latach trenowania karate...
na karate moze sie uchowac nawet po tylu latach gosc ze slaba psychika, bedzie sobie robil kihon, kata, kihon ippon kumite itp.
w momencie kiedy trzeba dostac po pysku 1 raz lub 2 razy w tyg. ci slabsi odpadaja i stad style niekontaktowe maja tak niewielkie szanse...
inna sytuacja to to ze mozna robic to nie tylko dla prania sie po pysku ale i dla rekreacji ale wtedy nie mowmy o skutecznosci a raczej o rekreacyjnych zajeciach ogolnorowojowych...
po drugie nawet na zajeciach aikodo czy shotokanu zdarzaja sie ludzie z przeszloscia w judo czy boksie i nie mozna wtedy mowic o skutecznosci stylu tylko czlowieka...kiedys cwiczyl ostro i zawodniczo a obecnie np. rekreacyjnie...
ogladajac walki freestylowe z niewielka iloscia regul widziales moze ludzi z shotokanu, aikido, stylu malpy, zurawia czy jakiegos innego wynalazku?
jezeli nie to zastanow sie wlasnie nad tym co ci ludzie cwicza...
a cwicza najczesciej thaia, bjj, judo, zapasy,sambo, kick boks lub boks, jest troche wyjatkow laczacych style kontaktowe karate z chwytanymi...
masz racje ze wazny jest czlowiek ale tylko dlatego ze to on wybiera to co chce cwiczyc a jego skutecznosc wynika z tego co uprawia i czesciowo jedynie z talentu i predyspozycji...
mozna rownie dobrze kopac dul rekoma, lopata lub koparka a to co cwiczysz daje ci mniej lub bardziej sprawne narzedzia do obrobki przeciwnika...
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

czlowiek?
nawet bez gardy i z wydumanymi technikami?


Nie przypominam sobie żebym coś takiego napisał - że bez gardy i z wydumanymi technikami.

Napisałem tylko, że wygra LEPSZY ... a co który z nich ćwiczy to drugorzędna sprawa - ważne żeby jego zachowanie, techniki były skuteczne

nawet ten co tylko cwiczy kata i kihon?


Osobiście nie spotkalem się z poważnym stylem karate w którym ćwiczy się TYLKO kata i kihon .... dołożyłbym jeszcze co najmniej bunkai, kumite, makiwara ...

Ale chętnie się dowiem jaka to szkoła ...

Pozdr.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

(...)Osobiście nie spotkalem się z poważnym stylem karate w którym ćwiczy się TYLKO kata i kihon .... dołożyłbym jeszcze co najmniej bunkai, kumite, makiwara ...

(...)Pozdr.


Hi Marp

akurat makiwara to chyba najgorszy ze sprzetów do cwiczeń. Nie ma zadnego pozytku z jej stosowania
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

(...)Osobiście nie spotkalem się z poważnym stylem karate w którym ćwiczy się TYLKO kata i kihon .... dołożyłbym jeszcze co najmniej bunkai, kumite, makiwara ...

(...)Pozdr.


Hi Marp

akurat makiwara to chyba najgorszy ze sprzetów do cwiczeń. Nie ma zadnego pozytku z jej stosowania


Nie to jest dobre do utwardzania 8)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Marp- garda z karate ma niewiele wspolnego z garda np. z boksu nie wspominajac juz niskiej gardy w shotokanie...brak chowania brody za barkiem i dociagania jej do klatki piersiowej konczy sie ciezkim nockdownem dla karateki sparrujacego z bokserem, kickboxetem czy thaiem, wiec sorry ale garda ta nie jest dla mnie garda...
zle nawyki techniczne wynikajace z kihonu rowniez moga sie zle skonczyc...
powiedz mi wiec po co cwiczyc zle skoro mozna cwiczyc dobrze?
jest jakis sens?
jezeli po roku bokser mloci karatekow z wieloletnim stazem a ty mi tu mowisz o tym ze liczy sie czlowiek to sorry ale to jakies nieporozumienie...wiesz np. dlaczego wprowadzono w kicku minimalny limit kopniec? wlasnie dlatego ze goscie by wcale nie kopali i zbierali baty od bokserow a to przeciez miala byc pochodna karate(kick boxing), mowiac krotko uratowano karatekom dupe a jednym z niewielu systemow uderzanych obok boksu majacych sens jest m.in. thai...
twoja argumentacja jest zadna wiec klocisz sie jak dziecko w piaskownicy o rzeczy tak oczywiste ze trudno wrecz polemizowac...
zreszta wpadnij sobie na trening bokserski i posparruj a zauwazysz subtelna roznice...
czlowiek jako talent owszem ale przestan juz kitowac ze jakikolwiek styl bedzie uprawial to bedzie the besciak...
czasy chwytaczy i uderzaczy sie skonczyly i albo robisz jedno i drugie albo sie zawezasz w konsekwencji czego zostajesz w tyle...
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

Zdarzały się także walki z TKD - cóż to za imponujący system, jak oni piknie kopali a jak lekko i nie do celu. W każdym razie mało ich stąło po walce na własnych nogach, no bo to lowk jest skuteczno a i nogi mam nielekkie.

walki z taekwondo?, rozumiesz przez to reprezentacje Polski, ... czy co?
Wiedz ze jest tez duzo taekwondoków, których nogi dochodzą do celu, i to z olbrzymią siłą, i nie oceniaj sztuki walki po kilku laikach, których spotkałeś.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

powiedz mi wiec po co cwiczyc zle skoro mozna cwiczyc dobrze?
jest jakis sens?
jezeli po roku bokser mloci karatekow z wieloletnim stazem a ty mi tu mowisz o tym ze liczy sie czlowiek to sorry ale to jakies nieporozumienie...


Wiesz freestyler, to jest chyba źle postawione pytanie.
Jeżeli ankieta była by "co należy zmienić w nowoczesnym karate"
to nikt by się nie obrażał, a doszli byśmy w rozmowie do
shidokanu.
Ale ankieta sugeruje "czemu karate jest do dupy"
No więc karate nie jest do dupy
Kiedyś pozbierałem znane mi przypadki kiedy dziewczyna obroniła
się przed facetem dzięki MA
Cholera ponad połowie pomogło karate.
Przecież zgodnie z teoriami z tego forum to nie maiło prawa się
zdążyć. Lump kontra babka i to trenująca "złe odruchy"


wiesz np. dlaczego wprowadzono w kicku minimalny limit kopniec? wlasnie dlatego ze goscie by wcale nie kopali i zbierali baty od bokserow a to przeciez miala byc pochodna karate(kick boxing),

No nie, to czemu kick tak się różni od boksu?
Czemu praca nóg się jest inna? Przecież można by olać szlifowanie
kopnięć. No i są jeszcze lowkicki. Mój były trener, jak nam pokazywał
sierpy, walkę bliskim dystansie, to wyraźnie powiedział,
że to można stosować tylko, gdy nie ma lowkick'ów.

A
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
a dlaczego 70 letni dziadek obronil sie na ulicy przed napastnikami uzywajac mąki przeciez nic nie cwiczyl? po prostu zaskoczenie a nie sztuka walki uratowala mu dupe...
w normalnym kicku nie ma low kickow-widziales cos takiego na MP?
kick zostal wymyslono po to zeby mogli sobie powalczyc karatecy w full kontakcie tzw. amerykanskie karate...
na poczatku nie bylo limitu minimalnych kopniec ale z czasem na zawodach zaczynali startowac sredniej klasy bokserzy, ktorzy nie uzywajac kopniec zaczeli lac karatekow stad w obronie ich dupy wprowadzono minimalny limit kopniec a skoro kopniecia to rowniez nieco inna praca nog...
oczywiscie ze karate moze byc skuteczne tylko nie wpadajmy w jakas paranoje i nie robmy z karate panaceum na wszystko...
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
Ostatni mój post w tej serii - bo nie mam zamiaru się kłocić.
I w ogóle dyskusja przeszła na jakieś inne tory ...

jezeli po roku bokser mloci karatekow z wieloletnim stazem a ty mi tu mowisz o tym ze liczy sie czlowiek to sorry ale to jakies nieporozumienie...wiesz np. dlaczego


To znaczy tylko tyle, że jest lepszy w tym co robi (w walce) niż Ci karatecy - a nie że karate jest złe.

wprowadzono w kicku minimalny limit kopniec? wlasnie dlatego ze goscie by wcale nie kopali i zbierali baty od bokserow a to przeciez miala byc pochodna karate(kick boxing), mowiac krotko uratowano karatekom dupe a jednym z niewielu systemow uderzanych obok boksu majacych sens jest m.in. thai...


Ale ja mówiłem o realnej walce (samoobronie) a nie o sporcie. Strefy poniżej Jodan są również bardzo podatne na kopnięcia .... sploty nerwowe, stawy, ... a kickboxing i machanie nogami na poziomie głowy to tylko sport ...

twoja argumentacja jest zadna wiec klocisz sie jak dziecko w piaskownicy o rzeczy tak oczywiste ze trudno wrecz polemizowac...


Freestyler możesz się nie zgadzać, możesz nie polemizowć jeśli uważasz, że nie warto - ale mnie nie obrażaj - dzięki!

zreszta wpadnij sobie na trening bokserski i posparruj a zauwazysz subtelna roznice...
czlowiek jako talent owszem ale przestan juz kitowac ze jakikolwiek styl bedzie uprawial to bedzie the besciak...


Moje zdanie jest takie, że jeśli ktoś jest faktycznie dobry w tym co robi i potrafi swóją wiedzę zastosować skutecznie w praktyce to mniej ważne jest co ćwiczy: karate, boks, kung-fu, bjj, .... [przepraszam style które pominąłem ...]
Poczytaj:
O sensei, Choki Motobu, ...

czasy chwytaczy i uderzaczy sie skonczyly i albo robisz jedno i drugie albo sie zawezasz w konsekwencji czego zostajesz w tyle...


Zawsze warto być wszechstronnym.
Natomiast o chwytaczach i uderzaczach nic złego nie mówiłem .... moja wypowiedź od której zaczęła się burza dotyczy tego że zawsze w starciu wygrywa ten kto lepiej potrafi zastosować w praktyce to czego się w trenowanym przez siebie systemie walki nauczył ....

Pozdr.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??

w normalnym kicku nie ma low kickow-widziales cos takiego na MP?

Wiem, w mojej sekcji mieliśmy podstawy.

zaczynali startowac sredniej klasy bokserzy, ktorzy nie uzywajac kopniec zaczeli lac karatekow
...
oczywiscie ze karate moze byc skuteczne tylko nie wpadajmy w jakas paranoje i nie robmy z karate panaceum na wszystko...


To może dojdziemy do jakichś kompromisów. :)
Chyba nikogo na tym forum nie musisz przekonywać do bokserskiej pracy nóg czy gardy.
Nie mniej gdy poruwnuje się karate z boksem, to zapomina się, że za boksem stoją dużo większe pieniądze, ludzie zdecydowani na zawodowy sport, trenujący profesjonalnie i mający predyspozycje.
Jest coś takiego, że najzdolniejsi karatecy przechodzili na kicka, bo dawało to możliwość startów w zawodach, słynni kick bokserzy próbują sił w boksie. Przekłada się to na fachowość trenerów. Karate zaś, to niezależnie od swej wartości mało zrozumiałe dla otoczenia hobby. Przekłada się to na sprzęt, zaangażowanie ćwiczących i trenerów, poziom sprawności ogólnej przeciętnego adepta, dostępność worków rękawic, czy co tam jeszcze.


A
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego karate jest nieskuteczne ??
zgadzam sie z powyzsza wypowiedzia...
marp nie obrazaj sie bo mowimy o tym samym tylko jakby z innej strony ty jeszcze wierzysz a ja juz nie...
ja zaczynalem od boksu i judo, poprzez karate(semi i knock downowe) wrocilem ponownie do boksu i grapplingu zataczajac pelne kolo...
nadal jednak lubie kopac, w parterze natomiast wlacza mi sie zmysl uderzania, nie mysle o mataleo, balachch tylko o tym jak porzadnie w danej sytuacji przypieprzyc bazujac na umiejetnosciach wychodzenia z pozycji zagrozonych i dochodzenia do dominujacych...
a niestety poziom jest wysoki tam gdzie jest kasa czyli chociazby w dyscyplinach olimpijskich tj. boks, judo, zapasy gdzie mozna chociazby dostac biedne stypendium, szmaty czy odżywki...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024