Skocz do zawartości


Zdjęcie

WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

Sally ale zmusza Cie ktos do trenowania TKD? MAcie w krakowie tam mnostwo szkol walki czemu TKDskoro masz tyle zastrzezen? Nie rozumiem czemu Ty to jeszcze trenujesz ... Jak cos nie interesuje to sie to zmienia... ja nie widze problemu :roll: :wink:


nie rozumiesz mnie
ja lubię TKD i dlatego je ćwiczę, ale dla mnie formy to nie TKD

To może myślisz w złą stronę może ty po prostu nie lubisz TKD tylko o tym nie wiesz :?:
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Przepraszam za tak obraźliwe słowa ale NIE MOGĘ sie powstrzymać....jak tak sobie to poczytałem to wpadły mi do głowy dwa słowa: "dzieciak" a do tego "kretyn"-chyba nie muszę mówić o kim mówię-niech ta osoba najlepiej swoje sugestie na tematmoich słów zachowa dla siebie-i tak je zignoruję i tak, wiec niech się nie wysila zbytnio.
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
eee tam. Skąd tyle panienek na tym forum? Obrażacie się za tak banalne teksty, że można odnieść wrażenie, jakoby to było forum katechetów, a nie MA.
Wg mnie sally przynajmniej mówi otwarcie, co myśli. Trochę minęło lat, odkąd trenowałem TKD, pamiętam jednak, że podobne wątpliwości miał niejeden z moich kolegów i ja sam również. Fatalne techniki ręczne. Absorbujące czas niepraktyczne formy. Ale przede wszystkim świetne ogólnorozwojowe treningi, b. dobre nogi i atmosfera.
Umiejętności techniczne niekoniecznie mają przełożenie na chociażby walkę wg zasad ITF. W moich czasach w Wawie było kilka szkół tkd, jednak najlepiej się mówiło o szkole Gutka. Nie ze względu na poziom techniczny. Miał on po prostu najlepszych zawodników i wcale nie chodziło o formy. Jak dla mnie to ważne - w końcu chodzi o Sztuki Walki a nie Sztuki Form.
Jakby co, jest Tai Chi.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

Układy sa zaczerpniete z karate jakiegoś (chyba ashotokan) sztywne, niepoprawne ruchy rąk, kształtują złe nawyki które potem faktycznie przeszkadzają w walce (jak trzymanie rąk w okolicy pasa, czy rozkładanie podczas wykonywania techniki nożnej, nie wspominjąc już o kompletnym unieruchomieniu barku przy wyproście ręki co skutkuje fatalną techniką uderzeń.

Bo widzisz, my tymi sztywnymi i nieporadnymi ruchami kształtujemy szybkość i zwinność w walce ;-) .

sally, wyjaśnij mi jedną rzecz. Uznałeś (twoja sprawa) że formy to tylko takie tańce i sztuką walki nie można tego nazwać. Nie zgodzę się chciażby dlatego że nie ma tutaj muzyki. Ale jak znajdziemy muzę to już jest prawdziwy taniec. I zobacz co znalazłem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na stronie tak świetnego sportu jak kb znalazłem i formy i muzę: 14-15.04

Międzynarodowy Puchar Polski Semi-oraz Light-Contact Seniorów i Kobiet oraz w Formach przy Muzyce

  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
nic nie mam przeciwko formom w rywalizacji sportowej ale jako oddzielnej dyscyplinie (i tak jest własnie w kb, nikt nie tańczy na treningach, od tego są inne osobne zajecia), zresztą w bardzo wielu sztukach walki są formy ale w żadnej innej niż TKD nie są one traktowane priorytetowo
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
W karate tradycyjnym też nie? W tai chi? W wu shu? Jeszcze parę by się znalazło chyba...
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
owszem, są - w tai chi. Żeby zaś nie było zupełnie pacyfistycznie, jest tam także walka.
Ira, bez kitu, formy nie kształtują ani szybkości ani zwinności. Do rozwoju szybkości prędzej poleciłbym worek, do zwinności? Chyba wszystko poza formami.
Służą one moim zdaniem jedynie podkreśleniu/zachowaniu specyfiki TKD, integralności i trwałości (choć one ewoluują mimo to) technik. Chirugi bez pracy barków to absurd, który gdyby miał sens, byłby wymagany również w walce, a jest inaczej. ja na ręce nigdy nie narzekałem, ale poza blokami tkd niewiele oferuje. nie znam dobrych fighterow tkd, ktorzy nei doszkalali sobie rąk na boksie czy temu podobnych.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
formy w taichi to nie sa takie formy jak sie robi w taekwondo, bardziej prawidlowym odniesieniem byloby tu ze formy w taichi to jak pompki/jumping podczas treningu TKD. Co nie zmienia faktu ze rzeczywiscie czesci taichi skupia sie na formach ale wtedy osztuke walki ciezko:)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Xies, potraktowałeś moja wypowiedź zbyt dosłownie. Jeżeli sally miałby rację, to poświęcając większość czasu na formy czyli wyrabiając złe nawyki nie mamy mieć tak dobrego chodzenia w walce jak podaje sam sally. Po prostu to co pisze nie trzyma się całości.
A tak bez kitu na worku możesz robić wytrzymałość ewentualnie poprawić trochę siłę a nie szybkość. Do tego i do zwinności używa sie innych metod. Gdybyś jeszcze zwrócił uwagę że formy przekazują pewien schemat poruszania się. Porównaj w tym względzie karate i tkd - zobaczysz różnicę.
  • 0

budo_kage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Wedlud mnie WTF nie ma nic wspolnego z Karate, gdyz cwiczylem Karate przed przejsciem na WTF. Prawie nic wspolnego, przynajmniej w Oyama. Glownie skupialo sie na rekach, nogi nie byly az tak cwiczone jak w tkd.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

Natomiast niewidze najmniejszego powodu żeby odejmować sportom walki nazwy 'sztuka'.


Ja bym osobiście "sztukę" zostawił, ale uciął "walkę" :)
  • 0

budo_wolek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Sally, nie przedstawiłeś się Nam i bardzo to ukrywasz a Twoje odpowiedzi sa bardzo niekulturalne. Wynika z tego że nie trenujesz prawdziwej sztuki walki, tylko coś tam. Ja tylko przypomnę, że w Taekwon-do jest 5 zasad: grzeczność, uczciwość, wytrwałość, samokontrola i odwaga. Pamiętaj, że one obowiązują nie tylko na sali Do Jang, ale takżę tutaj na forum. Do tego sekcja do której zapraszasz jest tez tajemnicą, zresztą piszesz że trenujesz tkd ale zapraszasz na treningi akrobatyki oraz kickboxingu i k1. Nie ma tu nic o tkd, więc nie wypowiadaj się na ten temat. Do tego tajemnicą jest instruktor i cała sekcja. Ja mam wrażenie że jest to kolejna "dzika" sekcja jakiejś tam sztuki walki, gdzie instruktorzy nie mają żadnych papierów na prowadzenie takich zajęć.
Co do układów to ciągle powtarzasz że to taniec czy aerobik. Byłem wiele razy Mistrzem Polski w układach i nie widzę tu podobieństwa, a akurat pracuję w fitnessie i prowadzę takie zajęcia jak aerobik. A byłeś kiedyś na takich zajęciach? Wielu moich zawodników i instruktorów chodzi na różne formy aerobowe i bardzo sobie to cenią. Widzę, że chyba jesteś trochę zacofany, jeśli uważasz że np aerobik jest zbędny i niepotrzebny w sztukach walki.
Zakończ proszę swoje wypowiedzi i zajmij się trenowaniem.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

Xies, potraktowałeś moja wypowiedź zbyt dosłownie. Jeżeli sally miałby rację, to poświęcając większość czasu na formy czyli wyrabiając złe nawyki nie mamy mieć tak dobrego chodzenia w walce jak podaje sam sally. Po prostu to co pisze nie trzyma się całości.


IRA i właśnie zazwyczaj jest tak, ze ci którzy dużo ćwiczą formy nie sprawdzają się w walce a dobrzy zawodnicy nie przywiązują wagi do form . Formy i walka to dwie całkowicie różne KOLIDUJĄCE ZE SOBĄ rzeczy


Natomiast niewidze najmniejszego powodu żeby odejmować sportom walki nazwy 'sztuka'.


Ja bym osobiście "sztukę" zostawił, ale uciął "walkę" :)

Khunag chcesz odebrac sportom walki nazwe 'walka' a zostawić 'sztuka'??
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

IRA i właśnie zazwyczaj jest tak, ze ci którzy dużo ćwiczą formy nie sprawdzają się w walce a dobrzy zawodnicy nie przywiązują wagi do form . Formy i walka to dwie całkowicie różne KOLIDUJĄCE ZE SOBĄ rzeczy


I tutaj wychodzi twoja zupełna nieznajomość TKD. Po pierwsze nie kolidują, po drugie znajomość form obowiązuje wszystkich więc jak startują to muszą mieć zdane egzaminy. I po trzecie są tacy co startują w obu konkurencjach z powodzeniem. Mimo że formy to dwie różne aktywności to NIE KOLIDUJĄ ZE SOBĄ :)
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Jasne, że nie kolidują.....dla mnie najprostszym przykładem jest mój trener, który czy lubi czy nie (nie znam jego poglądu na ten temat) zna kilkanaście form(nie podam dokładnej liczby, żeby nie skłamac) a jakimś cudem zdobył jednocześnie mistrzostwo świata-jkaby te dwie sprawy kolidowały ze sobą to jak myślisz Sally?? byłby mistrzem czy nie??tylko dobrze pomyśl zanim odpowiesz.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

Khunag chcesz odebrac sportom walki nazwe 'walka' a zostawić 'sztuka'??


Tak tylko sobie zartuje, ale cos w tym jest, bo sztuke tam widac, ale walki nie ma za grosz.
  • 0

budo_kalgon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Hmmm niewiem Khunag czy dobrze cię zrozumiałem, ty mówisz, że tkd WTF to jest bardziej sztuka niż walka... to znaczy tyle, że niemasz bladego pojęcia o WTFie, WTF właśnie poświęca najwięcej na Walke, a mniej na poomsae (układy) (przynajmniej u mnie), większoś treningu to są cwiczenia na kondycje, szybkośc, refleks, siłe, reszta to nauka skutecznych, szybkich technik, bez żadnych udziwnień, zazwyczaj na czymś, tzn tarcze łapki na koledze ubranym w hogo (to jest swoją drogą najfajniejsze :) ) żadko układy, osobiście jak bym coś miał usunąc to prędzej sztuke niż walke, ale sztuki za nic nie usune :wink: , bo uważam, że tkd które cwicze jest jak najbardziej sztuką
PS. Ja oczywiście pisze o swoim klubie, niemam pewności, że tak jest w każdym, żeby nie było
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Kurde, sally powinien dostać jakiś specjalny status na forum, bo jak tylko zacznie pisać, w niezbyt z natury ruchliwym dziale TKD, zaraz generuje niezły ruch. Szkoda, że zawsze na jeden temat. :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

ty mówisz, że tkd WTF


Que? :roll: Nic nie mowilem o WTF (zreszta dla mnie to jeden kij), tylko o sportach walki.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

Kurde, sally powinien dostać jakiś specjalny status na forum, bo jak tylko zacznie pisać, w niezbyt z natury ruchliwym dziale TKD, zaraz generuje niezły ruch. Szkoda, że zawsze na jeden temat. :wink:


wywalcie te formy z TKD a obiecuje ze się wiecej nieodezwe :)

Sie kłocicie ze mna bez sensu, przeciez jak mowie ze koliduje to koliduje :wink:
wytłumacze:
w realnym świecie funkcjonujemy wg zasad fizyki klasycznej (nie kwantowej) co powoduje ze w danym czasie mozemy wykonywać tylko jedną czynność tzn. mamy wybór możemy iść na trening lub na kawe albo do kina, a bedac na treningu mozemy cwiczyć ale możemy też np. spedzać czas na milej rozmowie z przyjaciólmi itd.
Bez wzgledu na to co robimy, musi to miec jakiś efekt na nas a w tym na rezultaty które osiagamy. Dana czynność moze więc nam pomagać w osiagnieciu czegos lub przeszkadzac w tym (zaleznie od tego co to jest).Zeby uporządkowac ten schemat myślowy przyjmijmy wartość 1 dla czynności która pomaga w osiągnięciu danego celu a wartosć 0 dla czynnosci która nie pomaga. Teraz przypiszemy te wartosci poszczególnym wykonywanym przez nas czynościom , widac ze wyjscie na kawe czy do kina ma 0, w kontekscie naszych efektów dla postępów w walce (mam nadzieje że nie musze tłumaczyć czemu), podobnie wartosć 0 ma przebywanie na treningu lecz spędzanie czasu na miłej rozmowie. Ale wartosc 0 wcale nie znaczy że dana czynnośc nam szkodzi ! nie mozemy wysnuwac wniosków że chodzenie do kina czy na kawę pogarsza nasze wyniki w sporcie.
O tuż chodzi o to że nie pogarsza ani nie poprawia ale skoro uwzględnimy nasza wartosć czasu, którym dysponujemy w stopniu ograniczonym (do jednej wybranej czynności) okazuje się szkodzimy w sposób pośredni, przez niepomaganie w poprawie efektów.
Nie można więc powiedziec że formy zawsze szkodzą (pomijam tu ich fatalny wpływ na poczatkujących którzy myślą że te błędne techniki stosuje się również w walce i potem lata zajmuje nauczenie ich poprawnego uderzenia), tak samo jak nie szkodzi chodzenie do kina czy na kawę.
Chodzi poprostu o to że robiąc w danym czasie coś nieprzydatnego tracimy możliwosć zrobienia w tym samym czasie czegoś przydatnego, co poprawiłoby naszą efektywnośc w walce.I na tym polega ich szkodliwy wpływ.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024