Skocz do zawartości


Zdjęcie

WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
jedno i drugie miało u swoich podstaw karate...wiec o co sie czepiac
Gizmo = respect!! 8)
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Bylo i to robi sie nudne ... a to, ze ITFki nie ma na igrzyskach ... to bardzo dobrze :P
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Troche nie rozumiem tej logiki - "tam sa tylko techniki nozne i do tego marne to nazwijmy to karate". W którym karate są tylko techniki nożne? :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
to bełkot Choia. Bo sam zaadoptował karate shotokan (czy cos w tym guscie) do stworzenia swojego tul - aerobiku, który na dodatek zrobił waznym elementem TKD, powodując że w końcu nie wiadomo czy na stopień ma się tańczyć czy walczyć. To jest właśnie karate, a moim zdaniem WTF to próba rozwinięcia technik nożnych dalej niż w wymysle Choia który notabene nie miał o rękach pojęcia i zrobił cos co wygląda komicznie i kompromituje się nazwą 'kwon' bo ma się nijak do uderzeń
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

to bełkot Choia.


w ilu zawodach TKD brałeś udział i wygrałeś swoimi super-duper technikami ręcznymi?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
nie startuje w Taekwondo
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

nie startuje w Taekwondo


ale wiesz, że techniki ręczne nauczane w tkd i stosowane w walce sportowej nie zdają egzaminu?
A skąd wiesz ?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Bo ćwicze TKD stąd wiem :) a Ty się ze mna już raz umawiałeś ale widze że Ci to z głowy wypadło jakoś :wink:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

Bo ćwicze TKD stąd wiem


tak wiem
i przez 2 lata w tej prostackiej sztuce walki nie udało ci sie zdać nawet na biały pas
słowo "świczę" to chyba zatem nadużycie.

a Ty się ze mna już raz umawiałeś ale widze że Ci to z głowy wypadło jakoś :wink:


nie mam czasu na wyjazd do krakowa, specjalnie na jeden sparring, ale pamiętam
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

i przez 2 lata w tej prostackiej sztuce walki nie udało ci sie zdać nawet na biały pas


bo ja tańcze w innych godzinach :)
pozatym duma nie pozwala mi na to zeby robić z siebie cyrk po to żeby się oznaczyć kolorkiem jakimś, jakby na egzaminie wymagano walki i technik nożnych albo nawet jakby te formy były układami nóg a nie rąk to byłby to mój ulubiony taniec.
Ale ten komiczny aerobik złożony z niepoprawnych ruchów rękami, wyglądający jak parodia tańca nowoczesnego, to coś czego powinno się wstydzić (moim skromnym zdaniem) a nie nazywac to jeszcze 'sztuką walki' :roll:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

jakby na egzaminie wymagano walki i technik nożnych



a nie ma? :lol:

Ale ten komiczny aerobik złożony z niepoprawnych ruchów rękami, wyglądający jak parodia tańca nowoczesnego, to coś czego powinno się wstydzić (moim skromnym zdaniem) a nie nazywac to jeszcze 'sztuką walki' :roll:


czy swojego trenera też informujesz o powyższym?
:lol:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

a nie ma?

sa mniej wazne niż tańce (to nie wina trenera który robi co może żeby nie osmieszac sztuki jako sztuki) tylko wymagań egzaminacyjnych

czy swojego trenera też informujesz o powyższym?
:lol:


wyobraź sobie że tak
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
sally - a może jak nie w śmiesznym (w twoim mniemaniu) TKD ITF to może chociaż we wspaniałym (dla odróżnienia) kb wygrałeś jakieś zawody troche większe niż o miszczostwo podwórka? :lol:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

sally - a może jak nie w śmiesznym (w twoim mniemaniu) TKD ITF :

ja nie uważam ze TKD ITF jest śmieszne tylko śmieszne sa układy, które należałoby wyrzucić jeżeli ta sztuka walki ma mieć jakąś przyszłość
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Sally jejkus napisz w jakim Ty klubie trenujesz kim jest Towj trener skoro takie cuda tam robicie zamiast TKD przeciez z tego co widzialem w krakowie jest bardzo przyzwoita szkola TKD...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
szkoła jest bardzo przyzwoita, tylko mnie ten cyrk (tul) nie pasuje, którego notabene i tak u nas jest najmniej jak to tylko możliwe. jednak uważam że wyrzucenie go całkowicie i oficjalnie poprawiło by sytuację TKD wogóle a nawet powiem że by je uratowało, bo przyszłość walki która opiera się na aerobiku w dużej mierze (jak chodzi o wymagania egazaminacyjne bo o to się czepiam) widzę czarno
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Kwestie ratowania TKD ITF będziesz musiał zostawić innym. Sądząc z tego jacy jesteśmy ciency wobec Ciebie musisz byc strasznym fajterem i nie napisałeś jakie to zawody wygrałeś w kb.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Sally przeciez na egzaminach duze ukladow nie ma bo glownei do tego pijesz pozaytm gdyby TKD nie mialo ukladow przestalo by byc sztuka walki i zostalo by kick boxingiem wiec to chyba nei najlepszy pomysl bo niektorzy chca trenowac TKD w takiej formie w jakiej jest obecnie ...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)

pozaytm gdyby TKD nie mialo ukladow przestalo by byc sztuka walki i zostalo by kick boxingiem wiec to chyba nei najlepszy pomysl bo niektorzy chca trenowac TKD w takiej formie w jakiej jest obecnie ...


co to jest sztuka walki własnie usiłuje zdefiniowac, odsyłam do watku o tu (ta definicja nie jest tak prosta jakby sie wydawać mogło)
tu wklejam fragment to tym z watku Muay thai vs.Muay Boran Sirocco (który jest o czyms innym ale to akurat też wyszło)


...a sport..to forma rozrywki...czesami dosc komercyjnej....


A gdzie w takim razie zgubiłeś w sporcie dążenie do samorozwoju, perfekcji, pokonywania barier, uczciwe współzawodnictwo wg zasad fair-play, najłagodniejszą i najbardziej cywilizowaną formę współzawodniczenia na gruncie fizycznym?


Ja: dokładnie. mnie własnie chodzi o to że stwierdzenie ze sztuka walki to tradycja a sport to rozrywka jest chybione i to powaznie. Jaka tradycja, jaka filozofia? przejdź się do pierwszego lepszego klubu np. taekwondo i zapytaj o filozofie.. wybauszą na Ciebie wielkie oczęta i zapytają co to znaczy 'filozofia' i skąd takie trudne słowo znasz.. to ze ktoś chodzi w kimonie z paskiem i kłania się wchodząc do sali z filozofią nie ma jeszcze nic wspólnego, nawet z kulturą ma niewiele, to poprostu jakis tam zwyczaj.
Natomiast jak można odbierać filozofię sportom walki, jak mozna stwierdzić że boks czy kick jej nie ma? To jest filozofia (to ze chłop nie paraduje w kolorowym pasku i nie robi komicznych tańców typu formy to nie znaczy że nie myśli, nie rozwija się i nie doskonali umysłowo).
To moja próba poszukiwania od nowa sensownego rozróżnienia na sport i sztuke , bo ta dotychczasowa to lipa jest jakaś...


Sally przeciez na egzaminach duze ukladow nie ma bo glownei do tego pijesz

jak to nie ma?? w ITF nie ma? a przeciez ile osób z czarnymi pasami (zeby tylko) nie umie nawet poprawnie kopnąć, za to większość czasu poświęca na uskutecznianie tego śmiesznego aerobiku, zamiast ten czas wykorzystać na naukę technik. To dla mnie jest załosne, ze te stopnie niczego nie odzwierciedlają, a to własnie przez te uklady na egzaminach, jak możesz twierdzić ze ich nie ma, jak one są podstawą??
tzn. nie dopuszczą do egzaminu kogoś (jak mnie) kto stwierdzi że się uczył tego nie będzie (bo czas mam ograniczony i wole to poświęcic na technikę nóg), ja mogę oczywiście improwizowac (jak by tul nie były takie wazne to by to może i przeszło) a oni się nie chcą zgodzić.
:wink:
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: WTF to nie jest Taekwondo?? (wywiad z gen. Choi Hong Hi)
Sally,
nie odpowiedziałeś na pytanie o zwycięstwa w kb.
Większość zna już Twoje śmiałe tezy, a wciąż nie wiemy co sobą reprezentujesz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024