Skocz do zawartości


Zdjęcie

Choi "Taekwon-do and I"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Choi "Taekwon-do and I"
zaczalem niedawno czytac atobiografie Choi Hong Hi a z pewnoscia osob ktore zetknely sie z ksiazka jest tu wiecej. podzielcie sie wrazeniami!

moje to przede wszystkim duze zdziwienie- sadzilem ze przeczytam historie zblizone do tych spisanych przez Gichina Funakoshi w "karate-do moje zycie" ...spokoj, harmonia, opanowanie :wink: nic z tych rzeczy! Choi daje sie tu poznac z bardziej "ludzkiej" strony, dawal sie poniesc emocjom, straszyl, walczyl (nawet kilku judokow sie przewija...), a zdazalo sie i w cos pograc i popic :wink:

tym ktorzy nie czytali polecam, tych ktorzy przeczytali zapraszam do podzielenia sie swoimi spostrzezeniami.
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
Ja nie czytałem żadnych biografii generała, ale mogę powiedzie, że osoba, która poznała go osobiście powiedziała mi, iż był to człowiek cholernie żywiołowy jak na swój już później podeszły wiek......facet zawsze pełen energii i zapału.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
Tyle wersji życiorysu Choi'a krąży po sieci (w sumie różnią się tylko pierdołami) ale jako jednej skomasowanej pigułki stricte o Nim jeszcze w łapach nie miałem. Cóż, że człowiek legenda to wiadomo. Szacuneczek dla niego.
  • 0

budo_hye-yun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
Książka rewelacja i faktycznie, masz rację Moro, przedstawia Choia w zupełnie innym świetle.
Fascynująca jest pamięć Generała, który w szczegółach opisuje wydarzenia z wczesnych lat dzieciństwa. Trzeba przyznać, że łatwego życia to w tamtym okresie nie miał!
Polecam wszystkim którzy do tej pory nie mieli okazji przeczytania wspaniałej powieści, z wątkami które często zaskakują. :-) :-) :-)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"

a zdazalo sie i w cos pograc i popic :wink:


Wszyscy wybitni budocy pija/pili. :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"

Tyle wersji życiorysu Choi'a krąży po sieci (w sumie różnią się tylko pierdołami)

tak przy okazji- kisazka obala plotke jakoby karate uczyl go Gichin Funakoshi. jak mi sie jeszcze cos przypomni to bede informowal :)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
Moro a jest napisane czego gdzie i ile sie uczyl? Jesli tak to mozesz napisac. Czemu stworzyl taekwondo i na czym sie opieral tworzac ta sztuke walki?
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
@moro

a tak z ciekawosci gdzie dostales ksiazke? ksiegarnia? sklep internetowy? z wyjazdu z agranice?

mozna ja dostac w polsce?

dzieki z odp.

pozdr.
k.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
co do dostepnosci ksiazki- z tego co pamietam, mozna ja nabyc przez PZTKD, ja ja czytam dzieki uprzjmosci Hye- Yun :)

Of10- zachecam do lektury :) moze tylko odpowiem "po lebkach", stworzyl TKD z powodow nazwijmy to patriotycznych opierajac glownie na karate.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
Tak w ramach off topic'u powiem, ze jezeli patrzymy na wzgledy patriotyczne to podciagnac pod to mozna BAS-3 i Cmobat 56 :wink:
  • 0

budo_bocian3000
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
Witam wszystkich. Czy mozesz mi Moro powiedziec z ktorego mniej wiecej roku jest ta ksiazka?? bo szukam ja po ksiegarniach empikach i nic, a nie wiem czy nie powienienem np szukac w antykwariacie :-) Napisalem rowniez maila do PZTKD czy maja ta ksiazke na stanie, ale niestety nie otrzymalem odpowiedzi a minely juz 2 tygodnie. z gory dzieki za odpowiedz.
  • 0

budo_bocian3000
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
Dzisiaj otrzymwalem odpowiedz od PZTKD. niestety wszystkie zapasy juz wyczerpali. a takie jeszcze jedno pytanie do Ciebie Moro: ty masz polska wersje jezykowa, czy czytasz angielska??
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Choi "Taekwon-do and I"
angielska- polskiej chyba w ogole nie ma.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024