Skocz do zawartości


Zdjęcie

dlaczego właściwie niegazowana?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego właściwie niegazowana?
Czy gazowana wzmaga pragnienie czy gasi, ostatecznie jest 2:2 :) Ale przekonało mnie że nie warto jej pić w dni treningowe. Poza nimi - taki widzę wniosek - nie może być większym problemem. Dzięki za wyjaśnienia
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego właściwie niegazowana?
P_G możesz sobie spokojnie schować ten tekst do kieszeni.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego właściwie niegazowana?

Bo bąbelki to dwutlenek węgla, a więc trucizna, z którą nasz organizm nie chce mieć wiele wspólnego, a więc z każdym oddechem sprawnie się jej pozbywa?


hahahaha

chyba sie koledze z tlenkiem węgla pomyliło tlenek węgla = czad = nieodwracalne połączenie z hemoglobiną = brak przyłączenia przez hemoglobine tlenu i generalnej wymiany tlenowej = zgon


dwutlenek węgla = prawie nie reaktywny gaz :)


zdaje sie że przez dwutlenek węgla woda ma jakieś inne pH CO2 + H20 to generalnie H2CO3 taki bardzo hujaśny kwas nietrwały co skutkuje obniżeniem pH na lekko kwasowe. Nie powinni więc pić gazowanej osoby z jakąś nadkwasotą żołądka :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego właściwie niegazowana?

chyba sie koledze z tlenkiem węgla pomyliło

Przy oddychaniu powietrzem zawierającym dwutlenek węgla w małych stężeniach (poniżej 5% w powietrzu wdechowym) zwiększa się jego ciśnienie parcjalne we krwi (hiperkapnia), co powoduje uczucie duszności, niepokój, pobudzenie ośrodka oddechowego i zwiększenie częstości oddechów. Przy zwiększaniu się jego stężenia dochodzi do bólów i zawrotów głowy, szumu w uszach, zaburzeń postrzegania, tachykardii, nadmiernej potliwości i przekrwienia spojówek. Przy stężeniach powyżej 10% narasta duszność i osłabienie, pojawiają się omamy i zaburzenia świadomości do śpiączki włącznie oraz drgawki. Stężenia powyżej 20% powodują śmierć w ciągu kilkunastu minut, a powyżej 30% śmierć natychmiastową. Niedotlenienie i obrzęk mózgu mogą spowodować nieodwracalne zmiany w mózgu, mimo uratowania zatrutej osoby.


  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego właściwie niegazowana?
jak dla mnie przede wszystkim chodzi o to że wody mineralnej nalezy pic dużo, a nie wyobrażam sobie wypicia na raz litra wody z bombelkami...(ja pije tak około 5 litrów dziennie)
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: dlaczego właściwie niegazowana?


no nie zostaje mi nic innego jak zwrócić honor :)

niemniej jednak wg mnie strasznie gówniana jest ta definicja, bo wg niej wszyscy cierpimy na Hiperkapnie bo w powietrzu jest około 0,2% Co2 a to wg tej definicji mniej niż 5% :)

anyway objawy tej magicznej choroby wyglądałyby pewnie identyczne dla kazdego innego gazu nieszlachetnego którego wzrosłoby troche stęzenie w powietrzu, bo dla mnie te objawy to wyglądają jak zwykłe duszności. Wciąż jednak będe sie upierał że CO2 to nie trucizna bo odkąd ewolucja wymyśliła oddychanie tlenowo to w Cyklu Krebsa zawsze wydzielał się CO2 i jest go zawsze w organiźmie pewna ilość.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024