Skocz do zawartości


Zdjęcie

ćwiczenia do akrobacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

ćwiczenia do akrobacji
Ostatnio naszły mnie chęci żeby sobie poskakać, pofikać itp. Niestety, pod tym względem jestem bardzo cienki, ledwo co umiem gwiazdę zrobić. Poradźcie mi jak ćwiczyć brzych, żeby móc zrobić fiflak, salto i inne takie.
Na razie próbuję z mostka na głowie przerzucić nogi w tył(do odwróconego mostka) ale i tak nie wychodzi.
może wznosy nóg leżąc? tylko, że to powinna być raczej siła dynamiczna a nie wytrzymałość...
Pozdrawiam
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia do akrobacji
Ja jak się tych 'mostkowych' rzeczy uczyłem to, gdy już zrobiłem pierwszy raz przerzut nóg - to zacząłem to trzaskać bez problemu na okrągło. Bardziej był to po prostu dla mnie problem techniki, synchronizacji i kontroli ciała, niż słabych mięśni brzucha.

Pierwsze co ćwiczyłem to ze stania schodzenie do mostka, potem wstawanie do przodu, potem przerzut nóg do tyłu. Do tego ostatniego to sobie też robiłem takie ćwiczonko, że w mostku podnosiłem do góry to jedną, to drugą nogę. Czy coś pomogło w szczególności, to trudno mi powiedzieć. W końcu jakoś mi styknęło i to zrobiłem. Potem już nie było większych problemów.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia do akrobacji
Też mi się wydaje że jak już się nauczę przerzucać nogi to reszta pójdzie gładko. Dzięki za rade Skiper
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia do akrobacji
Do fiflaka nie trzeba miec jakiegos bardzo silnego brzucha. Do fiflaka przydaje sie dobre rozciagniecie kregoslupa/barkow (mostek) ale tez nie jest jakies super wymagane.
Tu liczy sie technika. Przy salcie w tyl podobnie, kazda przecietnie sprawna osoba jest w stanie je zrobic, o ile sie przelamie i bedzie miec odpowiednia technike. Oczywiscie im jestes silniejszy, dynamiczniejszy tym ladniejsze, wyzsze lub z jakimis udziwnieniami bedziesz mogl zrobic.

Jezeli sam kombinujesz to wlasnie mostek i przerzucanie nog, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale i tak w ktoryms momecie bedziesz musial sie przelamac i lepiej zrobic to na materacu i to miekkim. Bo mozna sobie zrobic krzywde i to powazna.

Jakie cwiczenia? Ogolnorozwojowka. Cwicz wszystkie partie miesni, sila, szybkosc, rozciaganie. Nie zaniedbuj niczego. To zaowocuje.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia do akrobacji
Jeżeli chodzi o siłownie to proponuje trening oparty na dynamicznych ćwiczeniach:

1. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] / [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
2. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] / [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
3. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
4. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] / [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
5. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] / [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Trening ten należy przeplatać ze zwykłym treningiem siłowym (Full Body Workout) o zmniejszonej intensywności.

Bardzo ważna jest tutaj porządna rozgrzewka oraz technika. Wszystkie ćwiczenia powinno się najpierw robić samym gryfem przed lustrem by dopracować technikę ruchu. Dopiero potem można przejść do ćwiczenia z normalnym obciążeniem.

Tam gdzie jest kilka ćwiczeń możemy je przeplatać ze sobą co trening/dwa.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ćwiczenia do akrobacji
Pamietaj ze przy fiflaku strasznie wazne sa rece. Musisz nimi bardzo mocno i szybko machnac w tyl. Pisze tu tylko o elemencie rak :) Wiem, bo sam robie z 12 fiflakow pod rzad :D ( sie nie chwale )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024