Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból ścięgien


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Ból ścięgien
Od jakiegoś czasu bolą mnie ścięgna w ręce (tzn. tak myślę że to ścięgna) - na co dzień jest OK, natomiast jak w trakcie treningu i po zaczynają boleć, tak że ręka aż lekko "mdleje".

Zdarzało mi się to już kiedyś przy intensywnym trenowaniu. Co można z tym zrobić (poza oczywistymi radami typu zrobić sobie przerwę, oszczędzać tę rękę itp.)?

Dzięki z góry za odzew :D
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból ścięgien
mam tak samo tylko że ze ścięgnami w nodze dostałem w nie piłka 2 tyg temu i do tej pory mnie bolą :?
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból ścięgien
więcej czasu poświęcaj na rozgrzewkę, zapoznaj się z preparatami typu glukozamina.. jeżeli to nie pomoże to albo lekarz albo tak jak sam sobie odpowiedziałeś oszczędzaj rękę
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból ścięgien
Dobra rozgrzewka przed treningiem a miedzy treningami zaczni je rozciagac - o ile to jest problem sciegien.
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból ścięgien
Miałem coś takiego... ze stopą. Przy treningu bolało mnie "od spodu", a przy bardzo intensywnym treningu zdarzało się, że dostawałem kurczu lub czułem tak, jakby stopa była omdłała. Nie wiem, co to było, ale wtedy zawsze przed treningiem rozgrzewałem tą stopę, codziennie, systematycznie, ale bez zbytniej intensywności rozciągałem ją przez wspięcia na palce, lekkie skręty itp, poza tym - moczyłem w ciepłej wodzie z solami minaralnymi i masowałem. Wtedy także zacząłem pić minerały i magnez. Trochę ją też oszczędzałem (trenuję karate). Trwało to pół roku. Objawy ustępowały powoli. Ale ustąpiły. Teraz od tamtej pory minęły 3 lata. Wszysto jest o.k., tylko został mi "zwyczaj" lekkiego rozgrzewania i rozciągania obu stóp przed treningiem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024