Skocz do zawartości


Zdjęcie

Artroskopia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Artroskopia...
witam :)

Jestem po kontuzji kolana ( w wakacje na obozie sie stalo ). Za ok 3 miesiace najprawdopodobniej czeka mnie artroskopia zeby glownie naprawic lakotke. No wiec mam pytanie - czy po takim zabiegu zakladaja gips ? ( bo slyszalem ze tak ). Czy szybko sie wraca do pelnej sprawnosci ruchowej stawu? Czy zabieg moze miec wplyw na miesien- chodzi o jakis zanik, oslabienie czy cos ??

dzieki za wszystkie odp ;]



pzdr 4all :-)
  • 0

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia...
Nie zakładają gipsu. Po co niby?

Jak na taki zabieg to całkiem szybko. Jednego dnia artroskopia, potem przez dwa dni dren w kolanie i na trzeci dzień jak już go wyciągną (te dwa dni z drenem są najgorsze 8O ) możesz próbować powoli chodzić - przynajmniej ja mogłem, kolega z łóżka obok nie. Po dwóch tygodniach już całkiem sprawnie się poruszasz. Po miesiącu jesteś w stanie biegać i skakać, ale lepiej sobie odpuść. Staw kolanowy musi się wygoić po artroskopii chyba, że chcesz znów mieć z nim problemy. Do sportu wróciłem po mniej więcej dwóch miesiącach.

Tak, mięsień zanika, bo jak noga przy ruszaniu boli to nią mniej ruszasz. :lol: Przecież to oczywiste.

BTW, czemu aż trzy miesiące? To całkiem sporo czasu, a uszkodzona łękotka niszczy ci powierzchnię chrząstki w kolanie. Pewnie tak długo, bo doszło ci szczepienie przeciwko żółtaczce, tak? :?
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Artroskopia...
tak dlugo bo po urazie - zwichniecie rzepki, naderwanie troczkow, zerwanie sciegna krzyzowego przedniego i uszkodzenie lakotki- dali mi gips :/ i po tym czasie beznadziejnie mi zanikl miesien... i teraz musze go solidnie odbudowac zeby po zabiegu jeszcze bardziej nie zanikl...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024