Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_w-wolf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
Kłaniam

Raczej abstrakcyjne pytanie z perspektywy osoby odpowiedzialnej za grupę dzieciaków.

W jaki sposób można rozpoznać osobę która zaczęła łykać jakies prochy/odżywy/koktajle/piguły/sterydy na masę ?? pomijam przyrost masy mięśniowej , bo to można do pewnego stopnia uzyskać regularnym intensywnym trenigniem, chodzi mi o wczesne stadia - tak powiedzmy pierwszy rok, 1,5.

Chodzi o wczesne wykrycie takich przypadków u osób niepełnoletnich, osób we wczesnym okresie dojrzewania, czy młodych dziewczyn, co pozwoli na ewentualne przeprowadzenie "pogadanki instruktorskiej", czy rozmowę z rodzicami (w ostateczności).

Wadomo że 13-14 latek żracy te wszytskei odzywy (nawet w 100% naturalne, o ile takie sa), to niejest coś normalnego, i żaden szanujacy się klub nie chciałby mieć plakietki klubu który zmotywował czy też przymykal oko na takie przypadki.

Prosze nie wmawiac mi że to zdrowe, że naturalne, itd... Zalezy mi na wykryciu wczesnym takich przypadków i interwencję.

O ile rozpoznawanie brania narkotyków jest raczej opisane na wszytskie możłiwe sposoby, o tyle jak to jest w przypadku sterydów i innych papek ?? (w miarę mozłiwości jak rozróżnić czy bierze to czy tamto.)

Do głowy przychodzi mi tylko zapach potu, albo jakieś dermatologiczne sprawy....może jakieś zachowania, moze cos w oddechu - nei wiem...cokowiek co może nakłonic do pzypsuizczenia że tak własnie jest.

z góry dziękuje za POWAŻNĄ pomoc
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
odżywkami bym się nieprzejmował a koksy to tak :
-krostki na ciele malutkie bardzo wiele(chyba że adept jest na coś uczulony)
-wzrost agresji(kilka dni po przyjęciu koksu bardzo wzrasta)
-ginekomastia :D :D
-rozstępy(niezawsze , po szybkim przyroście masy nawet bez branai koksów wyskakują)
-problemy z koncentracją
To tyle odemnie :D
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
Wolf ja po twoim poscie mam wrazenie ze wrzucasz do jednego wora suple i koksy .
Mam nadzieje ze tak nie jest bo z ludzmi dla ktorych suple i koksy to jedno zło nie ma o czym rozmawiac .

No ale wracajac do tematu : moim zdaniem koksownika bardzo łatwo poznac . Jezeli miałes jakikolwiek kontakt z siłownia to bedziesz mógł bezbłednie wytypować takie osoby . No wiadomo ze jezeli chłopak normalnej budowy w ciągu krotkiego okresu czasu nabaral bardzo widocznej masy , stał sie nalany , jego twarz zrobiła sie księżycowata (okrągła)
to możesz śmiało założyć że od naleśników z serem i mleka tego nie dostał .
No i dochodzi do tego zachowanie kolesia . Agresywne zachowanie można poznać po ryju i po tonie głosu .
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
początkującego koksa nie poznasz - chyba, ze wyslesz klienta na testy (inaczej, to możesz tylko przypuszczać) albo mu będziesz dupe sprawdzał, bo po kłóciu są ślady :P
  • 0

budo_co
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
Znam kilka osob co braly, najmlodszy mial wtedy 18 lat. Agresji nie zauwazylem, wlasnie stal sie taki bardziej wyciszony, jednak w sumie spuchl dosc wyraznie wiec malo kto go do tej agresji pobudzal. Zmienilo mu sie poczucie humoru, spowaznial. Fizycznie to duzo skok na masie w krotkim czasie, na suplach nigdy nie bylo by to tak widoczne i az tak w takim krotkim czasie. Jezeli chodzi o silownie to poszedl bardzo w gore z ciezarem (na klate cos ponad 20kg w ciagu miesiaca, wynikow na inne partie nie pamietam). A noi on bral metanabol, dawki takie jak na innym forum mozna wyczytac.
Dla mnie ten temat to generalnie jest zonk straszny. 13-14 latki to maja qrwa za pilka po dworze biegac a nie sterydy wpieprzac. W-wolf jezeli masz jakis tam posluch wsrod tych swoich podopiecznych to wyjasnij im rzeczowo, ze ostry trening silowy w tym wieku to glupota. Uzylbym np argumentu, ze zahamuja swoj wzrost (wiekszosc gowniarzy chce byc wysoka, przynajmniej ja chcialem), ze uszkodza sobie caly uklad kostny w organizmie itd.
Co do rozpoznania takie osobnika to w tym wieku wiekszosc chlopakow to raczej szczypiory jeszcze, takze z rozpoznaniem takiego gamonia nie powinienes miec problemu.
Swiat qrwa oszalal, 12 latki w ciazy, 13 letnie koksy, co sie kurcze dzieje.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
Jezeli chodzi o koksy to juz napisano sporo.

Co do odzywek to ciezko bedzie poznac, wiekszosc z tych oferowanych w sklepach nie ma widocznych skutkow ubocznych. Przy monohydracie kreatyny moze wystapic nawodnienie organizmu co jest widoczne, moga wyskoczyc syfy kolesiowi, rozwolnienie w poczatkowej fazie brania itp. Gorzej przy stackach kreatynowych, tutaj zazwyczaj ulepszone formy kreatyny (estry, jablczany, buforowane mono itp) ograniczaja przemiane jej w kreatynine co eliminuje wiekszosc efektow ubocznych.

Najlatwiej chyba bedzie ocenic to po efektach.

Jak szczypior nagle przybiera miesni (trzeba odroznic od tluszczu, bo do tego to mu mcdonald potrzebny nie koksy ;) ) to wiadomo, ze nie jest to naturalne. Tak samo nagly wzrost wydajnosci organizmu. Zwiekszone pocenie sie (chocby na spalaczach na efce), napompowanie miesni/widoczniejsze uzylenie na NO-busterach itp. Trzeba jednak dokladnie obserwowac dzieciaki by cos takiego zauwazyc. Odzywki nie daja tak szybkich efektow jak koksy wiec trudniej jest to wychwycic.

Wolf ja po twoim poscie mam wrazenie ze wrzucasz do jednego wora suple i koksy .
Mam nadzieje ze tak nie jest bo z ludzmi dla ktorych suple i koksy to jedno zło nie ma o czym rozmawiac .


W przypadku 13 latkow to bez roznicy czy koks czy odzywki. Ani to ani to nie jest dla nich odpowiednie.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
Gubrin napisał :

W przypadku 13 latkow to bez roznicy czy koks czy odzywki. Ani to ani to nie jest dla nich odpowiednie.

No ja rozumiem ze suple w takim młodym wieku mogą szokować/mijać sie z celem ale nie beda miały skutków ubocznych dla ich organizmów . Trzeba by sie tylko zastanowic czy suple dla 13 latka to nie jest wydupienie pieniedzy w błoto ?? Chyba jest ...

Swoją drogą coraz szybciej młodzież dojrzewa ...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika

jest watlej budowy, ma podarte dżinsy, nie nosi koszulki i jest caly w sadzy ;)

a serio to szybki przyrost masy miesniowej(nie mylic z masa ciala gdzie w tym wieku duzo osob nabiera konkretnej masy)...reszta skutkow moze byc nie zauwazalna

agresja-spowodowana czesto niedoborami witamin wiec latwo zaradzic, jesli bierze testosteron wtedy moze sie ona pojawic ze wzgledu na jego wysokie stezenie w organizmie malucha, z reszta w tym wieku biorac koksy moze sobie wbijac rozne fazy do glowy i agresja tez moze z tego wynikac

tradzik-u osob z preferencjami do tego, chociaz u mlodego moze sie pojawic czesciej niz u starszej osoby

moze nazekac na roznego rodzaju bole np. watroby, wachania w sercu

chodzi ciagle ze stojaca palka, chociaz w tym wieku to nic dzienego ;P

zdr.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
Po tym samym, co doroslego moim zdaniem.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika

No ja rozumiem ze suple w takim młodym wieku mogą szokować/mijać sie z celem ale nie beda miały skutków ubocznych dla ich organizmów . Trzeba by sie tylko zastanowic czy suple dla 13 latka to nie jest wydupienie pieniedzy w błoto ?? Chyba jest ...


No ja jednak mysle, ze moga zaszkodzic takiemu szczylowi. Chocby glupi spalacz na efce wcale bezpieczny nie jest, nie mowiac juz o tak mlodym wieku. Suple kombinujace z wytwarzanie poszczegolnych hormonow/substancji w organizmie gdy ten nie ustabnilizowal sobie jeszcze dobrze gospodarki hormonalnej (wszelkie tribulusy czy inne no-bustery). Nawet co do zwyklej kreatyny sa podejrzenia, ze przy dlugotrwalym stosowaniu moze ona zaburzac produkcje endogennej kreatyny.

Do tego dawkowanie jest zazwyczaj rozpisane na statystycznego doroslego czlowieka, a nie na 13 letniego szczypiora.

Oczywiscie ewentualne szkody z tych supli sa tylko przypuszczeniami, ale moim zdaniem uzasadnionymi. Badan nikt raczej na szczylach nie przeprowadzi, wiec trzeba kierowac sie zdrowym rozsadkiem.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
Wypryski na plecach, ginekomastia, ROZSTEPY :) bardzo szybki przyrost masy w tepie expresowym.PZDR
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
myślę, że można dowiedzieć się czegoś nt. sterydów i w towarzystwie podejrzanej osoby z objawami wypisanymi wyżej rozpocząć luźną rozmowę na ich temat.... celowo pomylić się w nazwie albo powiedzieć że coś kosztuje tyle i tyle zawyżając rzeczywistą cenę... osoba, która będzie coś na ten temat więcej wiedziała od reszty może brać.. młodzi lubią się popisywać taką wiedzą ale nie rób tego wśród ludzi negatywnie nastawionych do koksów, bo wtedy się raczej nie wygadają
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
ja niebiore a wiem jakie są ceny ,niezaciekawy ten pomysł ale zawsze można spróbować
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
a masz rozstępy, ginekomastie i wypryski? :wink: nie? to Ciebie nawet bym nie pytał

to jest tylko propozycja dla osób z podejrzeniami, a tak jak mówię 13-latków łatwo się podpuszcza
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika
Nie nazwałbym dobrym pomyslem tego, aby trener takiego szczyla prowadził z nim niewinne pogawędki na temat sterydów. Raz ze efekt moze byc odwrotny (dzieciak nie bierze a zainteresuje sie tematem) dwa ze moze o tej rozmowie powiedzieć rodzicom i będzie kłopot.

No i pamietaj ze dzieciak w tym wieku nie musi szprycować sie koksem zeby miec wypryski czy okresy podwyższonej agresji. A ginekomastia moze byc zwyklym objawem dojrzewania.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak rozpoznać niepełnoletniego koksownika

a masz rozstępy, ginekomastie i wypryski? :wink: nie? to Ciebie nawet bym nie pytał

to jest tylko propozycja dla osób z podejrzeniami, a tak jak mówię 13-latków łatwo się podpuszcza

:)
rozstepy masz nawet jak zwiekszysz intenswynosc treningu
ginekomastie niektorzy myla z lipomastia
wyprysyki to sprawa inywidualna :P


2 opcje - testy albo sprawdzic zadek (bo wszyscy poczatkujacy wala strzaly w du****)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024