Skocz do zawartości


Zdjęcie

gdzie mniejsze obciazenie ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

gdzie mniejsze obciazenie ???
witam
mam pytanko... jestem po kontuzji kolana - zwichniecie rzepki naderwanie troczkow zerwanie sciegna krzyzowego i uszkodzenie lakotki. Najprawdopodobniej czeka mnie operacja i do SW wroce nie predko. Ale pytanie brzmi - w ktorech z tych SW - TKD Karate i Aikido- jest mniejsze obciazenie kolan ? Dodam ze trenowalem Aikido ( kontuzja na obozie Aikido ) i sie ostatnio zastanawiam czy te wszystkie pady nie obciazaja mocno kolan...

z gory dzieki za odp :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie mniejsze obciazenie ???

witam
mam pytanko... jestem po kontuzji kolana - zwichniecie rzepki naderwanie troczkow zerwanie sciegna krzyzowego i uszkodzenie lakotki. Najprawdopodobniej czeka mnie operacja i do SW wroce nie predko. Ale pytanie brzmi - w ktorech z tych SW - TKD Karate i Aikido- jest mniejsze obciazenie kolan ? Dodam ze trenowalem Aikido ( kontuzja na obozie Aikido ) i sie ostatnio zastanawiam czy te wszystkie pady nie obciazaja mocno kolan...

z gory dzieki za odp :)

Pady nie obciążają kolan jakoś specjalnie, jeśli są dobrze robione. Co innego suwari waza. Właśnie ze względu na suwari waza odradzałbym aikido - choć oczywiście możesz próbować się dogadać, że nie będziesz robił na klęczkach nic, albo robił mało i bardzo ostrożnie. Co do styli kopanych też mam pewne wątpliwości. Chyba najlepsze będzie rozsądne uprawianie aikido z tych styli, które dałeś do wyboru. A może BJJ albo submission fighting, gdzie masz głównie turlanie, a więc nogi i kręgosłup są przez większość czasu odciążone?
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie mniejsze obciazenie ???
W TKD i Karate kopie się w powietrze a w TKD dodatkowo dużo sie skacze (obciązenie dla kolan) wiec z dwojga złego wybrałbym karate.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie mniejsze obciazenie ???

A może BJJ albo submission fighting, gdzie masz głównie turlanie, a więc nogi i kręgosłup są przez większość czasu odciążone?


Moim zdaniem bjj, ll, sw zdecydowanie obciazaja kolana i kregoslup, poniewaz te pracuja w hm.. nietradycyjnych plaszczyznach. Przynajmniej z mojego doswiadczenia. Na moje laickie oko moglbys amatorsko trenowac boks.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie mniejsze obciazenie ???

Moim zdaniem bjj, ll, sw zdecydowanie obciazaja kolana i kregoslup, poniewaz te pracuja w hm.. nietradycyjnych plaszczyznach. Przynajmniej z mojego doswiadczenia. Na moje laickie oko moglbys amatorsko trenowac boks.

Amatorski boks zdecydowanie tak. Co do parterowych sztuk (bjj nie ćwiczyłem, ale trenuję judo), uważam, że obciążenie ud i kolan przy, dajmy na to, rozplątywaniu i przechodzeniu gardy albo uwalnianiu się z trójkąta jest znacznie mniejsze niż przy pracy, jaką muszą wykonać przy takim seoi nage czy o goshi. Dlatego, że nasza masa opiera się nie na samych nogach w płaszczyźnie pionowej, ale rónież na rękach, brzuchu czy innych częściach ciała, a nawet, kiedy opiera się na samych nogach, wektory sił są zupełnie inaczej rozłożone, bardziej równolegle niż prostopadle do podłoża.
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie mniejsze obciazenie ???
To ja powiem z własnego doświadczenia że kolana w bjj najbardziej dostają po dupie przy zakładaniu trójkąta a kręgosłup przy zakładaniu gilotyny wyższemu od siebie. Majac tą wiedze mozna bezpiecznie trenowac bjj no chyba ze ktoś ci skretówke przeciągnie bo to juz zdrowe nie jest. Natomiast jesli chodzi o autora tematu to też polecam boks, ewentualnie muay thai bo w muay thai zamiast w powietrze kopie sie w worki, tarcze albo w kolegow. Boks jest tu lepszy bo tam sie wcale nie kopie :P
  • 0

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie mniejsze obciazenie ???
problem tylko taki ze u mnie nie ma kadry bokserskiej bo gdyby byla to bym sie nawet nie pytal tylko po wykurowaniu od razu tam walil...
chodzi mi o te 3 SW- Aikido, TKD, Karate....
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie mniejsze obciazenie ???
i Karate i TKD nie muszą wcale wygladac tak jak sie tego spodziewamy. Ja spodziewam sie (moge sie mylić) ze bedziesz u jednych i drugich bedziesz dużo kopał w powietrze a na TKD jeszcze kaza ci skacac a to chyba lekarz ci odradzil. Z tych dwóch SW wybrałbym karate, chyba że:
po 1) trening karate to głownie machanie kończynami i darcie mordy - duże ryzyko ze jesli masz u siebie sekcje shotokan to tak to bedzie wygladac
po 2) trening TKD nastawiony jest na tarcze, dbanie o techniki reczne i sparingi - ale takie rzeczy to raczej na TKD ITF.
Aikido to tez nieglupi pomysl tymbardziej ze juz trenowałes ale sam wiesz ze techniki w suwari waza powinienes sobie odpuscic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024