Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_marine
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sokółka
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Kawa
Jakie są plusy i minusy picia kawy ???

W dni treningowe pije kawe i czuje lekkiego kopa, ale w domu powtarzają mi że może mi wyskoczyc pikawa :) Co Wy sądzicie na temat kawy ???
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa

Jakie są plusy i minusy picia kawy ???

W dni treningowe pije kawe i czuje lekkiego kopa, ale w domu powtarzają mi że może mi wyskoczyc pikawa :) Co Wy sądzicie na temat kawy ???


Wiesz ile kaw trzeba by wypić, żeby ta odrobina kofeiny urosła do groźnej ?

. Dawka śmiertelna kofeiny to około 10 gramów (w przybliżeniu 40 do 130 filiżanek kawy).

Jedna filiżanka kawy zawiera około 75-250 mg kofeiny. Innymi jej źródłami mogą być: herbata (50-60mg), yerba mate, czekolada, guarana, orzeszki cola. Występuje w rodzinach Rubiaceae, Theace i Sterculiaceae.

Szklanka Pepsi (250ml) zawiera 27,5 mg kofeiny, co stanowi 0,01% masy.


  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
to nie w tym rzecz ile mozna wypic... kawa Ci nie zaszkodzi.. ale jest jeden rule :-) nie mozna pic kawy przed treningiem ...(oczywiscie chodzi o DUZA i bardzo MOCNA) poniewaz po dluzszej terapi tego typu mozna przemczyc serce i bedzie zawal :-) mala czarna jest dozwolona zawsze.. ale warto uzupelniac Magnez pijac kawe
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
jesli chodzi o skutki uboczne, to na mnie kawa dziala zazwyczaj rozwalniajaco :)
dlatego tez musze ja zakaszac weglem ;)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
u mnie wypita kawa przed treningiem objawia sie skurczami - wypłukuje magnez i potas
  • 0

budo_thunderbolt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
Moj kumpel zaczal pic kawe w bardzo mlodym wieku kolo 8 lat chyba (sam sie dziwilem ) Otoz lekarz powiedzial mu ze jego organizm potrzebuje kofeiny i on do tej pory pije sobie kawe jakas tam mocna ... A chlopak normalnie sie rozwija (co zaprzecza niektorym twierdzenia)
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
Kawa? Zawsze i wszedzi! :)

The power of a man's mind is directly proportional to the quantity of coffee he drinks


:idea: Warto zakąszać np. Asparginem (potas+magnez) i pamiętac, że stosowana rutynowo traci swoją moc. Znam takich, którzy po kawie zasypiają jak susły. Tak to jest jak się pije 3-4 dziennie. :wink:
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
mmm właśnie wypiłem pyszną filiżaneczkę małej czarnej :)
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
hmm ja was podziwiam z tą kawą, ja jak czuję tylko zapach to mi się na mdłości zbiera :/
a redbulle itp. napoje to na mnie za bardzo nie działają bo już nie raz miałem że po wypiciu w ciągu 30 minut zasypiałem :P

no ale z tą kawą przed treningiem to też jak ktoś napisał mała czarna (nie za bardzo mocna)

Pobudza ośrodkowy układ nerwowy oraz ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego. Pobudza równomiernie korę mózgową (zwiększa sprawność myślenia, znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne). Przyspiesza przemianę materii, zwiększając zapotrzebowanie na tlen.

więc może nie tyle z sercem będzie kłopot (oczywiście u zdrowego człowieka bez chorób serca itp. ) ale z tym że po prostu możesz doprowadzić do ogólnego przemęczenia organizmu i wtedy już kawa na to nie pomoże tylko będzie jeszcze pogarszać sytuację
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa

Kawa? Zawsze i wszedzi! :)

:idea: Warto zakąszać np. Asparginem (potas+magnez) i pamiętac, że stosowana rutynowo traci swoją moc. Znam takich, którzy po kawie zasypiają jak susły. Tak to jest jak się pije 3-4 dziennie. :wink:


Potwierdzam :) Po wypiciu kawy padam na twarz, juz lepiej na mnie dziala zielona herbata.

Pozdro,

Sus
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
Ja tam wogol nie pije kawy bo tak samo jak who85 sam zapach mnie odrazu stawia na nogi :)
Ale dzieki temu jak jest jakas kryzysowa sytuacja np: po przerabanym dniu musze jechac w nocy samochodem to jak sobie walne kawe to zasuwam jak nakrecony.

Minusem jest to ze mozna sie uzaleznic. Znam sporo osob ktore jak nie zaczna dnia od kawy to chodza jak zombi
  • 0

budo_shamannn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
Co do cytatow o dzialaniu kawy - gdyby dzialala przez nerw bledny, to wszyscy by po kilku kawach padali na twarz z bradykardia / zatrzymanym sercem - nerw bledny pobudzony daje efekty odwrotne do adrenaliny... Nie chce zadreczac wywodami - kto zechce - sam poszuka info.
  • 0

budo_kubunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lbn
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
kofeina przyspiesza przemiane materii.
  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
Mała czarna i 1g tauryny godzinę przed treningiem daje niezłego kopa, działa podobnie jak termogeniki (z własnych obserwacji).



rtx.
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
ja wam powiem, że pije ze cztery dziennie to zawsze (choc słabe).....
specyfika studiów nie pozwala inaczej....(żart) :twisted:
i raz na karate mi sie źle zrobiło......
((((Ci co mnie znają personalnie - to był mój 4 trening z rzedu i prawie mi złamali nos na judo, ale to nie wpłyneło na moje samopoczucie na bank)))...... :twisted:
kurcze zdaża mi sie mdleć, jednak tym razem to było takie dziwne.....a piłam kupe kawy nocą bo rano miałam 4 kolsy i musiałm sie nakuć....myśle,że to po kawie taka imprezka....cały trening sie modliłam żeby nie zemdleć......radze nie przesadzac, bo to naprawde wypłukuje minerały........
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
Po tym to i bez kawy bym zemdlał. No ale ja jestem mientki. :wink:
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
na pocieszenie dodam, ze jak mnie juz prowadzący(sempaj) zjechał na czym świat stoi i kazał w domu o siebie zadbać, poszłam sobie na AIKIDO :) i już nie mdlałam i było super.......
ale na kawe uważam dziś tylko 2 :)
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
Jakis czas temu pijalem po 2 kawy dziennie (o dziwo na AWF'ie) w trakcie sesji. Pozniej zrobilem sobie badania i serducho bilo bardzo nieregularnie. Musialem troche "nadgonic zdrowie".

Sa lepsze rzeczy niz kawa, napewno mniej oddzialywujace negatywnie na organizm.

Pozdro,

Sus
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024