Skocz do zawartości


Zdjęcie

Więzozrost obojaczykowo-barkowy....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Więzozrost obojaczykowo-barkowy....
Jak w temacie. Jestem po czterech tygodniach w gipsie po zerwanym więzozroście obojczykowo barkowym. Pytanko mam, czy ktoś na Budo miał z tym problemy, czy stosował jakąś rehabilitację ewentualnie jakieś leki i inne wspomagacze :wink: :wink:
No i najwazniejsze, kiedy wracaliście na treningi??
  • 0

budo_who85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzozrost obojaczykowo-barkowy....
nie wiem co to jest ten "Więzozrost obojczykowo-barkowy" ale po 4 tygodniach w gipsie to napewno rehabilitacja by się przydała, ze względu na mięśnie, bo przez tyle czasu nieruszane to zaczęły zanikać
  • 0

budo_iskierka1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzozrost obojaczykowo-barkowy....
szczerze mówiąc to tez nie wiem co ci było
ale po gipsie to jak powiedział mój przedmówca rehablitacja by sie przydała ale na ubezpieczalnie pewnie nie dostaniesz bo ci lekarza powie ze młody jestes i reka ci do życia jest potrzbna wiec napewno sam sobie poradzisz
polecam umiarkowanie intensywnie wszelkie cwiczenia mające na celu rozruszanie barku a najlepiej basen
nie wiem co ci powiedzieć w kwestii powrotu na treningi bo u mnie było troche inaczej po 8 tygodniach w gipsie i śrubach w kości obojczykowej na pierwszy trening poszłam po 4 miesiacach ale reka nie była sprawna nawet w 80% dziś po 6 latach też nie jest sprawna w 100%
najlepiej idz do prywatengo rehabilitanta i sie dowiedz od niego
powodzenia
  • 0

budo_krzywonos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/ Bielsko- Biała
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzozrost obojaczykowo-barkowy....
3/4 ruchu wykonywanego ramieniem angażuje staw barkowo- obojczykowy, więc z treningami się wstrzymaj. Polecam właśnie wizytę u rehabilitanta/ fizjoterapeuty- bo jeżeli nie chcesz mieć takich problemów jak przedmówczyni, to potrzebujesz SENSOWNEJ rehabilitacji.
Kuzyn po mało sensownej rehabilitacji po operacji barku pożegnał się z judo w wieku 20 lat, a miał szanse coś osiągnąć.
Ogólnie stosuje się metodę stopniowego zwiększania obciążeń w ćwiczeniach stawu barkowo- obojczykowego (ruchy ramienia od poziomu w górę, przód i tył)- od wspomaganych i izometrycznych aż po te z obciążeniem.
A na później, po zakończeniu rehabilitacji, KONIECZNIE SIŁOWNIA I ODPOWIEDNIE ŻYWIENIE (preparaty z glukozaminy, zupy i wywary na kości, galaretki mięsne itd)!!! To najpweniejszy sposób wzmacniania stawów, oczywiście przy odpowiednim treningu... A już zwłaszcza stawów okolicy barkowej, gdzie zdecydowaną większość obciążeń przejmują więzadła czynne, czyli ścięgna mięśni tej okolicy.
Pozdrawiam i powodzenia!
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Więzozrost obojaczykowo-barkowy....
Dzięki wielkie :) :!:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024