Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nin-jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

Bogumił ty robisz za błazna na tym forum ? Sory ale to co piszesz to stek bzdur. .............., dowiedz się czy to co piszesz jest zgodne z prawdą i napisz to...




Po pierwsze to w tej dyskusji na błazna bez wątpienia wyszedłeś ty i wogóle powinienem wziąć pasa i sprać cię na gąła dupe + zakaz komputera na miesiąc.
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
przeżytki z domu ? czy może tak trenujesz u siebie jiu jitsu ? trener bierze pas i klepie biednego bogumiła żeby mu uświadomić, że nic i tak nie osiągnie ? Dobra wiem nie za dużo o nj ale coś wiem a Ty drogi Bogumile nie wiesz nic. Sprawdź co to jest ninpo i nie pisz mi, że teraz się to trenuje bo ninjutsu nie ma. To w takim razie mistrz Hatsumi sobie to wymyślił ? Ninpo to jest drogą, filozofią wojowników ninja, która jest elementem koniecznym w ninjutsu...a to co się używa do walki wręcz to tai jutsu. Ehhh Bogumil Bogumil pozdrów trenera
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

Sprawdź co to jest ninpo i nie pisz mi, że teraz się to trenuje bo ninjutsu nie ma.


Jak już (kolego Gamoniu) to pisałem na odwrót Ninpo się nie trenuje prawie a Ninjtsu to wymysł współczesny.



skad wiesz o tych mistrzach skoro nauczaja w tajemnicy kilku uczniow i skad wiesz ze jest ich tylko dwoch


Niestety musze was zmartwić że NIe jestem NINJA i nigdy nie będe :roll:



Tu masz materiał z Discovery. Widać tam akurat jak gryzą i jak pisał eMGie ich czysto " .. rozwój psychiczny/duchowy"

Cała moja wiedza na temat Ninpo pochodzi z tego godzinnego programu o Ninja
(przy okazji cyklów programów o histori SW) wyemitowanego z dobre 10lat temu jak nie więcej.
Niestety nie mam możliwości ( ani potrzeby) weryfikować czy Discovery Chanel autoryzuje w jakiś sposób swoje materiały :(

Stąd może się okazać że nie mam racji a 100% racji jest po stronie eMGie, który całą wiedze o Ninja zadzieżgnął z wojowniczych żółwiów i wie....

... że Ninja kierowali się drogą Dobroczynnego Serca i że Ninja to był taki ...Palladyn-Batman który uwielbiał Pizze i kiedy była potrzeba w biały dzien w pojedynkę zjawiał się na śnieżno białym rumaku i kładł trupem całe zastępy nikczemnych samurajów które szły właśnie zabrać chłopom ryż ze stodoły przy pomocy swojego Ducha Nindzia Katana.

Dalej przepraszam ale niebęde się zniżał do poziomu dyskusji. :(
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Ninpo nie jest do trenowania. To jest droga ninja...to tak jak dla księdza kapłaństwo nie jest treningiem tylko drogą, którą stara sie on podążać a zarazem filozofią (Biblia, kazania etc.). A na jakiej zasadzie drogi kolego Gamoniu (jak już wcześniej to udowodniłeś) mówisz, że sie ninjutsu nie trenuje ? Nazwa Ci się nie podoba ? za długa ? łatwiej w końcu ninpo zapamiętać i wmówić, że to prawie to samo co zamachowcy. Co Twoim zdaniem naucza Hatsumi soke ? Ale dobra Ty wiesz lepiej miszczu autyzmu.
Co do technik pokazanych można powiedzieć, że spełniają one najważniejszą zasadę sztuk walk - skuteczność. Ninja byli tak jakby partyzantką w swych czasach więc musieli być przygotowani na to, ze muszą unieszkodliwić wroga za wszelką cenę. Pozatym jak raz pokażą gryzienie to nie znaczy, że na tuym to polega. To jest jedna z wielu wielu wielu technik...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

mówisz, że sie ninjutsu nie trenuje ? ...


Nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie powiedziałem. Jak już to zacytuj w którym momencie mówie że Ninjitsu sie nie trenuje.

Byłeś przez chwile gwiazdą ale przestałeś być śmieszny a stałeś się żałosny, stąd definitywnie kończe udział w tej dyskusji.

Reasumując powiem, że na przyszłość jak masz wątpliwości a i tak wiesz lepiej to nie pytaj nas mało wiedzących a zapytaj........ Ninji On wie najlepiej

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Masz nawet najczęściej zadawane pytania. :D
Także, jeszcze raz powodzenia.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
O tu np znalazłem odpowiedź na nurtujące mnie od dawna pytanie.



Tak jak przypuszczałem Św mikołaj też jest Ninja(dobrotliwego serca). To dla teeeego nigdy jeszcze nie dupnąlem go na zakradaniu do mojej sypialni i podkładaniu prezentów :? Jest po prostu kurwa za dobry.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
O żesz miałeś rację Ninja krocząc drogą dobrotliwego serca zabijają bo kochają za bardzo.



W takim razie zwracm honor. poklon
  • 0

budo_raul
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kwidzyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Jesli chodzi o ninjitsu polecam materiały zwiazane z sensei Hatsumi- szukaj you tube !!
Szczególnie seminaria - miłego oglądania :!:
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Bogumil źle to sformułowałem...napisałeś, że ninjutsu to wymysł dzisiejszy...ale tak nie jest...ninpo a ninjutsu to nie to samo...ninjutsu zawiera ninpo nie na odwrót...co do "ask a ninja" to naprawde można się uśmiać przy tym :wink: ... ale nie wmawiaj mi i innym, że ninjutsu to wymysł XX/XXIwieku bo tak nie jest...po co się kłócić jak można coś na spokojnie wyjaśnić...sprawdź co to ninpo i wtedy pisz, że to się trenowało bądź nie..
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Kurde jak patrze na Hatsumiego to normalnie nie wierze, że w takim wieku tak zwinnym, rozciągniętym można być ;o grunt to zacząć jak najwcześniej
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_woda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
ja wtrącę 2 słowa
Jeżeli chcesz uczyć się ninjitsu jako sztuki walki to idź na jjiu jiutsu, bo to prawie to samo. Ale w ninitsu walka wręcz to jakieś 5%. "Uważam :wink: ", że ninjitsu to nie jest zapomniana sztuka a co więcej istnieją w Polsce sekcje ninjitsu. Dlaczego nie możecie ich znaleźć?? Ja znam jedną, a kiedy wszedłem na ich stronę internetową to nie znalazłem tam ani słowa o ninjitsu ;P
AMEN
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

Jeżeli chcesz uczyć się ninjitsu jako sztuki walki to idź na jjiu jiutsu, bo to prawie to samo.

:roll: 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
:lol: :) :) :) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_woda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
nie wiem co w tym takiego śmiesznego?? chyba, że te emoty wyrażają Twoją radość z tego, że w końcu się ktoś słusznie wypowiedział!!
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

nie wiem co w tym takiego śmiesznego??

Nie chce mi się tłumaczyć :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Cypis jest poprostu zaskoczony że nieświadomie treningi ninjitsu prowadził :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Wszystko sally mylisz.

Ju Jitsu (tradycyjne - japońskie) = Nin Jitsu

Brazylijskie Ju Jitsu to zupełnie inna bajka :wink:
  • 0

budo_woda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
To, że uczył JJ, czy BJJ nie znaczy, że zna się na ninjitsu. Ale jeśli kogoś śmieszy to co napisałem wcześniej to niech się zastanowi. przecierz to poprostu logiczne- JJ jest kompleksową sztuką walki, a do tego wywodzi się z Japonii. Więc walka wręcz w ninjitsu nie może się wiele różnić. Ale walka wręcz to drobny ułamek tej sztuki. Ja doliczyłbym kilka dodatkowych elementów np: walka z bronią, nawigacja, medycyna, psychologia etc.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

np: walka z bronią, nawigacja, medycyna, psychologia etc.

i jeszcze astronomia, filozofia, sztuka :P
  • 0

budo_woda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Nie mogę patrzeć jak swoją niewiedzę maskujecie cynizmem. Widzę, że mam doczynienia z osobowościami "wójek dobra rada". Poprostu przyznajcie czasem, że nie na wszystkim się znacie. Nie mam zamiaru już więcej uświadamiać ludzi na tym forum na temat ninjitsu. Jeżeli się zgadzacie to dobrze, jeżeli nie to trudno. Jakby co, to moje GG: 3338363

PS
Panie Cypis, jeżeli ktoś używa zwrotu "nie chce mi się tego tłumaczyć" to odczytuję go jako "nie mam zielonego pojęcia".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024