Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nin-jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Nin-jitsu
Witam.
Mam pytanie odnośnie szutk walk a głównie nin-jitsu. Otóż ciekawi mnie ta sw tyle, że w Gdańsku nie moge znaleźć żadnej sekcji (może źle szukam?). Wie może ktoś czy w trójmieście (najlepiej jednak w Gdańsku) można zapisać się na treningi nin-jitsu. Jeżeli nie to jakie są blisko spokrewnione sw do w/w ?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

... Jeżeli nie to jakie są blisko spokrewnione sw do w/w ?
...

Tradycyjne jj i momentami combaty.
  • 0

budo_thunderbolt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Z tego co wiem to bardzo malo jest szkol ninjitsu przynajmniej takich " z prawdziwego znaczenia ". Hmmm dosc intrygujaca jest ta "sztuka" , bo nie wiem jak niby trenuja jej adepci . Glownym zalozeniem ninjitsu bylo skradanie sie i zabijanie przieciwnikow ....
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
No to prawda w końcu ninja głównie tym się zajmowali, ale to jest tylko szczyt góry lodowej. Jest jeszcze walka brońmi wszelakimi a także uderzeń i kopnięć, chwytów itp. Głównymi cechami chyba są szybkość i doskonała technika. Właśnie tak patrze, że w Polsce mało popularne, jednak bardzo mnie intryguje ta sztuka walki i nadal się łudze, że w trójmieście znajdzie się takowa. Tyle, że gdzieś wyczytałem o tym jak czasem są trenerzy pozerzy wiec może być lipa. A jakiej sw najbliżej do nin-jitsu ? Chodzi mi o klimat ale też główne założenia ? W jj znajdzie się większość rzeczy które posiada nin-jitsu ?
Pozdrawiam
  • 0

budo_chinczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
W trójmieśće miało być otworzone Dojo Bujinkan niewiem czy doszło to do skutku.
Jeżeli interesuje cie coś więcej to pisz na gg.
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
miło by było gdyby doszło to do skutku i trener miał jakieś kompetencje. Musze poszukać info o tym
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Znajomy, plączący się zresztą od sekcji do sekcji, trenował przez pewien czas w sekcji pod szyldem "Shaolin Kempo". Niby jakieś podobieństwo, ale w praktyce- sekcja nastawiona na wycisk i oklepywanie sie. :P
  • 0

budo_buu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bełchatów/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Korzystając z pytania, chciałbym się zapytać czy ktoś miał jakąś styczność z Bujinkan lub Ninjitsu w Warszawie... Przeszukałem wszystkie dostępne źródła ale niestety nic konkretnego. Czyżby nikt nikt nie praktykował owych stylów ... ??
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Na boga ile wy macie lat :-) Już był temat Ninjitsu przerabiany na budo wiele razy,poszukajcie w archiwium.I fakt faktem nie ma czegoś takiego jak szkoła ninjitsu a juz napewno nie w Polsce.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

Głównymi cechami [ninjitsu] chyba są szybkość i doskonała technika.

Nie chcę być upierdliwy, ale w większości SW bardzo ważnymi są szybkość i technika. :lol:
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

No to prawda w końcu ninja głównie tym się zajmowali, ale to jest tylko szczyt góry lodowej. Jest jeszcze walka brońmi wszelakimi a także uderzeń i kopnięć, chwytów itp.


Z tego co wiem to bardzo malo jest szkol ninjitsu przynajmniej takich " z prawdziwego znaczenia ". Hmmm dosc intrygujaca jest ta "sztuka" , bo nie wiem jak niby trenuja jej adepci . Glownym zalozeniem ninjitsu bylo skradanie sie i zabijanie przieciwnikow ....


Panom chodzi raczej o Ninpo - pradawną sztukę zabijania wszelkimi sposobami - praktykowaną przez samurai skrytobójców. Bo Ninjitsu to współczesny- komercyjny wynalazek- zdaje się z USA :lol:


Żyje jeszcze dwóch prawdziwych Mistrzów Ninpo mają koło 90-tki Jeden to 54 pokolenie wielkich Mistrzów
1) Tenumra ? Czy jakoś tak? Pokazywali Go kiedyś na Discovery jak robił wydmuszki z jajek i wsypywał tam jakieś proszki,- Sie taka wydmuszke gniotło i sypało w oczy ofiary a ten Ślepł. - Podobno zawrtośc 100% z naturalnych składników- żadnej chemi :wink: )
Prowadzi Szkołe gdzieś w Japoni ? tyle że ma 11 uczniów na których przelewa wiedze i tajemnice.

2)Drugi Mistrz nawet nie zgodził się wystąpic przed kamerą :( (może dalej przyjmuje zlecenia- na roboty )
Ale też ma jakieś 10-12 uczniów.

Także małe szanse żeby jakiś Stanisław 6dan był Nindzia ALE za pare zł napewno pokaże wam jak się rzuca gwiadką w deske żeby się wbiła + klika kopnięć duszeń + wychwyt z karku. :D


Ninja byli zawodowymi mordercami nie przebierającymi w środkach. Niestety nie ma możliwości uczyć się ich sztuki od nich.
Ale są przecież współczesne formacje specjalizujące się - także jest sposób.
Izrael szkoli współczesnych Ninja namaszczonych do zabijania w majestacie w prawa.

Meir Amit - jeden z dyrektórów Mosadu tak mówił do swoich Klilerów pouczając:
"....Wszystkie wasze działania mają poparcie władzy państwa Izrael. Kiedy zabijacie, nie łamiecie prawa. Wykonujecie jedynie wyrok zatwierdzony przez urzędującego premiera...."

Także: Idź jeden z drugim się zgłość na ochotnika na Kidona*

Patrząc na jawnych rosnących w siłe wrogów Izraela w naszym kraju takich jak Ojciec Rydyk otwarcie nawołujący do "holkaustu" czy Minister Edukacji Roman Giertych honorowy członek Skinhedowskich Bojówek który teraz cały naród będzie kształtował. Czy chodźby na Premiera i Bonus w postaci Prezydenta -zażartych katolickich separatystów. - Patrząc na nich macie spore szanse na to by zostać przyjetym :D Nauczą was jak pisał Thunderbolt skradania sie i zabijania przieciwnikow ( tyle, że Izraela ale jak co i będziecie mieć ochotę to kogoś innego też - co za różnica ) i jak napisał eMGie ....wleją w was elitarną wiedze jaką jest
"....walka brońmi wszelakimi a także uderzeń i kopnięć, chwytów...." a także truć, wysadzać etc...

A najlepsze w tym wszytkim, że mało tego, że zrobią z was współczesnych prawdziwych NINJA kompletnie za darmoche to jeszcze jak wam sie uda Np. zakraść w nocy do sypialni Ojca Derektora i nie budząc jego partnera wlać po nitce do rozdziawionej zaślnionej śniącej o Dobrobytach i Władzy mordy, kilka kropel jakieś silnie trującej najlepiej radioaktywnej substancji. To jeszcze zyskacie oprócz pwenej gratyfikacji finansowej z Mosadu wdzięczność Narodu Polskiego.

I tym patriotycznym akcentem.. pozdrawiam i koncze.

(*Kidon- po hebrajsku Bagnet- Izraelska kilkudziesięcioosobowa formacja specjalistów zabójców )
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Mi w gruncie rzeczy chodzi o bujinkan, jinenkan itp. itd. A wracając do tego co napisałeś o Izraelu to nie sądzisz, że to nie było zbytnio on topic ? Jeżeli ktoś pragnie trenować dajmy na to styl bujinkan to nie dlatego, że chce się nauczyć "zabijać" tylko pragnie poznać kulture, metodyke, zwyczaje poza oczywistą chęcią poznania technik walk, którymi walczyli ninja. Tak więc nie pisz, że pokaże nam jak rzucać shurikeny bo ty tera bijesz w stereotyp bez sensowny (zapominasz o katanie, która stanowi ducha walki ninja, fukiya, tekagi i pełen asortyment). Jeżeli ninja kojarzysz tylko z shurikenami to widze, że "mądrości medialne" przyswajasz w zastraszającym tempie.

Patrząc na nich macie spore szanse na to by zostać przyjetym

dlaczego piszesz w liczbie mnogiej ? Przecież Thunderbolt nie napisał w słowie, iż pragnie uczyć się tejże sw tylko wspomniał, że go intryguje jak wyglądają treningi adeptów :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

Nie chcę być upierdliwy, ale w większości SW bardzo ważnymi są szybkość i technika.

upierdliwy na pewno nie jesteś tylko poprawiłeś głupote jaką napisałem.

Znajomy, plączący się zresztą od sekcji do sekcji, trenował przez pewien czas w sekcji pod szyldem "Shaolin Kempo". Niby jakieś podobieństwo, ale w praktyce- sekcja nastawiona na wycisk i oklepywanie sie.

Twój kolega chodził na sekcje w trójmieście czy spoza 3city jest ? Jeżeli w 3city to podaj jakieś info jak możesz. Dzięki z góry za fatyge.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

A wracając do tego co napisałeś o Izraelu to nie sądzisz, że to nie było zbytnio on topic ?



Pisałeś, że chcesz się uczyć Sztuki pokrewnej do tej którą uczyli się Ninja. Więc Ci napisałem że najlepszą pokrewną szkołą uczącej wsółczesjnej Sztuki Ninja jest Np Izraelski "Instytut" :wink:

bujinkan to nie dlatego, że chce się nauczyć "zabijać" tylko pragnie poznać kulture, metodyke, zwyczaje poza oczywistą chęcią poznania technik walk, którymi walczyli ninja.


Ale celem nauczania się technik i zostania Ninja było nauczenie zabicia "celu" za wszelką cene i wszelkimi sposobami nie dadząc się przy tym złapać żywcem. To byli zawodowi mordercy zamachowcy. Specjalizowali się w mordowniu ludzi na zamównienie. Nie było w tym za wiele kultury czy fizlozofi podobnie jak w działaniach Izraelskich Kidonów.

zapominasz o katanie, która stanowi ducha walki ninja

Obawiam się że to jak napisałeś medialny mit. Ninja zabił by Cię kataną widłami, bejsbolem czy umyalką byle byś tylko padł trupem. W Japoni "techniki" którymi posługiwali się Ninja były uznawane za rażąco haniebne i nie godne.
Samych technik gryzienia w Ninpo jest kilka tysięcy.
A czcili miecz bo byli Samurajami tyle że z podwójną jaźnią.
Używali mieczy bo to była w tamtych czasach najskuteczniejsza broń ręczna.
Gwarantuje Ci, że dzisiaj użwali by np MP5 z tłumikiem.

Reasumując proponuje w przyszłości odróżnić Mitczyczną Postać Ninji od Komercyjnego współczesnego nie mającego nic z nią wspólnego Ninjitsu.

Ps Co do Shuriken to Ninja rzucali wszelkaiej maści szpikulcami i wszytkim co zabijało lub ciężko raniło itp. Z tego co wiem shuriken to czysto wymysł medialny i filmowy.

Podobnie jak Grecki taniec Zorba - Okazało sie że Anthony Quinn nie radzi sobie zupełnie z Greckimi tańcami, to na poczekaniu wymyślono mu Zorbe żeby można było nakręcic scene.
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Oj myśle, że to Ty teraz nie masz racji(chociaż oboje nie żyliśmy w czasach ninja więc na 100% nie wiemy :P ). Moim zdaniem (które ukształtowałem na podstawie kilku książek i różnych źródeł z internetu, więc nie mów, że na jakiejś jednej stronie znalazłem i napisałem plz) to właśnie propaganda polegała na odwrót. Ninja na pewno byli zabójcami ale nie dokońca tak jak napisałeś. Dla nich najważniejszy był rozwój duchowy a nie pieniądze za zlecenia zabójstwa kogoś. Mieli swój kodeks. Po pierwsze Ninpo a Ninjitsu to dwie różne rzeczy choć ściśle ze sobą związane. Ninpo - w skrócie można powiedzieć, że rozwój psychiczny/duchowy (między innymi żeby podczas tortur nie dać się złamać). Ninjitsu - szkolenie ciała, siły fizycznej, umiejętności walki.
Teraz pozostaje kwestia "propagowania ninjitsu". W moim mniemaniu uważasz, iż kino amerykańskie pokazuje ninjitsu szlachetnie ? Oglądnij więcej niż jeden film. Zobaqczysz, że przedstawia sie ninja jako zabójce i tylko zabójce. Prawda, ninja być może zabijali w obronie własnej bądź jeżeli napotkali trudności każdym przedmiotem. Ale czy Bruce Lee nie prawił, że jak wszystko zawodzi zawsze pozostają zęby ? Teraz poczytaj książki, zapiski historyczne. Ninja potrafili sobie radzić z lepiej opancerzonymi samurajami. Często z walki wychodzili zwycięsko nawet jeżeli przeciwnik miał przewage. Domyślasz się dlaczego szogun starał się owiać złą sławą klany ninja ? Czy tak nie jest cały czas. Jak ktoś dostanie łomot od kogoś nie koniecznie fizyczny to czy nie stara się przedstawić w jak najgorszym świetle tego który mu zagraża ? Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale zobacz na WTC. Wiem, że może jest odwrotnie ale wiele przedstawiono poszlak na inny ciąg zdarzeń niż przedstawił to rząd usa. Ja osobiście uważam jednak, że to był atak terrorystyczny ale spójrz na zachowanie Busha "nie możemy tolerować fałszywych teorii spiskowych, które napływają aby zasłonić to co naprawde siestało". To jest w ogóle off zdanie ale chodzi mi o to, że szogun i samurajowie starali się aby ninja był w oczach społeczeństwa spaczonym człowiekiem/zabójcą nie znającym litości. I teraz ma zapewnione w oczach poniektórych to, iż uważają ich za ścierwo.
Tyle odemnie ale moge się mylić :wink:
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

... ALE za pare zł napewno pokaże wam jak się rzuca gwiadką w deske żeby się wbiła + klika kopnięć duszeń + wychwyt z karku. :D

:) :) :)

Ale celem nauczania się technik i zostania Ninja było nauczenie zabicia "celu" za wszelką cene i wszelkimi sposobami nie dadząc się przy tym złapać żywcem. To byli zawodowi mordercy zamachowcy.

Obiema rękami Bogumił. :wink:

Ninja na pewno byli zabójcami ale nie dokońca tak jak napisałeś. Dla nich najważniejszy był rozwój duchowy a nie pieniądze za zlecenia zabójstwa kogoś.

Rozwój duchowy 8O :lol:
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Chodzi o rozwój wewnętrzny, samodoskonalenie się. Z tego co wiem ninja kierowali sie drogą dobrotliwego serca. Przynajmniej tak mówi mistrz Hatsumi. No ale jak wiecie lepiej to mnie poprawcie :wink:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

Chodzi o rozwój wewnętrzny, samodoskonalenie się. Z tego co wiem ninja kierowali sie drogą dobrotliwego serca...

Cosa Nostra pewnie też :roll:

Stary każdy jak się uprze dorobi sobie siedemnastopietrową filozofię do podrzynania gardeł.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu

... ninja kierowali sie drogą dobrotliwego serca.

Matka Teresa z Kalkuty - współczesny ninja kroczący drogą "dobrotliwego serca". :?

Jak wam się to podoba :?:
  • 0

budo_emgie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nin-jitsu
Każdy może podać fałszywą interpretacje sztuki, osoby, czegokolwiek. A porównywanie ninja z mafią włoską to lekka przesada ;] ale nie wiem jak jest na prawde było z tymi ninja bo zabójcami niektórzy byli na pewno ale wiele razy spotykałem się z opisem (angielskie opisy, książki nie tylko polskie ;]), iż wcale nie byli tacy jak sieich opisuje. Na pewno na pierwsze miejsce w walce brali skuteczność (co jest chyba normalne, nie ? znajdź mi osobe która mając możliwość skorzystania z kija baseballowego w momencie zagrożenia nie skorzysta z niego tylko dlatego, że ich sw tego nie uczy, to jest raczej normalne.). Pewnie były zakały ninja biorące zlecenia na zabójstwo niewinnego (tak samo jak wygląda sprawa z islamem - patrz alkaida).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024