Skocz do zawartości


Zdjęcie

"fighterskie ciuchy"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

"fighterskie ciuchy"
witam,

mam na mysli spodenki do MMA i rash guarda... a mianowicie w czym one sa pomocne pod katem treningu, oprocz tego ze sa promowane jako fighterski ciuch niezbnedny do cwiczen? Sporo osob ostatnio poruszalo ten temat na budo (jaki rash jakie spodenki) ale nie znalazlem nic o tym czy te spodenki sa rzeczywiscie specjalistycznym sprzetem do treningu walki. Zajmuje sie glownie stojka i zawsze starczyly mi zwykle spodenki albo dres + zwykla koszulka. Wiec drodzy panowie, ktorzy uzywaja, czy oprocz szpanu na sali to cos daje? :wink:

pzdr!
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
Ekspertem nie jestem ale wydaje mi sie ze jak masz rash guarda to poprostu przeciwnik nie ma za co złapać i tym samym tobie jest łatwiej myśle że spodenki nie powinny przede wszystkim blokować ruchu :roll:
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
rash guard jest opcja dla tych, ktorzy nie lubia walczyc bez koszulek. material dobrze przylega, jest śliski co w jakims stopniu ulatwia ucieczke, wyrwanie reki itd. jak w przypadku spoconej skory. spodenki mozesz kupic obcisle lub szorty, najlepiej z rozciecami na boku uda, zeby miec, jak najwiekszy zakres ruchu. spodenki do mma roznia sie przewazniem tym od zwyczajnych, ze sa wykonane solidniej maja wzmacniane szwy itd, co powinno gwarantowac ich wieksza wytrzymalosc, ale roznie to bywa w praktyce.
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
Pozatym rash-guard trzyma cieplo,dzieki czemu cialo jest lepiej ogrzane :-)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
Panowie, jak sama nazwa wskazuje to rash guard chroni skórę oraz jej niedoskonałości typu pieprzyki czy inne znamiona przed roztarciem na macie.
Taki był cel powstania rashy...

ang - rash - wysypka, wykwit
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"

witam,
mam na mysli spodenki do MMA i rash guarda... a mianowicie w czym one sa pomocne pod katem treningu, oprocz tego ze sa promowane jako fighterski ciuch niezbnedny do cwiczen? Sporo osob ostatnio poruszalo ten temat na budo (jaki rash jakie spodenki) ale nie znalazlem nic o tym czy te spodenki sa rzeczywiscie specjalistycznym sprzetem do treningu walki. Zajmuje sie glownie stojka i zawsze starczyly mi zwykle spodenki albo dres + zwykla koszulka. Wiec drodzy panowie, ktorzy uzywaja, czy oprocz szpanu na sali to cos daje? :wink:
pzdr!

Chodzi o to że rashe są przeznaczone do sumbission wrestling, bo tam nie wolno chwytać za ubrania i dlatego ubranie powinno być minimalne albo żadne (np. bez koszulki).
Do stójki (uderzanej) to ma się nijak, rashe są tylko do grapplingu i tam się rzeczywiście przydają a nie są do szpanu.
  • 0

budo_robertson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
Co do tematu "fighterskie ciuchy" to polecam strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , która współpracuje z naszm forum . Co prawda nie jest tam wiele ubrań typowo do walki, lecz posiadają chyba największy i w moim odczuciu najciekawszy zasób odzieży takich firma jak: bad boy, pretorian, everlast, lonsdale, pit bull itd.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
dzieki za odp, z tego co czytam to raczej rash nie bedzie mi potrzebny, moj trening ma sie w zasadzie nijak do chwytow, duszen czy samego parteru. Tylko uderzenia. Chociaz ta opcja z trzymaniem ciepla wydaje sie byc ciekawa. A co do spodenek do MMA - jak sie w nich kopie? Szczegolnie high kicki? Nie sciagaja zbyt nogi? Zwykle spodenki nie sa takie zle, ale nie przylegaja do ciala, czasem opadaja, rwa sie itp itd...
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
O kurde zwykle spodenki pamietam jak kiedys zalozylem krótkie spodenki i bokserki to był dzień ... :)
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
po pierwsze i najwazniejsze nie chwycisz tak latwo przeciwnika ani sam nie zostaniesz przeciagniety za szmaty podczas walki noszac obcislaczki:) a po drugie hmm... po tym jak po parunastu treningach co chwile musialem zmieniac koszulke bo przypominala raczej pobojowisko wykonujac prosta kalkulacje sam najlepiej odpowiedzialem sobie na pytanie po co komu rash:) w spodenkach obcislych kopie sie dobrze nie czuc krepowania ani nic.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
ostatnio slaby ruch na tym forum... to moze dlatego glupie pomysly przychodza :)
mianowicie czytalem o problemach kolarzy z wytwarzaniem plemnikow - obcisly stroj + wytworzenie wysokiej temperatury szkoda pracy jader. Ktos z was wie jak tyczy sie to naszego tematu? Wydaje mi sie ze podczas treningu wytwarzamy wieksza temperature od kolarzy, a obcisle gacie + wysoka temperatura...

nie wiem jak wy, ale ja tam wole sie troszczyc odrobine za duzo o moich zolnierzy niz za malo :wink:
pzdr
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "fighterskie ciuchy"
No wytwarzamy duza temperature :-) :) Ale nie mamy stycznosci z siodełkiem :) :-) Bo napewno duzy wplywa na to ma siodełko,poniewarz to miedzy siodełkiem a gaciami wytwarza sie najwieksza temperatura i to jest ten problem :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024