Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spór o spalanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Spór o spalanie
Otoz tocze z Novocainem spor - Jaki wplyw ma praca miesni na spalanie tkanki tluszczowej? Czyli np. - jezeli bede cwiczyl miesnie brzucha, to czy spale tluszcz w tej okolicy? Najbardziej interesuja nas wyjasnienia poparte nie praktyka, a badaniami i konkretnymi argumentami. Takze biolodzy i lekarze - macie szanse sie wykazac ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
fizjologowie, glownie fizjologow szukamy!
ja mowie, ze nie da sie wybrac czesci ciala z ktorej spalamy tluszcz.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
z tego co wiem to tluszcz pali sie rownomiernie w kazdej czesci ciala ;) ..bez diety i tak mozna "pakowac" brzuch a i tak chuj z tego bedzie...jednak kontr argumentem do spalania sadelka rowno z kazdej czesci ciala jest slynne A6W gdzie chlopaki robia i brzuszek sie rzezbi a reszta zostaje zazwyczaj bez zmian-oczywiscie cwiczenia poparte dieta :)
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
To jak, spala sie rownomiernie czy nie? Jezeli spala sie rownomiernie to, na logike, pakujac bicepsy spalam tluszcz na udach?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
gdzies kiedys ogladlaem w TV chyba ze w miejscu gdzie cwiczymy dany miesien spala sie tkanka tluszczowa aczkolwiek pewnie nie ma ot takich efektow jak ogolne spalanie tluszczu aerobami itd
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
no na to by wychodzilo bo organizm pobiera tluszcz jako substancje zapasowa z kazdej czesci ciala...poza tym robiac bicepsy za duzo tluszczu sie nie spali :) :P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
jezu! mradu! nie dociera do ciebie? pakujac bicepsy (przez pakujac bicepsy rozumiem, ze maz na mysli kilka serii cwiczen na biceps) nie spalasz w ogole tluszczu, bo ta energia nie jest potrzebna.
ok, s.o.s. byl szybszy.

ok panowie, ale tak to ja z mrad przez pol godziny sie klocilem, teraz szukamy jakichs argumentow, a nie "wydaje mi sie" lub "widzialem chyba w tv" :wink:
konkrety, nie slogany!
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
dobrze, zalozmy ze sie podciagam na drazku - czy w ten sposob spalam tluszcz na udach?
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
gdy zachodzi taka potrzeba to organizm uwalnia do krwiobiegu substancje
powodujace, ze tluszcz zaczyna byc wykorzystywany jako paliwo
substancje te sa roznoszone po calym organizmie, wiec i tluszcz nie jest uwalniany
w jednym miejscu, lecz w calym ciele

tak cwiczac biceps spalasz tluszcz na udach

lecz nie jest wcale wykluczone, ze najszybciej traci sie tkanke tluszczowa najblizej cwiczonych partii miesni

i teraz to juz bedzie moje gdybanie :

pierwsza rzecz to naprezenia mechaniczne jakie dzialaja w miejscu w ktorym cwiczymy miesien

druga to stezenie tluszczu w naczyniach krwionosnych pracujacych miesni
bedzie ono najmniejsze w calym organizmie skoro tluszcz przedostaje sie z naczyn do mesni, a to moze takze miec jakis wplyw

w kazym razie ja jestem sklonny uwierzyc, ze cwiczac brzuch spalamy tluszcz w calym organizmie, lecz na brzuchu odrobine szybciej
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
Dobra, poszlismy z Novocainem na kompromis, ale gdyby ktos jednak mial jakies argumenty poparte badaniami, to prosimy wrzucac.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
Mradu napisał :

To jak, spala sie rownomiernie czy nie? Jezeli spala sie rownomiernie to, na logike, pakujac bicepsy spalam tluszcz na udach?


hÓdy napisał :

tak cwiczac biceps spalasz tluszcz na udach


Czizus niech mnie ktoś uświadomi ale wydaje mi sie ze głosicie herezje 8O
Co to wogóle znaczy "pakując biceps" rozumiem ze chodzi o trening na rzeźbe ??
Jezeli to trening na rzezbe to mysle ze spalasz tłuszcz na bicu ale nie mozna wziasc tego za pewnik jezeli po treningu zaczniesz wpierdalać hamburgery :lol: Innymi słowy dieta i trening .
Jak dla mnie to tłuszcz na udach spalałbys przy robieniu bica jezeli byś sobie pomagał nogami :lol: :wink:
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
novocaine ma rację
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
W sumie przy bieganiu pracują głównie nogi, a w ten spos. spalamy tłuszcz na całym ciele. Ja jestem skłonny przyjąć teorie ze spala się tłuszcz z całego ciała, a w szczególności z tego które jest ćwiczone.

P.S. Natomiast czy tłuszcz ponownie bedzie sie osadzał to juz jest sprawa diety (i regularnego treningu).
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie

novocaine ma rację


No stary pojechałeś z argumentami, nie ma co :)

Ćwiczenia aerobowe to doskonały sposób na spalenie niepotrzebnego tłuszczu. Ruch o odpowiedniej intensywności sprawia, że nasz organizm zużywa zgromadzoną w komórkach tłuszczowych energię i spala tłuszcz równomiernie w całym ciele.

więc...

:)

To jest moje skromne zdanie.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie

novocaine ma rację


No stary pojechałeś z argumentami, nie ma co :)

Ćwiczenia aerobowe to doskonały sposób na spalenie niepotrzebnego tłuszczu. Ruch o odpowiedniej intensywności sprawia, że nasz organizm zużywa zgromadzoną w komórkach tłuszczowych energię i spala tłuszcz równomiernie w całym ciele.

więc...

:)

To jest moje skromne zdanie.

wiec pojechales z argumentami rownie mocno, co dime :)
nie pytamy sie o aeroby, tylko o spalanie tluszczu w wybranym miejscu i o arguemtny potwierdzajace/zaprzeczajace :wink:
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
jakoś ostatnio nie mam ochoty się rozpisywać. ale podtrzymuję swoje zdanie w 100% :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
ja moze tak jeszcze napisze do Mardu
cwiczeniami silowymi(dowolnymi) majacy dowolny charalter(masa, rzezba ect. ;nie biore pod uwage ACT) nie spalamy intensywnie tluszczu lecz przyspieszamy metabolizm czego skutkiem jest zmniejszanie masy tluszczowej calego ciala poniewaz przyspieszony metabilozm bierze energie z kazdego dostepnego miejsca-nie prawda jest, ze pobiera tluszcz z trenowanego miejsca lecz z najlatwiej dostepnego(u jednych uda, innych klatka)... teraz troche nie na temat-nie majac diety nawet przy treningu przyjetym szeroko przez ludzi nazywanym na rzezbe guzik zrobimy, bardzo dobre rezultaty sie osiaga trenijac na tzw. mase przy odpowiedniej diecie :)
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie

Czizus niech mnie ktoś uświadomi ale wydaje mi sie ze głosicie herezje 8O
Co to wogóle znaczy "pakując biceps" rozumiem ze chodzi o trening na rzeźbe ??
Jezeli to trening na rzezbe to mysle ze spalasz tłuszcz na bicu ale nie mozna wziasc tego za pewnik jezeli po treningu zaczniesz wpierdalać hamburgery :lol: Innymi słowy dieta i trening .
Jak dla mnie to tłuszcz na udach spalałbys przy robieniu bica jezeli byś sobie pomagał nogami :lol: :wink:

wedlug tego co piszesz to mozna by miec tluszcz na jednym udzie, a na drugim nie
( oczywiscie gdyby sie czwiczylo tylko jedno udo )
w praktyce cos takiego jest mozliwe tylko przy inwazyjnym pozbywaniu sie tluszczu
a i tak po jakims czasie organizm by wyrownal ten poziom na obu udach

a co do tego, ze bez diety zabieranie sie za pozbywanie sie tluszczu to kiepski pomysl to jest to dla nas tak oczywiste, ze nawet o tym nie wspomnielismy
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Spór o spalanie
tluszcz spala sie rownomiernie ale to co bedzie widoczne po spaleniu tego tluszczu zalezy juz od stopnia wytrenowania danej partii...

biegacze dlugosytansowi sa odtluszczeni na calym ciele a przeciez rak nie przeciazaja prawie wcale

to tyle zdroworozsadkowo
jak z badaniami nie mam pojecia bo nigdy danym problemem sie nie interesowalem :wink:

pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024