Skocz do zawartości


Zdjęcie

Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Może dlatego, że top klasa karate czepia się mt? :D
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy

Sorry, że się czepiam, ale u nas ZWYCZAJOWO nazywamy prowadzącego Sensei...


ale ludzie spoza często mówią trener
  • 0

budo_shotokan66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Witam.Trochę się dziwię tą polemiką .Chodziło o przedstawienie osobowości w karate- a tu jak zwykle porównania,krytyka.
Osiągnięcia Waldemara Nogalskiego
Czynny zawodnik- reprezentant Polski Wielokrotny Mistrz Świata, Europy i Polski Żona: Lidka- 3dan, trzy córki : Natalia(1982)-4 kyu, Sandra(1985)-1 kyu, Klaudia(1987)-1 dan

Dotychczasowe dokonania sportowe:

• W mistrzostwach Świata 13 medali: 7 złotych 5 srebnych 1 brązowe
• W mistrzostwach Europy 11 medali: 5 złotych 4 srebne 2 brązowe
• W mistrzostwach Polski 61 medali: 35 złotych 16 srebnych 10 brązowych

Otrzymane nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe (jako zawodnik i trener)

• 2 tytuły „Mistrza Sportu”
• 6 medali Prezesa UKFiT za wybitne osiągnięcia sportowe (3złote, 1srebny, 2brązowe)
• 2 Nagrody Zespołowe Drugiego Stopnia –w uznaniu za szczególne osiągnięcia w pracy szkoleniowej w dziedzinie kultury fizycznej- Nagrody Państwowe –Prezesa UKFiT (21.12.1994r. i 16.12.1997r.)
Daj Ci Panie Boże aby paru karateków miało takie sukcesy!!Amen
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
dokładnie ale Polacy lubią zamiast szukać pozytywów wynajdywać negatywy
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
a poza tym jak ktos chce niech jedzie do poznania i osobiscie powie waldasowi ze jest cienias :)
co ty na to Nightwolf :) :lol: :) :lol: :) :lol: :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy

Założyciel Szkoły Karate W.Nogalskiego
Nogalski Word Karate Associaton- Chief Instructor

:)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy

Założyciel Szkoły Karate W.Nogalskiego
Nogalski Word Karate Associaton- Chief Instructor

:)


o kutfa :) :) :)
no coz do bicia nie potrzeba intelektu :lol:
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Wiele lat ćwiczyłem u Waldka karate i wiem że gdyby nie on to moje katate by wyglądało zupełnie inaczej. Cwiczyłbym Shotokan taki jak wielu innych nieszcześników którzy mają czarny pas a przed walką robią w majty! Tam się nauczyłem walczyć ale i technikę poprawiłem do tego stopnia że byłem wiele razy Mistrzem Polski nie tylko w kumite ale i w kata i wiem że to tylko zawdzięczam właśnie Waldkowi. Nogalski jest tytanem pracy zawsze starałem się z niego brać przykład i opłaciło się. To wspaniały trener i zawodnik mogę to powiedzieć jako jego wieloletni uczeń. Porównywanie go do Murata to brak szacunku dla pracy i osiągnięć Waldka i nie będę tego komentował bo ciśnienie mi już i tak podniosło się. Z powodu podobnych opini niedoświadczonych karateków nie lubie tu zabierać głosu bo to jest i tak jak groch o ściane!
Jak jakaś dupa nada sobie 7-10 dan to żle, jak ktoś kto na to zasługuje w 100% to też źle!
Jak ktoś zna Waldka Nogalskiego to wie że to naprawdę skromny człowiek oddany bez reszty temu co robi i dlatego mam do niego najwyższy szacunek.
Kogoś drażnią jego osiągnięcia?
Jeżeli ktoś chce rozmawiać na temat Waldka nie znając go to niech tego lepiej nie robi bo się tylko ośmiesza...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
zgadzam sie Maxximus
kiedy waldas z moim senseiem zdobywali mistrzostwo swiata to Ci ktorzy tutaj sie z niego smieja robili w pieluchy
ja mam szacunek dla nogalskiego bo wiem ze karate ktore soba prezentuje jest naprawde na wysokim poziomie

pozdro
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy

zgadzam sie Maxximus
kiedy waldas z moim senseiem zdobywali mistrzostwo swiata to Ci ktorzy tutaj sie z niego smieja robili w pieluchy
ja mam szacunek dla nogalskiego bo wiem ze karate ktore soba prezentuje jest naprawde na wysokim poziomie

pozdro


No i chyba w tym nazwisku zawiera się wszystko co mozna powiedzieć o skuteczności szkoły klanu Funakoshich, bo to co Nogalski reprezentuje to jest kwintesencją karate - świente technicznie i skutecze, ale...
...do takiego karate trzeba odpowiednich predyspozycji psychicznych, potrzeba ludzi twardych i kompletnie oddanych temu co robią, i zdających sobie sprawę z "potęgi mocy", zdających sobie sprawę, że od pewnego poziomu staja się niebezpieczną bronią ...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
kiedys bylem swiadkiem nastepujacej dyskusji (naprawde sytuacja autentycza)

Rozmówca A: gdyby tak wziaść 10 najlepszych shotokanowcow i 10 najlepszych kyokushinowcow w Polsce to zawodnicy kk by zmietli tych z shotokanu

Rozmówca B: wsrod 10 najlepszych zawodnikow shotokan w Polsce bylby napewno waldek nogalski i wiesz co to oznacza

A: :?:

B: ze pozostalych 9 shotokanowcow mozemy dobrac losowo a i tak zwyciestwo byloby po stronie shotokan


no comment :)
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Z całym szacunkiem, założę się o dowolną kwotę, że "rozmówca B" nie widział, jak walczą Sypień, Najduch czy Habraszka, żeby tylko kilku wymienić :D

Nogalski niewątpliwie błyszczy na tle shotokanowców, jest wybitną postacią w karate, ale nie róbcie z niego jakiegoś półboga. Aha, widziałam go w akcji, żeby nie było...
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
No teraz Waldas to raczej mumię przypomina, bo stawy lekko jakby poroztrzaskiwane.
A osiągnięcia rzeczywiście imponujące, natomiast styl prowadzenia przez niego zajęć jak dla mnie fatalny.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Hhhmmm fatalny? Dlaczego fatalny?

Ten pas to pumeksem wyciarany czy jak? :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Albo ćwiczysz przodem do uczniów albo plecami do nich. Albo tłumaczysz to co mają zrobić i dlaczego albo mówisz róbcie bo ja wam tak każę. Albo pozwalasz swoim uczniom się wykazać albo za każdym razem ich sekujesz.
  • 0

budo_mako
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin(ek)

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy

kiedys bylem swiadkiem nastepujacej dyskusji (naprawde sytuacja autentycza)

.../legendy/

no comment :)


Iotsu kiedy Ty się weźmiesz za swoje treningi a przestaniesz legend słuchać? Może kiedyś o Tobie powiedzą "To ten co wp...l wszytkim z KK z Krakowa po kolei". Na razie chyba tak nie jest.
Ostatnio w telewizji wręcz na żywo widziałem pewnego profesora co o smokach i dinozaurach mówił, jakoby zyły jeszcze w czasach ludzi dosyć powszechnie. Może spotkaleś jakiegoś? NO COMMENT.
I nie mów, że nie masz uczulenia na KK bo gdzie by ktoś nie pierdnął o czymkolwiek to Tobie to jakimś dziwnym trafem KK zalatuje.

Pozdrawiam
Mako :twisted:
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy

Z całym szacunkiem, założę się o dowolną kwotę, że "rozmówca B" nie widział, jak walczą Sypień, Najduch czy Habraszka, żeby tylko kilku wymienić :D

Nogalski niewątpliwie błyszczy na tle shotokanowców, jest wybitną postacią w karate, ale nie róbcie z niego jakiegoś półboga. Aha, widziałam go w akcji, żeby nie było...



Tak.... taka konforntacja byłaby ciekawa. Co prawda Sypień to już nie ten sam co kilka lat temu, ale Najduch lub Habraszka vs Nogalski, mogłoby byc ciekawie
  • 0

budo_shotokan66
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Ludzie zastanawiam sie po co ta dyskusja i porównania.Niech kazdy udoskonala siebie i doprowadzi swoja technike do doskonałosci.
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Ludzie zastanawiam sie po co ta dyskusja i porównania.Niech kazdy udoskonala siebie i doprowadzi swoja technike do doskonałosci.

Zgadzam się dyskusja staję się bezsensowna i napewno nie dowiemy się kto by wygrał Nogalski czy Najduch czy jeszcze czy Murat.
Cwiczący Shotokan obstawią Nogalskiego,Kyokushin Najducha, Tsunami Shihana Miurę (Murata) Niestety pewne rzeczy pozostaną w sferze fantazji.
Zawsze byłem ciekaw jak by wyglądał pojedynek japońskiego mistrza miecza z naszym polskim szlachcicem mistrzem szabli.Obstawił bym naszego szlachcica...
Waldka treningi nie będą się podobać napewno tym którzy wolą się (onanizować) techniką wyliczać konty między ramieniem a przedramieniem itp. byle tylko w kubek nie dostać...
Ale tym którzy mają mocny twardy charakter i chcą się nauczyć walczyć nie tylko na zawodach to treningi u Waldka by się spodobały.
W karate mnie denerwowało zawsze to że wiekszość czarnych pasów opowiada o karate jakby wszystkie rozumy pojedli dopóki nie dosteną w czaszkę od penera spod Żabki!
Teraz mam 3 dan w dużej mierzę zawdzięczam go właśnie Waldkowi i jestem pewien że tak szybko nie polegne na polu walki , nie po Shotokanie którego wyniosłem u Nogalskiego.


  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Sorry Ale coś pochrzaniłem z cytatem.Miało być oddwrotnie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024