Skocz do zawartości


Zdjęcie

Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_lassensei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wlasciwie to o nim sie tak malo na tym forum wspomina, a to czlowiek wielki
osu
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
a co to za styl trenuje pan Nogalski? czy to tajemnica?:) (oprocz mt)
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Kiedyś wymiatał w Shotokanie i robił za główną ikonę "skuteczności", bo faktyczniewalczyć facet potrafi. Jakiś czas temu się wypisał i założył własną federację, full contact karate, czy coś w tym guście, ale rynku chyba póki co nie zdominował :D

Jeszcze jedno, z całym szacunkiem dla pana Nogalskiego, który jest niewątpliwie wybitnym wojownikiem, nazywanie go trenerem/zawodnikiem muay thai to jakieś nieporozumienie. Szczerze mówiąc, popełnia on tu spore nadużycie, które nie licuje z postawą szlachetnego samuraja, aczkolwiek z pewnością jest niezłym chwytem marketingowym.Tak czy inaczej, to, co sprzedaje on jako thaiboxing jest w najlepszym razie karate stylizowanym na MT.
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
heheh tak tez myslalem - w takiej sytuacji to przychodza mi skojarzenia z panem RM :lol:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy

heheh tak tez myslalem - w takiej sytuacji to przychodza mi skojarzenia z panem RM :lol:


kurwa nightwolf wyspij sie bo glupoty pierdolisz jak malo kto
nogalskiego porownujesz do murata :?:

i to zdajesie Ty napisales o kolejnych trolach na forum a sam trolujesz jak porabany

jak sie nie znasz to nie zajmuj glosu

wiem ze nie lubisz shotokanu ale prosze Cie nie wypowiadaj sie na temat ludzi o ktorych slyszysz pierwszy raz bo gdybys widzial kiedykolwiek nogalskiego w akcji to by Ci tak koparka opadla ze chodnik bys zabkami oral przez cala droge powrotna do domku :lol:
  • 0

budo_dzikrulez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy

heheh tak tez myslalem - w takiej sytuacji to przychodza mi skojarzenia z panem RM :lol:

Ale zapodales Nightwolf jak kula w plot....
Jest duza roznica pomiedzy zakladaniem swojej organizacji a swojego stylu !! To ze Noglaskiemu odpowiad ful contact to jest oglnie wiadomo, wiec postanowil stworzyc formule o takiej wlasnie specyfice. Faktem jest ze na razie nie zawojowala ona swiata, ale moze po prostu full contact nie znajduje az tylu zwolennikow co np wkf, ale to juz inna bajka.
Natomiast co do Nogalskiego to zgadzam sie w pelni z Lassensei to jest nasz narodowy samuraj :D :D:D:D Oby takich Waldkow Nogalskich bylo w przyszlosci wiecej :D :D:D
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Myślę,że to wynika stąd,że osoby pragnące walczyć w full kontakcie mają do wyboru kilka znacznie wiekszych, uznanych i często międzynarodowych federacji, w ramach kyokushin, oyama, muay thai czy kick boxingu. Organizacja Nogalskiego nie jest z tego punktu widzenia zbyt konkurencyjna i własciwie nie do końca rozumiem, po co ją założył, zamiast nawiązać wspólpracę z którąs z w/w :-)
On sam prezentuje na pewno bardzo wysoki poziom, walczy niesamowicie, ale jak wspominałam, zraża mnie do niego jako osoby bezpodstawne nazywanie się trenerem tajskiego boksu.
  • 0

budo_dzikrulez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Zgadzam sie z tym o tyle ze wraz z powstawaniem nowych organizacji mamy mnostwo niszowych mistrzow ktorzy zdobyli jakies tam mistrzostwo polski w czyms, nie mam na mysli konkretnej organizacji, ale pomyslcie jaka bylaby konkurencja gdyby wszyscy mogli startowac w jednej formule, wiec robienie na sile czegos nowego to chyba nie najlepszy pomysl, bo powstaje cos starego z nutka inwencji autora, a raczej jego osobistymi preferencjami...

Zycze wszystkim twardosci jak ma Waldek Nogalski :)
  • 0

budo_dzikrulez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
A tak swoja droga to mistrzow ktorzy ucza wszyskiego ( bo do treningu wprowadzaja elementy tego co akuratnie jast na topie ) jest w tej chwili wiecej niz mniej wiec nie wiem dlaczego atakowac akurat Waldka ??
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy

A tak swoja droga to mistrzow ktorzy ucza wszyskiego ( bo do treningu wprowadzaja elementy tego co akuratnie jast na topie ) jest w tej chwili wiecej niz mniej wiec nie wiem dlaczego atakowac akurat Waldka ??


w porzadku, ale np wyobraz sobie ze Twoj sensei wprowadza do treningow elementy judo, a zaraz potem nadaje sobie tytul instruktora jiu jitsu - 8O :lol:

gdybys widzial kiedykolwiek nogalskiego w akcji to by Ci tak koparka opadla ze chodnik bys zabkami oral przez cala droge powrotna do domku


napfffraffde? :lol:
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
A mnie się wydaje, żeby kogoś ocenić trzeba najpierw zobaczyć go w akcji. I koniec sporu :)
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
No właśnie, pytanie można odwrócić - czemu akurat Nogalski miałby być świętą krową, za zasługi?Noblesse oblige :-) Zresztą ja go nie atakuję, ale tylko stwierdzam niezaprzeczalny fakt. Nikt by się nie czepiał, gdyby napisał, że uczy karate z elementami muay thai, tak, jak wielu trenerów wprowadza elementy innych SW do swych treningów. Ale nazywanie się "trenerem boksu tajskiego" przez osobę, która
1. nie stoczyła w MT ani jednej walki
2. nie posiada uprawnień instruktora MT
3. nie należy ani do PZMT ani przynajmniej do PZKB
4. nie wystawiła w zawodach MT ani jednego zawodnika
5. tak na dobrą sprawę nigdy się MT nie uczyła :D

jest nie na miejscu, niezależnie od osiągnięc w innych SW ani umiejętności w walce. I wprowadza w błąd potencjalnych uczniów.

PS.Już widzę ,jaki by się krzyk podniósł, gdyby np. taki Gołota zacząl nagle karate tradycyjnego nauczać, naumiawszy się kata z dvd :)
  • 0

budo_andrzej15
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Właśnie Nogalski kojarzył się zawsze z rzetelnością i z dobrym warsztatem karate. Ale po co sobie sam nadal stopień 7 dan?.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
nogalski ma swoje wady zreszta jak kazdy
nie ma sensu wymienianie takich drobnostek jak ten jego 7 dan czy ciagle wychwalanie swoich umiejetnosci bo jemu jak malo komu ten 7 dan sie nalezal a ze jest on w opozycji wzgledem panow z PZK... a zreszta stop rozmowom o polityce
waldas nogalski jest jednym z najwiekszych killerow w polskim karate i smialo zaryzykuje stwierdzenie ze np. drewniaka to by na niego nie starczylo na dluzej niz 30 sekund
czy jest samurajem narodowym :?:
glupie okreslenie
swego czasu kreowal sie na samuraja z zarostem i wysoko podpieta kita
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
no coz wiadomo ze prawdziwych samurajow juz nie ma ale i tak uwazam nagalskiego za jednego z najwiekszych twardzieli polskiej sceny sztuk walki

A mnie się wydaje, żeby kogoś ocenić trzeba najpierw zobaczyć go w akcji. I koniec sporu


zgadzam sie z Toba Mistress :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Nie znam ludzi bez wad.

Nogalski jest świetnym zawodnikiem i chyba trenerem. Interesuje go nei tylko sport w postaci wkfowej i dlatego nie jest lubiany w kręgach Polskich mistrzów.

To ze dał sobie 7 dan, trudno. Co zrobić, ale to mnie nie interesuje. Generalnie jeśli tworzy nową szkołę to i 10 może sobie nadać ;) Tak jest na świecie a raczej w stanach, gdzie są sami z 10 danami ;)

Ale zobaczcie polskie jiu jitsu, tu też każdy ma co najmniej 7 - 8 dan.

A to że mówi że jest trenerem muai thai? Jak zrobił kurs instruktora to jest trenerem, o co wam chodzi??

Ja popieram takie inicjatywy. Niestety wszystkie style które wprowadzają zawody i treningi do full kontaktu przestają być karate, a zaczynają kickiem. Trening idzie pod sport tylko. Może jemu się uda zachować złoty środek, popieram i trzymam kciuki.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Laser jak zrobił kurs instruktora to nie jest trenerem tylko instruktorem. Młodzi czytelnicy pogubią się czytając takie informacje...

Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
ok, mój błąd, ale co by nie mówić to tak się zwyczajowo nazywa prowadzącego, trener. Faktycznie mógł napisać:instruktor.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
Sorry, że się czepiam, ale u nas ZWYCZAJOWO nazywamy prowadzącego Sensei...
  • 0

budo_maragda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
To Nogalski zrobił uprawnienia instruktora MT??Pierwsze słysze, ale może nie jestem na bieżaco :-)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Waldemar Nogalski nasz samuraj narodowy
a co sie tak czepiacie tego mt :?:
to jest forum karate a nogalski jesli chodzi o karate to absolutnie top klasa
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024