Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
146 odpowiedzi w tym temacie

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Kamaaan :lol:
Z wieloma opisanymi przez Ciebie problemami w świecie Aikido się zgadzam i całkiem fajnie czytało się Twoje wcześniejsze posty zanim się tak nakręciłeś :wink:
Ale to co napisałeś tu

Niestety Ralman nie mam żadnego nakręconego :(
Ale nawet jak bym miał to bym nie pokazał 8) nie dlatego, że bym obawiał się o poziom (na pewno też nie przyspieszał-rasował bym "materiału" - jak Garry) Z racji gdyz tak jak mówiłem niechce nikomu, bezpośrednio sprawiać przykrości, więc wolę pozostać anonimowy.

to sorry, ale kiszka straszna.
Ciężko traktować poważnie kogoś, kto w ten sposób pisze.
Mówisz, że ludzie nie lubią z Tobą trenować z czego wnioskuję, że nadal ćwiczysz Aikido. Napisz jak człowiek gdzie i u kogo to może będzie okazja spotkać się na jakimś stażu i razem poćwiczyć.
Ja tam cienias jestem, ale lubię se poćwiczyć sensownie a i w łeb czasem dostać, moi koledzy też (hi Randall, hi Franek :wink: :) ), wymagań specjalnych co do łazienek nie mam, choć jak komuś kopyta śmierdzą to nie lubię. Myślę, że znaleźli byśmy wspólny język. :wink:
Pozdrówka, h-k
  • 0

budo_jakiśtamdan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Jestem tu nowy i przepraszam że się wtrącam, ale czy tu zawsze panuje taka zawiść i arogancja? Myślałem że to temat o seminarium i ucieszyłem się że mogę coś napisać, a tu panowie sobie brudy wyciągają i przechwalają swoją wizją aikido. Może w końcu jakieś refleksje na poważnie? Kogo obchodzi kto jest super wymiataczem albo cieniasem i kto kogo się boi na macie? Na forum każdy może być i jednym i drugim i teksty w stylu "idę w twarde aikido, skuteczność.. blabla" nie robią chyba wrażenia. to tak na marginesie.. ;)

Wybaczcie
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

czy tu zawsze panuje taka zawiść i arogancja?


odpowiem jak Wąski Rybie (na pytanie "czy zawsze sika przez spodnie")

ZAWSZE

:wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

czy tu zawsze panuje taka zawiść i arogancja?


odpowiem jak Wąski Rybie (na pytanie "czy zawsze sika przez spodnie")

ZAWSZE

:wink: :wink: :wink:

:lol: :lol: :lol: poklon :lol: :lol: :lol:
Gdzieś Ty był jakeśmy z Irimim Poznań "zwiedzali" ? :lol:
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

(na pewno też nie przyspieszał-rasował bym "materiału" - jak Garry)


Hehe.. do Ciebie chyba nie dociera że mozna sie tak poruszać w suwari waza :wink: :) :roll: Filmik z częscią egzaminu Garrego nie był rasowany... Być może Garry tak zapieprzał, bo wiedział że na wykonanie kihonu 16 technik w suwari waza ma 1 minute (60 sekund czyli.. :wink: )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

Jestem tu nowy i przepraszam że się wtrącam, ale czy tu zawsze panuje taka zawiść i arogancja? Myślałem że to temat o seminarium i ucieszyłem się że mogę coś napisać, a tu panowie sobie brudy wyciągają i przechwalają swoją wizją aikido. Może w końcu jakieś refleksje na poważnie? Kogo obchodzi kto jest super wymiataczem albo cieniasem i kto kogo się boi na macie? Na forum każdy może być i jednym i drugim i teksty w stylu "idę w twarde aikido, skuteczność.. blabla" nie robią chyba wrażenia. to tak na marginesie.. ;)

Wybaczcie

Szanowny JakiśTamDan'ie,
Forum dyskusyjne to juz ma do siebie ze panuje tu inna atmosfera niz w dojo. Musisz brac wypowiedzi z pewnym przymruzeniem oka, z pewnym dystansem i niekoniecznie osobiscie. Wbrew pozorom ludzie piszacy sa mili, i nie ma zawisci ani arogancji -- za to pisza szczerze co mysla, bez zaklamania ktore tak latwo mozna spotkac w zyciu codziennym, nieprawdaz :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków


(na pewno też nie przyspieszał-rasował bym "materiału" - jak Garry)


Hehe.. do Ciebie chyba nie dociera że mozna sie tak poruszać w suwari waza :wink: :) :roll: Filmik z częscią egzaminu Garrego nie był rasowany... Być może Garry tak zapieprzał, bo wiedział że na wykonanie kihonu 16 technik w suwari waza ma 1 minute (60 sekund czyli.. :wink: )

Ja oczywiscie zazartowalem z tym podrasowaniem, ale nawet Garry sie nie poznal na moim zarcie :cry: :cry: :cry:
  • 0

budo_ushimita-katana
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zadupia

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Niezbadane są ścieżki KI, jakby ktoś tu wszedło poczytać jak było na Yamadzie, to by sie po kilku postach zdziwił gdzie to zaszło i że zawsze prędzej czy później wyjdzie komplex "Aikidoki Made in Poland". Jak tak człowiek czyta to takie wrażenie mozna odnieść, że aikidocy jednoczą sie i walczą z jakimś takim Demiurgiem "braku skuteczności, "mieczaków", "francuskich piesków", "baletów", "słabych danów", "sztucznych technik", "mistycznych a nieskutecznych shihanów" itp. Bo wszak facet od SW to powinien być BYK!, Czujny Jak Pies Podwójny i Twardy Jak Gwóźdż! I gdzie by człek nie wlazł - zawsze to wyjdzie ! I potem czytamy, że nie wszyscy tacy są i że ten to jak chwyci to" Ło Jezus Maryja !" ino trzeszczą łożyska w przegubach, przez co nikt z nim nie chce ćwiczyć i dumy se z tego powodu chodzi jakby skwarkę lizał !
Myśle sobie tak, dopóki ćwiczysz i tylko ćwiczysz - jest ok. Jak sie zaczniesz interesowac organizacją (szczególnie u nas) - to powoli po Tobie. Cóż z tego, że wiesz, że tamtemu dali dana bo go lubi córka instruktora, sponsora sekcji albo inkszego shihana, albo że w dniu egaminu była akurat rocznica Bitwy nad Bzurą. To tylko szkoda tych słąbych danów, bo wstydu sie najedzą. Widziałem łoncnego roku, na stazu z Kanetsuka sensei , jak w drugim dniu szkoły ludzie zdejmowali hakamy ze strachu przez "robieniem" za jego uke albo chowali sie z tyłu. Za to w pierwszym dniu wszystkie poważne na przodku siedzieli. I co ? Sensei sie tylko uśmiechnął i zapytał gdzie sie te hakamy podziały a goście spłyneli purpurą. Obroni cie tylko twoja jakość i umiejętności - jak ktoś zdaje egzamin i wie ze cięzko pracował a nie przewraca sie o hakame - to jest spokojny jak Don Vito Corleone i to zawsze widać. ! Howgh - bo sie upisałem, że hej
Wróciłem na mate po 11 latach - i ciągle męczą te same odciski, jakby ani wygodnych butów ani plastrów nie dało sie kupić.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków


(na pewno też nie przyspieszał-rasował bym "materiału" - jak Garry)


Hehe.. do Ciebie chyba nie dociera że mozna sie tak poruszać w suwari waza :wink: :) :roll: Filmik z częscią egzaminu Garrego nie był rasowany... Być może Garry tak zapieprzał, bo wiedział że na wykonanie kihonu 16 technik w suwari waza ma 1 minute (60 sekund czyli.. :wink: )

Ja oczywiscie zazartowalem z tym podrasowaniem, ale nawet Garry sie nie poznal na moim zarcie :cry: :cry: :cry:


Szczepan, Ty zażartowałeś i spoko :wink: Ale jak widać nie wszyscy załapali... ( i nie chodzi mi o mnie :) )
  • 0

budo_looom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Hi ! Widze ze panuje tutaj kompletnie offtopicowa atmosfera:)
Ja tam ma kilka uwag do seminarium. Po pierwsze podobalo mi sie! Po drugie nie jest to moje pierwsze seminariumi moge powiedziec ze bylo raczej malo nowosci ale za to raczej konkretny trening. po trzecie duzo calkiem ciekawych osob uswietnilo to spotkanie. Mowiac szczerze to najwieksze znaczenie ( moze to zle bo nie byl to Yamada:) ale zrobil na mnie pewien mlody Japonczykw hakamie( fantastyczny timing, sama przyjemnosc cwiczyc z nim!) oraz bardzo spokojny czary pas duzo mowiacy o harmonii i wspolpracy kladacy nacisk na Harmonie a nie na destrukcje:) Dla mnie seminarium to jest przedewszystkim kontakt z nowymi ludzmi, kontakt z innym podejsciem do Aikido, po prostu z innym spojrzeniem. A dla was?
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

Gdzieś Ty był jakeśmy z Irimim Poznań "zwiedzali"


a Irimi cos wspominal- ale chyba zajecia na uczelni mialem... :cry: :cry: :cry:
ale co sie odwlecze... :wink:

EOT
  • 0

budo_jrz
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Ja nie jestem senseiem, tylko jednym z ćwiczących :)
  • 0

budo_jrz
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
A co dych samych technik na seminariach, to nie chodzi o samą technikę jako ikkio nikkio itp...ale o zasadę wykorzystywania swego ciała do ich wykonania, a jaką technikę będziesz robił to już twoja sprawa. :) Skupiaj się nie na zewnętrznej "formie" ale na "istocie"
:)
Dzieki za miłe słowa pod adresem aikido w Krakowie :)


ps ja nie jestem senseiem :) tylko jednym z ćwiczących :)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Boguś w dziale BJJ i JJ Ci sie znudziło to teraz tu bedziesz udowadniał wyższość "Polskiego Ju-Jitsu" tym razem nad Aikido?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

Dzieki za miłe słowa pod adresem aikido w Krakowie :)


ps ja nie jestem senseiem :) tylko jednym z ćwiczących :)



Nie ma sprawy Sensej wiesz, że zawsze staram się być obiektywny.
Zarówno w pozywtywnych jak i w negatywnych moich nic nie wartych i nic nieznaczących ocenach :P
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

Boguś w dziale BJJ i JJ Ci sie znudziło to teraz tu bedziesz udowadniał wyższość "Polskiego Ju-Jitsu" tym razem nad Aikido?


Yoshiro to niedowiary ale właśnie o tobie myślałem. W dziale JJ nikt nie pisze.
Przygotowuje właśnie materiał na temat Polskiego JJ na Świecie w oparciu o ostatnie MŚ w Holandii w których mam swój mały udział. Bedą filmy z walkami zdjęcie itp.
Także cierpliwości. O BJJ się juz nie wypowiadam bo wszyscy wiedzą co na ten temat myśle.
Daj znać kiedy będą jakięś znaczące zawody z NAGRODAMI w BJJ to przyjade z chłopakami :-)
Zobaczymy kto kogo poskręca :wink:

A tym czasem nie rób zamieszania i zmykaj na forum BJJ-najlepszej sztuki walki na świecie oprócz rukopasznyj boju , albo pisz o Aikido jak trenowałeś :wink:

Przepraszam Administratora i Szczepana za pisanie zupełnie nie na temat poklon
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
to Bogumił:

podobno ktos w dziale Kung Fu napisal, ze styl wsieklej krowy jest lepszy niz sportowe jujutsu :roll: :roll: :roll:
ja na Twoim miejsu bym mu nawrzucal...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

Daj znać kiedy będą jakięś znaczące zawody z NAGRODAMI w BJJ to przyjade z chłopakami :-)
Zobaczymy kto kogo poskręca :wink:

No i wszystko jasne... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

osobiście tylko brakowało mi większego udziału senseja w trakcie ćwiczenia, znaczy mało podchodził, mało poprawiał, na środku też pokazywał dość krótko.


nie zauwazylem odstepstw od zachowania sensei w czasie innych jego europejskich stazy. taki juz urok jego stazowego nauczania, ze prezentuje techniki krotko, a potem sie przechadza i przyglada uwaznie. jak widzi radykalne bledy to podchodzi i poprawia indywidualnie. jak widzi (co widzi w wiekszosci, jak mniemam) ze ludzie potrzebuja jeszcze kilku/nastu/dziesieciu lat na doskonalenie techniki to pozwala im to robic. wszak wie, ze nie da sie techniki "opowiedziec", tylko trzeba ja dlugo, ciezko i technicznie przez lata wypracowac...
  • 0

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

Ogolnie jednak podobało mi sie, i jak to Sensei okreslil, liznalem troche prawdziwego Aikido.


nic dodac, nic ujac...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024