Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
146 odpowiedzi w tym temacie

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Seminarium z sensei Yoshimitsu Yamada 8 dan Aikikai, Shihan

24-25-26.11.2006 Kraków TS Wisła Ul. Reymonta 22
Program seminarium:
Piątek 24.11.2006

20.00-21.30 w zależności od przylotu Sensei zajęcia może poprowadzić J Maier 5 dan Aikikai

Sobota 25.11.2006
12.30-14.30
16.30-18.30

Niedziela 26.11.2006
11.00-13.00

Opłaty:
Całość: 100,00 zł
(sobota+niedziela, piątek gratis dla uczestników seminarium)

Możliwość noclegu na macie - opłata 5 zł za noc

Dodatkowe informacje :
Dariusz Zięba: Kom 0-501-270-090, fax (12) 269-10-97

www.aikido.krakow.pl

email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Informacja turystyczna:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pokoje gościnne TS Wisła email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], tel/fax + 48 12 63045 50
  • 0

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
ja tylko tak zeby podniesc watek do gory....
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
To ja też podniosę - jest inna opłata za samą sobotę?
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Na poprzednich stażach na Wiśle nie było takiej opcji. Ale zadzwoń albo zamailuj...:-)
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Czy ktos bedzie sie przemieszczal z Warszawy na to seminarium w piatek i mialby miejsce?
  • 0

budo_senpai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
ja tez szukam kogosz z warszawy do krakowa z samachodem chentnie doloze do paliwa
tim 661 624 786
  • 0

budo_mala mi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Chcialam tez podkreslic, ze jakby co, istnieje szansa na spedzenie sobotniego wieczoru z sensei Yamada - przewidywana jest kolacja na jakies 30 osob, tradycyjnie w klimatach lubianych przez sensei Yamade, tym razem goralskich. Jesli ktos jest zainteresowany - niech wysle maila do sensei Zieby. Jesli ktos nie chce, niech da znac, Krakow knajpami slynie, zaopiekujemy sie biedakiem :lol:
Poza tym juz wiem, ze przyjada goscie z Niemiec ( poza, oczywiscie Maierem, ktory poprowadzi piatkowy trening), Szwajcarii i Ukrainy.
  • 0

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

( poza, oczywiscie Maierem, ktory poprowadzi piatkowy trening)


momento, to juz na 100% wiadomo ze yamada nie poprowadzi treningu w piatek???
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
tak
  • 0

budo_katsuichi
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
wybieram sie samochodem z wwy
gg 8345541
  • 0

budo_domel
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Informacja dla zainteresowanych:
Rejestracja uczestników w piątek od godz. 18:30, w sobotę od 11:00.
Mały apel: kto może niech nie czeka z tym na ostatnią chwilę,
po co tracić początek treningu i niepotrzebnie nerwy :-)
Pozdrawiam i zapraszam

Domel
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Staż pico fantastico:-))))))))))) W sumie jest ok.160 osób, sporo zagranicznych gości. Sensei Yamada w świetnej formiei w dobrym humorze, na macie wesoło i życzliwie. Z racji zagęszczenia większość technik robimy w kakari geiko.

Na koniec dzisiejszego dnia egzaminy - 5 śiwżych shodanów i jeden jeszcze ciepły nidan:-))))))
Pierwszy raz widziałam, że w randori uke uciekali przed nage - wszak najlepszą obroną jest atak:-))))))))))

Gratulacje:-))) dla nowych danów.
  • 0

budo_głos z sali
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
A ja pierwszy raz w życiu widziałem, żeby zdający na shodan nie wiedział jak wykonać podstawowe bądź co bądź techniki. Albo żeby się przewracał w czasie randori, kompletnie zagoniony przez atakujących uke. Znaczy pierwszy raz widziałem żeby tacy ludzie zdawali.

Z całym szacunkiem, poziom 2 z 5 nowych shodanów jest gdzieś między 3 a 2 kyu.

Nie rozumiem tylko, dlaczego wielki Nauczyciel, jakim jest YY, zgadza się na takie ewidentne robienie danów na siłę, byle tylko w szkole kręciły się po macie czarne paski. Jakie by nie były, ale czarne. Trochę przykre.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

A ja pierwszy raz w życiu widziałem, żeby zdający na shodan nie wiedział jak wykonać podstawowe bądź co bądź techniki....

To mało widziałeś :wink: Przecież to zjawisko powszechne :lol:

Albo żeby się przewracał w czasie randori, kompletnie zagoniony przez atakujących uke. ....

Najwyraźniej nie wyrabiał - Bo nie skontrolował oddechu :rofl:

Znaczy pierwszy raz widziałem żeby tacy ludzie zdawali.....

8O Przecież co gdzie egzamin jest, to tacy ludzie zdają i zdają !
(z małym wyjątkiem niedawnego egzaminu w którym egzaminujący okazał się bezczelny, wziął kase a nie zdali :( )

Z całym szacunkiem, poziom 2 z 5 nowych shodanów jest gdzieś między 3 a 2 kyu.

Nie rozumiem tylko, dlaczego wielki Nauczyciel, jakim jest YY, zgadza się na takie ewidentne robienie danów na siłę...




Polityka - Panie - Polityka. :P
Zresztą co za różnica czy ktoś umie na 3kyu a ma 4dan, lub czy ktoś ma 4kyu a umie na 1dan. :?:


>Przecież to wszytko i tak tylko ZABAWA i nic więcej :!: .


byle tylko w szkole kręciły się po macie czarne paski. Jakie by nie były, ale czarne.

A Kto :?: ich będzie weryfikował i w czym :?:
Nie będziesz skakał i dawał im robić ? To Ci powiedzą że jesteś GŁUPI i z tobą nie ćwiczą.
A i jeszcze Sensei przyjdzie i Cię zjebie, żebyś tak nie robił tylko skakał- bo by to wszytko nie miało sensu :?


A po za tym moim nic nie znaczącym i nic nie wartym zdaniem to -nie krytykuj tylko okaż TROCHĘ POKORY :D
- a wszytko będzie dobrze.
I jeszcze jedna złota myśl: Nie trzeba komentować tylko ćwiczyć ! - co najmniej 25lat :rofl:


... Trochę przykre


  • 0

budo_mala mi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Panowie, skupiliscie sie na tych egzaminach gorszych, a moze cos tak o tych lepszych? Na przyklad wlasnie o tym, ze przy ostatnim zdajacym egzamin, czyli Marcinie przy randori uke rzeczywiscie uciekali, a Marcin dostal duze brawa, na ktore moim zdaniem zasluzyl. Tomek, ktory wykonczyl swojego uke ( to ten na srodku, a uke taka dluga czupryne mial) i musial gdzies od polowy podtrzymywac go na duchu slowami "dasz rade". Slynne u nas ukemi Juniora, czyli Jarka, w wersji Matrix :)
No i Piotr - czyli ten, ktory bil wszystkich zdajacych. Jak mi ktos powie, ze to nie jest duza klasa i ogolny rispekt, to niech wyjdzie na srodek i sam pokaze. I mam nadzieje ze to nie bedzie ten, ktory cwiczyl obok mnie i mowil do jakiegos mlodego dziewczecia : ja generalnie wiem, jak to powinno wygladac, ale nie chce mi sie upadac :)

Samo seminarium sympatyczne - ludzi duzo, ale bez tloku jak podczas 30-lecia, Yamada radosny jak szczygielek i w dobrej formie, co nalezy docenic, bo najmlodszy juz nie jest. A tu i rzucal, i widac bylo, ze te techniki wykonywane przez niego to nie sciema z powodu szacunku do starszego pana
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Mala Mi - moze jakies fotki, filmik? Da sie cos zrobic?
Co do poprzednich wypowiedzi, to nie komenuj tego, prosze. Nie wiem, czy zauwazylas, ze od pewnego czasu po kazdym egzaminie na Forum pojawia sie jakis zatroskany Gall Anonim, mogacy sie poszczycic jednym, najwyzej kilkoma postami, ktory krytykuje jak Chruszczow Amerykanow :) A najciekawsze, ze zaraz potem skades wylazi Bogumil i powtarza swoja znana od dawna spiewke, choc rownie dobrze moglby pisac: "standardowa wypowiedz Bogumila o aikido" i tak by wszyscy wiedzieli, o co chodzi :wink: :wink: Takie kolko wzajemnej mast... znaczy adoracji :)
Ja przypuszczam, ze owi Anonimowie to doswiadczeni aikidocy, ktorzy maja za soba egzaminy na shodany, zdane perfekcyjnie - albo lepiej kilka niezdanych, choc krawedziowych, bo przeciez wiadomo, ze prawdziwe Budo to krawedz bez gwarancji sukcesu :) A swoja droga - ciekawe, ze zadne glosy z sali nie pojawiaja sie w dyskusjach dotyczacych aspektow technicznych, roznic stylowych, postaci znanych nauczycieli, form cwiczonych na stazach, ale jak trzeba skrytykowac czyis egzamin, ze trupow nie bylo i zeby nie lecialy - o, to odwazni sie znajda. W koncu taki Yamada to cienias i nie wie, kto sie tego calego aikida na dana nauczyl a kto nie :roll: Coz, moze wynika to z faktu, ze dyskusja o konkretach obnaza niewiedze i braki...
Przy okazji: jak mi sie bedzie chcialo to sprawdze, jaka jest aktywnosc pana B i anonimow na forum BJJ, o ktorym zdaje sie wiecej powinien wiedziec niz o pedalskim aikido :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

A ja pierwszy raz w życiu widziałem, żeby zdający na shodan nie wiedział jak wykonać podstawowe bądź co bądź techniki. Albo żeby się przewracał w czasie randori, kompletnie zagoniony przez atakujących uke. Znaczy pierwszy raz widziałem żeby tacy ludzie zdawali.

Z całym szacunkiem, poziom 2 z 5 nowych shodanów jest gdzieś między 3 a 2 kyu.

A kto jest instruktorem tych ludzi?
  • 0

budo_głos z sali
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
@ Mała Mi
- przepraszam, nie wyraziłem się precyzyjnie. Miałem na myśli tylko skandaliczne egzaminy dwóch pań. O panach nie pisałem. Uważam, że było OK. Rzeczywiście randori tego, który dostał za to oklaski było bardzo ładne. Podobnie jak demonstracja chłopaka, który 'testował' ukemi zdających. Przyjemność popatrzyć.

@ Apas
- nie pisałem na tym Forum, bo nie miałem takiej potrzeby. To wydarzenie widziałem na własne oczy, i tak mnie poruszyło, że postanowiłem się podzielić swoimi spostrzeżeniami. To grzech?

"Ja przypuszczam, ze owi Anonimowie to doswiadczeni aikidocy, ktorzy maja za soba egzaminy na shodany, zdane perfekcyjnie"

Nie wiem czy doświadczeni. Ćwiczę od kilkunastu lat. Egzamin na shodan mam za sobą już od dłuższego czasu. Nie wiem czy był perfekcyjny, nie mnie to oceniać. I widziałem już trochę egzaminów, żeby wyciągać jakieś wnioski z ich porównywania. I na tej podstawie twierdzę, że jeśli osoby, o których wspominam zdały w Krakowie na shodan, to definitywnie nie ze względu na umiejętności techniczne. Jeszcze raz powtarzam, że takie kwiatki jak kompletna nieznajomość podstawowych technik i totalny brak kontroli uke i samego siebie w randori to dla mnie jednak nie jest techniczny poziom standardowo wymagany od yudansha.

@ Szczepan
- hmm no myślę, że urzędujący tam instruktor, organizator stażu z Yamada sensei, za co mu się należą wielkie podziękowania
  • 0

budo_mala mi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Fotki beda, filmiki tez, bo nasi widzialam mieli kamery i krecili, krecili az milo bylo popatrzec :D
Co do dziewczyn - rzeczywiscie wypadly...slabiej lub slabo. Ale po pierwsze - widywalam egzaminy na wyzsze stopnie, gdzie zdajacym mylily sie techniki, a po drugie - nie jest tez tak, ze Yamada rozdaje dany z uprzejmosci. Sensei Y. ma taki zwyczaj ( przynajmniej tak widzialam do tej pory), ze wczesniej oglada ewentualnych zdajacych i decyduje o dopuszczeniu ich do egzaminu lub nie. Zdajacych tym razem takze widzial wczesniej i to kilkakrotnie, i zdecydowal o dopuszczeniu ich do egzaminu — znaczy sie, cos w nich jest. Zaznaczam - nie robi tak zawsze, bo raz zdarzylo mu sie zasugerowac, ze dana osoba powinna poczekac. Pomylili mu sie wtedy kandydaci :)
A poza tym, i to powinno konczyc dyskusje - od tego Yamada jest Yamada i ma ten swoj fafnasty dan, zeby nie musiec sie przed nikim tlumaczyc ze swoich decyzji.

Ale skonczmy juz z tymi egzaminami - moze ktos napisze cos wiecej o seminarium? Podobalo sie? nie podobalo? jakies uwagi do organizacji?
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

I mam nadzieje ze to nie bedzie ten, ktory cwiczyl obok mnie i mowil do jakiegos mlodego dziewczecia : ja generalnie wiem, jak to powinno wygladac, ale nie chce mi sie upadac :)

Wojciech Mann występował kiedyś jako Docent Chleb, który „owszem zna języki obce, ale nie chce mu się ich używać” ;-) :lol:
Pozdrawiam, h-k :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024