Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
146 odpowiedzi w tym temacie

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
To Shabu - unosisz sie niepotrzebnie. Jak wspomnial Dan: my zwyczajnie inaczej rozumiemy szacunek, niz Ty. Mnie sie w lysej glowie nie miesci, ze mozna kogos "za cos" szanowac a za cos innego nie. Jesli shihan jest swietnym nauczycielem ale kiepskim kierowca, to go szanuje jako czlowieka ale nie wsiadam do auta, ktore zamierza prowadzic. Wiesz, to tak jakby kochac kobiete za to, ze jest swietna w lozku a nienawidzic jej i gardzic nia za to, ze kiepsko gotuje. Kobiety kocha sie, albo nie, z calym dobrodziejstwem inwentarza, wliczajac w to przypalone obiadki i wredna mamusie :)
Widzisz, w wielu dojo w Japonii nie ma rozgrzewki, sa - jak to ujal Bogus - buddyjskie rytualy. (By the way, jesli juz, to bardziej by pasowalo okreslenie shintoistyczne, a od Buddy do shinto jak z Polski do normalnosci :D ). Rytualy te raczej nie sa rozgrzewka w fizycznym znaczeniu i nny maja cel. Dla wielu doskonalych nauczycieli taka metodyka to norma - studenci rozgrzewaja sie sami, dostosowujac forme i tempo rozgrzewki do swoich mozliwosci i potrzeb. Shihani tez tak czasem prowadza zajecia, powinien cie do tego przygotowac twoj nauczyciel.
Co do podrozowania po swiecie - mozna podrozowac, by zdobyc pieniadze lub zdobywac je, podrozujac, jak kto woli. Jak sie chce, to sie da :D

To Bogumil - ty sie ze mna zgadzasz?!!!!!! No, to definitywnie czas umierac :wink:
  • 0

budo_dojoman
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Zdziwiłem się nieco, że moje niewinne pytanie o zwyczaje Yamada sensei odnośnie rozgrzewki wywołało tak ostrą dyskusję. Nie chcę tematu kontynuować, ponieważ zwięzłą i konkretną odpowiedź otrzymałem w postach od JRZ, Małej Mi i Szczepana.
Natomiast czytając kolejne wypowiedzi dochodzę do wniosku, że większość osób wypowiadających się na tym forum nie rozumie słowa pisanego i przypisuje innym słowa, których nigdy nie użyli. Lub interpretuje je na swój sposób. (Mam tu na myśli przekręcanie wypowiedzi ShabuShabu).
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
Odnośnie rozgrzewek i "senseiów". Dla przykładu na stażach z Matsuo sensei (który to również nie ma zwyczaju prowadzenia rozgrzewek), czy to w Polsce czy na Ukrainie, przyjął sie zwyczaj że wszyscy uczestnicy seminarium, zjawiają się na tatami 20 min wcześniej przed rozpoczęciem każdego treningu. Następnie rozgrzewkę prowadzi jeden z wyższych stopni, a z chwilą gdy zjawia się sensei, można już przechodzic do właściwego treningu.

Natomiast czytając kolejne wypowiedzi dochodzę do wniosku, że większość osób wypowiadających się na tym forum nie rozumie słowa pisanego i przypisuje innym słowa, których nigdy nie użyli. Lub interpretuje je na swój sposób. (Mam tu na myśli przekręcanie wypowiedzi ShabuShabu).

Może nie większość, ale niektóre, no cóż zczasem się przyzwyczaisz :wink:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

No, to definitywnie czas umierac :wink:

Trochę szkoda, ale na imprezkę zaprosisz? :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
mod on
Prosze wszytskich dyskutujacych o trzymanie odpowiedniego poziomu, bo temat zostanie zamkniety :twisted:
mod off

  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków

mod on
Prosze wszytskich dyskutujacych o trzymanie odpowiedniego poziomu, bo temat zostanie zamkniety :twisted:
mod off

Szczepanie, ten temat (IMO) powinien być zamknięty już jakieś 3-4, a może i 5 stron wcześniej. Miał służyć do opisu seminarium i podzieleniu się uwagami na temat (jak wszystkie tematy tego typu), a stał się pretekstem do wylewania kubłów pomyj na prowadzących i osobistych wycieczek interlokutorów. Aż strach chwalić się, że było się gdziekolwiek i to (ło jeeessuuu...) podobało się. Postukać się w głowę sugeruję co poniektórym, a i kąpiel w grudniowym Bałtyku by nie zaszkodziła. :evil:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium z Yoshimitsu Yamada Sensei - listopad, Kraków
mod on
Temat na razie zamkniety. Nie mialem jeszze czasu go przeczytac w calosci :cry:
mod off

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024