Skocz do zawartości


Zdjęcie

30 lecie Aikido w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
To teraz ja :-)
Tytułem wstępu powiem tylko, że mi się zasadniczo pobieżnie wszystko podoba i nie należę do ludzi, którzy na wycieczce w Egipcie narzekają, że mają tylko trzy kanały polskie w hotelowej telewizorni :wink:

Było super :!:
Wiem, na mnie człowieku z prowincji ogromne wrażenie robi np. palma na rondzie de Gaula :wink: :lol: ale do rzeczy
Zaraz po zakończeniu stażu z senseiem J. Wysockim udałem się na galę. Wprawdzie znajomi ostrzegali, że miejsc już nie ma, ale pomyślałem, że nawet gdyby nie udało mi się wejść, to spotkanie z Irimim warte jest przebicia się z Ursynowa na Wolę (co dla mnie, regularnie gubiącego się w stolycy, jest nie lada wyzwaniem :lol: ),
ale do rzeczy :wink:
Jestem pod dużym wrażeniem samej organizacji tak dużej imprezy. Po przeczytaniu planu pokazów gotów byłem założyć się o kratę, że gala przeciągnie się do 4 rano co najmniej, jak to zwykle bywa. Byłem w szoku obserwując jak poszczególne elementy uroczystości odbywają się z zegarmistrzowską precyzją oddzielane donośnym gongiem.
Czego tam nie było!
I kyudo i ken jutsu i sumo i kendo i tameshigiri i film o tym, jak hartowała się stal, i pan ambasador i przemówienia i wręczenie medali i list od prezydenta! Ale przede wszystkim AIKIDO.
Tylu pokazów i na takim poziomie w życiu nie widziałem i pewnie długo nie zobaczę. Świetne pokazy dzieciaczków, które zawsze wypadają fajnie i prezentacja całej masy klubów Aikido zrzeszonych w PFA. Były momenty kiedy na „wybiegu” robiło się czarno od hakam a ja nie wiedziałem, na którą matę patrzeć. A tu jeszcze zdjęcia trzeba było robić i wysyłać entuzjastyczne esemesy do przyjaciół.
Choć wciąż było to Aikido to nie można się było znudzić. Pomysłowości występującym nie brakowało. CAA wystąpiła z wielkim bębnem, który dodatkowo dodawał kolorytu, przedstawiciel z Bułgarii rzucał kucykiem (nie, nie zarzucał ale rzucał ludzi :lol: ), Yoshi zrobiła świetny pokaz w zwolnionym tempie a kiedy wykonała kilka technik w tempie normalnym miałem wrażenie, jakbym oglądał film przewijany do przodu na podglądzie :D .
Duży ukłon w stronę organizatorów, że zaprosili też przedstawicieli innych szkół. Super pokaz senseia Bieńkowskiego. Uke jakby odbijali się od niego i frunęli w przestworza, gdy ten stał niemalże nieruchomo (przynajmniej tak to wyglądało). Świetny pokaz senseia Tissiera, którego widziałem na żywo po raz pierwszy . Nie muszę chyba pisać, że bardzo podobał mi się pokaz senseia Wysockiego, którego pierwszy raz oglądałem w takiej roli. Jego oraz asystującego mu mojego nauczyciela Irka. Co innego prezentacja technik przed „swoimi” a co innego „w jaskini lwa” :wink: :lol:
Żałuję tylko, że pomimo takiego nagromadzenia Budowiczów nie spotkaliśmy się w większym gronie i nie oglądali gali np. z loży suto zaopatrzonej w napoje chłodzące i przekąski kuchni orientalnej :wink:
Oby częściej takie imprezy!
Pozdrawiam, h-k :-)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Jaded - na pokazie nie byłem, ale a propos sprzętu, zapraszam do poćwiczenia ze mną, przedstawicielem PAA. Co prawda nie jestem senseiem Bieńkowskim, ale spokojnie udowodnię Ci, że nie jest to żadne oszustwo.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Garść fotek.
Przepraszam za jakość, ale moja ZORKA-5 ma za słabą lampę...

Dołączona grafika
Podobno krety to nieloty, a jednak :wink: Panie i Panowie Irimi w locie :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ktoś tu ostatnio coś pisał o lewitowaniu na macie...? :wink: :lol:
Pozdrawiam, h-k :-)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Przeciez całe aikido to 'oszustwo' jakby nie patrzeć :)
  • 0

budo_gielu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
A jak Wam sie podobala poza lub pozycja ktora tak dziarsko na krzesle w lozy VIP zajmowal Prezydent Pomianowski??;) Jak dla mnie jedna wielka porazka zwazywszy na to jak zacnych ludzi mial obok siebie i jak oni schludnie i dostojnie z pelna doza szacunku zarowno dla cwiczacych jak i dla pozostalych VIP-ow potrafili wykonywac zdawalo by sie tak prosta czynnosc jak siedzenie na krzesle...

P.S. Pozycja jaka prezentowal Pan Prezydent nadawala by sie byc moze na dlugie rozmowy polakow przy piwie ale lagodnie mowiac daleka byla od przyzwoitosci na takiej imprezie.
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
H-k, fotki fajne, ale mogłeś je trochę rozjaśnić w PS, bo słabo widać. Ale za to fajnie ruch uchwycony na niektórych rozmazanych. O, i sensei Wysocki jest.
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

I jeszcze jedne wyrazu uznania. Dla J.Ekselencji Ambasadora Cesarstwa. Za heroiczną walkę z językiem polskim. Na prawdę duża odwaga. :D Sądze że wykonał pracę równą pokazowi Tissiera.
BTW Ciekawe jak Ekselencja miał zapisany tekst przemówienia. kanji romanji :?:

Mnie i moim znajomym przypominało to polskie przemówienia obecnego papieża ;)

2. Zapowiadacz na gali wzbudzał wesołość swoimi uwagami (Asai shihan i Orban sensei zamieszkują na stałe w RFN) oraz przekręcaniem nazwisk.

Taa... nazwisko Masatomi Ikeda też przekręcił... Matsumi, czy jakoś tak :P No i jeszcze gdzieś tam wpadło mi w ucho budo wymówione jako "bado" :lol: Ehh... prezenter powinien trzymać się prognozy pogody jak przedtem a nie brać się za takie przedsięwzięcia 8)

6. Piwo w barach sąsiadujących z dojo s. Romana Hoffanna jest zdecydowanie za drogie!

Taa... my próbowaliśmy znaleźć coś, gdzie da się coś wszamać. Oczywiście był tam jakiś grill ale za kiełbaskę... 7 zeta :shock: więc spasowaliśmy... A do Club Rock też zmierzaliśmy ale na widok obmacywanych i obmacujących w przejściu zrobiliśmy strategiczny odwrót ;)

Jakiś człowiek, zdaje się z Torunia, poruszał sie nieco żywiej i pewniej - dobre to było.

On zawsze się tak porusza :)

Co do pokazów innych nauczycieli to cóż, byłem pod sporym wrażeniem niektórych osób, ale niektórymi się rozczarowałem. Nie będę jednak wytykał palcami, bo nie wypada. Pokaz J. Wysockiego bardzo mi się podobał, podobnie jak i Tissier'a oraz Sugawary. Byłem też pod wrażeniem pokazem owej damy, jak przed chwilą doczytałem, Yoshi :) Powolne, płynne ruchy od razu przywiodły mi na myśl pokaz shihana Asai. Może niektórych to nudzi, ale moim zdaniem zrobić formę prawidłowo, płynnie i w zwolnionym tempie, tak aby było widać wszystkie szczegóły, to naprawdę coś. A potem przejście do szybkich rzutów wyglądało jak wyjście z bullet time w Matrix'ie :) Pełen respekt :) Pierwszy raz miałem też okazję zobaczyć sensei Wiśniewskiego w akcji. Przyjeżdżał do Torunia na staże, ale jakoś tak nigdy nie widziałem, żeby rozwijał skrzydła :) Na gali wyglądało to naprawdę całkiem całkiem.

A jak Wam sie podobala poza lub pozycja ktora tak dziarsko na krzesle w lozy VIP zajmowal Prezydent Pomianowski??

Cóż... ja się powstrzymam od obszernego komentarza. Powiem tylko tyle: gdyby był to mój nauczyciel, spaliłbym się ze wstydu :roll:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
To jest ta malutka kobietka, która zebrała mnóstwo braw.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
I Paweł Zdunowski w trakcie pokazu.
  • 0

budo_gielu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Cóż... ja się powstrzymam od obszernego komentarza. Powiem tylko tyle: gdyby był to mój nauczyciel, spaliłbym się ze wstydu :roll:


I to wystarczy za caly obszerny komentarz a moze i za dwa ;)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Fajne filmiki.
The Best jest biala chusteczka El Presidente :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Myslalem ze zdechne ze smiechu. Tylko dla tej chusteczki warto bylo sie wybrac na ta gale..... :)
.


Szczepek, a ty jak rozumiem byś włożył mokry miecz do saya, widać że tylko iaito kształtuje twoją wiedzę o mieczu. :roll: :( :roll:
A tak a propos, dlaczego Maja nie dojechała?

ps. dla autorów fotek konkurs [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

A jak Wam sie podobala poza lub pozycja ktora tak dziarsko na krzesle w lozy VIP zajmowal Prezydent Pomianowski??;) Jak dla mnie jedna wielka porazka zwazywszy na to jak zacnych ludzi mial obok siebie i jak oni schludnie i dostojnie z pelna doza szacunku zarowno dla cwiczacych jak i dla pozostalych VIP-ow potrafili wykonywac zdawalo by sie tak prosta czynnosc jak siedzenie na krzesle...

P.S. Pozycja jaka prezentowal Pan Prezydent nadawala by sie byc moze na dlugie rozmowy polakow przy piwie ale lagodnie mowiac daleka byla od przyzwoitosci na takiej imprezie.


[Wszystkich których uraziła moja pozycja na krześle serdecznie proszę o wybaczenie, oparcie krzesła było popsute i się odchylało do tyłu. Rzeczywiście mogło to wyglądać niechlujnie. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Trzeba było usiąść na krześle nieobecnego Pana Marcinkiewicza ;)
  • 0

budo_gielu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Trzeba było usiąść na krześle nieobecnego Pana Marcinkiewicza ;)


A jak by wlasnie p. Marcinkiewicz przechodzil z tragarzami i zechcial skorzystac z zaproszenia a tu jego miejsce bylo by zajete to dopiero by sie narobilo ;)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Korzystając z okazji pozwolę sobie zapytać Redakcję Budojo, czy rozdawany na gali numer opisujący historię Aikido w Polsce, będzie do nabycia w sklepach? Niestety nie załapałem się a chciałem kupić nie tylko dla siebie.
Dołączona grafika
a było tak blisko... :wink: :lol:
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

[b][color=blue]Szczepek, a ty jak rozumiem byś włożył mokry miecz do saya, widać że tylko iaito kształtuje twoją wiedzę o mieczu. :roll: :( :roll:
A tak a propos, dlaczego Maja nie dojechała?

Nie chodzi mi o samo wycieranie miecza, co jest ok, ale o twoje zmanierowanie nie tylko podczas ciecia i tuz po skonczeniu kazdego ciecia, ale rowniez o ciagle branie i oddawanie tej bialej szmaty co ci sluzyla do wycierania. Normanie chowa sie ja do swego keikogi -- to co robiles jest nonszalanckie i niebezpieczne.Miales nie schowany miecz a ten twoj pomocnik ciagle gdzies tam sie kolo niego platal.

To jedno, poza tym, cwiczenie mieczem jest "surowe' -- wymaga wylacznie gestow koniecznych. Nie ma miejsca na zadne show off, jakies dziwne przyruchy czy manieryzm. Wszystko co jest zbedne z uzytkowego punktu widzenia jest niebezpieczne dla cwiczacego to raz, dla ludzi postronnych to dwa, poza tym zabuza harmonie cwiczenia ktora jest piekna wlasnie dzieki swej surowosci.

Maya wraca dopiero dzis wieczorem, to sie dowiem.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
I widzicie moi kochani. Chodzi Wam właśnie o to, by aikido ładnie wyglądało. Sami to potwierdzacie. Czy się lubi, czy nie lubi, już czas zainteresować się taigi. Następna gala to będą właśnie prezentacje taigi. I obędzie się bez żenujących publicznych egzaminów. Zwycięzcy otrzymają swoje trofea ze współzawodnictwa. A, że tylko kilkaset osób, a nie 2000 jak w San Paulo, czy 3000 w Paryżu? Nadrobimy w Polsce i to. Kilka pokazów przy kolorowych światłach (patrz Tissier) i będzie to, czego gawiedź oczekuje. Zresztą, czy chodzi o to, by oglądać mecz na stadionie 10-lecia? Oglądanie TV jest przecież dokładniejsze i wygodniejsze. Chodzi o to, by dać odpust pierwotnej potrzebie gromadzenia się. Wystarczy pretekst, by wyciągnąć z klienta parę groszy to rozumiejąc. W każdym razie - pozostaje pytanie: Czy właśnie o to, chodziło Ueshibie? :oops:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Czy właśnie o to, chodziło Ueshibie? :oops:

O co mu chodziło nie dowiemy się nigdy, zwłaszcza, że był fanatykiem religijnym. Z całą pewnością jednak nie chodziło mu o pokazy tańca. ;)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Takie mam pytanie czy był shihan Ikeda i czy dał jakiś pokaz? Jak tak to sie wypowiedzcie :)
Z góry dzieki.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Szczepek, a ty jak rozumiem byś włożył mokry miecz do saya, widać że tylko iaito kształtuje twoją wiedzę o mieczu. :roll: :( :roll:
A tak a propos, dlaczego Maja nie dojechała?

Nie chodzi mi o samo wycieranie miecza, co jest ok, Normanie chowa sie ja do swego keikogi -- to co robiles jest nonszalanckie i niebezpieczne.Miales nie schowany miecz a ten twoj pomocnik ciagle gdzies tam sie kolo niego platal.

To jedno, poza tym, cwiczenie mieczem jest "surowe' -- wymaga wylacznie gestow koniecznych. Nie ma miejsca na zadne show off, jakies dziwne przyruchy czy manieryzm. Wszystko co jest zbedne z uzytkowego punktu widzenia jest niebezpieczne dla cwiczacego to raz, dla ludzi postronnych to dwa, poza tym zabuza harmonie cwiczenia ktora jest piekna wlasnie dzieki swej surowosci.

.


[b][color=blue]Co do maniery i piękna ruchów to temat rzeka i stare szkoły miecza potrafią tu się różnić niekiedy diametralnie.
To co w jednych jest zbędnym przyruchem w innych jest elementem formy. niektóre preferują formy surowe inne ozdobne. Poznasz więcej szkół to zrozumiesz.

A co do szmatki to czasem ją chowam a czasem oddaję asystentowi, np. poczas seminarium w 2003 roku (film na CD Budojo) jako prowadzący osobiście podawałem szmatkę do wytarcia miecza wszystkim uczestnikom. Są jasne i ustalone procedury jak to zrobić bezpiecznie. W Kashima Shinryu wykonuje się (poziom wysoko zaawansowany)kata z partnerem przy użyciu shinken, kontrola odsłoniętego shinken jest zatem stałym elementem metodyki treningu Battojutsu Kashima i w sytuacji którą widziałeś na filmie niema nic niewłaściwego.

  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Korzystając z okazji pozwolę sobie zapytać Redakcję Budojo, czy rozdawany na gali numer opisujący historię Aikido w Polsce, będzie do nabycia w sklepach? Niestety nie załapałem się a chciałem kupić nie tylko dla siebie.
Pozdrawiam, h-k


Dzięki za miłe komentarze na temat Gali,
Budojo wydanie specjalne można chyba już nabyć w RUCH-u niestety cena 18 PLN :?
Przygotowaliśmy na Galę tylko 800 egzemp. frekwencja nas trochę zaskoczyła.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024