Skocz do zawartości


Zdjęcie

30 lecie Aikido w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Prezentowane przez clintgengara wspomnienia jak i to podejście do Aikido jest mi znane :wink: , tak więc clintgengarowi już dobre 20 lat w (pół)światku aikido minęło...

A, że facet zawsze walił bezpośrednio między oczy... :roll: :oops:

A u kogo cwiczy?
Zreszta, znam wielu dinozaurow, ktorzy nawet po 30 latach cwiczenia nie rokuja zadnej nadziei. Mysle ze Garry ma racje, clintgengar wrzuc swoje mistrzowskie aikido na youtube.com zobaczymy jakie badziewie odstawiasz :lol:

Cóż mogę powiedzieć. Przykro mi że się nie wszystkim podoba

hehe, jesli nawet aikido shihanow, ktorzy sa niemal polbogami sie nie wszytskim podoba, to twoje ambicje podobania sie wszystkim sa nieco moze przesadzone. :wink: :)
Ja troche zazartowalem, wiem ze w waszym stylu tak cwiczycie, nic sie z tym juz nie da zrobic :lol: (to tez lekki zart)
  • 0

budo_clintgengar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Ile ty lat clintgengar cwiczysz aikido i gdzie? Bez takich wiadomosci nikt tutaj twoich opinii nie bedzie bral na powaznie.


Prezentowane przez clintgengara wspomnienia jak i to podejście do Aikido jest mi znane :wink: , tak więc clintgengarowi już dobre 20 lat w (pół)światku aikido minęło...

A, że facet zawsze walił bezpośrednio między oczy... :roll: :oops:


Witam,

Nie chce mi się z Wami już gadać. Po ludzku i po prostu :X Zmarnowałem tylko czas pisząc te kilka słów. Nawet mi jest teraz szkoda, że coś wyskrobałem :cry: Ćwiczcie sobie dalej i żyjcie w symbiozie ze wszystkimi Garry'mi tego świata. Powodzenia.


Ps.

Czy "(pół)światek" to było stwierdzenie obraźliwe ? Pozytywne czy negatywne :? Nie jestem członkiem żadnej organizacji Aikido w Polsce a ćwiczę Aikido w tym kraju od ponad 18 lat. Jestem Polakiem i mieszkam w Polsce. Szanuję innych i nikogo nie obrażam !!! Przedstawiłem tylko swoje i wyłącznie swoje refleksje natury osobistej. Proszę uprzejmie o tym pamiętać. Nie każdy musi się z tym zgadzać. Co do wypowiedzi "emigrantów" (Szczepan) nie będę tego ciągnął dalej .......... przez grzeczność :?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Nie jestem członkiem żadnej organizacji Aikido w Polsce a ćwiczę Aikido w tym kraju od ponad 18 lat.

A kto jest twoim instruktorem?

ps.umiejetnosc pisania na forum to pewna sztuka, to nie to samo co rozmowa w normalnym zyciu. Trzeba sie tego nauczyc.
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

...

Spokojnie clintgengar :wink: akurat ja generalnie zgadzam się z Twoją oceną stanu Aikido w Polsce i też widziałem egzaminy "miszczowskie" gdzie tori gonił rękę podkładającego się uke :oops: :oops:
PS
"(pół)światek aikidocki" to moje określenie stanu i relacji organizacji aikidockich w Polsce...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Taaaaa jak juz dochodzimy do konkretów to raczkiem raczkiem 8)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Zmarnowałem tylko czas pisząc te kilka słów. Nawet mi jest teraz szkoda, że coś wyskrobałem



tak, wielka szkoda, wstydź się :)

Ps.

Jestem Polakiem i mieszkam w Polsce. Co do wypowiedzi "emigrantów" (Szczepan) ...


z kolei minister Roman pewnie pękłby z dumy :)

choćJa troche zazartowalem, wiem ze w waszym stylu tak cwiczycie, nic sie z tym juz nie da zrobic (to tez lekki zart)



przeceniasz się, to też ciężki żart
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Clintgengar, a co jest złego w potwierdzaniu swoich umiejętności zdanym egzaminem? To wstyd zapytać senseia: "Ja mam dwa latka bez egzaminu, kiedy mnie uraczysz o oświecony i dopuścisz?"

Widzę, że na forum nikt nie pali się do zdawania, wszyscy grzecznie czekają na TEN moment. Dla mnie egzamin to potwierdzenie lub zaprzeczenie moich umiejętności. Czemu mam nie podchodzić jak czuję, że potrafię. Znam takich instruktorów, którzy przygotowują swoich uczniów do egzaminu w ostatnim tygodniu przed podejściem. A co robią wcześniej?

A egzamin Garrego ogólnie mi się podobał, jak i 30 lecie.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Taaaaa jak juz dochodzimy do konkretów to raczkiem raczkiem 8)

Zapytajmy Tomasza Raczka, może odpowie w Polsacie.... 8)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Tp Garry: gratuluje zdanego egzaminu, Tobie i Twojemu Nauczycielowi. Obaj ciezko pracowaliscie i obaj poczyniliscie postepy - Ty w Twoim aikido, On w swej pracy nauczyciela. To powinno byc dla Ciebie wazne, reszte zlej moczem zlocistym, sikiem parabolicznym najlepiej...

To Clintgengar: jesli juz zabierasz glos publicznie, to nie obrazaj sie, ze ktos pozwolil sie z Toba niezgodzic. Twoja ocena polskiego aikido w jego instytucjonalnym ujeciu jest w wielu elementach sluszna, ale nie odkrywasz Ameryki, bo niejeden z nas na Forum juz o tym pisal, czasem starajac sie nawet wrzucic cos konstruktywnego do toczacej sie od lat dyskusji. Jednak Twoja ocena egzaminu Garrego to porazka - bo zamiast krytyki wynikajacej z wiedzy wykazales sie niewiedza, co do zasad obowiazujacych w tym stylu aikido, ktory Garry cwiczy.
Jesli uwazasz, ze jest zle, to znajdz sobie DOBREGO nauczyciela, przejmij jego przekaz, doskonal sie w nim i ucz nastepnych, egzaminujac ich ciezko i wytrwale, by zrozumieli, co oznacza zdobycie 1 kyu. Jesli cie na to nie stac, to nie przypieprzaj sie na zasadzie "a bo ty Zajac znow bez czapki chodzisz!". Jesli zas idziesz swoja droga aiki, to nie zakladaj, ze tylko ona jest sluszna, bo bladzisz. Ja juz tez na macie pare latek spedzilem i wiem, ze to co 10 lat temu bylo "jedynie sluszne, prawdziwe i sk....czne" dzis jest badziewiem, bo "przeciez to nie aikido!". I wierz mi, ze obie opinie pochodza od tych samych osob, ktore zarowno przed dekada jak i obecnie uwazaja sie za doskonalych aikidoka. Czego to dowodzi? Ano tego, ze wszystko sie zmienia poza podstawowa zasada, ze cwiczymy dla SIEBIE a oceniac nas moga jedynie nasi NAUCZYCIELE, ktorych trza, kurde, miec.

PS. A co do emigracji, nie jest taka zla - pozwala dostrzec rzeczy wczesniej niewidzialne :)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Clintgengar- ćwiczę aikido 27 lat i spotkałem sie z różnymi sytuacjami . Zgadzam się z Tobą i wcale się z tym nie kryję , że widzę sytuację w polskim aikido w podobny sposób . Problem tkwi w tym , że ludzie popierają taką sytuację . Kiedy rozmawiam z niektórymi niezadowolonymi to narzekają i pomstują ale gdy proponuję konkretne działania to mija Im chęć do zmiany. Z różnych przyczyn . Jeszcze do niedawna jednym z powodów była obawa , że nie otrzymają certyfikatu z Hombu . Byli zaskoczeni , gdy widzieli wręczane certyfikaty egzaminu na stopnie Dan w moim dojo . Ale teraz , ponieważ zaczęli prowadzic staże Pfa to już jest OK. Podobno . Moze do następnego spotkania . Podobnie jest z egzaminami na stopnie Dan przed Komisją . Kto jest w Komisji ? Jeśli nadepną na odcisk to mogą być problemy . I nie ma znaczenia jaka to jest organizacja . Działania i zależności są podobne .
Mam takze nadzieje , że mając odwage , jak napisał R. Bastard " walisz prawdę w oczy" będziesz miał także odwagę i się podpiszesz imienien i nazwiskiem pod swoim postem . Bo może jest też tak ,że ćwicząc 18 lat aikido , jesteś jednym z tych , którzy narzekają i " walą prawdę w oczy " ale tylko prywatnie . Z przyjemnoscią poznam Twoje nazwisko .
Pozdrawiam
  • 0

budo_artiks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nad zachodnią granicą

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Mistrzu clintgengar... Nie wiem, czemu czepiłeś się mojego posta sprzed ładnych kilku miesięcy, ale masz tak poważne problemy z czytania ze zrozumieniem, że chyba czas wrócić do szkoły. Jest różnica między propozycją ze strony nauczyciela, aby jego uczeń podszedł za pół roku do shodana, a przygotowywaniem się do egzaminu pół roku. Egzaminy nie są dla mnie wartością samą w sobie ani celem samym w sobie. Nigdzie nie pisałem, że ,,przygotowywałem się pół roku''. clintgengar, masz już nie tylko problem z czytaniem ze zrozumieniem. To chyba problem z korzystaniem z opcji ,,szukaj'' na tym forum. Nigdzie nie łkałem ,,dlaczego sensei Kanetsuka mnie oblał''. Oblał, bo tak zdecydował i ja to przyjąłem. To taki obciach nie zdać egzaminu? Nie jestem pierwszy i nie ostatni, który nie zdał. Czy to powód, żeby się wymądrzać i wyzłośliwiać. I wstawiać jakieś głupie insynuacje z płatnościami za egzamin? (jeśli coś takiego napisałem, zacytuj, a jeśli nie, wypadałoby przeprosić za kłamstwo). O innych tekstach włożonych mi w usta już nie wspomnę. Oczywiście nie podajesz źródła, ale jak ktoś chce, posta znajdzie, więc odpowiadam. Mistrzu clintgengar, czy pozwolisz mi być słabszym od siebie? Czy pozwolisz mi być na początku dalekiej drogi do mistrzostwa? Czy dasz mi prawo do subiektywnej oceny tego, co działo się na tym, czy innym egzaminie? Czy mogę być tutaj słabym aikidoką i mieć prawo się odezwać bez obaw, że Wielki Aikidoka na C mnie wyśmieje?
Piszesz ironicznie o ,,Borowskich, Kracach, Hofmanach, Pomianowskich, Wiśniewskich, Sapielach''. A kim ty jesteś, chowając się za anonimowym monitorem? Kpisz bezpodstawnie z Garryego, który odważył się umieścić swój film. Ty się odważysz? O, nie, ty tylko umiesz krytykować. Wylewa się z ciebie buta i przemądrzałość. Krytykanctwo, które jest mylone z ,,mówieniem prawdy prosto w oczy''. Znam wielu ludzi tego pokroju, którzy nie potrafią zaproponować od siebie nic pozytywnego - żyją tylko krytykowaniem innych, to ich nakręca, napędza, łechce i zaspokaja własne ego. Na początku się wkurzyłem. Teraz myślę - niepotrzebnie. Szkoda mi takich ludzi jak ty. Życzę więcej radości z życia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024