Skocz do zawartości


Zdjęcie

30 lecie Aikido w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
pierwsza!
:)
matko boska, co to byl za sajgon... ponoc kolo 600 osob na macie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników][link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
przepraszam za nedzna jakosc zdjec, ale kolezanka, ktora je robila nie umiala za bardzo poslugiwac sie moim aparatem... :>
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
To jakaś próba bicia rekordu Guinesa?
Może przy następnym takim starzu warto by zamontować Telebimy, żeby wszyscy na macie widzieli co prowadzący pokazuje ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
brawo Kantele, jestes zwyklym mistrzem swiata w blyskawicznym zamieszczaniu zdjec!!! poklon poklon

wiecej, wiecej!!!
ps. cos nie widac zeby lokalni mistrzowie sie przechadzali poza mata z kamerkami zamiast cwiczyc? Czyzby czytali Vortal Budo? :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Ja mam kilka filmików (tameshigiri Pomianowskiego, fragment pokazu Kashima Shin Ryu, pokazy Tissier i Sugawary oraz pokaz Polskiego Związku Kendo). Jakby mi ktoś podpowiedział, jak je przerobić na w miarę sensowny rozmiar (tzn. jakiego programu użyć), to mogę je gdzieś wrzucić.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

To jakaś próba bicia rekordu Guinesa?
Może przy następnym takim starzu warto by zamontować Telebimy, żeby wszyscy na macie widzieli co prowadzący pokazuje ;)

Był projektor, kamery i dosyć duży ekran, ale używano ich jedynie podczas gali. A szkoda.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
sensei Sugawara zwrocil w pewnym momencie uwage, ze ci, ktorzy przyszli cwiczyc, powinni cwiczyc, a nie robic zdjecia - "niech kazdy robi to, po co przyszedl" :) zreszta w trakcie treningu nie bylo zbyt wielu fotografow, z tego co zauwazylam...
szkoda, ze dzisiaj nie moge pojsc, wlasnie wychodze na wyklady... :( wrzuce wiecej fotek jak wroce z budy
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Ja pierdziele jak pingwiny
(też biało-czarne xD)
szkoda że mnie nie było, ale tak myślałem że mata.. jakaś większa będzie. Nie ma tam żadnej sensownej hali?
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

pierwsza!
:)
matko boska, co to byl za sajgon... ponoc kolo 600 osob na macie
[fotki]
przepraszam za nedzna jakosc zdjec, ale kolezanka, ktora je robila nie umiala za bardzo poslugiwac sie moim aparatem... :>


Fajne fotki, jakość też nie najgorsza. A na tym trzecim, przysięgłabym, że to jakaś sekta oddaje pokłon swojemu guru. No offence, tak mi się skojarzyło. :wink: :) A jak tyle osób było na macie, to jak wy się rzucaliście, przecież tam nie było gdzie zapałki wetknąć? 8O :) :wink:
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
ja chcialem tylko zakomunikowac, ze jest juz specjalne wydanie Budojo... :roll:
  • 0

budo_dzieciak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Witam

To może jako jeden z pierwszych sie wypowiem nt Stazu i Gali. Fotek nie pokażę gdyż byłem poćwiczyć a nie fotografować. Ludzi było naprawdę sporo jak widac na zdjęciach i prowadzacy dzieli wsystkich na grupy (dwie czasami trzy) tak aby mozna było poćwiczyć. Razem były rozłożone 3 pełne maty do judo i dodatkowe 4 ry pasy wzdłuż wiec razem powierzchnia mat była chyba równa 4 pełnym matom do judo. Tak więc ciasno było ale można było poćwiczyć, powimieniać doświadczenia i przedewszystkim popodpatrywać sensei Tissier i Sugawara.

Gala całkiem przyjemna tzn było gdzie siedzieć, osoby występujące miały duzo miejsca, ciekawa aranżacja ogolnie ok. Wszystko prebiegało dosyć szybko i sprawnie.

Ogolnie Staz oceniam na udany.

pozdr
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

ja chcialem tylko zakomunikowac, ze jest juz specjalne wydanie Budojo... :roll:

Już pierwszego dnia na stażu rozdawali. Na pierwszy rzut oka - bo wczytywać się czasu nie miałem - nie jest takie tragiczne wcale. ;)
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Właśnie dotarlam do domu po drugim dniu stażu, ciasno jak diabli, gorzej niż rok temu na stażu z Isoyama sensei. No ale treudno. Same treningi bardzo fajne, pierwszy raz zobaczyłam Tissier sensei na żywo i na prawdę jestem pod wrażeniem. Chociaż dla mnie trochę za dużo teoretyzowania i filozofowania. Ale może to taka francuska mentalnoś wszak to naród myślicieli i filozofów:-)

Genrealnie wydaje mi się że bardzo sprawnie zoraganizowany staż, ładnie i na poziomie. Hala rzeczywiśćie niezbyt duża jak na te 600-800 osób na macie, nawet wydaje mi się że ta na Polnej większa jest.

Pokazow nie ma chyba co komentować, ale myślę że wiekszość prezentacji nie wtajemniczonych nie przekonałaby do tego, że jest sens ćwiczyć cokolwiek.

Jeszcze chciałam o egazminach, ale chyba zaloże osobny wątek.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkich z k†orymi było mi miło ćwiczyć:-)) Do zobaczenia na następnym stażu, np. w Krakowie na stażu z sesnei Yamadą:-)
  • 0

budo_settlersoman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
nagral moze ktos ten filmik "historyczny" o aikido w Polsce itp.???
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Shabu - a w jakim formacie te filmy masz?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] dobry program, wiekszosc formatow obsluguje
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] do robienia divx'ow
Jaki pokaz zrobil Sugawara? Bardzo bym chcial obejrzec.

Wspolczuje, ze mieliscie tak malo miejsca, tak to juz jest na stazach jubileuszowych :? szkoda, moze kiedys organizatorzy beda wymyslac lepsze miejsca na takie imprezy... Przeciez dobrze wiadomo, ze mnostwo ludzi przyjedzie cwiczyc, kiedy sie organizuje takie staze. I mysle ze nikt by sie nie obrazil, gdyby w zamian za zaplacenie troche wiecej za bilet (to zrozumiale, ze im wieksze imejsce, tym drozsze) mialby zagwarantowana jakas rozsadna przestrzen do cwiczenia. Moze na 40sto lecie ktos o tym pomysli ;)

pzdr
  • 0

budo_dzieciak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
[quote name="budo_Novic"]
Jaki pokaz zrobil Sugawara? Bardzo bym chcial obejrzec.
[/quote]

Myślę, ż ebedzie okazja bo kilka osob kreciło wiec napewno wczesnije czy pozniej sie w sieci pojawi. Jeżeli chodzi o sposob wykonania pokazu to pokazał ładny "Kihon"

Największe wrażenie przynajmniej na mnie zrobił pokaz Sensei Tissier oraz Sensei Wysocki. Oczywiście nie były to jedyne pokazy które na które było miło popatrzeć, jednak wg mnie najbardziej wyróżniały się dynamiką.

pzdr[/quote]
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Shabu - a w jakim formacie te filmy masz?

Quicktime. Chodzi mi głównie o zmniejszenie rozmiaru. Zaraz zobaczę, co się da zdziałać tymi programami, które podałeś.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
No to moze ktos by napisal w koncu jakies dluzsze sprawozdanie? Czyli jednak 'wraze' organizacje byly zaproszone?
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Tak...
Uważam to spotkanie za bardzo udane. Organizacja tak dużej imprezy wydawała mi się niepotrzebnie skomplikowana (zgłoszenia, identyfikatory, całe ta zabawa) ale chyba właśnie taka, a nie inna forma organizacyjna zadecydowała, że wszystko chodziło jak w zegarku. Pewnie przy tej ilości uczestników znajdą się osoby, które miały jakieś przygody, ale generalnie brawa i podziękowania dla organizatorów. Maty mało, ale nie spodziewałem się, że będzie inaczej. Nawet gdyby maty było 2 razy więcej, nie byłoby i tak wielkiej swobody. Podział na grupy pomógł a jeśli ktoś ćwiczył odpowiednio do warunków (przydaje się zdrowy rozsądek), to także mógł wynieść coś dla siebie.
Nocleg w dojo na Racławickiej: cieplutko, miło i bardzo swojsko i gościnnie. Pyszne tosty i kawka, obsługa prima sort! Dzięki!!! Spanko wygodne, tylko... nadal nie kumam po co ludzie ustawiają budziki na 7.00, gdy trening o 10.00 i do tego dzwonią te budziki co 10 minut. Tia... ;-) No nic, taki widać folklor ;-) :)
Co do treningów, to...

Sugawara sensei - podstawy, podstawy, podstawy. I o to chodzi. No i widać, że lubi sie spocić. Ekstra. No i ucieszyłem się, kiedy nieco mną pozamiatał :)
Tissier sensei - mała powtórka z Lipska, ale z uwagi na brak miejsca także sporo wyjaśnień, ale niezmiernie ważnych, zwłaszcza dla tych co "nie rozumiom" dlaczego tak a nie inaczej, i smarują potem zabawne konkluzje na forach ;-) :)
Szczegóły - relacja będzie wiadomo gdzie ;-) Fotek nie mogłem pukać, ale na szczęście znajomi, na trybunach natrzaskali ich dość więc po selekcji fotki znajdą się... wiadomo gdzie ;-)

Pokazy...
Trochę to długo trwało, ale wszystko szło sprawnie i podobało mi się. Było sporo radości (kolega z tablicą "C" na linii strzału, podczas pokazu Kyudo ;-) no i ten "RFN" :) :) :) Było nieco wspomnień i wzruszeń ("Yestarday"... ;-) :) )
Duże brawa dla organizatorów za zaproszenie sensei Wysockiego, który zrobił świetny, moim zdaniem, pokaz. Bardzo mnie fakt obecności PUA ucieszył. Okazuje się, że można! No i przy okazji utarto nieco nosa marudzącym i politykującym pierduśnikom. Bardzo fajna sprawa. Wielka szkoda, że nikt z PSA pokazu nie dał, no ale trudno, może przy kolejnej okazji, a przecież takie będą.

Sympatyczie było spotkać tylu znajomych i wspólnie poćwiczyć i ...., no tego, schłodzić gardło wieczorkiem, choć liczyłem, że jakoś bardziej wspólnie to wyjdzie. Ale co sie odwlecze...
Ja na pewno całość będę wspominał bardzo sympatycznie!
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
RFN i pan na linii strzału byli rzeczywiście świetni. No i jedna kendoczka, którą być może ujrzycie na filmach, które właśnie usiłuję wrzucić na Google. A cała reszta to tak, jak irimi napisał (zgadzam się, że pokaz pana Wysockiego był jednym z lepszych). :)
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
to ja, zgodnie z obietnica, daje jeszcze kilka fotek, tych najlepszych, bo ogolnie to sa dosc slabej jakosci, niestety:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024