Skocz do zawartości


Zdjęcie

30 lecie Aikido w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
290 odpowiedzi w tym temacie

budo_happymoon
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Staż był naprawdę bardzo fajny :D Był to mój pierwszy i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona :-)

Pokazy troszkę długie i te ciągłe czytanie jaki to klub ile ma członków ile sal itd. ale druga czesc była naprawde udana :D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Jaki aparat, takie filmiki. Niestety, kartę mam tylko 512 MB, więc pomimo nagrywania w 320 x 240, a więc w średniej jakości, musiałem sporo wykasować, aby zmieścić rzeczy przynajmniej w teorii najciekawsze, które miały miejsce pod koniec gali.

Nie ma więc pokazu sumo, grupowej części pokazu Kashima Shin Ryu, pokazów senseiów Jerzego Pomianowskiego, Romana Hoffmanna, Jacka Wysockiego, czy też rozmaitych pokazów shidoin oraz fukushidoin PFA (między innymi świetnego pokazu Grzegorza Kołaka, jednego z najlepszych instruktorów, z jakimi miałem przyjemność ćwiczyć i świetnego człowieka w ogóle, który studiuje również i brał udział w grupowej części pokazu Kashima Shin Ryu). No, ale starczy gadania. Oto moje filmiki:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Bardzo klasycznie, bardzo dokładnie i bardzo ładnie. :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jak zwykle bardzo dynamiczny pokaz, typowy dla mistrza. Wydaje się jednak, że z roku na rok randori staje się krótsze. ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Warto zwrócić uwagę na niepozornej postury panią na drugim planie ok. 1:15. :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Fragment pokazu. Głos wyciąłem, ponieważ dużo rozmawiałem podczas kręcenia, nie tylko na temat pokazu, a tego nikt nie musi słuchać. ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie od samego początku. Również bez głosu, powód jak wyżej. ;)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
PS. W tych filmikach, w których wyciąłem głos, można było uświadczyć dosyć energicznego kiai oraz średnio natrętnego brzdąkania na shamisenie, które wydobywało się z systemu nagłośnieniowego hali i które z czasem stawało się coraz bardziej natrętne. :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
PS2. Grzegorz Kołak jest pierwszym rzucanym w filmiku z pokazu Kashima Shin Ryu. :)

Już więcej nie piszę, uciekam do wyra.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Polski związek kendo.
Warto zwrócić uwagę na niepozornej postury panią na drugim planie ok. 1:15. :)


Darła się niemożebnie :) :) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Fajne filmiki.
The Best jest biala chusteczka El Presidente :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Myslalem ze zdechne ze smiechu. Tylko dla tej chusteczki warto bylo sie wybrac na ta gale..... :)
Troche rozczarowal mnie Sugawara sensei.
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

Sympatyczie było spotkać tylu znajomych i wspólnie poćwiczyć i ...., no tego, schłodzić gardło wieczorkiem

Więc to Ty byłeś jednym z tych co siedzieli w tym kantorku i żłopali... eee... tego... napoje chłodzące? ;)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Kilka zdjęć:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Kto to??:wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Znacie go? To Garry.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Strzela p. Janusz Szymankiewicz.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Wspaniałe męskie pośladki..., moje sąsiadki wzdychały rozmarzone :wink: :) :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Mieczem wymachuje i miny robi El Presidente :) :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Ja wśród takich sław wooooow :)
Trzeba było objąc również fotką moich nauczycieli którym towarzyszyłem ;)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Na stażu nie byłem, bo nie lubie tłoku. Natomiast na pokazach i owszem.

Bardzo pożyteczne były pokazy instruktorów. Można było zobaczyć do czego adepci powinni dążyć. Kilka doskonałych pokazów, szacuneczek.
Pierwszy raz widziałem na żywo Jacka Wysodzkiego. Tissier klasa. Tak za kilka lat chcę wymiatać. :)
Co do krótkości randori. Widziałem sensei Tissier'a na zapleczu po pokazie. Wyglądał na zmęczonego. Kilku minutowy pokaz na 100% jest tak samo męczący jak walka sparingowa. A ludzie z czasem młodsi się nie robią.


Cięcia mieczem ispirujące. Nigdy nie miałem w ręku prawdziwej katany tylko to drewno i drewno :wink:
Czyli pokaz upłynął nam pod znakiem dyskusji czy też tak byśmy potrafili. Po pokazie podszedłem do chłopaków żeby ich poprosić co by mi dali kawałek tej maty do obejrzenia. Ale byli tak zaaferowani zbieraniem resztek że mnie nie zauważyli. :cry:

Z offu: Do recepcji przybyła delegacja mieszkańców z pretensjami że im całą okolice samochody zastawiły. Ciekawe czego oczekiwali ze im te samochodzy pozabieramy. Ludzie to mają problemy... 8O
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
I jeszcze jedne wyrazu uznania. Dla J.Ekselencji Ambasadora Cesarstwa. Za heroiczną walkę z językiem polskim. Na prawdę duża odwaga. :D Sądze że wykonał pracę równą pokazowi Tissiera.
BTW Ciekawe jak Ekselencja miał zapisany tekst przemówienia. kanji romanji :?:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Kilka suchych uwag:

1. Do kompletu "pokazywaczy" zabrakło mi yoshinkanowców.

2. Zapowiadacz na gali wzbudzał wesołość swoimi uwagami (Asai shihan i Orban sensei zamieszkują na stałe w RFN) oraz przekręcaniem nazwisk.

3. Dorota Świeniewicz, jako oficjalna przedstawicielka p.o. prezydenta W-wy, mogła ubrać się troszkę inaczej (o spodnie mi chodzi i długaśne kozaczki), chyba że ja się nie znam.

4. Bardzo podobała mi się mina, w trakcie wykonywania pokazu, sensei Dariusza Bieńkowskiego. Luz, a nawet jakby znudzenie :wink: W odczuciu moim i moich znajomych ten pokaz był lepszy niż grupy s. Jacka wysockiego. Cóż - rzecz gustu.

5. Organizatorzy nie zadbali o kawałek planu najbliższej okolicy, który wskazywałby, gdzie można zjeść. W trakcie przerwy, tabuny ludzi przewalały się po Woli w poszukiwaniu "michy".

6. Piwo w barach sąsiadujących z dojo s. Romana Hoffanna jest zdecydowanie za drogie!

7. Przy próbie sforsowania wejścia do Rock Pubu, pierwszy raz w życiu zostałem obmacany przez faceta (bramkarza). Może powinni zatrudnić jakąś kobietę dla osób o normalnych preferencjach :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

6. Piwo w barach sąsiadujących z dojo s. Romana Hoffanna jest zdecydowanie za drogie!

Jak na Warszawę, to są to ceny zwyczajowe. Możnaby nawet rzec: umiarkowane. Co nie znaczy, że nie jest to drogo. ;)

7. Przy próbie sforsowania wejścia do Rock Pubu, pierwszy raz w życiu zostałem obmacany przez faceta (bramkarza). Może powinni zatrudnić jakąś kobietę dla osób o normalnych preferencjach :)

Club Rock masz na myśli? Bo jeśli tak, to jest to całkowicie zrozumiałe, bo tam regularnie burdy odchodzą i to niemałe. W końcu to klub dla bikersów. :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

2. Zapowiadacz na gali wzbudzał wesołość swoimi uwagami (Asai shihan i Orban sensei zamieszkują na stałe w RFN) oraz przekręcaniem nazwisk.

Mnie zupełnie rozwaliło "Meiji jingu" przeczytane z dwoma "j" zamiast "dż" (czy też "dź", jak wolą puryści ;) ) oraz "bujutsu", również przeczytane z dźwiękem "j". :)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

4. Bardzo podobała mi się mina, w trakcie wykonywania pokazu, sensei Dariusza Bieńkowskiego. Luz, a nawet jakby znudzenie :wink: W odczuciu moim i moich znajomych ten pokaz był lepszy niż grupy s. Jacka wysockiego. Cóż - rzecz gustu.


Ja bym raczej nie zwracał uwagi na minę Senseia Darka, która w zasadzie nie ulega zmianie bez względu na okoliczności: czy to na treningach, czy podczas egzaminu, zjazdu na nartach czy na imprezach :) :wink: .
Raczej podkreśliłbym trudność oraz wysoki stopiń komplikacji przedstawionych elementów.

Ogólnie:
Impreza bardzo udana, w zasadzie bez zarzutów (spodnie i kozaczki Pani Świeniewicz - OK :wink: ).
Gratulacje Organizatorom zostały złożone po zakończeniu.

Pancer ( który z łezką w oku oglądał siebie na pokazie z Ulfem podczas prezentacji multimedialnej :wink: )
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

6. Piwo w barach sąsiadujących z dojo s. Romana Hoffanna jest zdecydowanie za drogie!

Jak na Warszawę, to są to ceny zwyczajowe. Możnaby nawet rzec: umiarkowane. Co nie znaczy, że nie jest to drogo. ;)

Widzisz, Shabu, cena powinna być przystosowana do klasy lokalu - tak sądzę. Zdarzyło mi się pić napój chmielowy w Warszawie w innych miejscach i było taniej i przyjemniej. A ten lokal, hmmm...., ciasno, głośno i pełno dymu papierosowego. Twarze bywalców też niezbyt... . (nie dotyczy irimiego i innych "naszych" :wink: )
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

4. Bardzo podobała mi się mina, w trakcie wykonywania pokazu, sensei Dariusza Bieńkowskiego. Luz, a nawet jakby znudzenie Wink W odczuciu moim i moich znajomych ten pokaz był lepszy niż grupy s. Jacka wysockiego. Cóż - rzecz gustu.

Aaaa tam nie znasz sie. Kiai shihana Wysockiego które wykonywał w trakcie form z bronią (coś w rodzaju "rach ciach ciach") na długo utkwi w mej pamięci. :)

Obiecałem sobie że nie będę się wypowiadał na temat naszego pokazu, jak kolwiek zostałem przez sensei Dariusza Bieńkowskiego niesamowicie zaskoczony. Tak samo jak większość instruktorów dysponował czasem 4 minut. W przeciwieństwie do większości instruktorów poprzedzających jego pokaz, którzy wbiegali na matę, on wszedł w pełni spokoju i poprowadził shinkokyu. Sądze że większość z widzów była już pokaźnie znużona mając już za sobą kilkadziesiąt pokazów. Jednak mimo że krótkie, te shinkokyu zadziałało na mnie, myślę że i na inne osoby. Ta chwila pauzy pozwoliła odciąć się od tego co już widzieliśmy i cieszyć się jego pokazem z nową energią. Być może to tylko moje odczucie.

Wśród pokazów należy również pochwalić pokaz sesnei Pomianowskiego za pokaz końcowy, który był ciekawym urozmaiceniem. Choć i tak żałujemy że nie było pokazu skoku o tyczce :)
Dodatkowo duuuuży respekt dla sensei Jerzego Pomianowskiego za zorganizowanie takiej imprezy. Jeśli przyszłe imprezki mają tak wyglądać tym razem nie bede zwlekać z zapisaniem sie na nie.

Co do stażu, pragnę zwrócić też uwagę na to że w trakcie niedzielnego treningu sensei Sugawary, na macie można było poćwiczyć z sensei Tissier. Myśle że to dobry przykład dla wierchuszki PFA, którą w zacnej większości łątwiej było spotkać w 'kuluarach'.

Ciekawy był też trening sensei Tissier. Który mówił o paru rzeczach które robi się u nas od lat. Podobne idee troche inaczej wykonane. Jednak to dla nas było ciekawe.

Ciekawe było również nikyo-ura w wykonaniu sensei sugawary. Było one kończone nie klasycznie jak w aikikai, ale tak jak robi sie to u nas czyli przez dzwignie gokyo (40s. filmiku od SS). Kończył tez te dzwignie nieraz o w seiza a nie shikko.

W moim odczuciu na naganę zasługuje duża ilość uczestników stażu, którzy mimo demonstrowanych technik przez shihana Sugaware i tak robili po swojemu. Co prawda w rozmowie z jednym z 3 danów aikikai wyjasniono mi, że 30-lecie aikido nie służy temu żeby czegokolwiek sie uczyć a raczej temu żeby sie pokazać. Stwierdzam zatem że cholera jak to dobrze że ogoliłem ryło. Bo jak widać nie umknełem paparazzi ;)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

.... A ten lokal, hmmm...., ciasno, głośno i pełno dymu papierosowego. Twarze bywalców też niezbyt... .



ale co - normalnie - aikidocka brać...

:wink: :) :) :) :)
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce
Zacznę od podsumowania: wrażenia ogólne - dobre, wrażenia szczególne - poniżej :) ("Jeśli prawda rani, przygotuj się na ból")

Pomysł z rejestracją grup i przedpłatami chyba wypalił, w każdym razie przy stanowisku "spoza PFA" wszytko przebiegło szybko i sprawnie. Sala niestety za mała, szkoda, że organizatorzy nie zdecydowali się na coś większego, podział na grupy to jednak strata czasu, zawsze starałem się ćwiczyć w pierwszej, bo zauważyłem , ze pozostaje najdłużej na macie (można się było też załapać na ćwiczenie w obu :) )
Sugawara Sensei - niektórzy twierdzą, ze nie istnieje coś takiego jak styl Hombu Dojo, być może, jednak są pewne elementy, które łączą tamtejszych nauczycieli.Bardziej podobał mi się pierwszy trening, w którym Sensei robił krótkie prezentacje i nic nie mówił. Kakari geiko na 500 osób robiło wrażenie, szkoda, że ze wszystkich yudansha może 2-3 robiło to co zalecił prowadzący.
Tissier Sensei - rozbolały mnie kolana od siedzenia w seiza i słuchania jego wywodów, trzeba jednak przyznać , że mówił rzeczy ważne i potrafił je też zilustrować przykładami. Największe wrażenie zrobiła na mnie jego szybkość i precyzja - "gość jest niezły" ;) . Miałem okazję być także w Warszawie na stażu z Yasuno sensei - od razu widać, że obaj mieli tego samego nauczyciela.

Po obiedzie udalismy się na uroczytą galę. Całe szczęscie, że sporo ludzi robiło prezentacje, bo brakowało miejsca na widowni, siedzenie 4 godziny na schodach do przyjemnych nie należy.
Kyudo - mam wrażenie , ze tego pana zjadła trema, nie było w tym ani ducha ani strzelania do celu. Tego co robili koledzy z fukuro shinai nie rozumiałem.
Kenjutsu - dobrze zorganizowane, sensowne, wychodziło :)
Sumo - zawsze kojarzyłem sumoków z dużymi brzuchami , a nie klatami; zawodnicy próbowali zdaje się prezentować jakieś podstawowe ruchy, krótki pojedynek - jak im wyszło? Nie wiem, nie znam się, mi się nie podobało. Przy okazji doszło do małego faux pas gdy Prezydent bezceremonialnie odebrał mikrofon komentującemu pokazy sumo - trzeba jednak przyznać, że facet trochę się rozgadał :)
Pokazy dzieci - parafrazując tekst z Nasza Bridżesa :
"-Jak tam z technikami Aikido w waszych sekcjach dziecięcych?
-Powiedziałbym, że marnie, ale nie chcę się chwalić"
Nie wiem jaki jest sens pokazywania technik przez dzieci, to się nie sprawdza. Godnym odnotowania wyjątkiem była dziewczynka wieku około 4-5 lat - fakt, miała świetnych uke,ale też fajnie się ruszała - oklaski całej sali były wpełni zasłużone
Prezentacja sekcji PFA - było bardzo różnie, jakoś niczego szczególnego nie zapamiętałem, ale to głównie dlatego, że było tych sekcji sporo. Mało kto prezentował sprzęt.
Przemówienie Ambasadora - tak przeszło mi przez myśl, że aikido Polaków jest jak polski Japończyków. Jestem złośliwy, wiem :D
List od p/o prezydenta miasta - życzenia rozwoju zawodników i sukcesów sportowych :)
Pokazy fukushidoin - różnie, zapamiętałem koleżankę z forum (?) - pokaz w zwolnionym tempie (podobno Piotr Borowski robił kiedyś coś takiego) - nie podobało mi się, ale to rzecz gustu. Pomysł i wykonanie ok. Ogólnie było trochę nudnawo. Jakiś człowiek, zdaje się z Torunia, poruszał sie nieco żywiej i pewniej - dobre to było.
Pokazy innych organizacji - nie wiem dlaczego nie było nikogo z PSA, spytam przy okazji. Pokaz Jacka Wysockiego był zdecydowanie jednym z lepszych tego wieczoru. Autonomiczna Akademia Aikido (chyba) - tai-jutsu bardzo dobre, ale to co ten człowiek pokazywał ze sprzętem było zwyczajnym oszustwem, wiem ,że to mocne słowa, ale byłem oburzony tą prezentacją.
Tameshigiri - trudno mi się do czegoś odnieść, ale wrażenia pozytywne, szczególnie nuki tsuke
Pokazy shidoin - różnie było (jak to śpiewał mój kolega: "młoodooość! młoodooość!")
Kendo - za długo i bez pomysłu, gdzie słynne tsugi ashi? Ale za zapał i zaangażowanie brawa.
Pokazy gości zagranicznych - zwróciłem uwagę tylko na Bułgarów - z dużą dozą fantazji, podobało się, nie tylko mi
Asy - Sugawara, Pomianowski, Wysocki, Tissier - pokazali klasę - było ciekawie i poprawnie. Na popisy Hoffmana i dwóch francuzów których-nazwisk-nie-pamiętam spuszczę zasłonę milczenia.
Gala jako całość (niezależnie od tego co tu napisałem :) ) wypadła nieźle. Gdybym miał ocenić Polskie Aikido na jej podstawie - trochę leniwie i bez bojowego ducha.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 30 lecie Aikido w Polsce

W moim odczuciu na naganę zasługuje duża ilość uczestników stażu, którzy mimo demonstrowanych technik przez shihana Sugaware i tak robili po swojemu.

Tu należałoby gwoli sprawiedliwości dodać, że nie od początku demonstracja technik odbywała się w kółeczku, a nawet wtedy, kiedy już przyjęto ten jakże rozsądny sposób prezentacji, sporo ludzi po prostu nie widziało, co się dzieje. Usłyszeli z przodu 'nikyo', chociażby, i robili tak, jak umieli. Za co nie można ich winić na tak małej macie w stosunku do tak ogromnej ilości ludzi. Ja sam dwa razy się nie załapałem do bliższych rzędów i musiałem robić po swojemu. ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024