Skocz do zawartości


Zdjęcie

dieta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

dieta
sorki jesli się komuś wyda że to juz było, ale zależy mi na Waszej poradzie, a nie z netu. W końcu postanowiłem, że chcę się pozbyć opony wiszącej w linii nad biodrami. Wiem,że to jest najtrudniejsze, ale zawziąłem się. Oprócz diety zacząłem biegać i chcę rozpocząć trenieng mięśni brzucha stosując ABSII. Prosiłbym, abyście podali przykladową dietę pomagającą pozbyć się tego baucha. może ktoś z Was miał taki przypadek i uzyskał dobre efekty.
aha jeszcze jedno, czy to prawda że stosując dietę nie wolno jeść za dużo owoców.

Proszę o poradę.

POZDRO
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
zagadnij na priv do S.O.S., na pewno pomoze 8)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
z tymi owocami to oczywiście prawda - te najsłodsze zawierają dużo cukrów prostych więc przybieranie na wadze przy nadużyciu jest bardzo możliwe.

Dieta... powtórze to co zwykle: chcesz zrzucić trochę balastu zacznij odżywiać się jak kulturyści (oczywiście lepiej nie pochłaniajmy takiej góry żarcia jak oni :) )

dieta powinna zawierać:
-pełnowartościowe białko (np. chude czerwone mięso, pierś z kurczaka, chude ryby np. tuńczyk). Wszystko przygotowywane z jak najmniejszym udziale tłuszczu.

-węglowodany o niskim indeksie glikemicznym - kasza gryczana, chleb razowy, płatki jęczmienne i owsiane (najlepiej na wodzie-bleee..) - i generalnie im późniejsza pora dnia tym mniej węgli

-warzywa nie zawierające zbyt dużo skrobii takie jak brokuły, pomidory, fasola i pare innych

wszystko spożywamy w małych, acz często przyjmowanych porcjach- jak codzienn obowiązki Ci na to pozwalają to 7 posiłków dzienneie nie będzie przesadą. Inie ma czegos takiego, że wychodzisz bez śniadania, cały dzień nic nie jesz, a potem wieczorem napychasz sie jak anakonda po miesięcznym poście. W takiej sytuacji dajesz sygnał swojemu organizmowi by magazynował składniki energetyczne w postaci tkanki tłuszczowej, a chyba na tym Ci nie zależy.
słodycze i fast foody naturalnie idą w zapomnienie :?
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta

z tymi owocami to oczywiście prawda - te najsłodsze zawierają dużo cukrów prostych więc przybieranie na wadze przy nadużyciu jest bardzo możliwe.

Dieta... powtórze to co zwykle: chcesz zrzucić trochę balastu zacznij odżywiać się jak kulturyści (oczywiście lepiej nie pochłaniajmy takiej góry żarcia jak oni :) )

dieta powinna zawierać:
-pełnowartościowe białko (np. chude czerwone mięso, pierś z kurczaka, chude ryby np. tuńczyk). Wszystko przygotowywane z jak najmniejszym udziale tłuszczu.

-węglowodany o niskim indeksie glikemicznym - kasza gryczana, chleb razowy, płatki jęczmienne i owsiane (najlepiej na wodzie-bleee..)


na wodzie :!: Czyli jednak mleko jest do kitu :?: A co z jogurtami :?: Cholera, tyle mleka w siebie wlałem :cry: :evil:
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
no wiesz...najwięksi ortodoksi tak właśnie robią i widać to im służy - ja bym chyba się pochlastał jak bym miał coś takiego wszamać, wolę mleko 0,5 % choć odtłuszczone to w dalszym ciągu ma laktozę, czyli cukier.

-edit-
sam stosuję powyższe prawidła (wiem, że to działa) na zmianę z okresami totalnego obżarstwa. Efekt jo-jo jak sk******n, ale długo bez słodyczy nie wytrzymam.

poczytaj również ten temat:
http://budo.net.pl/v...faceta&start=20
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta

sorki jesli się komuś wyda że to juz było, ale zależy mi na Waszej poradzie, a nie z netu.


to chyba nie pogadamy ;p

Generalnie to proponuje sobie obliczyc zapotrzebowanei energetyczne, odjac od tego 500kcal, policzyc sobie mniej wiecej ile obecnie zjadasz i czego, poczym modyfikowac obecna diete. Domyslam sie, ze trudno od razu utryzmac rygor diety takze, lepiej stopniowo wprowadzac zmiany. Jedz duzo owoc, od nich nie przytyjesz, sa malo kaloryczne, a maja duzo witamin. Reszta jak przedmowcy.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
[quote name="mckJedz duzo owoc, od nich nie przytyjesz, sa malo kaloryczne[/quote"]
od kiedy od cukru sie nie tyje? Oczywiście nie wszystkie zawierają go w dużych ilościach, ale IMHO słodkimi (np. bananami) lepiej nie raczyć się w większych ilościach. W każdym razie założycielu tematu - diecezja należy do Ciebie.

Ps.
sorry za link od razu do drugiej strony tematu w moim poprzednim poście, tak jakoś głupio wyszło.
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
najlepiej bedzie jak sam sobie ulozysz jakas dietke, sciagnij sobie Dziennik Posiłków VITALMAX by darkthorn i sam sobie wybierz produkty ktore ci najbardziej pasuja. pozdro :) moze warto sprobowac jakis sw? na pewno nie zaszkodzi 8)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
ar2r sw to ja jak najbardziej, trenowałem Aikido, ale niestety ostatnio obowiązki rodzinne( maluteńka córeczka) nie pozwoliły mi na trenowanie. zresztą chcę zmienić Aikido na koszt BJJ w najbliższym czasie.

Dzięki wszystkim za sugestie i rdady

Ale jeśli ma ktoś jeszcze coś do powiedzenia, np z własnego doświadczenia, to zapraszam.

POZDRO
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
mysle ze dieta, sw, bieganie + cwiczenia na brzuch pomogą, tylko najwazniejsze zebys sie nie zniechecil za miesiac! najlepiej rob zdjecia zeby ocenic postepy, mozesz tez pisac na forum, w razie kryzysu zawsze to bedzie jakas motywacja.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta

no wiesz...najwięksi ortodoksi tak właśnie robią i widać to im służy - ja bym chyba się pochlastał jak bym miał coś takiego wszamać, wolę mleko 0,5 % choć odtłuszczone to w dalszym ciągu ma laktozę, czyli cukier.


a co ze strongmenami? słuchałem wywiadu na tvn jak jeden z nich mówił, że wlewa w siebie 5 litrów mleczka dzienie 8O a ja słodyczy nie jem od dawna i jeść nie będę już nigdy więc cukrów tak bardzo się nie boję (zresztą jogurty mi je zastępują - pyszne, ale nie mają tyle "białej śmierci" co łakocie)

PS.: a tak wogóle to do czego dziś cukru nie dodają :?: :!: niedługo to będziemy nim oddychać :evil:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
ja uwazam ze unikanie np czekolady to patologia :twisted:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
Heh ja od dawna nie slodze np. herbatki( z wyjatkami gdzie raz na tydzien pije z cukrem), a slodycze jem duzo mniej niz kiedys ale nie przesadzam, ciacho w gosciach zawsze wypada zjesc dla przyjemnosci i towarzystwa :wink:
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
A co sądzicie o miodzie? nie mogę się niestety przyzwyczać do niejedzenia po 19, więc jem malutką przegryzkę w postaci kromki ciemnego chleba z cienko posmarowanym masłem roślinnym i miodem. Można tak czy raczej nie przesadzać z miodem?

Aha i jeszcze jedno, ćwiczenia brzucha robić naprzemiennie z bieganiem czy razem jednego dnia

Dzięki i pozdro
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
rece opadaja...

najpierw obliczamy zapotrzebowanie kaloryczne organizmu
80x24=1920
przy zalozeniu ze jestes osoba srednio aktywna czyli 3 treningi w tygodniu i siedzaca praca...
1920x1.1=2112
1920x1.2=2304
2304+2112=4416
4416:2=2208(tyle kalori spozywac powinienes nie chcac schudnac)
2208-500=1708(ilos kalori ktore powinienes spozywac przy redukcji)

uluz sobie diete i daj do sprawdzenia...pamietaj ze powinno byc w niej ok 2g bialka na kilo masy ciala, tluszczu 0,5-0,75g na kilo masy ciala a reszta weglowodany...
na nastepenj lekcji przejdziemy do treningu
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta

a co ze strongmenami? słuchałem wywiadu na tvn jak jeden z nich mówił, że wlewa w siebie 5 litrów mleczka dzienie 8O

bo mleko tak dziala. jest jeden taki kontrowersyjny program cwiczeniowy na zwiekszenie masy w ktorym trzeba pic galon mleka dziennie. ale jak sie czlowiek chce odchudzic, to trzeba odpuscic.

a ja słodyczy nie jem od dawna i jeść nie będę już nigdy więc cukrów tak bardzo się nie boję (zresztą jogurty mi je zastępują - pyszne, ale nie mają tyle "białej śmierci" co łakocie)

ja slodyczy tez nie tykam, zastepuje orzechami i rodzynkami. a moje yogurty to maja w skladzie tylko mleko i bakterie.

PS.: a tak wogóle to do czego dziś cukru nie dodają :?: :!: niedługo to będziemy nim oddychać :evil:

prawda. ja wlasnie sprawdzilem i chyba jedyne, gdzie jeszcze jest cukier w czym jem to w siekanych pomidorach (??) w kartoniku, co dodaje do makaronu i tunczyka.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta

(zresztą jogurty mi je zastępują - pyszne, ale nie mają tyle "białej śmierci" co łakocie)
:


bo jogurty nie maja weglowodanow i tluszczy bo po co??
chujowy masz zamiennik
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta

bo jogurty nie maja weglowodanow i tluszczy bo po co??
chujowy masz zamiennik


nie mają węgli? właśnie przeczytałem że to co teraz jem (duża jogobella :) ) ma 15,3 g na 100 g. A jakie to pyszne :!: Chcesz spróbować :?: :lol: mniam, mniam...

A propo ,,małego co nieco": właśnie chciałem o to zapytać! Wszystkie stare babcie na rynku powiadają, że miodek jest zajedwabisty! I zawiera krzem, który regeneruje coś tam...a, kości, włosy i skórę! Ja go jem tylko na białym serze, ale chyba spróbuję więcej...tylko żebym nie przegiął :oops:
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
Miodek polecam jako zamiennik Carbo tudziez innych weglowodanow podczas treningu. Swietnie smakuje :)
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dieta
Wyrzucanie mleka z diety to idiotyzm. Badania na zmiane potwierdzaja i zaprzeczaja szkodliwosci tegoz, a ludzie od lat pija i zyja zdrowo ...

Dziekuje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024