Skocz do zawartości


Zdjęcie

Proszę o interpretację wyników testu wysiłkowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Proszę o interpretację wyników testu wysiłkowego
Witam serdecznie!
W ciągu ostatnich miesięcy skarżyłem się na bóle w klatce piersiowej – raz w okolicach mostka (podczas treningu), raz bardziej po lewej stronie ( w nocy przed snem). Najczęściej występował on podczas wysiłku wraz z towarzyszącym od razu zaczerwienieniem twarzy i uczuciem duszności (podczas ciężkiego treningu), czasami występował on w postaci kłucia po lewej stronie (przed snem). Udałem się do lekarza – on skierował mnie do kardiologa, a ten na echo serca i test wysiłkowy.
Wiem, że na forum znajdują się ludzie kompetentni, którzy potrafią odczytać wyniki testu wysiłkowego, który przeszedłem wczoraj. Lekarz wykonujący badanie i badający mi ciśnienie przeraził się już przy drugim pomiarze ciśnienia podczas wysiłku na bieżni. Przy tak wysokich wartościach przy ostatnich testach powiedział, ze grozi mi nawet wylew.
Niedługo idę do kardiologa, który wysłał mnie na owe badanie, ale mam nadzieję, że ktoś z Was może się jakoś ustosunkować do tych wyników i, oczywiście subiektywnie, je ocenić...
Powiem jeszcze, że przez ostatnie 1,5 miesiąca po obozie kyokushinkan nic nie ćwiczyłem (prócz jazdy na rowerze i lekkiego rozciągania) – może gdyby test był wykonany podczas „apogeum” moich treningów wynik nie wyszedłby tak przerażający?
Obawiam się, znając podejście lekarzy, ze będę miał zakaz trenowania karate. Być może będzie miał rację, ale chciałbym wcześniej znac zdanie osób, które może się na tym znają...


Spoczynek prędkość 0 km/h ciśnienie 130/80 HR(bpm) 106
Stage 1 2,7 170/100 118
Stage 2 4,0 180/100 142
Stage 3 5,4 180/95 156
Stage 4 6,7 192,95 167

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź!
Osu!
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o interpretację wyników testu wysiłkowego
nie znam sie.
poczatkowe cisnienie w normie, nie wiem jak dalej. ale puls za wysoki. normalnie kolo 70-80 byc powinien, jesli trenujesz regularnie to nawet mniej na poczatku.
to byl bieg tak? przy 6km/h miales 167tetno? to jest juz prawie twoje 90%MHR, takie cos przy sprintach byc powinno, a 6km/h to jest tylko dwa razy szybciejniz chod (sprint to ponad 30km/h). mozliwe, ze zle interpretuje to, co napisales. moja rada: sluchaj sie lekarzy. oni naprawde nic nie zyskuja zabraniajac ci chodzic na cos.
  • 0

budo_sandman1976
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Proszę o interpretację wyników testu wysiłkowego
Cholera, przez ostatnie 5 lat ćwiczę regularnie 3 razy w tygodniu trening (no, może tylko w wakacje daje sobie "zatęsknić" za treningami i sobie odpuszczam)....Mam 30 lat, treningi zaczynają się w poniedziałek, a tu takie anomalia...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024