Skocz do zawartości


Zdjęcie

Płuca i kondycja... odnowa.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_donatello
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:U.S.A

Napisano Ponad rok temu

Płuca i kondycja... odnowa.
Witam!
Sprawa przedstawia się następująco:
Miałem zajebistą kondycję, dużo nurkowałem - i równie dużo potrafiłem przesiedzieć pod wodą, latałem z garbem po poligonie, górach... życie było zbyt piękne. I stało się;
zaraziłem się jakimś świństwem (prawdopodobnie w Bieszczadach) i jechałem przez 2 tygodnie na ostrych antybiotykach. Obecnie, gdy wychodzę zrobić sobie rundkę, wysiadają mi płuca. Nogi, brzuch, barki -wszystko jest wporządku, ledwo się rozgrzewają, tylko po prostu zawsze zaczyna brakować mi tchu.

Piszę tutaj z nadzieją, że nie dostanę odpowiedzi - dużo trenuj, biegaj dalej i dieta, dieta, dieta. Bo to wiem. Jakoś w końcu tą formę sobie wcześniej wyrobiłem.
Chodzi mi konkretnie o wytrzymałość płuc, oddech. Jak to unormować. Zarówno pod kątem aerobów jak i przebywania pod wodą bez o2?

Pozdrawiam!
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Płuca i kondycja... odnowa.
co moge CI radzic :) trenuj dieta nie ma innego wyjscia ;)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Płuca i kondycja... odnowa.
Może powinieneś się poradzić lekarza sportowego? A może to po prostu chwilowy spadek formy?
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Płuca i kondycja... odnowa.
Jesli chorobe przebyles niedawno, a nie napisales co to bylo (moze cos podobnego do zapalenia pluc itp) to nic dziwnego ze masz problemy z oddechem powoli powracaj do formy. Biegaj za kazdym razem troszke wiecej ale bez przesady :wink:
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Płuca i kondycja... odnowa.
Nie napisałeś, czy podczas wysiłku gwałtownie-skokowo wzrasta Twoje tętno, czy szybkość oddychania. Jeśli tak, to znaczy że wszedłeś w strefę beztlenową. Czy tak jest - łatwo oszacować mierząć tętno. Jeśli przekracza jakieś 170 na minutę, to jestes w strefie beztlenowej. W miesniach brakuje O2. Może to przez płuca, a może za mało hemoglobiny. Zachęcam do zrobienia badań krwi, może one coś wyjaśnią.
Z tego co pamiętam, to przy spadku hemoglobiny szybko będzie następowała hiperwentylacja, objawowo odczuwana jako rwanie płuc :)
Pozdrawiam
art3ule
ps. to co piszę to jakieś koszmarne uproszczenie, ale mam nadzieję, że rzuciłem trochę innego światła na Twój problem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024