Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hosin Sul Combat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamikaze_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Nie mogę co za ludzie nie czytacie wszystkiego nie chce mi się prostować postów a zresztą nie jeste kompetenty by z wami wielkimi guru rozmawiać :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

... zobaczysz jak się trenuje Combat na betonie reszta cioteczek ćwiczy na materacach oraz w suspeensorach w ochraniaczach na zęby...

Z tematu "Bezpłatne kursy samoobrony dla Kobiet w Warszawie"

Pragnę zaprosić na bezpłatny kurs samoobrony dla Pań z Warszawy i okolic...

kamikaze_wawa, to będzie kurs realnej samoobrony czy kurs dla "cioteczek" :roll:
  • 0

budo_kamikaze_wawa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
hehe ale Ty sie doczepiłeś do tych materacy dobra zwracam honor ja tez trenuje czasmi na materach ale tylko wysokie rzuty co do kursu organizuje Zarząd 2 klubów a ja im pomagam w reklamie :)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

... ja im pomagam w reklamie :)

Robisz to bardzo efetkywnie - 6 info w różnych działach i tematach, np. "Dlaczego kobiety nie ćwiczą Muay Thai?" :roll: :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

druga sprawa żołnierze nie są uczeni walki sportowej dla nich jedym celem jest wygrać . dlatego tez systemy nigdy nie będą walka sportowa wyobrażasz sobie sparingi w kyouk sul ? bas 3 to glupota samo okaleczanie dlatego tez combat mozna sobie uzupełniac jakas miła...

czyli jednak paradoks Kano jest ci obcy. kolejna sprawa- ile procentowo, gdybys mogl oszacowac, srednio zolnierz walczy wrecz podczas wykonywania swoich obowiazkow? i na koniec- co sadzisz o jednostkach ze swiata ktre trenuja wlasnie sportowe systemy?
  • 0

budo_silentbob
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Więc tak nieslyszałem o sportowych systemach bo niestety jedno wyklucza drugie chociasz wszytko mozna powiedziec ze jest jakims tam sportem ale nie widzialem zawodów km albo combat nahkampg bas 3 czy kyouk sul masz namysli pewnie sporty walki takie jak judo tkd karate boks jestem jak najbardziej za bo przeciesz combat ( walka ) wywodzi sie z tych wszytkich sportow walk oraz innych sztuk walk to poprostu troszke inaczej ewoluowalo niz naprzyklad hapkido , aikdo , judo , bjj .
Pamietaj o podziale combat dla żołnierzy jest inny niz combat dla policji a zupełnie inny dla cywilów wielu moich znajomych nie uczy cywilów bo uważaja że jest to zbyt brutalne
a co do walki zołnierzy to bardzo mało ale naprzykład ilu policjantów walczy lub strażników miejskich tu można by podepszeć statystykami , tylko weś poduwage ze policjant niema nacelu zabijania a raczej obezwladnienia i doprowadzenia przed sąd . Mam nadzieje ze widzisz róznice

Pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
1) Marines'om np nic sie nie wyklucza i trenuja bjj, inne przyklady ze swiata tez sa.

2)O paradoskie Kano do ktorego ciagle sie odwoluje jak widze nie slyszales

3)i na koniec powiedz mi, skoro zolnieze wlasciwie nie walcza wrecz, policjanci w zasadzie tez nie (bron palna, palki, kajdankowanie glownie) to co moga zaoferowac pod tym wzgledem cywilom? szczerze pytam, bez zadnej ironii.
  • 0

budo_silentbob
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Moro sory ale nie czytales mojego postu przeczytaj jeszcze raz ........
a ucza sie ztego powodu ze sa żołnierzami i tak mowie rożne specjalizacje a do policji i kajdankowania to wjakis sposób musza dotego doprowadzic czyli kogos obezwładnic
prawo uzycia broni panej znasz ? pytam z ciekosci skoro oniej wspomniales ;]
pozdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
czytalem twoj post. prosilbym cie zebys ustosunkowal sie do pytan z mojego poptrzedniego postu, tych 3 punktow, chyba doysc jasnych. damy rade? najlepiej studencka metoda "ad 1... ad 2... ad 3 ..." :wink:
  • 0

budo_silentbob
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
wiec ci mowie jeszcze raz napisalem ci prosto i wyraźnie mam ci narysowac ?
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Żeby było jasne: combat dla policji to walka z człowiekiem który się nie broni, czyli właśnie kajdankowanie, doprowadzanie itd.
Combat dla wojska to też atak na kogoś kto się nie broni lub broni słabo a zasadniczo się nieczego nei spodziewa.
Sporty walki to walka między dwoma wyszkolonymi i gotowymi do walki przeciwnikami broniącymi się najlepiej jak umieją. Dlatego jest najrealniejszy.
  • 0

budo_silentbob
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Singlaub moze troszke inaczej sporty walki to takei sporty gdzie jest rywalizacja ludzi z tej samej dyscypliny sportowej sa organizowane zawody i oczyiscie sporty ture sa w wykazie MS
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

Singlaub moze troszke inaczej sporty walki to takei sporty gdzie jest rywalizacja ludzi z tej samej dyscypliny sportowej sa organizowane zawody i oczyiscie sporty ture sa w wykazie MS

Definicję sportów walki wszyscy znamy ale dzięki za przypomnienie. ;)
  • 0

budo_silentbob
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
hehe spoko :) nieche nikogo urazic ale juz mam troszke dosyc glupiej dyskusji proponuje pujsc do armi zobaczyc jak wygladaja szkoelnia ale nie w zasadniczej sluzbie wojskowej tylko w jakiejs specjalistycznej . proponuje porozmawiac z policjantem z PJ jak sie bawia z bandziorami jesli nie wystarczy pogdajcie z jakims AT jeden nawet ma swoja sekcje w wawie bardzo dobry specjalista nie reklamujac i zapytaj go czy przydalo mu sie kiedy kolwiek to co trenuje a co do paradoksu " kano " wiem oco chodzi jak gdzies dobrze poszperasz albo popytasz starszych wojskowych moze ci opowidza o jak trenowali kiedys nasi wschodni sasiedzi z jednostek specjalnych w tedy paradoks kano niebedzie mial tu znaczenia ;]

Pozdrawiam ide spac jutro strzelniaca :) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
ok dobze ze wyjasniles sprawe z ochraniaczami i ciesze sie ze nie bronisz tsunami ani murata
a pozostajesz przy swoim zdaniu na temat znanych ci systemow

tak tylko sprostuje ze wszystkie tradycyjne sztuki walki trenuje jako suplement do mojego glownego systemu(ja to wole nazywac konceptem) ktorym jest pfs
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

hehe spoko :) nieche nikogo urazic ale juz mam troszke dosyc glupiej dyskusji proponuje pujsc do armi zobaczyc jak wygladaja szkoelnia ale nie w zasadniczej sluzbie wojskowej tylko w jakiejs specjalistycznej . proponuje porozmawiac z policjantem z PJ jak sie bawia z bandziorami jesli nie wystarczy pogdajcie z jakims AT jeden nawet ma swoja sekcje w wawie bardzo dobry specjalista nie reklamujac i zapytaj go czy przydalo mu sie kiedy kolwiek to co trenuje a co do paradoksu " kano " wiem oco chodzi jak gdzies dobrze poszperasz albo popytasz starszych wojskowych moze ci opowidza o jak trenowali kiedys nasi wschodni sasiedzi z jednostek specjalnych w tedy paradoks kano niebedzie mial tu znaczenia ;]

Bla bla bla, zero konkretów.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Panowie kamikadze_wawa i silentbob zrobiliście niedźwiedzią przysługę systemowi Hosin Sul Combat. Zamiast wytłumaczyć niejasności Kosiarowi i innym osobom dyskutującym w tym temacie naskoczyliście na nich. A fakt narażania zdrowia dzieci na lekcji WF-u (chodzi mi o pady na twardej powierzchni) przedstawiacie jako zachowanie prawidłowe. Nie piszcie takich głupot, że w szkole policji w Legionowie czy w innych ośrodkach szkoleniowych związanych ze służbami mundurowymi naucza się padów na twardej powierzchni. Kosiarowi się zajęcia nie podobają i ma do tego prawo. Może również nie dostrzegać pewnych niuansów technicznych systemu nauczanego w jego szkole, ale argumentacja typu gówniarzu zamilcz bo jesteś za młody i się nie znasz nikogo nie przekonała, a raczej spowodowała narastającą niechęć wobec was. Jako osoby znające lepiej ten system przedstawcie jego założenia techniczne w tym temacie i wtedy może dyskusja nabierze innych kształtów, bo w obecnym kształcie to jest to raczej obrzucanie się obelgami a nie wymiana poglądów.

PS. Nie ma żadnych statystyk dotyczących walki wręcz policjantów lub strażników miejskich.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

wiec ci mowie jeszcze raz napisalem ci prosto i wyraźnie mam ci narysowac ?

no narysuj, zrob cokolwiek ale odpowiedz nie odsylajac mnie do postow w ktorych ja odpowiedzi na pytania ktroe zadalem nie znajduje, a przynajmniej nie w zadawalajacym stopniu. i nie ma co sie denerwowac, uzyj sily argumentu zamiast wytracac sie z rownowagi.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

... sporty walki to takei sporty gdzie jest rywalizacja ludzi z tej samej dyscypliny sportowej sa organizowane zawody i oczyiscie sporty ture sa w wykazie MS

Sporty walki mają tę zaletę nad systemami.
Przychodzą do mnie ludzie i uczę ich np. muay thai. Po jakimś czasie, np. 2 lata, startują w zawodach, turniejach full contact. Jeżeli dostają w d... to jestem d... nie trener. To czego ich nauczam łatwo można zweryfikować.

... proponuje porozmawiac z policjantem z PJ jak sie bawia z bandziorami jesli nie wystarczy pogdajcie z jakims AT...

Wyobrażam sobie taką rozmowę.
Pewnie na pierwszym miejscu stawiał by psychikę - trening mentalno-psychiczny.
A gdybym zapytał go o szkolenie cywilów, jego reakcją byłby :lol: .
O ile potrafię wyobrazić sobie ciężki, bardzo realistyczny a przez to i kontuzyjny trening osób które dość często znajdują się w sytuacji zagrożenia życia, o tyle nie potrafię sobie wyobrazić tego wśród cywili - płacą ciężkie pieniądze, mają siniaki, popodbijane oczy, uszkodzone genitalia... i może nigdy im się to nie przyda.
  • 0

budo_combatant
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Panowie....
Nie wiedziałem, że temat Combat Hosin Sul stanie się przedstawieniem i to wulgarnym czytając te wypowiedzi. Kilka sprostowań:
Jestem trenerem TKD posiadam IV Dan, Instruktorem Służb Mundurowych Combat Ju Jitsu i Dan oraz Nahkampf.
Od 1998 roku z ramienia Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych prowadzę zajęcia oraz szkolenia dla sm: Policja, SM, Solid, Żandarmeria. Prowadzę także zajęcia dla osób cywilnych powyżej 16 roku życia dla jasności.
Od 2005 roku stworzyłem własny system wiem że brzmi to sarkastycznie :)
Mając dość długie doświadczenie w służbach 12 lat ułożyłem jasny przejrzysty program nauczania Combat Hosin Sul.
Opiera się on na technikach Ju Jitsu, TKD, Nahkampf, Hapkido i technice oraz taktyce w podejmowaniu interwencji.
Nie prawdą jest, że osoby które ćwiczą raz w tygodniu 45 min :) zdadzą po ukończeniu tej szkoły na 1 Dana, co najwyżej dojdą do połowy stopni zawartych w tym systemie. osoby regularnie trenujący 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny plus dodatkowo staże obozy i seminaria powinny dojść w ciągu 4 lat do ostatniego stopnia uczniowskiego czyli brązowy pas. Wiem, że większość osób zaraz się obruszy tempem stopni ale podkreślam.. jest to system nie sztuka walki. Ponadto np. w TKD jak ktoś dobrze zauważył do 1 Dana można dojść w przeciągu 5 lat a jest to sztuka walki o wiele trudniejsza niż system. dla czego są stopnie w Combat ? proste każdy człowiek chce się rozwijać nie chce stać w miejscu, wynikiem tego są co pół roku egzaminy na stopnie. Dla czego w szkole są zajęcia jako obowiązkowe? ponieważ jest to szkoła z profilami wojskowym i policyjnym gdzie mają rozszerzone PO oraz Combat. po ukończeniu tej szkoły będą przygotowani do wstępnych egzaminów np do Policji, poznają w trakcie nauki różne ośrodki CSP jednostki wojskowe jednym słowem mają kontakt ze służbami. Powiem tak z nowo przyjętych do 1 klas to jest 150 osób na zajęcia dodatkowe chodzi 70 osób uważam to za sukces, gdyż młodzież chce ćwiczyć. dodatkowym sukcesem jest to, że różne style Karate, Shaolin Kempo, Kung Fu, Taekwondo nawiązują z nami kontakt. Cały program będzię niedługo dostępny na naszej stronie w chwili obecnej rejestrujemy Polską Unię Combat.
Odnoście naszej współpracy z panem Muratem bo widzę, że niektórych to bardzo ciekawi.... tak współpracujemy ale nie podlegamy a to jest różnica. Cd ....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024