Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hosin Sul Combat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
…”Moje opory wzbudzają tylko te pady na twardej powierzchni, których trening w takiej formie dopuszczasz, ale tu kłaniają się odniesione kontuzje. Pozdrawiam Kwiat…”

Tak wtrące się niechcący w dyskusję ale tylko w kwestii padów. Pady wykonywane w Judo są dostosowane li tylko do tatami lub powierzchni o podobnej sprężystości. Natomiast nie nadają się w większości przypadków do stosowania na twardej powierzchni. Do celów combat stosuje się pady takie jakie występują m.in. w Sambo bojowym - gdzie do maximum obniża się środek ciężkości przed upadkiem, często są to przetoczenia. Podobnie ma się sprawa w VVD gdzie walka toczy się na twardym podłoży, bez maty. W naszym systemie Kem Vo Combat szkolimy służby mundurowe w kwestii padów od klasycznych ukemi na macie oczywiście i późniejszym procesie nauczania do padów na twardej powierzchni.
pozdrawiam
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Panie Ryszardzie tu kłania się moja niewiedza i chciałbym aby udzielił mi Pan szczegółowych informacji na temat padów w systemach combat. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić obniżenie środka ciężkości i wykonanie padu poprzez przetoczenie przez osobę rzucaną techniką np. seoi nage.
Pozdrawiam Kwiat
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Systemy combatowe nie służą do szkolenia adepta do walki z judoką. :roll:

Poza tym dzempo-ukemi (czy zempo-ukemi) też średnio chroni judokę przed obrażeniami po rzucie seoi-nage na betonowe podłoże. :(
Osobiście przetestowałem jedynie ten pad po rzucie harai-goshi na asfalt. Dodam, że rezultat był niezadowalający :?
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
w sumie to nie jestem specem w tej dziedzinie i tez nie jestem pewien co dokladnie macie na mysli mowiac o padach. ja uczylem sie padów najpierw na matach pozniej robilismy juz na parkiecie, betonie. byly to klasyczne pady ale również te przetoczenia o ktorych mowicie (i to własnie te na betonie mial zastosowanie).
i zdawały one egzamin w pewnych technikach.. nie znam tez nazw (padów czy technik), ale byly to techniki combatowe (wynikało by to z ogolnego charakteru zajec), ktore miedzy innymi w wypadku nie przetoczenia sie skonczyły by sie upadkiem na twarz. a tak ładnie fikniesz i twarz cala.

zaznaczam ze nie chodzi mi o trening padów na twardych powierzchniach, uczylismy sie na matach. ale dobrze wykonany pad sprawia ze powierzchnia nie gra roli.

sory za brak profesjonalizmu ale to nie moja dziedzina
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Panie Ryszardzie tu kłania się moja niewiedza i chciałbym aby udzielił mi Pan szczegółowych informacji na temat padów w systemach combat. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić obniżenie środka ciężkości i wykonanie padu poprzez przetoczenie przez osobę rzucaną techniką np. seoi nage.

Przede wszystkim MOIM ZDANIEM rzadko kto wykonuje na ulicy rzut a tym bardziej trudny jakim jest seoi nage.
W szkoleniu combat chodzi o umiejętności wykonywania padów przy pchnięciach, podcięciach czy zwykłym potknięciu się. Przed rzutem też są obrony np. wypchniecie bioder, obejście, przeciwrzut itp. Gdy już następuje sytuacja kiedy ktoś nas rzuci poprzez ww. seoi nagę możemy wykonać pad typowy dla judo czyli yoko ukemi ale już bez amortyzacji ręka bo w przypadku betonu będzie bolało. Druga kwestia to praktyka. Inna sprawa jak Judoka dobrze „podkręci rzut „ to tak samo jak bokser trafi w punkt.
pozdrawiam
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
widze że pan kwiatek to zeczywiście kwiatek , a na forum sie dokształca ze swej niewiedzy albo pisze podchwytliwe pytanka.
Idz człowieku na trening bedziesz mniej zadawał pytań które sa oczywiste
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Lewro parę informacji specjalnie dla ciebie:
- forum służy wymianie poglądów,
- każdy ma prawo zabierać głos w dyskusji,
- trzeba mieć odwagę, żeby przyznać się publicznie do niewiedzy i zadawać pytania. Mam nadzieję, że wiesz co oznacza słowo odwaga (ale wcale nie jestem pewny),
- obrażanie innych anonimowo przez Internet to nie jest odwaga ale brak dobrego wychowania,
- robienie z niewiedzy zalety (zajebisty przedmiot do interwencji) to bardzo ciekawy zabieg,
- zabieranie głosu na temat, o którym nie ma się nawet podstawowych informacji i pouczanie osób mających w tym zakresie coś więcej do powiedzenia to wyjątkowa arogancja.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024