Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hosin Sul Combat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

budo_combatant
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Jeśli chodzi o naukę padów.... oczywiście powinno się nauczać ze względu na bezpieczeństwo samych ćwiczących. Prawdą natomiast też jest że żołnierz policjant muszą nauczyć się padać na twardym podłożu wiemy jak jest z wyszkoleniem naszych mundurowców nie będę tego komentował. w naszym systemie uczymy padów na klepce nie na betonie jak jakiś kolega którego nie znam może się przedstawi kamikaze wawa cyt: na betonie. Nie przypominam sobie takich treningów. Sam osobiście jak miał bym ćwiczyć np rzuty robię to tylko na macie chyba, że jest doświadczony instruktor mogę go rzucać na twarda powierzchnię. Co do ochraniaczy... nie jesteśmy zawodnikami i nie startujemy na zawodach. Jeśli uczymy się technik bokserskich to oczywiście w rękawicach i ochraniaczach na zębach dostępne są kaski dla chętnych osób. nasze zasady walki są podobne do Hapkido czyli uderzenia od pasa w górę techniki ręczne i nożne plus dodatkowo rzuty i obalenia bez dobijania drugiej osoby. Nie uczymy wsadzania palcy w oczy to nie Combat 56. Co do skuteczności ... są różne teorie i będą różne wypowiedzi moim skromnym zdaniem jeżeli ktoś długo trenuję np judo, boks i dobrze się w tym czuje tzn że ma szansę wygrać z innym ale nie jest powiedziane że wygra:) Podkreślam my nie uczymy by wygrywać w zawodach sportowych więc bjj, mma, itd są pełniejszymi formami walki ale z użyciem zasad. W Combat w systemie policyjnym zadaniem jest umiejętność obezwładnienia rozdzielenia dwóch osób, w systemie wojskowym jest inna specyfika działania czyli jak najszybsze wyeliminowanie wroga ...... tego uczymy tylko sm.
Nie musi nasz system podobać się kosiorowi jak ktoś wspomniał ale również proszę jeśli ktoś nie zna naszego systemu a tym bardziej mnie aby nie oczerniał mnie i tego co robię podkreślam może się to nie podobać ale proszę o nie używanie zwrotów wulgarnych. ja tego nie robię osobiście Combat traktuję jako bardzo dobrą formę uzupełnienia Taekwondo.
Zapraszamy różnych ludzi Instruktorów od których też się uczymy: bjj, mma, bokserzy itp. Nie chcemy nikogo ośmieszać bo nie jest to naszym celem. przepraszam za tak długie wypowiedzi i proszę mi zadawać pytania osobiście a nie rozmawiać z ludźmi którzy podszywają się pod moich instruktorów. Być może komuś udała się prowokacja ale mam nadzieję że wszystko teraz jest jasne jeżeli nie zapraszam na zajęcia nr gg 3788274. Pozdrawiam wszystkich trenujących i tych młodszych i tych starszych a Panom którzy bronili Systemu i mojego nazwiska dziękuję za wsparcie ale proszę nie wdawać się w dyskusję która nie prowadzi do niczego- ja biorę wszystko na swoje plecy.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

... Jeśli uczymy się technik bokserskich to oczywiście w rękawicach i ochraniaczach na zębach dostępne są kaski dla chętnych osób...

I o to chodzi - o bezpieczeństwo ćwiczących.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Nareszcie jakiś fajny post na temat Hosin Sul Combat. Fajnie combatant że się odezwałeś. Jak zrozumiałem z Twoich postów od dwunastu lat jesteś policjantem lub żołnierzem (podejrzewam że raczej policjantem) i posiadasz dużą wiedzę z zakresu sztuk walki. Chciałbym Cię prosić o odpowiedź na kilka pytań:
1). jakie posiadasz doświadczenie zawodowe – chodzi mi o doświadczenia praktyczne w zakresie stosowania elementów walki wręcz w życiu zawodowym, czyli krótko mówiąc o Twój udział w interwencjach ulicznych,
2). Czy w Twoim systemie przewidziane jest stosowanie środków przymusu bezpośredniego np. pałka tonfa, kajdanki, miotacz gazu czy chociażby kaftan bezpieczeństwa,
3). Czy w Twoim systemie elementy walki wręcz wiążą się w jakiś spójny sposób z systemem szkolenia strzeleckiego realizowanego w policji lub innych służbach mundurowych (np. postawa strzelecka – postawa do walki wręcz) oraz elementami taktycznymi,
4). Czy techniki Twojego systemu będące odpowiedzią na atak czy inne zagrożenie są zgodne z obowiązującym prawem,
5). Czy układając program szkolenia wziąłeś pod uwagę trudności z regularnym uczestnictwem w szkoleniu przez policjantów (praca na zmiany).
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Kwiatek
  • 0

budo_combatant
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Chciałbym Cię prosić o odpowiedź na kilka pytań:
1). jakie posiadasz doświadczenie zawodowe – chodzi mi o doświadczenia praktyczne w zakresie stosowania elementów walki wręcz w życiu zawodowym, czyli krótko mówiąc o Twój udział w interwencjach ulicznych,
Pracowałem w Straży Miejskiej od jej powstania w grupach interwencyjnych połączonych z BPI Policja. Miałem kilka nieprzyjemnych sytuacji ale powiem szczeże że mało kiedy używałem przysłowiowej pałki. Większość technik używanych w trakcie podejmowania interwencji to obezwładnienia kucie itp. dodatkowo jestem koordynatorem ds szkoleń z ramienia Poskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych. w Policji uzyskałem uprawnienia instruktora techniki i taktyki podejmowania interwencji oraz instruktora posługiwania się pałką wielofunkcyjną typu TONFA.
2). Czy w Twoim systemie przewidziane jest stosowanie środków przymusu bezpośredniego np. pałka tonfa, kajdanki, miotacz gazu czy chociażby kaftan bezpieczeństwa, Tak wszystko oprócz kawtanu szkolę cały czas zgodnie z wymogami programowymi u Ustawie o Policji.
3). Czy w Twoim systemie elementy walki wręcz wiążą się w jakiś spójny sposób z systemem szkolenia strzeleckiego realizowanego w policji lub innych służbach mundurowych (np. postawa strzelecka – postawa do walki wręcz) oraz elementami taktycznymi, Jeśli chodzi o samą naukę strzelania mamy fachowców z BOR-u i to oni są odpowiedzialni za wyszkolenie.
4). Czy techniki Twojego systemu będące odpowiedzią na atak czy inne zagrożenie są zgodne z obowiązującym prawem, Dokładnie tak uczę nie tylko form samoobrony czy walki wręcz ale podkreślam że muszą być zgodne z prawem.
5). Czy układając program szkolenia wziąłeś pod uwagę trudności z regularnym uczestnictwem w szkoleniu przez policjantów (praca na zmiany).
Tak spoko przeszkoliłem około 4 tyś mundurowych zresztą nie jestem sam i instruktorzy też pracują na zmiany. Policja czy inne służby mają dodatkowo co 6 miesięcy obowiązkowe testy sprawności za które ja nie ponoszę odpowiedzialności może inaczej dużo naszym wojakom czy policjantom i innym panom brakuje do normalnego wyszkolenia a jest to wina starej struktury metodyków mundurowych. Dla tego uważam że powinniśmy brać przykład od wszystkich którzy mogą coś na temat sztuki walki, walki wręcz czy samoobronypowiedzieć. Nie możemy się zamykać i mówić my jesteśmy naj...:) Organizujemy często seminaria i szkolenia z których czerpiemy dużą wiedzę i samozadowolenie.
Jak coś będę dawał znać pozdrawiam
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
O i takich wypowiedzi tutaj potrzeba, a nie rzucania sie i obrazania innych osob. Combatant - dziekuje za udzielone informacje.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Muszę powiedzieć, że i ja jestem pod wrażeniem. Oby jak najwięcej takich dyskutantów...

Gizmo
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Combatant z tego co sobie przypominam nie pamiętam żebym Cię obrażał, jeżeli chodzi Ci akurat o mnie i o moje posty, których treśćmogła Cie obrazić przepraszam - nie miały miec one takiego charakteru.

pzdr
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Oj Combatant coś Ty narobił. Ludzie w tym temacie przestali się czepiać Pana Ryszarda Murata, a Twoje argumenty doprowadziły do zmiany poglądów na temat Hosin Sul Combat przez dyskutantów, którzy wcześniej byli jego przeciwnikami. Twoje odpowiedzi na moje pytania są bardzo fajne, ale ja chyba nie doprecyzowałem kwestii, które mnie interesują. Chciałbym zadać jeszcze kilka pytań i dalej drążyć temat. Pozwoliłem sobie zacytować i pogrubić fragmenty Twoich wypowiedzi, co do których chciałbym, uzyskać więcej szczegółowych informacji.

„Jeśli chodzi o samą naukę strzelania mamy fachowców z BOR-u i to oni są odpowiedzialni za wyszkolenie.” Zdaję sobie sprawę, że instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego w BOR znają się na swojej robocie. Nie chodzi mi również o podstawy typu zgrywanie muszki ze szczerbinką, czy też naukę oddawania strzału bez jego zrywania . Chodzi mi np. o to:
1). Jakich postaw strzeleckich uczysz w swoim systemie (np. frontalna czy półfrontalna) i czy takich samych postaw uczysz jako postaw do walki,
2). Czy w Twoim systemie są jakieś różnice w poruszaniu się w walce wręcz a poruszaniem się w trakcie posługiwania się bronią,
3). Czy uczysz posługiwać się bronią tylko jako środkiem przymusu bezpośredniego, czy też uczysz jak zastosować broń jako podręczny środek walki, którym np. można zadawać uderzenia w ramach prawa do obrony koniecznej,

„….uczę nie tylko form samoobrony czy walki wręcz ale podkreślam że muszą być zgodne z prawem.”
1). Czy Twój system to tylko szkolenie w zakresie technik interwencji nauczanych w taki sposób aby nie złamać obowiązującego prawa, czy też oprócz tego w skład systemu wchodzi „szkolenie teoretyczne’ związane z praktycznym stosowaniem prawa przez policjantów i strażników miejskich w trakcie interwencji.

Tak na koniec chciałbym powiedzieć, że to fajnie, że za tworzenie systemu walki wręcz dla służb mundurowych bierze się osoba, która ma umiejętności w zakresie walki wręcz i doświadczenie zawodowe w zakresie praktycznego stosowania sztuk walki w realiach zawodowych policji czy straży miejskiej. Pozdrawiam Kwiatek
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Hosin Sul Combat -mógłbyś mi to kolego przetłumaczyć co to wogóle jest połaczenie dwóch słów jeden po angielsku druki ?.....po pakistańsku nie wiem. Pozostałe zostawie bez komentaża , bo to .........
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
A już się fajna dyskusja zaczynała. Szkoda.
  • 0

budo_combatant
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Panowie... Kosior - nie mam pretensji do Ciebie o obelgi bo takowych nie zauważyłem masz prawo wypowiadać się publicznie czy podoba Ci sie ten czy inny system.
Odp. dla Pana z Combat 56 :) jak widać znasz dość dobrze angielski bo słowo Combat w wolnym znaczeniu oznacza walkę. Co do koreańskiego języka tu mogę Cię zrozumieć masz prawo go nie znać, więc słowo o które się dopytujesz cyt: HOSIN SUL oznacza samoobronę walkę wręcz w języku koreańskim. Jak pisałem wcześniej Jest to system w większej części zaciągnięty na bazie koreańskich systemów: TKD, Kyok sul, Hapkido
Jeśli chodzi o naukę postaw strzeleckich owszem uczę ale tylko podstaw z tego względu że ja jestem instruktorem ogólnym od techniki i taktyki a sa specjaliści od strzelania. Uczę wg systemu policyjnego tylko z krótką bronią pozycji stojącej w kilku odmianach, klęczącej, leżącej w kilku odmianach oraz przewrotów z bronią. Nie uczymy samego systemu walki przy pomocy broni to jest zarezerwowane dla typowych służb mundurowych. pewne techniki a przedewszystkim taktyka nie będzie i nie może być poruszana w gronie osób tzw cywilów z prostych przyczyn :) . Jesze raz powiem, że nie każdemu będzie się podobało to co robię ale zapraszam na moje zajęcia. Ja mam też wyrobione zdanie co do niektórych systemów ale nie wypowiadam się bo szanuję czyjeś chęci i zapał. Powiedzmy tak mogę się tylko wypowiadać na tematy związane z moim systemem nie twierdząc zarazaem że jest najlepszy cały czas rozwija się i mam nadzieję że będzie alternatywą pozytywną w świetle innych systemów. Sam nieustanie się szkolę i poznaję :) Co do wyszkolenia samych służb mundurowych hmmm są tzw Rady Trenerów i w ten sposób raz do roku są omawiane sprawy techniczne teoretyczne itp. Nasz system działa zgodnie z obowiązującym prawem KK. Nie uczymy zabijania :) zajęcia poparte są teorią oraz doświadczeniem fachowców z nami współpracującymi. Przepraszam że czasmi nie odpisuję ale musicie zrozumieć pracuję w takiej firmie która czasmi zabiera mi więcej godzin niż 12 dziennie plus moje zajęcia seminaria obozy szkolenia ...... pozdrawiam wszystkich bez podziału na lepszych i gorszych.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
ok rozumiem , a jaki jest sens łapania chytliwej nazy combat i łaczenia z nazwami koreańskimi rozumiem jak by twój system nazwyał sie np: Combat Defens. Co do merytoryki szkoleń nie wypowiadam sie bo kazdy instruktor w wielloletnia wiedza ma swoje przemyślenia i wpracowane metody. Mało jest dobrych fachowców i dla tego dobra jest taka inicjatywa. Martwi mnie to że wsystemach typu combat ktos bawi sie w pasy stopnie bo to jest nie potrzebne nie pas walczy i działa, tylko człowiek. Ludzie w wysokimi stopniawmi mistrzowskimi potem odpierdalają jakies szopki wymyślaja jakies udziwnienia wprowadzają je w zyci słuzb mundurowych np : tonfa - totalne nieporozumienie, szkolenia strzeleckie prowadzone według szablonów i metod 80 lat. Wymagamy duzego profesjonalizmy od służb mundurowych tylko nik nie chce płacić za tą wiedze a szoleia są wyrywkowe.
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Lewro mam takie wrażenie, że chciałbyś się trochę poczepiać. Nazwa składająca się ze słów pochodzących z różnych języków to nic nowego np. combat ju jitsu, combat hapkido czy nawet combat pięćdziesiąt sześć.

Co do pasów to nawet amerykańscy marines mają system combat, w którym są stopnie szkoleniowe. Podobnie Richard Douieb w systemie krav maga promuje na stopnie. Z posiadanego stopnia można odczytać kilka informacji: staż treningowy oraz minimalny poziom umiejętności jaki posiada osoba z pasem określonego koloru. Ma on jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę, którą jeżeli pracowałeś lub pracujesz w służbach mundurowych na pewno dostrzeżesz. Przełożony widząc awanse w stopniach swojego podwładnego dostaje informację, że uczestniczy on w zajęciach z walki wręcz w sposób w miarę systematyczny. To że walczy i działa człowiek a nie pas to też nie jest argument przeciwko pasom w systemach combat tylko zaczątek dyskusji na temat naboru do służb mundurowych i cech psychicznych niezbędnych dla kandydatów do pracy w tych służbach.

To że osoby z wysokimi stopniami „…odpierdalają jakies szopki wymyślaja jakies udziwnienia wprowadzają je w zyci słuzb mundurowych np : tonfa - totalne nieporozumienie, szkolenia strzeleckie prowadzone według szablonów i metod 80 lat.” To zwykłe przekłamanie. Tonfa to akurat bardzo dobry pomysł i krok do przodu w porównaniu do giętkich pałek będących na użyciu milicji i policji we wczesnych latach 90-tych. Praktycy wiedzą o tym doskonale. W Twoim klubie są osoby z uprawnieniami instruktorskimi w zakresie typowego combatu policyjnego i najzwyczajniej w świecie powinieneś to wiedzieć. Co do szkolenia strzeleckiego to też nie jest do końca prawdą to co piszesz. W policji już na początku lat 90 – tych został wprowadzony program szkolenia strzeleckiego wzorowany na izraelskim. Jak jest w wojsku nie wiem, nie byłem w wojsku od lat 80 – tych, ale pamiętam fajne strzelania ze zmianą stanowisk ogniowych i prowadzeniem ognia ciągłego. I te ćwiczenia ”pokonywanie toru przeszkód w terenie skażonym (w masce p/gaz)” dla tych co nie wykonali strzelania. Inna sprawa, że w sporcie strzeleckim czy w szkoleniu strzeleckim nie ma stopni szkoleniowych odpowiadających tym ze sztuk walki także trudno stwierdzić że osoby z wysokimi stopniami mają jakiś wpływ na program szkolenia.

Jeżeli chodzi o mnie to ja nie wymagam profesjonalizmu od służb mundurowych. Oczekuję tylko, że zapewnią mi one bezpieczeństwo. Profesjonalizm i potrzebę podnoszenia kwalifikacji zawodowych w zakresie walki wręcz i strzelania może wymusić na decydentach i szeregowych funkcjonariuszach tylko zagrożenie wynikające z wykonywania takiej pracy. I wtedy znajdą się pieniądze na szkolenia.
  • 0

budo_combatant
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Hm zgadzam się z przedmówcą.... mogą być różne systemy podstawa to prostota i szybkość wyszkolenia oczywiście dobrego czego niestety brakuje nam praktycznie w każdej dziedzinie a dlaczego ? bo dopiero teraz wchodzi nowe pokolenie instruktorów którzy właśnie są bardziej wszechstronni otwarci ale w chwili obecnej nie mogą wdrożyć swoic pomysłów, gdyż są za młodzi stopniem i takie tam :) ale zapewniam polskie wyszkolenie idzie do przodu i czy to bądzie km czy galaxy combat :) tego niewie nikt w chwili obecnej. Co do stopni moim skromnym zdaniem są one potrzebne, gdyż w założeniu nie chcemy tylko wyszkolić i wypuścić w teren chcemy związać ludzi z klubami sekcjami a przedewszystkim mają możliwość ewulowania podnoszenia swoich kwalifikacji. My założylismy że w naszym systemie będzie 5 stopni uczniowskich odpowiadającym około 4 do 5 lat treningu. Jak widać jeżeli ktoś dotrwa ucząc się do odruchu np 2 technik jego technika dynamika szybkość będzie widoczna gołym okiem, że klijent ma pojęcie i zajęło mu to pare lat. Większość systemów dąży do tego samego nadjąc młodszych instruktorów instruktorów starszych mł. mistrza mistrza starszego patryjarchę mega mistrza i ok :) jak ktoś chce to tak ma. Ale uważam że prawdziwy instruktor Combat bez jego odmian powinien być mundurowcem żeby rozumiał tego co naucza a odrzucał to co jest nieskuteczne. Ale fajnie że ktoś ma inne zdanie bo to też daje czasmi do myslenia. pozdrawiam.
  • 0

budo_lewro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
nie wiem kwiat dla czego odpowiadasz za osobe do ktuórej kierowałem pytanie, chyba ze jestescie z tego samego klubu
twoja wypowiedz jak i argumenty mnie nie przekonywują piszesz jakies bzdety szkolenie strzeleckie na podstawie metod izraelskich jest juz oklepane / widocznie dla nie których czas sie zaczymał / ,sa nowsze i bardziej praktyczniejsze. Jeśli uwazasz że Tonfa to zajebistym przedmiotem do interwencji to chyba tego nie stosujesz na codzien tylko wymachujaesz na salach terningowych ale to inna bajka.
powodzenia wdalszej pracy instruktorskiej
  • 0

budo_kosiar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Rembertów

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

Panowie... Kosior - nie mam pretensji do Ciebie



Tak tylko k woli ścisłości nie KosiOr tylko KosiAr


sorry za OT ale musiałem bo nie wiem czemu ale drażni mnie jak ktoś to myli :)


pzdr
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Lewro wyjaśnij mi proszę dlaczego odbierasz mi prawo do wzięcia udziału w dyskusji i wyrażenia swoich poglądów. Czyżby dlatego, że nie potrafisz na nie odpowiedzieć? Po co tyle agresji, zacznij używać argumentów.
Twoja wypowiedź na temat szkolenia strzeleckiego w służbach mundurowych:
„..szkolenia strzeleckie prowadzone według szablonów i metod 80 lat…”
Moja wypowiedź na temat szkolenia strzeleckiego jako głos w dyskusji:
„..Co do szkolenia strzeleckiego to też nie jest do końca prawdą to co piszesz. W policji już na początku lat 90 – tych został wprowadzony program szkolenia strzeleckiego wzorowany na izraelskim…”.
Dalej Twój głos w dyskusji na temat szkolenia strzeleckiego:
„..piszesz jakies bzdety szkolenie strzeleckie na podstawie metod izraelskich jest juz oklepane / widocznie dla nie których czas sie zaczymał / ,sa nowsze i bardziej praktyczniejsze….”
Wykazuję Ci, że nie masz racji a Ty się obrażasz i stroisz fochy. Szkolenie strzeleckie w latach 90-tych zostało unowocześnione i nie jest już prowadzone tak jak w latach 80-tych a Ty piszesz że dla niektórych (czyżby dla mnie-byłoby bardzo fajnie) czas się zatrzymał. Na jakiej podstawie wysnuwasz swoje wnioski? Skąd wiesz, że instruktorzy w policji nie czerpią z różnych źródeł i nie modyfikują?

„…Jeśli uwazasz że Tonfa to zajebistym przedmiotem do interwencji to chyba tego nie stosujesz na codzien tylko wymachujaesz na salach terningowych ale to inna bajka…”.
Widzisz Lewro w tym miejscu po raz kolejny nie zgadzam się z Tobą. Tonfa nie jest „zajebistym przedmiotem do interwencji” tylko środkiem przymusu bezpośredniego, który osoba mająca go na stanie musi mieć w czasie służby i to na co dzień. A jak już ma taki środek przymusu bezpośredniego przy sobie (bo musi mieć) to chyba lepiej użyć tego w przypadkach dopuszczalnych przez prawo niż pozbawiać się przewagi jaką daje posiadanie pałki i walczyć wręcz. O zaletach tonfy w porównaniu do pałki giętkiej nie będę pisał bo uważam że to jest dla każdego oczywiste.
Dziękuję za życzenia i pozdrawiam Kwiat
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat

O zaletach tonfy w porównaniu do pałki giętkiej nie będę pisał bo uważam że to jest dla każdego oczywiste.
Dziękuję za życzenia i pozdrawiam Kwiat


nie wiem jak sie tonfa ma do gietkiej palii ala baton z bazaru
ale w wiekszosci wypadkow kij>tonfa
a jezeli wezmiemy pod uwage sztywne teleskopy to taka palka takze bedzie lepsza

bazuje moja wypowiedz na podstawie anlizy dog brothersow i wlasnych sparingow
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Widzisz Chrystianek pałka giętka to nie jest sprzęt zakupiony na bazarze ale wyposażenie polskiej policji (jeszcze teraz niektórzy gliniarze to mają na stanie) zwane środkiem przymusu bezpośredniego. To nie jest baton tylko gumowy walec o długości około 35-40 cm wykonany z twardej gumy. Pałka taka jest giętka i w praktyce nie pozwala na wykonanie żadnych technik obronnych a tylko na zadawanie ciosów zamachowych. Nie pozwala na zadawanie pchnięć końcem pałki. Krótko mówiąc totalny niewypał jeżeli chodzi o wyposażenie. Dlatego nie rozumiem negatywnych opinii innych dyskutantów wypowiadających się w tym temacie dotyczących wprowadzenia tonfy do użytku przez polską policję.

Sparingi ze sprzętem uuuuuuuuuuu jestem pod duuuużym wrażeniem. Wielka odwaga. Pozdrawiam Kwiat
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hosin Sul Combat
Uparcie wracam do Hosin Sul Combat. Combatant przedstaw proszę w zarysie program techniczny swojego systemu. Jakie są wymagania na poszczególne stopnie szkoleniowe?
Na razie jestem bardzo pozytywnie nastawiony do Twojego systemu. Moje opory wzbudzają tylko te pady na twardej powierzchni, których trening w takiej formie dopuszczasz, ale tu kłaniają się odniesione kontuzje. Pozdrawiam Kwiat
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024