Skocz do zawartości


Zdjęcie

Krotki dystans


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Ok, to może ja napiszę coś (wyjątkowo) na temat. Na stażu z Tanaka sensei (chyba) zadano kiedyś pytanio o to, co należy zrobić, gdy atakujący zdoła dojść do póldystansu (solidnie uchwycić przy katatori). Odpowiedź brzmiała: "W Aikido nie ćwiczymy takich sytuacji. Nic się nie da zrobić". I tyle.

pmasz: odnośnie cwiczenia się w niedopuszczaniu do określonych sytuacji... Jeździsz czasem windą?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
nigdy...
a jesli już musze to plecami do ściany i puszczam bąki , robie tez gupie miny i sie slinie, z powodzeniem markując wścieklizne. poki co działa i nikt nie podchodzi do półdystansu.
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
Trochę szkoda, że na tym forum trudne pytania wywołują u dykutujących niekontrolowane przypływy dobrego humoru :) Strategie negocjacyjne z piaskownicy rodem. Żenada.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
cholera... sorry.
jeżdze windą... ale plecami do ściany, poważnie i nigdy nie trzymam rąk w kieszeni. Kiedys na zajęciach Kanetsuka sensei mnie opieprzył ze oparłem dłoń na łokciu drugiej reki - powiedział ze ręce trzeba zawsze mieć wolne i gotowe. to sie staram
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

Trochę szkoda, że na tym forum trudne pytania wywołują u dykutujących niekontrolowane przypływy dobrego humoru :) Strategie negocjacyjne z piaskownicy rodem. Żenada.

To nie sa trudne pytania - trudne sa czasami odpowiedzi. Złozoone, rózne w zalezności od motywacji cwiczącego, jego doswiadczenia i wielu innych czynników.
A strategia humoru, żartu i śmiechu (nie negocjacyjna bo niczego nie negocjujemy) na pewno nie jest rodem z piaskownicy. Tam wala sie łopatkami i sypia piachem. Do śmiechu, dowcipu i humoru trzeba już miec doze abstrakcyjnego myślenia i poziom autoironi. To wg psychologii rozwojowej przychodzi znacznie pózniej niż w piaskownicy. Niekiedy sa z tym problemy nawet w dorosłym życiu.
Jako strategia retoryczna zaś sprowadzenie rzeczy ad absurdum jest jednym z kluczowych i od niepamiętnych czasów stosowanym zabiegiem erystycznym.

Ł. (zwykle niepoważny i erystycznie rozbudzony) 8) :) :P
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

nigdy nie trzymam rąk w kieszeni. Kiedys na zajęciach Kanetsuka sensei mnie opieprzył ze oparłem dłoń na łokciu drugiej reki - powiedział ze ręce trzeba zawsze mieć wolne i gotowe. to sie staram

A np. Bas Rutten zaleca aby podczas niewiadomo-jak-mogącej-się-skończyć :wink: konwersacji przyjmować taką oto pozycję: głowa lekko pochylona, prawa dłoń trzyma brodę, prawy łokieć przy prawym boku, lewa dłoń podpiera prawy łokieć. Taka grzeczna, „zamyślona” postawa ciała, a jednocześnie garda w razie W :-)
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

nigdy...
a jesli już musze to plecami do ściany i puszczam bąki , robie tez gupie miny i sie slinie, z powodzeniem markując wścieklizne. poki co działa i nikt nie podchodzi do półdystansu.

Jarzy ktos nazwisko TERRY DOBSON...?
Ten wlasnie gosc, spacerujac niebacznie po szemranej dzielnicy NYC, spostrzegl byl w pewnym momencie zblizajacych sie z roznych stron w jego kierunku "tubylcow". Zastosowal strategie identyczna z opisana przez pmasza i... "git-ludzie" z obrzydzeniem zostawili go w spokoju...
(za Frankiem Doranem, ktory to wlasnie nazwal prawdziwym aikido...)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
O, to mi sie wlasnie przypomnialo, gdy juz wyslalem posta:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

(...)Odpowiedź brzmiała: "W Aikido nie ćwiczymy takich sytuacji. Nic się nie da zrobić". I tyle.


I taka jest odpowiedź w 90% dojo. Dlatego właśnie uważam, że sporo dał mi trening judo, gdzie ćwiczy się właśnie w takim krótkim dystansie. Moim zdaniem judo to idealne uzupełnienie do treningu aikido. Zresztą Tomiki Sensei często zwracał uwagę na tę różnice między aikido i judo, wynikającą z dystansu wykonywanych technik.

A poczucie humoru to wg. psychologów właśnie najdojrzalszy mechanizm obronny, w przeciwieństwie np. do zaprzeczenia. ;-)

A ten przykład z tokijskiego metra pojawiał się już na forum z paręnaście razy. Oczywiście, dobry pod względem ideologii, doskonalenia osobowości etc. ale mam wrażenie, że za często jest stosowany w celu odwrócenia uwagi od dyskusji o problemach czystko technicznych.

Do do "ukrytej" gardy, to dobrym rozwiązaniem jest też np. drapanie się "mimochodem" po nosie, mając dzięki temu rękę blisko gardy, przy twarzy.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

Trochę szkoda, że na tym forum trudne pytania wywołują u dykutujących niekontrolowane przypływy dobrego humoru :) Strategie negocjacyjne z piaskownicy rodem. Żenada.

To nie sa trudne pytania - trudne sa czasami odpowiedzi. Złozoone, rózne w zalezności od motywacji cwiczącego, jego doswiadczenia i wielu innych czynników.
A strategia humoru, żartu i śmiechu (nie negocjacyjna bo niczego nie negocjujemy) na pewno nie jest rodem z piaskownicy. Tam wala sie łopatkami i sypia piachem. Do śmiechu, dowcipu i humoru trzeba już miec doze abstrakcyjnego myślenia i poziom autoironi. To wg psychologii rozwojowej przychodzi znacznie pózniej niż w piaskownicy. Niekiedy sa z tym problemy nawet w dorosłym życiu.
Jako strategia retoryczna zaś sprowadzenie rzeczy ad absurdum jest jednym z kluczowych i od niepamiętnych czasów stosowanym zabiegiem erystycznym.

Ł. (zwykle niepoważny i erystycznie rozbudzony) 8) :) :P


hehehe -

PRZEZ KO w PIERWSZEJ RUNDZIE ZWYCIĘŻA SIR ŁABĘDŹ!!!!!

koledze satorianowi, życzymy wytrwałości w treningu erytrystycznym.. czy tam co kolega trenuje :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

:) :) :) :) :) :) :)

PZDR
K.
  • 0

budo_satorian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

koledze satorianowi, życzymy wytrwałości w treningu erytrystycznym.. czy tam co kolega trenuje


Kolejny godny pożałowania wybieg... (często stosowany przez rządy krajów totalitarnych w celu podważenia wagi argumentów opozycji)

Łabędź: żona w przedszkolu robi. Wiem o czym mówię. :)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans
A przyszło koledze do głowy, że to co kolega widzi jako problem niezwykle poważny, innych może przyprawiać o uśmiech ironii? Że temat arcyciekawy i podniecający, może dla innych mieć posmak nudy nieskończonej?
Gdy mnie coś bawi: śmieję się, gdy mnie smuci, zapłaczę, gdy coś uważam za poważne: traktuje to z powagą. Wot podejście do życia. Jedno z wielu. Jakże trudno zrozumieć, że inni mogą mieć różne zapatrywania na te same sprawy... Godny pożałowania brak tolerancji dla ludzkiej odmienności. Rzecz powszechna. Momentami zabawna... :) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

Jarzy ktos nazwisko TERRY DOBSON

Jasne, to szeroko znana postac new age aikido :roll: :? A co, stal sie twoim guru? 8O :o
Gosciu jak wrocil z Japonii, to postanowil wzorem Dziadka isc i medytowac w gory. Jednakze, pierwszy deszcz go przemoczyl doszczetnie i rad nie rad wrocil do domu sploszony. Tak sie skoczyla jego duchowa kariera w aikido :lol: :lol:
Nie zalamuj mnie voivodzie, coraz glebiej wpadasz w to bagno..... przestraszony przestraszony
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans


Jarzy ktos nazwisko TERRY DOBSON

Jasne, to szeroko znana postac new age aikido :roll: :? A co, stal sie twoim guru? 8O :o
Gosciu jak wrocil z Japonii, to postanowil wzorem Dziadka isc i medytowac w gory. Jednakze, pierwszy deszcz go przemoczyl doszczetnie i rad nie rad wrocil do domu sploszony. Tak sie skoczyla jego duchowa kariera w aikido :lol: :lol:
Nie zalamuj mnie voivodzie, coraz glebiej wpadasz w to bagno..... przestraszony przestraszony

Szczepan !! Powiedz to !! Powiedz to glosno i wyraznie...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Krotki dystans

koledze satorianowi, życzymy wytrwałości w treningu erytrystycznym.. czy tam co kolega trenuje

Kolejny godny pożałowania wybieg... (często stosowany przez rządy krajów totalitarnych w celu podważenia wagi argumentów opozycji)
Łabędź: żona w przedszkolu robi. Wiem o czym mówię. :)



heheh - a kolega dalej napięty :) :)
sięmkolega rozluxni, bo się kolega naciagnie :twisted:
(widzę jednak światełko w tunelu, bo na wspomnienie przedszkola szeroki :) się pojawił. jest nadzieja.)

pozdrawiam
k.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024