Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czyżby to był "Miszcz" Marian?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_dejna74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czyżby to był "Miszcz" Marian?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
O kurde! Co za gówno z tego aikido :!: Nawet nie potrafią ściemnić podkładania sie :roll:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?

O kurde! Co za gówno z tego aikido :!: Nawet nie potrafią ściemnić podkładania sie :roll:


pierdolisz.... akuratnie podkładać w aikido to się bardzo dobrze umiemy.



:twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
To nie jest zadne aikido. S. Okamoto uczy pewien odlam daito ryu aiki jujutsu 'Roppokai' ktory sie charakteryzuje tym, ze zaczynaja nauke nie od poziomu jujutsu ale od poziomu 'aiki'.

Te cwiczenia ktore on prezentuje to wlasnie cwiczenia na 'aiki'.
tutaj sa cwiczenia robione przez poczatkujacych z ego stylu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
No ale w tym konkretnym filmiku kiepsko nawet podkładanie wychodzi. Nawet mnie, aikidokę początkującego, razi ten film strasznie. Kokyu nage rozmaite marne (ktoś się za dużo Gwiezdnych Wojen naoglądał chyba) - żeby chociaż atakowali z jajem jakoś - nie mówiąc już o uke ustawionych w kółko i senseiu przewracającym ich po kolei. :roll: Tenkan of Steel przychodzi na myśl ;)
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
Miałem przyjemność ćwiczyć z Okamoto Sensei z DaitoRyu i nie jest to zadna ściema. Po prostu film nie moze oddać techniki i timingu. Gorąco polecam z nim poćwiczyć co nie jest łatwe aby dostać się do jego otoczenia i z nim cwiczyć. A potem wydawać opinie na forum.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
Nie ćwiczę długo, ale myślę, że każdy adept aiki (czy to aikido, czy Daito Ryu) się zgodzi: są ludzie, którzy walczą za wszelką cenę, oporują podczas wykonywania technik. Są też tacy, którzy przewracają się sami. Na tych, co oporują, da się wykonać rozmaite kokyu nagę, choć bywa ciężko. Na tych, którzy przewracają się sami za bardzo się nie da, bo lecą zanim cokolwiek się zrobi. Uke na filme w większości przypadków przewracają się sami.

Pana Okamoto nie znam, nie znam jego innych umiejętności, a nie wątpię, że są większe niż moje. Tymniemniej w tym akurat filmie pokazuje niewiele, a uke nie pokazują nic ponad niepotrzebne pady z technik, które jedynie pozbawiłyby ich na moment równowagi(wystarczy przesunąć jedną stopę, jest to dużo szybsze i łatwiejsze, niż padanie), a których sensei nie kończy żadnym ruchem, któryby tenże brak równowagi wykorzystywał aby posłać ich na matę.

Jeśli ktoś stojąc w kamae daje się przewrócić po dotknięciu w bruch (zauważcie brak pionu i użycia nogi zakrocznej u senseia w momencie pchnięcia, szczególnie ostatniego delikwenta), to sorry, Winnetou, ale to jest balet.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?

Gorąco polecam z nim poćwiczyć co nie jest łatwe aby dostać się do jego otoczenia i z nim cwiczyć.


Oczywiste, że trudno dostac sie do jego otoczenia. Zeby zostac jego uke trzeba wykazac sie odpowiednim poziomem spolegliwosci i uległości. Jak widac na tym filmie to ksieżycowi chłopcy. Mi by było wstyd coś takiego prezentować. Ale rozumiem że są to szczególne techniki na szczególne metody itp itd.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
SEIGO OKAMOTO jest oficjalnym przedstawicielem Daito-ryu Aikijujutsu Roppokai i w jego seminariach moga uczestniczyć jedynie członkowie tego stylu. Bardzo rzadko Soshi robi wyjątki.

Może to pomoze trochę przybliżyć Soshi jego wywiad:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Podtrzymuje to co napisałem wcześniej, że trudno jest ocenić kogos umiejętności jak się z ta osoba nie ćwiczyło. Trudno ocenić technikę jak się tego jako uke nie doświadczyło. Proponuję najpierw poćwiczyć a dopiero potem wydawać sądy lub opinie.

OSU.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
Ten styl wywoluje bardzo duzo dyskusji nawet pomiedzy adeptami samego daito ryu. Nic dziwnego za dla osob postronnych wydaje sie calkowita sciema. Sprawy nie ulatwia fakt, ze jak pisze Sigh, osoby postronne(czytaj: nieuwarunkowane) nie moga uczestniczyc w zajeciach. Nie jest to dobry znak, takie ograniczenie uczestnictwa, moim zdaniem. Sugeruje bowiem, ze techniki faktycznie by nie dzialaly na tych 'obcych'.

Ogolnie to istnieje tylko jeden styl w daito ryu (dojo Sagawa sensei) w ktorym mozna oporowac ile dusza zapragnie. W pozostalych oporowanie jest zabronione.
  • 0

budo_dejna74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
Możesz wrzucić jakiś film, na którym uke oporuje? Może być to trening technik, walki zadaniowe, cokolwiek, ale z OPORUJĄCYM uke. Chiałbym zobaczyć czy wtedy aikido wygląda jak aikido czy nie jest do niego podobne.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
Ja od siebie małe sprostowanie: w swoim poście użyłem słowa oporuje w znaczeniu 'używa siły, pozycji itd. aby utrudnić zrobienie techniki, ale nie przeciwdziała jej aktywnie ani nie wykonuje innej swojej' - bo wiedząc, co się będzie działo, bez problemu można wyjść z większości technik.
  • 0

budo_dejna74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
Chciałbym zobaczyć film na którym widać przeciwdziałanie (balans ciałem, wykonanie innej techniki ataku) technice używanej przez "mistrza" (nie wiem jak nazywa się ta druga osoba, nie uke). Jestem ciekawy czy wtedy mistrz może wykonać inną technikę czy już jest "po ptokach".
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?

Możesz wrzucić jakiś film, na którym uke oporuje? Może być to trening technik, walki zadaniowe, cokolwiek, ale z OPORUJĄCYM uke. Chiałbym zobaczyć czy wtedy aikido wygląda jak aikido czy nie jest do niego podobne.

Czy ty nie umiesz czytac? Pisze przeciez wyraznie ze to jest DAITO RYU a nie aikido :roll: :twisted:

Nie ma zadnych filmow z dojo Sagawa sensei. Chyba tylko jeden nie-japonczyk zostal tam zaakaceptowany.
  • 0

budo_dejna74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?

Czy ty nie umiesz czytac? Pisze przeciez wyraznie ze to jest DAITO RYU a nie aikido


Powienienem wcześniej zaznaczyć, że jestem igorantem w tej materii i dla mnie jak coś wygląda jak aikido to pewnie to jest aikido. Słowa aikido użyłem w kontekście sztuk walki wyglądających podobnie (moja wina, bo nie sprecyzowałem tego).

Wiem, że w aikido nie ma zawodów, nie ma walki pełnokontaktowej, ba chyba w ogóle nie ma walki sparringowej. Czy ktoś wobec tego dysponuje może jakimś nagraniem walki z kamery ulicznej, gdzie ktoś obronił się używając technik aikido? (aikido w sensie jak wyżej)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?

Powienienem wcześniej zaznaczyć, że jestem igorantem w tej materii i dla mnie jak coś wygląda jak aikido to pewnie to jest aikido. Słowa aikido użyłem w kontekście sztuk walki wyglądających podobnie (moja wina, bo nie sprecyzowałem tego).

Skoro jestes ignorantem, to wypadalo by czytac dokladnie odpowiedzi, zeby byc mniejszym ignorantem. Nie wszystko co wyglada podobnie jak karate jest karate tylko dlatego ze sie okladaja piesciami i kopia......itd.... :lol:

Wiem, że w aikido nie ma zawodów, nie ma walki pełnokontaktowej, ba chyba w ogóle nie ma walki sparringowej. Czy ktoś wobec tego dysponuje może jakimś nagraniem walki z kamery ulicznej, gdzie ktoś obronił się używając technik aikido? (aikido w sensie jak wyżej)

W aikido nie ma zadnej walki. Druga czesc pytania to totalny off topik. Poza tym byla juz na ten temat dyskusja tysiace razy. Polecam przeczytac FAQ
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
Obawiam się Dejna, że takiego filmu nie zobaczysz… Ale na pewno nasłuchasz się, że w Aikido nie ma walki etc. choć z drugiej strony przeczytasz też wiele na temat treningu w duchu wojennym i w pełnej gotowości na śmierć.
Pozdrawiam,
h-k
  • 0

budo_dejna74
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?

Obawiam się Dejna, że takiego filmu nie zobaczysz… Ale na pewno nasłuchasz się, że w Aikido nie ma walki etc. choć z drugiej strony przeczytasz też wiele na temat treningu w duchu wojennym i w pełnej gotowości na śmierć.


:D :D :D :D :D
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
najlepsza jest ta kokyu naga wykonywana ruchem barku w suwari waza.
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czyżby to był "Miszcz" Marian?
"Na ulicy" jak sądze nikt nie wykonywałby technik aikido tylko ich aplikacje.
Co do filmu to również uważam, że trudno coś powiedzieć tylko patrząc, dowodem tego są plakaty reklamowe przeróżnych sekcji, bo jak patrze na niektóre to nie powinny reklamować aikido tylko szkołe Jedi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024