Skocz do zawartości


Zdjęcie

bbj a suplementy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
glukozaminie jak najbardziej stosuje sie profilaktycznie :)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy

glukozamina


glukozamina to raczej glupio pomysl . stosuje sie ja do leczenia stawow nie profilaktycznie. to jak z aspiryną.



:roll:
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
pomijajac, ze to jedna wielka sciema i nie ma zadnego poza placebo efektu, to stosuje sie ja wlasnie profilaktycznie.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kaaraambaa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
A dlaczego nie po prostu kreatyna?
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
a tak w ogole czy ktos z was stosowal suplementy ktore dzialaly pozytywnie na rozbudowe muskulatury ? moglby ktos napisac cos na ten temat pod katem bjj ?
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy

...Hmb to gowno ;) ...


...aminokwasy wywal w pizdu...lepiej juz konkretna odzywke bialkowa...z aminkow jedynie glutamina(w duzych ilosciach ok 15- 20g dziennie)...


...tauryna(moze byc ;) )...


Po1. Hmb to gowno ? - Gratulacje. Skoro jestes taki swiatly w tym temacie rozszerz nam swoja genialna mysl.

Po2. Aminokwasy wywalic ? Skoro Sebanek pisze ze nacisk stawia raczej na 'rzezbe' niz 'mase' to zdecydowania bialko nie spelnia swojej roli. Zdecydowanie lepiej pokusic sie o HMB + BCAA + Carbo[nie za duzo] + izotonic (oczywiscie HMB I BCAA w formie plyny - kapsulki sa slabo przyswajalne i maja negatywny wplyw na watrobe). Dlaczeg to co napisalem? Zakladajac ze 3 x w tygodniu trening bjj i 3 x silownia (oczywiscie zeby dni sie nie pokrywaly) to trzeba zainwestowac w jakis antykatabolik. Odpowiednie odzywianie + odpowiedni wypoczynek + odpowiedni trening z suplementami dadza wlasnie efekt w postaci spalenia zbednej masy. Trening na silowni wspomagany srodkami wspomagajacymi wysilek i przyspieszajacymi regeneracje daje efekt w postaci urzezbienia sylwetki + sila bez zbednej masy.

Po3. Co dobrego jest w taurynie to ja nie wiem...

Reasumujac... Mam totalnie inne zdanie niz S.O.S. ale to moze kwestia odmiennych priorytetow.

Pozdrawiam :-) .
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy

Po1. Hmb to gowno ? - Gratulacje. Skoro jestes taki swiatly w tym temacie rozszerz nam swoja genialna mysl.

nie ma problemu-a mianowicie hmb jak wiemy wszyscy jest antykatabolikiem z zalozenia...ale czy dziala?? odpowiedz brzmi: malo prawdopodobne :)
czytalem badania (niestety nie pamietam juz gdzie-bym z checia przytoczyl bo wiadomo ktos moze nie uwierzyc na slowo) prowadzone na osobach w 2 grupach:
1 grupa osoby dostajace HMB
2 grupa otrzymujaca placebo
otuz wyniki tych badan dowiodly, ze hmb ma bardzo slabe dzialanie i nie zauwazono roznicy w procesie budowy masy miesniowej pomiedzy tymi grupami...w 1 grupie zwiekszono dawke do 6g 8O co nie dalo zauwazalnych efektow




Po2. Aminokwasy wywalic ? Skoro Sebanek pisze ze nacisk stawia raczej na 'rzezbe' niz 'mase' to zdecydowania bialko nie spelnia swojej roli. Zdecydowanie lepiej pokusic sie o HMB + BCAA + Carbo[nie za duzo] + izotonic (oczywiscie HMB I BCAA w formie plyny - kapsulki sa slabo przyswajalne i maja negatywny wplyw na watrobe). Dlaczeg to co napisalem? Zakladajac ze 3 x w tygodniu trening bjj i 3 x silownia (oczywiscie zeby dni sie nie pokrywaly) to trzeba zainwestowac w jakis antykatabolik. Odpowiednie odzywianie + odpowiedni wypoczynek + odpowiedni trening z suplementami dadza wlasnie efekt w postaci spalenia zbednej masy. Trening na silowni wspomagany srodkami wspomagajacymi wysilek i przyspieszajacymi regeneracje daje efekt w postaci urzezbienia sylwetki + sila bez zbednej masy.

bialko spozyte po treningu dzala antykatabolicznie i wychodzi o wiele lepiej cenowo...pomysl co jest lepsze spozycie 30 gram bialka czy zazycie 5 gram bialka w postaci tabletek aminokwasow
bialko ma takze kluczowa role w diecie na rzezbe powniewaz w wiekszych ilosciach dziala ono jako antykatabolik i chamuje laknienie
bcaa i carbo dobra rzecz...bcaa przed treningiem , carbo i bialko po ;)




Po3. Co dobrego jest w taurynie to ja nie wiem...

juz tlumacze....tauryna jest antykatabolikiem, a zarazem anabolikiem ...dziala podobnie do glutaminy i jesli spozywamy tauryne organizm nie musi produkowac tyle glutaminy co mialo by miejsce w przypadku braku tauryny co procentuje zmniejszeniem rozpadu bialek
dziala anabolicznie poniewaz zwieksza produkcje insuliny przez co skladniki takie jak np aminokwasy szybciej dostaja sie do miesni...

przekonalem choc troszke?? :)

pozdrowki :)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy

Po1. Hmb to gowno ? - Gratulacje. Skoro jestes taki swiatly w tym temacie rozszerz nam swoja genialna mysl.

nie ma problemu-a mianowicie hmb jak wiemy wszyscy jest antykatabolikiem z zalozenia...ale czy dziala?? odpowiedz brzmi: malo prawdopodobne :)
czytalem badania (niestety nie pamietam juz gdzie-bym z checia przytoczyl bo wiadomo ktos moze nie uwierzyc na slowo) prowadzone na osobach w 2 grupach:
1 grupa osoby dostajace HMB
2 grupa otrzymujaca placebo
otuz wyniki tych badan dowiodly, ze hmb ma bardzo slabe dzialanie i nie zauwazono roznicy w procesie budowy masy miesniowej pomiedzy tymi grupami...w 1 grupie zwiekszono dawke do 6g 8O co nie dalo zauwazalnych efektow


Z tego co ja czytalem to HMB slozy do utrzymywania masy miesniowej nie stricte jej budowy
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
to musisz jeszcze poczytac...hmb jest antykatabolikiem i chamuje rozpad bialek miesniowych(z zalozenia), w reklamach tego suplementy takze pisza , ze dzieki niemu mozna zdobyc 2 kilo masy miesniowej w iles tam tygodni :)
z tym , ze hmb nie buduje bezposrednio masy miesnbiowej masz racje...jaki sens mialo by spozywanie suplementu ktory tylko pozwala utrzymac mase ciala na jednym poziomie??
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy

Działanie HMB nie powinno być w żadnym wypadku porównywane z działaniem kreatyny, które jest bardzo szybkie i silne, lecz po kilku tygodniach słabnie.

Stosowanie HMB daje przede wszystkim gwarancję stałego i długotrwałego przyrostu masy mięśniowej, ponieważ nie dochodzi tu do uwodnienia komórek mięśniowych, a przyrost masy podyktowany jest syntezą (budowaniem) nowej tkanki mięśniowej. Stosując HMB można osiągnąć około 1 - 2 kg beztłuszczowej masy mięśniowej w przeciągu 6 tygodni przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Zatem już po pół roku może nastąpić trwały przyrost od 4 - 8 kg beztłuszczowej tkanki mięśniowej.


źródło [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
ok minal juz czas edytowania wiec musze zalozyc nowy post :

czy uzywajac kreatyny wg tamtej strony z suplemencja moga pojawic sie jakies skutki uboczne ? jelsi tak to jakie. Tak w ogole to co daje kreatyna w treningu bjj ? rozumiem ze na silowni bardzo widoczne i szybkie rezultaty ale na treningu techniczno-"silowym" ?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
Jeszcze nie stwierdzono skutkow ubocznych kreatyny, takie ujawniaja sie niekiedy po latach. Kreatyna? Coz po miesiacu po zaprzestaniu jej brania, wraca sie do wymiarow pierwotnych. Zwlaszcza w bjj, warto miec wage naturalna, wiec wszystko, co ja pompuje nie ma wiekszego tutaj znaczenia. Aminokwasy warto, zbadalem na sobie takze, przyspieszaja regeneracje.
K_P
  • 0

budo_p.g.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gniezno

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
Przy piciu malej ilosci wody przy braniu kretki, mozna miec problemy z nerkami.

Nie powinno sie jej brac w mlodym wieku, kiedy serce nie jest wtedy w pelni wyksztalcone. Gwaltowny wzrost masy ciala moze spowodowac u niektorych osob podwyzszenie sie cisnienia krwi.

Kreta tez sie nadaje do bjj. Powoduje wzrost sily i wytrzymalosci na treningu. Jesli jescze kupimy jakas lepsza kretke, ktora nie powoduje retencji wody to wtedy bedzie GIT.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
a co sadzicie o

gainer + proteiny w treningu: bjj 3x w tygodniu, silka 3 x w tygodniu

dla kogos kto ma bardzo dobra przemiane materii.

???
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy

Mam pytanko co mozecie doradzic z suplementow ktore z powodzenia mozna stosowac w czasie treningow na macie ( bjj ) i sporadycznie silownia ?? pzdr

Najlepiej spytaj trenera. Ja pytalem i uslyszalem: HMB, BCAA i Glutamina.
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
Na wstepie chcialem zaznaczyc, ze teraz juz jestem pewnym tego co wczesniej mi chodzilo po glowie jak czytalem Twoje wypowiedzi.

Reasumujac... Mam totalnie inne zdanie niz S.O.S. ale to moze kwestia odmiennych priorytetow.


Napisalem to, poniewaz Twoj 'system' ma raczej na celu: nie nameczyc sie, malo placic, szybki efekt, duza masa. No wlasnie dlatego moje rady sa zgola inne bo jest w nich zasadnicza roznica: jesli ma dac cos efekt to trzeba na to zapracowac. Czas przejsc do konkretow.

Po1. Hmb to gowno ? - Gratulacje. Skoro jestes taki swiatly w tym temacie rozszerz nam swoja genialna mysl.

nie ma problemu-a mianowicie hmb jak wiemy wszyscy jest antykatabolikiem z zalozenia...ale czy dziala?? odpowiedz brzmi: malo prawdopodobne :) ...


Napisales 'malo prawdopodobne' wlasnie dlatego ze oczekujesz efektu w krotkim okresie czasu, a na prawdziwa 'rzezbe' nie pracuje sie szybko. HMB jest jednym z najlepszym antykatabolikow. Dodatkowo spala tkanke tluszczowa i wspomaga budowanie tkanki miesniowej, lecz nie dziala tak jak np. kreatyna, ze napompuje Ci miesnie w 3 tygodnie a pozniej juz nie ma zadnej roznicy dlatego HMB mozna stosowac caly rok. Dobry jest cytat wklejony przez Malkaviana.

bialko spozyte po treningu dzala antykatabolicznie i wychodzi o wiele lepiej cenowo...pomysl co jest lepsze spozycie 30 gram bialka czy zazycie 5 gram bialka w postaci tabletek aminokwasow
bialko ma takze kluczowa role w diecie na rzezbe powniewaz w wiekszych ilosciach dziala ono jako antykatabolik i chamuje laknienie
bcaa i carbo dobra rzecz...bcaa przed treningiem , carbo i bialko po ;)


Bialko nie ma za zadanie dzialac antykatabolicznie i wcale tak nie dziala. Wydawac sie moze ze tak, poniewaz w procesie katabolizmu zamiast 'spalac' miesnie ogranizm spali nam bialko jakie dostarczymy wiec co na po tym bialku, ktorego dostraczymy tylko po to zeby nie stracic na miesniach ? Twoje rozumowanie jest malo sensowne.

BCAA hamuje rozpad bialek, wspomaga synteze bialek czyli dziala anabolicznie co niesie na soba szybsza regeneracje po treningu.

Pamietajac caly czas ze Sebankowi zalezy na rzezbie a nie na masie nie radzil bym bialka z proste powodu: bialko dziala na mase a co gorsza jesli trening nie jest zbyt intensywny odklada sie...

Co do tauryny... Nie wiem po co ja stosowac skoro bierzemy juz HMB i BCAA - dlatego napisalem, ze nie wiem co jest w niej dobrego.

Mam pytanko co mozecie doradzic z suplementow ktore z powodzenia mozna stosowac w czasie treningow na macie ( bjj ) i sporadycznie silownia ?? pzdr

Najlepiej spytaj trenera. Ja pytalem i uslyszalem: HMB, BCAA i Glutamina.


Otoz to! Jesli podchodzimy do treningow bjj powaznie to jest to najlepszy zestaw. Z zalozenia trenujac SW - silownia ma wspomagac nam sile, ktora wykorzystujemy na treningu, a jesli silownia ma dzialac 'na mase' to kluci sie to nam z trenigiem.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy

Napisales 'malo prawdopodobne' wlasnie dlatego ze oczekujesz efektu w krotkim okresie czasu, a na prawdziwa 'rzezbe' nie pracuje sie szybko. HMB jest jednym z najlepszym antykatabolikow. Dodatkowo spala tkanke tluszczowa i wspomaga budowanie tkanki miesniowej, lecz nie dziala tak jak np. kreatyna, ze napompuje Ci miesnie w 3 tygodnie a pozniej juz nie ma zadnej roznicy dlatego HMB mozna stosowac caly rok. Dobry jest cytat wklejony przez Malkaviana.



przeczytaj jeszcze raz to co o hmb napisalem



Bialko nie ma za zadanie dzialac antykatabolicznie i wcale tak nie dziala. Wydawac sie moze ze tak, poniewaz w procesie katabolizmu zamiast 'spalac' miesnie ogranizm spali nam bialko jakie dostarczymy wiec co na po tym bialku, ktorego dostraczymy tylko po to zeby nie stracic na miesniach ? Twoje rozumowanie jest malo sensowne.

BCAA hamuje rozpad bialek, wspomaga synteze bialek czyli dziala anabolicznie co niesie na soba szybsza regeneracje po treningu.

Pamietajac caly czas ze Sebankowi zalezy na rzezbie a nie na masie nie radzil bym bialka z proste powodu: bialko dziala na mase a co gorsza jesli trening nie jest zbyt intensywny odklada sie...

Co do tauryny... Nie wiem po co ja stosowac skoro bierzemy juz HMB i BCAA - dlatego napisalem, ze nie wiem co jest w niej dobrego.


bo w bialku WPC nie ma bcaa...sa jeszcze inne aminokwasy ktore szybko regeneruja po trenngu miesnie

bialko dziala na mase?? pierwsze slysze...bialko ma za zadanie budowac miesnie, a nie tluszcz i przy odpowiedniej diecie nie grozi mu zadne otluszczenie to nie jest gainer

jak sie ma bialko to po co jeszcze dodatkowo stosowac bcaa jak mozna dodac cos innego(taurtne), a na temat hmb juz sie wypowiedzialem...i nie oczekuje szybkich przyrostow jak po kreatynie...badania dowiodly, ze jest malo skueczne i tyle
  • 0

budo_ks_
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy

przeczytaj jeszcze raz to co o hmb napisalem


...a na temat hmb juz sie wypowiedzialem...i nie oczekuje szybkich przyrostow jak po kreatynie...badania dowiodly, ze jest malo skueczne i tyle


Zamiesc link do badan, niech wszyscy sie przekonaja bo poki tego nie zrobisz to wiesz co mozna zrobic z Twoja wypowiedzia.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: bbj a suplementy
kurde umiesz czytac??...wyraznie wczesniej napisalem, ze niestety nie mam tego artykulu i wyraznie napisalem, ze ktos taki jak Ty moze mi nie uwierzyc...Twoja sprawa...wez sobie poczytaj moze jakies fora kulturystyczne tam CI przemowia do rozsadku :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024