Skocz do zawartości


Zdjęcie

BIAŁKO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_rafaleklph
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

BIAŁKO
jak wiadomo jestem dzieciakiem(14lat)... chce zapisać sie na siłownie (trenuje bjj ale w lipcu nie mam treningów i przez miesiąc chce ćwiczyć siłowo) :wink: czy w tym wieku polecacie przyjmować białko i czy są przeciwwskazania???
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
ale po co CI bialko?? najpierw dieta potem sie uzupelnia bialkami i innymmi pierdolami...poza tym jak bedziesz na silownie chodzil tylko miesiac czy 2 to nie ma wiekszego sensu...lepiej skocz nad jeziorko poplywac w celu utrzymania kondycji ;)
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
Temat Odżywki i sporty walki przeczytaj cały!!!

nie ma przeciwskazań, jeżeki masz pieniądze to kupuj i rośnij na zdrowie :D tylko pamiętaj że podstawą jest dieta jeżeli mało jesz to nie ma sensu kupywania odżywek bo to wyrzucanie kasy w błoto, jak coś robić to do końca

8)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
Przez pierwszy miesiac, w dodatku w tym wieku to bedziesz rosl na tej silowni jak na drozdzach. Nic nie biedz, to wydawanie pieniedyz w bloto, twoje wyniki i tak bede rewelacyjne bez odzywek. Poczytaj troche o dietetyce, postaraj sie uzlozyc sobie diete i stosuj sie do niej.
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
skąd wiesz czy bedzie rósł? wróżka :?: ok napoczątku są najlepsze przyrosty, ale nic mu to nie da jeżeli bedzie miał braki w odżywianiu, a białko czy bulk nadają sie do jej uzupełnienia, mam nadzieje że autor napisze czy dobrze sie odżywia, jakiej jest budowy podstawowe informacje które pomogą określić tak czy nie.
PS. lepiej żeby kupił i zobaczył z czym to sie je niż puźniej słuchał rad "kolegów" którzy "wszystko" wiedzą i chętnie mu doradzą.... jeżeli bedzie zdesperowany a młodzi tacy są sam to przechodziłem :wink:
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
daj sobie spokój z suplementacją w tym wieku i z zerowym stażem treningowym. jedz to co mama ugotuje tylko dwa razy więcej i będzie dobrze.
pozdr.
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO

skąd wiesz czy bedzie rósł? wróżka :?: ok napoczątku są najlepsze przyrosty, ale nic mu to nie da jeżeli bedzie miał braki w odżywianiu, a białko czy bulk nadają sie do jej uzupełnienia, mam nadzieje że autor napisze czy dobrze sie odżywia, jakiej jest budowy podstawowe informacje które pomogą określić tak czy nie.
PS. lepiej żeby kupił i zobaczył z czym to sie je niż puźniej słuchał rad "kolegów" którzy "wszystko" wiedzą i chętnie mu doradzą.... jeżeli bedzie zdesperowany a młodzi tacy są sam to przechodziłem :wink:


W tym wieku jest taki poziom testosteronu, ze bez cwiczen gosc rosnie, a jak zacznie machac zelastwem to juz wogole, oczwyscie kazdy inaczej i w innym tepie. Ale przy zerowym stazu, to niech najpierw oswoich sie z obciazeniem, pozna swoje mozliwosci, ustali cele, potem dieta, na koniec suplementacja.
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
moim zadaniem nie ma co czekać- warto zapodawać sobie od razu odżywki w rodzaju porządnego izolatu białka z serwatki wraz z aminokwasami- przecież to napewno nie zaszkodzi, a postepy będa znacząco większe. SW + trening siłowy+ normalny rozwój gabarytów ciała w tym wieku oznaczają ogromny popyt na budulec. Ale oczywiście jak na razie żadnej kreatyny, HMB i podobnych.
  • 0

budo_rafaleklph
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
acha chodziłem wcześniej na siłownie to znaczy 3 razy w tygodniu zostawalem po treningu wyciskać itd ale to nie była profesjonalna siłka(mniej urządzeń do ćwiczeń) chodzi mi o to ze to nie bedzie pierwszy raz ta siłka ze juz troche sie w to bawilem tylko teraz troche intensywniej(6 razy w tygodniu)

hm a powiedzcie mi taką rzecz jak bede chodzil 2 razy dziennie a carbo zaleca sie 1 raz dziennie to brac tylko na wieczór? a no i zalecane jest rozpuszczanie carbo w pół litra ja pije 0,25l w trakcie i 0,25 po czy dobrze robie? i czy moge se rozpuścić carbo w 1l wody:P?
  • 0

budo_rafaleklph
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
myśle że jestem dobrze zbudowany 170cm/63kg
wydaje mi się ze odżywiam się dobrze największy przyrost masy miałem 4 miesiące temu jak zaczęłem zostawać na siłce po treningu ale mówie to nie była jakaś profesjonalna i sie za bardzo nie przykładałem do tego bo byłem wyje**ny po treningu zostawalem se z 20min po treningu wyciskałem na klate podnosilem sie na drążku podnosiłem sztange i takie bajery

aco myslicie z tym zatrzymaniem wzrostu bo ja jeszcze chce urosnąć poprostu nie robić ćwiczeń obciążających kręgosłup :/?
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
zaraz zaraz.
pytanie jest o białko czy o carbo co :?:
  • 0

budo_rafaleklph
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
temat jest o białko ale chodzi mi o carbo w tym pytaniu:P??
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
1.carbo po treningu i w trakcie. takie zalecenia ile brać to lipa. carbo to węglowodany - żarcie
w proszku. na wieczór nie bierz carbo ale białko.
2.niby jest jakoś lepiej i się lepiej przyswaja jak wymieszasz tak jak piszą, ale jak wymieszasz
inaczej to też będzie ok.
3.najlepiej to olej te wszystkie odżywki :)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
4.kiedyś sądzono, że siłownia w młodym wieku zatrzymuje wzrost. teraz wszyscy się z tego wycofują, ale jak nie urośniesz to nie do mnie z pretensjami :roll:
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO

Przez pierwszy miesiac, w dodatku w tym wieku to bedziesz rosl na tej silowni jak na drozdzach. Nic nie biedz, to wydawanie pieniedyz w bloto, twoje wyniki i tak bede rewelacyjne bez odzywek. Poczytaj troche o dietetyce, postaraj sie uzlozyc sobie diete i stosuj sie do niej.



Moze to jeden z poczatkowych postow ale musze go zdementowac. Nie bedzie rosl jak na drozdzach bo w wieku 14 lat wszytko idzie na wzrost a nie mase ciala. Idz do jakiegos gim i popatrz na 1 i 2 -klasistow. Raczej nie wygladaja jak material na pakera . Chlopak wybierze si ena silke przez te 2 miesiace i nic pewnie nie zyska a jelsi nawet to bardzo male rezultaty. Niech lepiej sobie poplywa na basenie albo nad jeziorem - kondycja i miesnie pracuja jak tzreba. Letnia silownia od zera to zly pomsyl tym bardziej jelsi ma na nia chodzic 2 miesiace jesli po 3 dopiero widac jakis efekt.
  • 0

budo_rafaleklph
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
bylem dzis 1 raz na tej silce powiedzialem ze mam 16 lat a gosciu mowi ze musze zgode rodzicow i badania od lekarza tyle ze na badaniach bedzie moja data urodzenia i mnie moze wypier**lic bo siłownia jest od 16 lat tak????????????:/
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
a skąd my mamy wiedzieć od ilu lat jest ta wasza siłownia?
  • 0

budo_rudolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
Elo!
kurcze ja slyszalem ze za duze obciazenia w mlodym wieku hamuja wzrost i niszcza stawy! to powiedzial mi moj ort jak zobaczyl moje kolana biorac pod uwage fakt ze zaczalem sie dosc ostro forsowac od 13 roku zycia!
nie bede nic polecal bo nie mam wielkigo pojcia ale wydaje mi sie na zdrowy rozsadek ze plywanie i zwykla lekko atletyka polaczona z cwiczeniami pod obciazeniem ciala powinna byc git.
a jezeli chodzi o ciwczenia to nie bagatelizuj tego! sam przez jakis czas to zlewalem chodzilem do znajomych zeby mi wystawili papir ze moge trenowac i startowac w zawodach! poltora roku temu po treningu nastepnego dania rano nie wstalem z wyra i sie okazalo ze moj kregoslup to totalna masakra przez to ze mialem nie rozpoznana chorobe szejermana nie rehabilitowana, zrost krzyzowo biodrowy a zapierdzialema za dwoch i masz ci babo placek! nie zlewaj tego lepiej dmuchac na zimne zwlaszcza jezeli planujesz sie rozwijac sportowo profesjonalnie!
pozdr i zycze sukcesow!
narka
  • 0

budo_rudolf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO
scuza!chodzilo mi o badania oczywista :)
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: BIAŁKO

Elo!
sam przez jakis czas to zlewalem chodzilem do znajomych zeby mi wystawili papir ze moge trenowac i startowac w zawodach! poltora roku temu po treningu nastepnego dania rano nie wstalem z wyra i sie okazalo ze moj kregoslup to totalna masakra przez to ze mialem nie rozpoznana chorobe szejermana nie rehabilitowana, zrost krzyzowo biodrowy a zapierdzialema za dwoch i masz ci babo placek! nie zlewaj tego lepiej dmuchac na zimne zwlaszcza jezeli planujesz sie rozwijac sportowo profesjonalnie!

narka


uuuu - wspolczuje bracie i zgadzam sie z Toba ze w tym wieku silka to przesada. W ciagu 2 miesiecy mozna bezskutecznie forsowac miesnie i bez odoczynku wrocic na treningi albo mozna spedzic czas na poprawie kondycji bezinwazyjnie dla zdrowia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024